Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? fórum

Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
272. Mezei Virág (válaszként erre: 271. - Érdekes73)
2016. máj. 29. 19:39

:)

Ígérni azért még lehet!

271. Érdekes73 (válaszként erre: 270. - Mezei Virág)
2016. máj. 29. 19:36

Elhiszed hogy 400 ezret fizetnének ?

:)

2016. máj. 29. 14:44

Háááát mi értelme oda visszajönni, ahol ellehetetlenítik az embereket?


[link]

Havi 400 ezerért sem jönnek dolgozni a Balatonhoz

Panaszkodnak a vendéglátósok, mert nem találnak munkaerőt. Pedig megfizetnék a jó pincéreket és a szakácsot, havi 400 ezer forintot is adnának. Csakhogy külföldön többet lehet keresni. A Balatonon tarthatatlan a munkaerőhiány.

[link]

Nem lehet a küszöbön élni. Az nem élet. Dönteni kell, de nincs jó döntés. És haragszom.

Kurvára dühös vagyok, hogy választanom kell, hogy ott élek-e, ahova tartozom, vagy ott, ahol működőképes az ország.

Hogy választanom kell az eszem és a szívem között, amiért nem kaphatom meg a kettőt egy helyen, mert otthon elvették tőlem a jövőt.

Fontos és fontos közül a fontosabbat választom. Hazamegyek.

Meg fogom bánni?

Meg. Biztos. Sokszor.

Mert tudom, hogy mi a fontosabb.

És ha úgy alakul, majd elindulok újra. Mert azt is tudom már, hogy bárhol megállom a helyem.

269. Mezei Virág (válaszként erre: 268. - Túrógombócka)
2016. ápr. 18. 13:19

:D

Az én ismerőseim egy része is akkoriban ment el.

Azóta csak rosszabb lett.

268. túrógombócka (válaszként erre: 267. - Mezei Virág)
2016. ápr. 18. 13:15
ez nem is mostanában volt, olyan 7-8 éve.
267. Mezei Virág (válaszként erre: 265. - Túrógombócka)
2016. ápr. 18. 13:12

Pedig dübörög a gazdaság és működnek a reformok!

:(

266. michelle.r (válaszként erre: 263. - Lolita2112)
2016. ápr. 18. 13:03

"bar aki kulfoldon el sosem felejti el hazajat es fogja is szeretni a halalaig."


Honnan tudod, hogy így van?

265. túrógombócka (válaszként erre: 264. - Mezei Virág)
2016. ápr. 18. 12:59

ismertem egy házaspárt. 30 körüliek voltak, pár évet éltek Angliában (fizikai munka), hazajöttek, hogy itthon szeretnének letelepedni, gyerekeket vállalni. 3 hónapig kerestek munkát, a srác nem talált (azt hiszem, nyomdász volt), a lánynak valamit ajánlottak, nevetséges fizuért.

3 hónap után mentek vissza, ott születtek gyerekeik.

264. Mezei Virág (válaszként erre: 263. - Lolita2112)
2016. ápr. 18. 12:48

Embere válogatja!

Nekem sok ismerősöm ment el örökre.

Van, aki rövid időre szívesen hazalátogat.A gyerekei tudnak magyarul.

Van, aki hazajött egyszer, hogy itthon megpróbáljon boldogulni. Elment másodszor is, rossz emlékei vannak. A gyerekei nem is tudnak magyarul. Ha Európába jön, elkerüli az országunkat. :(

2016. ápr. 3. 02:38
nem,mert megszokjak az uj orszagot.bar aki kulfoldon el sosem felejti el hazajat es fogja is szeretni a halalaig.
2015. dec. 9. 08:09

Lehetne visszafelé út, csak kellenének lehetőségek.

Vannak jó példák is, persze nem magyar...sajnos.


[link]

"Az üzenet tehát egyértelmű: nem mindenféle anyagi támogatásokkal és programokkal lehet hazavonzani a határátkelőket, hanem azzal, ha olyan vállalkozói, adózási, társadalmi és főleg oktatási környezetet teremtenek a külföldön élőknek, aminek következtében azok komolyan fontolóra veszik a hazatérést."


"...a határátkelők körében végzett felmérésben, azt mondta, gyakorlatilag senki sem említette a hazatérésről döntő tényezők között az adócsökkentést, annál inkább a munkahely minőségét, a karrierlehetőségeket, valamint az egészségügyi rendszert és az oktatást.

Nem elég a Túró Rudi

A poszt végén összefoglalnám, én mit szűrtem le az ír példából: a legfontosabb tanulság számomra az volt, hogy nem mindenféle kétes értékű programokkal kell megpróbálni hazahívni a határátkelőket, hanem olyan környezetet kell teremteni, ami elég jó ahhoz, hogy az emberek haza akarjanak térni.

Ehhez pedig nem elég a Túró Rudi, pár erre (mindenféle ösztönzők miatt) nyitott vállalat, és a nosztalgiakampány, hanem megfelelő üzleti és társadalmi környezet kell, különös tekintettel az oktatásra, és a nyitottságra a világ felé.

Amíg ez nincs, addig marad a fejenként két millió forintos, pár tucat embert elérő program."

2015. nov. 26. 13:20

Ismerőseim kb. 7-8 évet dolgoztak kint.

Ki tudták fizetni a házukat.Most hazajöttek egy kisbabával.

Szigorúan ismerős által jelenleg van munkahelyük.

Legyen szerencséjük! :)

2015. nov. 26. 08:48

Leírta a tapasztalatait, aki hazajött. Érdekes olvasmány.

[link]

2015. szept. 29. 13:49

Hiába hív a kormány: a fiatalok köszönik, de inkább külföldön maradnak.


Az anyagi és szakmai megbecsültségre, a négyszeres bérre, a szülők anyagi támogatására, megélhetésre és egzisztenciára, valamint a „stresszmentes hétköznapokra” hivatkoztak. És nincsenek egyedül.

2015. aug. 6. 09:06

Egyre inkább nincs visszaút... :(

Szomorú!

[link]

a magyar nők – ahogyan a kivándorolt kelet-európaiak általánosságban – több gyereket vállalnak nyugatra költözve, mint otthon.

2015. júl. 20. 07:41

Kedvelem ezt a blogot :) Választ ad a kérdésre is.

[link]

Szeretem Magyarországot, és szeretek otthon lenni! Nincs bennem harag, amiért otthon nem tudtuk megteremteni mindazt magunknak, amire szükségünk van. Ez valahol lehet inkább a mi hibánk, nem akarom a körülményeket okolni.

Ha az ember beismeri, hogy a saját életéért 100%-ban ő a felelős, akkor többet nem lesz benne harag sem Magyarországgal, sem másokkal szemben. Én inkább hálás vagyok, amiért így alakult a sorsom.

Ha kényelmesen éldegélhettem volna otthon, sosem jut eszembe más országban megpróbálni dolgozni és élni, és akkor úgy gondolom, most sokkal kevesebb, sokkal szegényebb lennék, nem anyagilag, hanem lelkileg.

2015. júl. 10. 17:50

Egyre inkább azt gondolom, hogy nem.

Nincs miért.

A felmérések is ezt támasztják alá. :(

2015. jún. 24. 17:55

Rádiót hallgattam, egy 3 gyerekes anyuka mesélte, hogy ők is már kiköltöztek Angliába. Ott a gyerekeknek van jövője. Jobb a közérzetük.

Kivitték a vállalkozásukat, ők már tuti nem jönnek ide vissza... :(

254. Mezei Virág (válaszként erre: 253. - Michelle.r)
2015. jún. 23. 14:03

Így igaz!

Nálunk sokan döntenek rosszul - viselkedésügyileg.

253. michelle.r (válaszként erre: 251. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 23. 12:39
Én sem a pénzről beszélek.A pénznek semmi köze ahhoz, hogy normális vagyok, vagy tahó. Az emberek egy része nem képes kettéválasztani. Egy része azt hiszi, mindent megtehet, mert pénze van, egy másik része azt, hogy lehet bunkó a vásárlóval, a szomszéddal, a postással, mert nincs megfizetve. Az, hogy az ember hogy érzi magát, csak döntés kérdése, és senki mástól nem függ. Mindenki maga dönti el, hogy reagál a külső hatásokra.
252. Mezei Virág (válaszként erre: 251. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 22. 17:14

Nincs itt semmi titok. Egyszerűen köztünk élnek a tapló emberek is. Elég sokan :(


C@rul pedig nemcsak a pénz hiánya miatt élünk, hanem a lehetőségek hiánya miatt is. Alig van remény előbbre jutni sokaknak. (az ország a vidékből is áll, nem csak a városokból)

Az emberek nagy része elégedetlen és meg is van az okuk rá... :(

Szolidaritás, tolerancia - hahaha!

Irigység, mások becsapása, sárba taposása na ez van bőven.

Mitől is kéne jól érezni itthon magunkat?!


Amúgy én igyekszem mindenből a legjobbat kihozni, mert ettől sokkal jobban érzem magam.

A taplókkal meg nem érdemes foglalkozni.


Az a baj, hogy nem a neveletlen,tapló emberek mennek el, ők megmaradnak nekünk. :(

251. 4c1a787e8f (válaszként erre: 249. - Michelle.r)
2015. jún. 22. 09:32

Ez viszont nem pénz kérdése.

Itt a titok.

Mégse feltétlenül a pénz miatt élünk itt sz.ul. Amiatt is, de nem csak amiatt.

250. Mezei Virág (válaszként erre: 249. - Michelle.r)
2015. jún. 20. 10:21

Nekem is van hasonló élményem... Fiatal leányzóval :(


Kicsiny országunkban az egy főre jutó bunkók száma 2.

Hofi mondá egykor.

Ez ma is érvényes és még nagyon, de nagyon sokáig így lesz!


“A lélek sugárzása

Széppé varázsolja az embert.

Az ember szépsége

Összhangot teremt a házban.

Az otthon összhangja

Rendet teremt a hazában.

S ha az országban rend honol

Béke köszönt a világra.”

(kínai közmondás)

249. michelle.r (válaszként erre: 247. - Mezei Virág)
2015. jún. 19. 14:43

Nem csoda, hogy imádja Hollandiát. Annak ellenére, hogy fülsértő nyelven beszélnek és Amszterdamban általában pocsék az idő.

De az emberek kedvesek, előzékenyek, segítőkészek.

Elő nem fordulhat az, ami pl. tegnap reggel: zsúfolt Battyhányi tér, rengeteg ember. Öntudatos állampolgár térdig érő nadrágjába betűrt pólóval, barna műbőr szandál, kicsit koszos kikandikáló zokni :) valami reklám feliratú nejlonzacskó a kezével. Szembe jön vele egy középkorúnál idősebb hölgy, a pasi térden vágja a nejlonzakcskóval. A hölgy egy rossz szót nem szól, csak felszisszen.

Mire az intelligens úriember fennhangon azt mondja: gyere nekem! és némileg halkabban még egy bazmeget is elmorgott.


Majd amikor az emberek megtanulnak egymással normálisbban viselkedni, akkor talán lesz remény a változásra.

2015. jún. 19. 11:11
szóval én nem bánom ha messze is csak normálisan éljenek,persze jobban szeretném ha nem olyan messze
2015. jún. 19. 07:53

Ha lenne miért hazajönni, jönnének...


"... kocsiba ültem és meg sem álltam Amszterdamig.

...Most ott tartok, hogy havi nettó 300 ezret teszek félre. Két éve vagyok itt. Imádok dolgozni, pörögni, imádom az embereket a vendéglátópart, imádom néha az eltérő munkabeosztásom, néha napi 10-14 óra munkát. Imádom, hogy imádnak.

Csak valahogy ez engem nem boldogit. Nem egy másik országban kéne hogy imádjam a munkám, imádják a munkám. Bár csak otthon tölthetném ezeket az éveket. Bárcsak lenne otthon jövőm."

[link]

246. Mezei Virág (válaszként erre: 245. - Alfoldi13)
2015. jún. 17. 07:10

Akik már elmentek, el tudják mesélni, hogy jobban is lehet élni.

Más az emberek mentalitása. Van értelme dolgozni, mert meg lehet élni a jövedelemből. Van remény a jobb életre.


"Magyarországon nemcsak európai viszonylatban dolgozunk túl sokat kevés pénzért"

2015. jún. 17. 06:41
Londonban Berlinben Madridban de még Izlandon is van egy két gyerekünk és a sor csak bővül
2015. jún. 17. 06:40
egyre jobban kifelé van út egyelőre....
243. Mezei Virág (válaszként erre: 242. - Bichi)
2015. jún. 16. 14:10

Én sem bánnám, ha a gyerekeim elmennének innen. Az unokám jobb helyen kéne, hogy felnőjön.

Nem tudom, hogy meddig tart az emberek türelme és meddig hajlandóak tűrni. Bele sem szeretnék gondolni, de van miért aggódni.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook