Gondosóra (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gondosóra (Jó tudni!)

1 2
45. apeeng
ápr. 3. 23:25
Megkaptam...hát nem ilyen lovat akartam...
44. Nem Szendi (válaszként erre: 10. - Bnedora)
febr. 13. 18:33
👀? Már gyártom is az összeesküvés elméletemet...
43. Amaunet (válaszként erre: 40. - Regin_a)
febr. 12. 16:07

108 milliárd vissza nem térítendő EU pénz.

1,5 millió darab kis kütyü, amit a kinaiak legyártanak 2000Ft-ért = 3 milliárd.

A technológiát nem kell feltalálni, max. 2-3 licencet megvásárolni. Nagyvonalú vagyok, legyen ~ 2 milliárd.

50 operátor bruttó éves fizetése ~ 300 millió


És mindez azért, hogy majd felhívják nekem a 112-t, hogy küldjenek mentőt?


Nézzél céginformációt, olvasd el a vezető tisztségviselők önéletrajzát. Miből lesz a cserebogár, ugye?


Ebben az országban nincs semmi ingyen, mert biztos vagyok benne, hogy a költségvetésből (is) különítenek majd el pénzeket, hogy támogassák ennek a "projektnek" a fenntartását. Az adónkból, éveken át. Kiapadhatatlan bevételi forrás.

42. ,zumba (válaszként erre: 24. - Amaunet)
febr. 12. 15:23
Fogékonyság. Ez a kulcs. Én sem vagyok fogékony, nem is lehet minden ember mindenre az. Pl: jogosítványt sem tud minden ember szerezni.(nekem van)
41. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 39. - Regin_a)
febr. 12. 15:13

Bezony....

Nem sokan tudják...-DD

40. Regin_a (válaszként erre: 12. - Amaunet)
febr. 12. 15:09

Ez egy nagy nemzeti lenyulás."

Tehát ha valamit ingyen szolgáltat az állam a polgárainak az lenyúlás? Ha nem 4iG akkor más kezelné a rendszert, pl Zuckerberg


Eredetileg fizetős volt, havi 3ezer valamennyiért

39. Regin_a (válaszként erre: 36. - 5d8fd6c5cb)
febr. 12. 14:58
Ott mesél La Fontain.
38. ,zumba (válaszként erre: 1. - Boldogabban)
febr. 12. 14:50
Nem.
37. l.luiselotte (válaszként erre: 30. - Channa*)
febr. 12. 12:37

elirtam, gondosat.


( van okosórám, szeretem )

febr. 12. 12:32
Ha megélem, hogy nem tudok már magamról gondoskodni, én biztos, hogy a Père-Lachaise temetőbe megyek.
35. simple
febr. 12. 12:22
Ha megélem, hogy nem tudok már magamról gondoskodni, biztos, hogy otthonba megyek. Nem is értem miért ágálnak ellene ilyen sokan. Kényelmes, mindent megcsinálnak az ember helyett, és 24 órás felügyelet, orvosi ellátás van. És nem kell attól tartani, hogy elesik az ember és ott hal meg, mert nem találja meg senki.
34. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 12. - Amaunet)
febr. 12. 12:21

Így tényszerűen leírva nagyon elgondolkoztató.

És létezik lenyúlás ügyi miniszter...-)))

33. simple (válaszként erre: 24. - Amaunet)
febr. 12. 12:19
Anyósom nem használja például a mosogatógépet, hiába van most az új lakásukban, ha belegebed, is kézzel mosogat, pedig megmutattam neki a bepakolástól kezdve az elindításig mindent. Apósom ilyen régi nyomógombos telefont hajlandó csak használni, azon is csak hívást indítani és fogadni tud. Számítógépet megnézni sem hajlandó. Hívják a férjemet, hogy elromlott a tv, pedig csak anyós portörlés közben kihúzta véletlenül a kábelt mikor ott molyolt. Anyós tud már netezni, de múltkor áthívta férjemet, mert valahol új jelszót kellett volna beállítania és azt már nem ment. Azok az idősek akiket én ismerek, mind ilyenek. Legtöbbnek ez a gondosóra is egy ördöglakat, nem érdeklik őket ezek a dolgok, és nem is akarják megtanulni.
febr. 12. 12:18

Ilyet vettem a mamámnak:

[link]


(magyar oldalon már nem találtam)

31. Amaunet (válaszként erre: 26. - Channa*)
febr. 12. 12:16

Dehát ez csak egy szóhasználat, mert az ilyen nagy nyomógombos mobilokat valóban az idősebb korosztály számára értékesítik. Persze, kivéve a látásában korlátozott fiatalokat.


Ezzel nem az idősebb korosztályt degradálják, hanem az ő figyelmüket hívják fel, hogy létezik ilyen is.

30. Channa* (válaszként erre: 28. - L.luiselotte)
febr. 12. 12:15
Okos vagy gondos órád?
29. fincsi5 (válaszként erre: 25. - Globus)
febr. 12. 12:11
A betűk is nagyobbak, vagy a fekete alapon fehérek jobban látszanak.
febr. 12. 12:08
Én azért 10-15 év múlva, ha még élek és egyedül leszek, nem bánnám ha lenne okosórám, hA valaki - amennyiben én nem lennék rá képes - vészhelyzetemben értesitené a fiamat. Tkp már mostsem, ( csak még darabig nem jár )
27. Channa* (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
febr. 12. 12:06
Nem, az idős mobilon csak a gomb nagyobb.
26. Channa* (válaszként erre: 19. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 12. 12:04

De, olyanra.


Igen, nagy gombos. A legtöbb idős ismerősöm, jól boldogul az okostelefonnal is és a sima gombos telefonnal is.

Igaz, van olyan 60 év alatti ismerősöm is, aki inkább használja az idős mobilt, mert butának tartja magát máshoz...


Olyan megbélyegzésnek érzem, ahogy sok mindent az idősekkel szemben.


Egy fiatalnak is lehet olyan rossz a szeme, hogy jobban járna egy idős mobillal, nekik még sem reklámozzák.

Egy fiatal is lehet olyan állapotban, hogy gondos órája legyen, nekik még sem jár.


Minden ilyen mögött az idősek lejáratását érzem. Olyan h.lye, hogy használjon ilyet, ne csináljon olyat (pl. vezetés), ne vásároljon és utazzon bizonyos időkben, mert zavarja a fiatalokat és még sorolhatnám...

25. globus (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
febr. 12. 12:01

Férjemnek is olyan van, mint neked. Evolveo. Százszor leejtette, műhelyben koszolódik, munkásruhában, nem tud elromlani. Ha mégis, muszáj lesz ugyanilyent venni, mert nekem kellene betanítani a másfajta használatára 😀

Szerintem érdektelenség az értetlenség forrása, mert más műszaki dolgoknál nincs nehéz felfogás. Pl. autó, motor.

24. Amaunet (válaszként erre: 18. - Channa*)
febr. 12. 12:00

A jelenlegi 50-60 éveseknek is nagy kihívás volt megugrani a digitális fejlődést. Az analóg hálózatot nem is olyan régen szüntették meg.

Akik nem fogékonyak ezekre lemaradnak/kimaradnak.


Lásd, itt is sokan tesznek fel olyan kérdéseket, amit maguk is megkereshetnének a neten, de csak azt ismerik, hogy hogyan tud belépni a Hoxára. Ez nekik elég.


A mamám a mosógépet megtanulta kezelni, de ha lenne rajta digitális kijelző attól már megijedne.:)

A videóhívásokat viszont nagyon szereti az én mobilomon.:D

23. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
febr. 12. 12:00

Jó nyomon jártam. Csak az idősek lejártatását nem értettem, amit Channa* írt.


Miért lenne ciki egy ilyen telefon használata? Ezt nem értettem. Láthatóan egyáltalán nem az.

Na, mindegy. Nem akadok fenn ezen.


Használd egészséggel a telefonodat! 🙂

22. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 12. 11:55

Én magam keresek olyan telefont, ami időseknek készül. Jól látható betűk, könnyű menüsor, sms-t gyorsabban megírok rajta, mint férjem az "okossal", sőt fényképezni is tud, ha szeretnék.


Többször tettek elém okostelefont fényképet nézni, pillanat alatt eltüntettem, kell a francnak, mondom 68. évesen.

21. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
febr. 12. 11:54

Ezek szerint jó gondolatom volt, nyomógombos az a mobil, amire Channa*tól rákérdeztem.


Én jó ötletnek tartom, és nem az idős ember lejáratásának.

20. fincsi5 (válaszként erre: 7. - 55Judit)
febr. 12. 11:49

Unió írta elő, nem maguktól jutott eszükbe.


Amúgy nagyon hamar (2-3 nap) lemerül, minket egyszer éjjel riasztott; "A gondosóra töltöttsége alacsony!"

19. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 14. - Channa*)
febr. 12. 11:49

Mit értesz idős mobil alatt? Az milyen? És miért lenne az idősek lejáratása, ha valaki olyat vesz egy idős embernek?

Rákerestem, de nekem csak annyit jelent ez a mobiltelefon, hogy nagyobb a nyomógombja, így az idős ember jobban látja.


Vagy te nem ilyenre gondolsz?

18. Channa* (válaszként erre: 16. - Amaunet)
febr. 12. 11:43

A családunkban 1 olyan van, aki még a mobilt sem szereti. Ő 80 éves. Neki, talán jó lenne, de többi hasonló korú okos telefont használ és nem kellene nekik idős mobil.


Ez a 80 éves nénikém hasonló a mamádhoz, bár azért háztartási eszközökben szereti a moderneket és azokat meg is tanulja;)

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Globus)
febr. 12. 11:41
Az enyém minden ilyet szeret, sőt! Előbb akar mint én;)
16. Amaunet (válaszként erre: 14. - Channa*)
febr. 12. 11:38

Rengeteg 65 év feletti ember él, akik idegenkednek az okos kütyüktől. Sokan még a hordozható egységet sem szeretik a vonalas telefonhoz.

Egy nyomógombos mobilon nem lehet véletlenül félre tapizni és fizikailag is tartósabbnak gondolom.

A mamám valóban idős és nem hajlandó már tanulni. A tv távirányítóját kénytelen volt megszokni, de okostelefont vagy a kávégépet már nem akarja megtanulni.:)

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook