Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyakori gyomorfájás, refluxbetegség, te mit használsz?segitenek? fórum

Gyakori gyomorfájás, refluxbetegség, te mit használsz?segitenek? (beszélgetős fórum)


1 2
30. lilluska25 (válaszként erre: 25. - Momo65)
2009. nov. 14. 12:47

ha már sérv is van az sajnos nem Jó mert azt lehet majd idövel Müteni kell,

de több orvost is kérdeztem a reflux mütétröl,egyik sem ajánlja,max akinek valoban nagy sérve van stb.


bár elvileg énis azok Közé tartozok akinek élete végig kell szedni majd a gyógyszert,,,


ezért nem jó a mütét mert utána egy az hogy több hónap mire vmit enni tudsz de nem szilárdat az kb fél év,és soha nem tudsz majd egyszerre lehúzni egy pohár italt csak kortyonként meg mindent falatonként.ez tényleg veszélyes,kurva jó sebész kell ehhez h eltalálja ott azt az izmot stb,Á én nem csináltatnám-

egy csakj irt egy fórumba egyszer aki megmütette h soha többet.

kegyetlen.

2009. nov. 14. 12:44
igen ezt többen mondták h jó csak kb 6000 ft
2009. nov. 13. 21:38
Sziasztok! Én mindenkinek Aloé natúr gélt ajánlom, gyomorra és refluxra is!
2009. nov. 13. 21:31
ilyet is hallottam de akinek az epéjével minden ok minek vetesse ki?
26. cca887cff8 (válaszként erre: 25. - Momo65)
2009. nov. 11. 19:00
nekem epe műtét óta szinte minden gyomorbajom is megszűnt...
25. momo65
2009. nov. 11. 18:10

Sziasztok!

Nekem 3 éve diagnosztizálták a refluxot és a rekeszizomsérvet, eddig Controloc-ot,most Niacidot szedek (mert u.a. a hatóanyag,csak olcsóbb).Felmaródásaim voltak. Eddig a legjobban, a csoki, ( főleg a fekete) okozott gondot, a gasztrodokim szerint is ez a legerősebb savképző. Már 3x voltam tükrözésen, de olyan ügyes a dokim, hogy nem fájt, inkább kellemetlen volt( ha kell valakinek, megadom az elérhetőségét). Most pénteken megyek hozzá, kérni egy újabbat, mert a kialakult candidiázisomra szedett cuccok miatt, megint mar ott lennt, a gyomorszájnál. Amit biztosan tilos: cigi,kv( legalábbis töményen), paradicsom, ecet, savas gyümölcsök,alkohol!,mustár( pedig imádom-főleg a dijonit), torma, minden csípős erős élelmiszer és fűszer, csoki, kakaó.

Ennyit tudok, talán segít valakinek:)

24. lilluska25 (válaszként erre: 23. - Cca887cff8)
2009. okt. 15. 21:32
hidd el professzir csinálta mégis azthittem ottmaradok, ez reflex függö na meg nekem már vagy 20 szor volt.
23. cca887cff8 (válaszként erre: 19. - Lilluska25)
2009. okt. 8. 19:30

a gyomortükrözésről beszéltek? - mert bocsi annyit nem olvastam vissza...


nekem többször is volt de soha nem volt túl rossz.

sok függ az orvostól a személyzettől.

22. Tidike (válaszként erre: 21. - Lilluska25)
2009. szept. 1. 07:53
Én mindent megeszek ami jólesik. Néha még a párommal a bort is megisszuk ha jólesik.
21. lilluska25 (válaszként erre: 20. - Tidike)
2009. aug. 14. 10:03

okéé


és hogy eszel?betartassz dolgokat?

20. Tidike
2009. aug. 14. 07:12
Igen, ismerős, azt hittem beledöglöm. Tudod mit, hagyjuk, még most is felfordul tőle a gyomrom ha rágondolok.
2009. aug. 13. 19:37
folyt a könnyem,nyálam mindenem azthittem megfulladok és éreztem a csövet ahogy tolja le.szar volt.
18. lilluska25 (válaszként erre: 13. - Tidike)
2009. aug. 13. 19:36
nekem volt már vagy 5 legalább ....de a legutóbbinál megfogadtam h soha többet.eddig mindig altattak vagy kábitottak vagy kaptam nyugtatót,most utoljára csak ugy simán.ááááááááááá
17. lilluska25 (válaszként erre: 16. - Tidike)
2009. aug. 13. 19:35
nekem nemvolt sosem fekélyem amikor azthittem hogy tuti van...de nagyon fel volt maródva stb és mindez a gyógyszer mellett...
16. Tidike (válaszként erre: 14. - Lilluska25)
2009. aug. 13. 09:55
Sajnos igen. Nekem az ideg tette tönkre a gyomromat, így lett a gyomorfekélyem is.
2009. aug. 13. 09:54
Én az aloe vera gélt ajánlom propolisz tablettával,nálunk ez vált be és kedves ismerősöm is most már jobban van tőle
14. lilluska25 (válaszként erre: 13. - Tidike)
2009. aug. 13. 09:51
miért neked is fáj ha ideges vagy???nekem eddig nemvolt ez vagyis nem vettem észre...
13. Tidike (válaszként erre: 12. - Lilluska25)
2009. aug. 13. 07:27
Szerintem nálad is mint nálam az örlődés miatt van, idegi alapon. Az ideg általában befelé megy és rámegy könnyen a gyomorra. Na, tükrözttni én se fogok mégegyszer, bőven sok volt akkor egyszer mikor csinálták. Életem legrosszabb élménye volt. Nem is tudok róla beszélni azóta sem.
12. lilluska25 (válaszként erre: 11. - Kmeli)
2009. aug. 12. 22:07

nem ég sosem éreztem h ég.ott középen egy tompa nyomás,de rengeteg helyen voltam,volt h negativ volt a tükrözés most juniba aztán el is mult,de napi szinten megy az őrlüdés munka pénz stb biztos h idegileg is fájhat....


soha többet nem tükröztetek

11. Kmeli (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2009. aug. 12. 20:56
Fáj,vagy ég?Mert nem mindegy.Ha ég,mert sok a savad,akkor én nagyon tudom ajánlani a REFLUXON nevü kapszulát.Én is azt szedem,és nagyon jó,gyorsan hat és 56db-os kiszerelésben van.nekem is rengeteg a savam,nagyon tudok szenvedni tőle,de ez a gyógyszer tényleg nagyon hatásos.Nekem legalábbis bevált.
10. Tidike (válaszként erre: 9. - Lilluska25)
2009. aug. 12. 12:10
A kristálygomba nagyon sokmindenre jó. Ha adsz egy e-mail címet akkor elküldöm a gombáról a részletes leírást. Nekem is szokott szaporodni, így tudok adni, nem kell érte fizetni. Igaz, én Debrecenben lakom.
9. lilluska25 (válaszként erre: 6. - Tidike)
2009. aug. 12. 11:50
mi ez a kristály gomba ?hol lehet kapni?
8. lilluska25 (válaszként erre: 6. - Tidike)
2009. aug. 12. 10:45
rendben köszi.sztem nálam is az a helyzet hogy megszokta a szervezetem 6éve szedem már öket...
7. 6b959121ac (válaszként erre: 5. - 707655fba1)
2009. aug. 12. 09:58
Ezzel én is így vagyok. Érdekes, pedig a tejről nem gondolná az ember hogy savat "csinál". És mégis.
6. Tidike (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2009. aug. 12. 09:49

Szia!

Én is ezekkel a tünetekkel küszködöm. Egyszer tükröztek és akkor derült ki a problémám. Szedtem rá többféle savlekötőt, de egy idő után megszokta a szervezet és semmit sem használt. Mostanában iszom a kristálygomba levét, már 3-4 hónapja és mikor úgy érzem eszem a repcevirág mézet ami megköti a savat. Persze volt egy időszak mikor rendszeresen, napjában többször is ettem egy-egy kávéskanálnyit. Nekem ez vált be. Nagyon elegem lett a sok és drága gyógyszerekből ami ráadásul még csak nem is használt. Próbáld ki, megéri.

5. 707655fba1 (válaszként erre: 3. - Af4c41efc6)
2009. aug. 12. 09:22

Szia!

Érdekes számomra az írásod, mert nekem a gyümölcs, a tej és a tejtermék az, aminek a hatására rettentő sok lesz a savam.

Ettől függetlenül biztos van olyan, akinek ez válik be.

2009. aug. 11. 21:11
Köszi de ha van még tanácsod szivesen fogadom....
3. af4c41efc6 (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2009. aug. 11. 21:04

Szerintem nagyon jól gondolod, hogy pszichés dolog áll a háttérben. Az idegeskedés vagy bármilyen negatív érzelem kihatással van a gyomorra is. Több savat termel, mint kellene. Ha még nem szedtél gyógyszert próbáld ki a gyógyteákat, főként a kamilla az ami nyugtat, de van akinek a Salvus gyógyvíz használt. Az alma jó savlekötő és egészséges, vitamindús, de van akinél a nyers jó minőségű tej is bevált.

De elsősorban töröld a negatív érzelmeket, és védd ki a negatív hatásokat.

2009. aug. 11. 20:54
Én parietet szedtem, ami nagyon jó volt. Mióta fél évente kellett volna szakorvosi javaslat a gyógyszerhez, abbahagytam. Nem volt időm örökké orvoshoz szaladgálni. Megpróbáltam betartani az étkezési előírásokat és csodák-csodája alig fáj a gyomrom. Ha mégis égne maaloxan szuszpenzióval enyhítem.
2009. aug. 11. 20:35
gyakori gyomorfájás,refluxbetegség,te mit használsz?segitenek?nekem sajna a gyógyszer stb mellett is fáj állando jelleggel,többször tükröztek,kezdem azthinni hogy ez most talán pszichésen is fájhat hisz eléggé kivagyok,munka stb dolog miatt .mitöl fájhat még a gyomor ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook