Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed igénylés, segítenél? fórum

Gyed igénylés, segítenél? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 9. 07:48

[link]


egy kis segítség sok a hasznos infó benne és még érthető is

5. sookye (válaszként erre: 4. - Tormás30)
2013. ápr. 8. 23:08
Azért kapsz (gondolom) kevesebb Gyedet, mert ennek az összege maximalizálva van, a minibálbér kétszeresének a 70%-ában, míg a Tgyás nincsen maximalizálva, csak a keresettől függ.
2013. ápr. 8. 23:01
Nem tudom mennyivel lett kevesebb de Tgyásből vonják az adóelőleget míg a gyedből adóelőleg+nyugdíjárulékot vonnak így annak az összege kevesebb lesz mint a Tgyásé. Én is kevsebb gyedet kapok :(
2013. ápr. 8. 22:48
Na most ez lehet, hülyeség, amit írok, de szerintem a gyedet is a szülés! előtti év jövedelméből számolják, nem a gyed előtti év jövedelméből...
2013. ápr. 8. 21:53
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. 2011 januárjában végi volt munkaviszonyom, igaz hogy több is. de a folytonosság megvolt. 2012 január elsejétől két munkaviszonyom is lett egyszerre, az egyik munkaviszonyom 2012 12 31-én megszánt a másik azóta is megvan. 2012. július 2-én szültem. a tgyást ugye a 2011-es jövedelmem alapján kaptam, majd a gyedigényemet mikor beadtam fogyelve arra, hogy 2012-ben is meglegyen a 180 napos biztosítási jogviszonyom 2013-ban adtam le. de valamiért a kevesebb összegről állapították meg a gyedet, pedig nem úgy adtam le az igényt, nem beszélve arról hogy a megszűnt munkaviszonyom alapján. Szerintetek ha fellebezek van esélyem? Köszönöm a segítséget!
2013. ápr. 8. 21:53
Gyed igénylése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook