Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekek közötti korkülönbség fórum

Gyerekek közötti korkülönbség (beszélgetős fórum)


1 2
40. loch ness (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 10:31
Csak most olvastam a válaszodat. Jó olvasni, hogy ilyen örömmel álltok hozzá ehhez a csodához - mert igazad van, hogy tényleg az :) Úgy tűnik, igazából nincs is kérdésed :) Boldog babavárást és babázást kívánok!
39. loch ness (válaszként erre: 38. - Nemsüti)
2021. jún. 10. 10:27
Hála Istennek a legtöbb embernek nem magától értetődő az abortusz... Pláne, ha belegondolsz, mit csinálnak közben a gyerekkel. Egy megfogant, élő gyerekkel.
38. Nemsüti (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2021. jún. 3. 22:07

Már megbocsáss de mégis mit kell tenni olyankor ha megfogant egy magzat és azt a nő nem karja megtartani? Ez ma így 2021-Ben tényleg kérdés?

Ja és nem, semmiképp nem szeretném ha spontán elvetelne.

2021. jún. 3. 21:18

A felvettem lakó családdal jóban vagyok. De most szívesen kigyaknám az egész familiat. A gyerekeket a futkosásért, a szülőket meg mert hagyják.

Nem mintha nem tudtam már volna, de nekem nem lesz gyerekem. Soha nem kussolnak el.

36. timycat (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 3. 19:28

Akkor nincs kérdés, boldog babavárást!


Köztem és húgom között 11 év van. Sosem volt probléma, bár igazság szerint mindketten tipikus egykék vagyunk. Ami probléma volt/van az nem a korkülönbség miatt volt.


Egy jóbarátom és a húga között 18 év van, imádjuk a "kicsit", anyukának "csak" megszülni kellett, "bébiszitter-jelentkező" mindig akadt, több is. Jókat babáztunk vele.

35. michelle.r (válaszként erre: 13. - Nemsüti)
2021. jún. 3. 19:14
Remek tanács. Menjen abortuszra? Vagy csak simán fohászkodjon egy spontán vetélésért? 🙄
34. df1e1c376c (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 3. 18:35
Micsoda hasonlóság a fórumok közt!
33. Nemsüti (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2021. jún. 3. 17:47

Te ezt honnan vetted???

1 imádom a gyerekemet és tök jó fej kissrác, nagyon könnyű vele az élet.

2 igen voltam házas, de se előtte, se utána nem voltam ilyen olyan pasikkal. Éppenhogy szerencsés vagyok mert kb 2 hónap alatt rátaláltunk egymásra a párommal.

Szóvá ne írj olyat , amiről gőzöd sincs!

2021. jún. 3. 17:42

Volt ismerősi körben ilyen késői meglepetés baba, már kamasz nagytesókkal.


A meglepetés babát a 18. szülinapján egy közös születéskori fotóval köszöntötték a tesó, aminek a hátuljára az volt írva, hogy "ma 18 éve kaptuk meg a szüleinktől a legszebb, legjobb ajándékot: Téged."


Szóval hajrá! Ha anyaagilag is meg a szívetekbe is belefér én biztos, hogy vállalnám!

31. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Nemsüti)
2021. jún. 3. 14:57

Nem mindenki érzi elcseszésnek az életét egy újabb gyerekkel.

Neked egy gyerek is nyűg, egy elcseszett házassággal, utána ilyen-olyan pasikkal, de nem mindenki érzi így.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Cc7a88f96d)
2021. jún. 3. 14:55
Köszönöm az írásod! Igen jól írod, érzem hogy szükségem lenne a babára, épp azért mert a fiaim már nagyok önállóak, és úgy érzem szükségem van arra hogy gondoskodhassak a piciről. Igen korán 16 évesen lettem anya, és hamar felnőttek a fiaim. Most látom hogy a korombeliek szülnek, babáznak,és most úgy érzem nekem is erre van szükségem 14 évi munka után.. Persze nem a munkából menekülök mert később szeretnék visszatérni, de most a babát fontosabbnak tartom..
2021. jún. 3. 14:53

36 voltam én is a 3. gyereknél, de az első kettő még szintén kicsi volt. Nagyon zsenge és fiatal voltam akkor. ;)

Sok boldogságot!

28. aszparagusz (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2021. jún. 3. 14:53

Nem fiatal, de nem is idős.

Főleg úgy, hogy nem első baba.

Jó helyre fog érkezni, várnak rá, szeretik.

27. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Nemsüti)
2021. jún. 3. 14:51
36 évesen késői babázás? Hol élsz te?
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Loch ness)
2021. jún. 3. 14:41
Köszönöm ez szívhez szóló volt! És igen a fiamat ismerve szeretnék a picit nagyon. Én pedig nem tehernek érzem, hanem egy csodának, a férjem pedig azt mondta ez neki egy büszkeség, mármint büszke rá, hogy újra apa lesz ❤️és tényleg egy csodáként tudunk rá gondolni! Úgy érzem ő élni akar de nagyon ❤️
25. tien
2021. jún. 3. 14:39

Nincs gyermekem ,de mikor az öcsém megszületett 16 éves voltam.Anyu 36.

Mindenben segítettük Anyát,pedig akkor tényleg idősnek számított ez a kor.


Az öcsêm az ég ajándéka.Mondhatom a legsikerültebb a családban.(négyen vagyunk testvérek)


Van egy különös hangulata annak ,mikor tanácsot kérek 55 évesen a harmincas öcsémtől.

Imádjuk a kicsit( nekünk még mindig a kisöcsénk)♥️

24. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 3. 14:11

Sohasem bántam meg ,hogy a fiaimat a harmincas éveimben szültem.Csak előnyét láttam és látom.Engem lelkileg fiatalit.


De persze nem vagyunk egyformák.Csak gratulálhatok a születendő picihez.A döntést neked és a párodnak kell meghozni,mivel újra egy pici baba,majd egy kis gyerek lesz a "háznál",mivel a nagyok már önállóbbak.

23. Nemsüti (válaszként erre: 21. - Loch ness)
2021. jún. 3. 14:06
Nem érzem durvának, csak egy vélemény a sok közül. Én már nem tartanám meg, és át tudom érezni, mert én is épp hasonló korban vagyok es van egy kiskamaszom.😉
22. Nemsüti (válaszként erre: 16. - Cc7a88f96d)
2021. jún. 3. 14:02
Nem kell szó szerint venni, hogy elcseszi, ezzel csak nyomatékosítanod akartam, hogy már nem a legideálisabb a helyzet. Egy gyerek bizony rengeteg öröm, hogyne, imádjuk őket ❤️ de emellett nagyon hosszú időre vagyunk lekötve. Én épp 30 lettem, mire megszületett a gyerekem, nekem az ideális idő volt. De ő egyke, nincs más. Én személy szerint biztos nem kezdenem újra, de persze ezt mindenki döntse el maga.
2021. jún. 3. 14:01
Nemsütinek azért nincs igaza, mert nem véleményt mond, hanem ítéletet, éspedig elég durván. Nagyon megütött engem, hogy ilyen hangnemben beszél egy kismamával, aki épp azt írja le, hogy örül a gyereknek, szeretné is, csak bizonytalan önmagában.
20. ambivalencia (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 3. 14:00
Ismeretségi körömben volt ilyen, nagy kamaszok mellé pici baba és imádták. Öröm volt nézni, ahogy a kicsit pátyolgatták. Amúgy 100%-ban a ti döntésetek a pároddal. Ha ti szeretnétek, akkor hajrá. Én biztos bevállalnám, de én én vagyok, te meg te.
2021. jún. 3. 14:00

36 évesen az ember még bőven időben van a gyerekvállaláshoz. Szerintem ez nagyszerű ajándék az élettől, pláne, hogy látszik, hogy ti is szeretnétek. Az ilyen korú gyerekek általában nagyon élvezik a kistesót és örülnek neki. Szóval a családi harmónia abszolút nem szokott felborulni, sőt.

A családunkban és a baráti körömben több ilyen váratlan baba van, többen épp így 36 éves koruk körül jöttek, van, amelyik még később. Most már el sem tudnánk képzelni nélkülük az életet :) És a szülők, akik már nem terveztek további gyerekeket, mind azt mondják, hogy most már igazi ajándéknak érzik a gyereküket. Tényleg jól néz ki pl. egy lakli nagy 16 éves egy csecsemővel vagy egy kis kétévessel, és oda-vissza élvezik is egymás társaságát:)

Szóval nekem úgy tűnik, igazából nagyon is örültök neki. Nem beléd beszélni akarom, hanem így érzem. A fordítottjába viszont belegondoltál? Ha nem vállalnád, akkor el kellene venned az életét - ha valami, akkor az felborítja a családi harmóniát és a lelketeket. Sajnos erre is van körülöttem példa.

18. levarosbukta (válaszként erre: 16. - Cc7a88f96d)
2021. jún. 3. 13:50
Érdekes, mindenki azt az időpontot tartja jónak a gyerekszülésre amiben éppen van. De Nemsütinek igaza van. 36 évesen két nagy gyerek mellett én sem szülnék többet. Újabb tizenvalahány évre lekötni magam, isten őrizz!
17. andi6020 (válaszként erre: 14. - Cc7a88f96d)
2021. jún. 3. 13:47
Pedig 36 évesen egyáltalán nem fiatal a szüléshez. Persze lehet szülni, de azzal áltatni bárkit, hogy fiatal, teljesen felesleges.
16. cc7a88f96d (válaszként erre: 15. - Nemsüti)
2021. jún. 3. 13:37

Nem vagyunk egyformák,de lassan 31évesen,2kicsi gyerekkel,azt tudom mondani,hogy szerintem a legideálisabb kor a szüléshez 30-40év közt van.

És ahogy te írod,elcseszi az életét..miért cseszné?Ez is felfogás kérdése.Míg van akinek áldás egy gyermek,telis tele örömteli percekkel,attól még másnak lehet,hogy csak egy teher marad.

A fórumindító szerintem saját maga is tudja miért is lenne ideális pont most egy baba.


Én 40fölött tartom kicsit furának,hogy valaki gyereket vállal,szóval ez mindigis vitatott kérdés marad sokak számára.

15. Nemsüti (válaszként erre: 14. - Cc7a88f96d)
2021. jún. 3. 13:15
Gyerekszüléshez?? Hat nem fiatal. Nem azt írtam, hogy öreg, hanem azt hogy már nem fiatal. Tudod te mivel jár ez a dolog? Ha első lenne neki azt mondanám, hajrá, ne is gondolkozzon. De így? Most lenne idő kettesben a férjével, olyan helyzeti előnyben vannak, épp a későn gyereket vállaló párokkal, hogy ezt meg kene becsülni.
14. cc7a88f96d (válaszként erre: 13. - Nemsüti)
2021. jún. 3. 13:06
36éves nem fiatal?Hát te sem vagy százas...😅😅😅
13. Nemsüti (válaszként erre: 11. - Charlize)
2021. jún. 3. 12:58

Én biztos nem cseszném el az életemet. Nincs az az isten. 36 nem fiatal már, ott a 2 másik gyerek, csak a nyűg lesz a babával.

Kedves fórumnyitó! Örülj, hogy ilyen szép családod van, ne bolygasd azt ami jól működik 🙂

12. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 3. 12:58

A nagyobb gyermekeid már szinte felnőttek. Tudják, ha nem, akkor meg fogják érteni, hogy ez a te és a férjed élete.

Ha ti szeretnétek, akkor sok sikert hozzá!

11. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 3. 12:44

Tapasztalatom nincs, csak véleményem.


36 évesen idős nem vagy egy kisbabához a mai világban, az biztos. A fiaid normális, rendes gyerekek, ahogy írod.

Ne a gyerekek véleményén múljon a döntésed, azt javasolnám. Biztos megszeretnék a pici babát, ha most más is mondanak. De lehet, hogy már most is örülnének neki.

Én simán bevállalnám a helyedben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook