Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


163. Csaba-2
2015. aug. 23. 07:03

Úgy látom, az utóbbi időben elég aktív volt a fórum, így megpróbálok összefoglalva reagálni a leírtakra:


Az első probléma a kitörések jellege/minősége/intenzitása. Nos, ez nagyon változatos, mert több tényezőtől függ, így nem lehet rá sablont felállítani.

Ha valaki jó immunrendszerrel rendelkezik, akkor az első általában nagyon brutális (láz, nyirokcsomó duzzanat, sok hólyag), a többi viszont egyre enyhébb, és a gyakoriság az idő múlásával csökken.

Az eddig felsorolt esetek teljesen normálisak, azaz egészséges immunitásra utalnak. Én boldog lettem volna, ha pl. évente egyszer vagy kétszer lettek volna tüneteim, és akkor is, ha mondjuk negyedévente.


A lényegre térve: ha gyenge az immunrendszer és hirtelen, intenzíven bújnak elő a vírusok, általában akkor jellemzőek a kísérő tünetek (bizsergés az idegpályák mentén, viszketés stb.), míg egy olyan embernél, aki már több fertőzésen átesett, mindenféle előzmények nélkül is előtörhetnek – általában enyhe lefolyással.

Az a jó tendencia, ha csak kis területen jelenik meg, már nem hólyagosodik fel, legfeljebb egy kis piros folt alakul ki, és hamar eltűnik. Ez az állapot az, ami már közel van az abszolút védelemhez. Erről már többször írtam, így most nem ismétlem magam.


A másik téma a fertőzés. Sajnos, tudomásul kell venni, hogy ez a vírus nagyon intelligens, és az esetek változatossága miatt itt sem lehet sablonokban gondolkodni. Míg az egyik ember tünetmentesen nem fertőz, addig a másik igen.

Az biztos, hogy a kitörések alkalmával mindeni átadhatja, és az is, hogy gumi óvszerrel meg lehet védeni a partnert, ha szakszerűen használják. Itt nagyon fontos, hogy ne legyen leborotválva egyik fél fanszőrzete sem, mert ez „felülírhatja” az óvszert. Az összeérő bőrfelületek – pláne, ha apró sebek vannak rajtuk – átadhatják a vírusokat.


Minjolának teljesen igaza van abba, hogy sok legenda kering a herpesszel kapcsolatban, de talán épp azért is van ez így, mert nagyon különbözőek a tapasztalatok - mivel sokfélék vagyunk, és sokféleképp kezeli szervezetünk a betegséget.


Ami az orvosokat illeti, sajnos nem mindegyik áll a szakmája csúcsán, így kár lenne bármelyikben is vakon megbízni. Nekem pl. egyikük azt tanácsolta, nyugodtan éljek nemi életet óvszer nélkül is, mert a labor eredmény lezárt fertőzést mutatott… (Közben persze voltak tüneteim bőven).

A másik nem tudta, hogy a vírus hol bújik meg, és hogy nem lehet a tudomány jelenlegi állása szerint teljesen kiirtani.


Mindkét orvos egyébként kiváló szakember volt a maga területén, csak éppen a mikrobiológiában nem volt elég járatos, mivel nem túl gyakran találkozott ezzel a problémával. Ez egyfelől természetes is. Minden szakmában így van.

2015. aug. 20. 14:51
Szia. 27.ére van idopontom de jobb lenne hamarabb tudni... neked mik a tapasztalataid? Ha nincs kiujulas es ovszert használunk remelem nem fogom meg fertőzni a partnerem....
161. Minjola
2015. aug. 20. 09:24
Szia, azt ajánlom, hogy a nőgyógyászod kérdezd meg. Konkrét válaszokat fog adni, és nem városi legendákkal rémísztget.
2015. aug. 19. 19:25
Én csak arra lennék kíváncsi hogy mennyi az esélye annak hogy meg fertőzöm a parnerem ha nincs tünetem és óvsuert használunk... nagyon félek nem akarom senkinek se tovább adni és már kb elolvastam az összes angol es magyar oldalt is...Néhol azt írják hogy így nem lehet néhol meg azt hogy valaki annak ellenére is meg fertőződött hogy óvszert használtak. Mondjuk azt nem írják le hogy voltak e tünetei a partnernek vagy nem , genitalisan vagy orálisan kapta el... úgy hogy csak ezen tudok kb gondolkodni de nem nagyon tudok magamnak választ adni.
2015. aug. 19. 17:02
Micóka93 köszönöm szépen a válaszaid! Kevésbé vagyok ideges, amíg eljutok dokihoz :)
158. Csaba-2
2015. aug. 19. 09:28

Sziasztok!

Most nem tudok sokat írni, mert nem vagyok otthon, és nincs korlátlan internet hozzáférésem.


Egyenlőre csak annyit tennék hozzá, hogy örülök, hogy sokaknak ennyire ritkán jön ki, és ilyen jelentéktelenek a tünetek.


Én nem voltam ilyen szerencsés. Jövő héten részletesebb leszek.

2015. aug. 18. 22:33
Szia. Ez egyénenként változó. Az orvosok azt mondják hogy átlagosan negyed évente jön ki. Én mikor elkaptam rá 2 hónapra jött ki a második. A harmadik ra kb 3 hónapra. Ez novemberben volt. Aztán rá 9 hónapra jött ki egy nagyon aprócska pötty ami talán nem is az volt szóval nekem az utolsó amiben biztos vagyok kb 9 hóbapja jött ki. Egészségesen táplalkozom es c vitamint is gyakran szedek sportolok es probalok eleget aludni es persze stressz mentesen elni ami nem egyszeru mert egyetemista vagyok. Nem tudom hogy van e koze hozza hogy nem nagyon tapasztaltam olyan nagyon szornyu kiujulasokat. Sokan mondják hogy egeszeges taplalkozassal mozgassal elegendo alvassal a herpesz kordában tarhato.
156. mcr2014
2015. aug. 18. 21:00
Sziasztok! A második a harmadik..negyedik....herpesz kiújulása milyen időközönként jelent meg..(MAgamat akarom vigasztalni, hogy remélem, azért ez nem sűrű.. max 1 év alatt 1.
2015. aug. 18. 20:52
Eddig kb 3szor jott ki. Az elso volt a legrosszab sok helyen kijott. A masodiknal csak par helyen kb 3 holyag volt. A harmadik alkalommal csak egy helyen. De közel voltak egymáshoz.
2015. aug. 18. 19:25
És mindig ugyan azon a helyen jön elő neked? Vagy "vándorol"?
2015. aug. 18. 14:29
Szia Panelcsaj! Előszőör nekem nagyon csunya volt ez volt a legelső kiújulás valószinű azért volt olyan csunya es fajdalmas mert akkor kaphattam el. A többi mar nem volt vészes es nem szakadt mindig fel volt hogy csak kijött egy dudor és masnapra eltünt. Mindenkinek más. Egyebkent 1 eve kaphattal el azota kb 2szer jött ki es par nap alatt el is tunt.
2015. aug. 18. 14:21

Kedves Csaba!


Azért érdeklődöm itt, mert mint írtam is még nem jutottam el bőrgyógyászhoz, vérvételre pedig itt nincs lehetőség, de másik városba csak szeptemberben jutok el. Addig is csak valami támogatás, tapasztalatok utáni érdeklődés, segítségnyújtási célzattal vagyok itt, mivel látom vannak tapasztaltak! Nem öngyógyításba akarok kezdeni sem magamat diagnosztizálni, hanem ÉRDEKLŐDÖM. Mert jelenleg eléggé kétségbe vagyok esve.

Szóval nagyon örülnék neki ha választ kapnék pár kérdésre amiket már előzőleg feltettem, valamint arra hogy nektek mindig fáj, viszket? Mert az enyémre (HA az) nem jellemző a viszketés, még akkor sem mielőtt kijött, nem is igazán hólyag, csak egy kis tömött, csillogó felszínű kiemelkedő dudor. Hólyagnak tűnik de nem szakad fel, jelenleg már nem is kiemelkedő, de nem sebes, se nyílt fekély. Nektek volt már ilyen? Vagy mindig hólyag? Könnyen felszakad?


A válaszokat előre is köszönöm, mindennemű menj orvoshoz választ pedig köszönöm nem kérek, el fogok menni.

2015. aug. 17. 21:20
Szia Csaba! Látom, nagyon tapasztalt vagy a témában... Sajnos nekem is nemi herpeszem van bár nem tudom hogy melyik típus...A volt barátomtól kaptam el és ő nem tudott róla. Nem védekeztünk. Kb 1 éve szakítottam vele közbe ki is derült a hűtlensége. Azóta nem mertem senkivel lefeküdni de most van egy fiú akivel nagyon közel kerültünk egymáshoz de még nem történt semmi komoly. Nagyon aggódom Természetesen óvszerrel tervezem az együttlétet minden lakalommal és azt szeretném kérdezni ha nincsennek tüneteim mennyi esély van rá hogy elkaphatja tőlem? Egyébként a kiújulások nagyon ritkák és egy apró pont szokott megjelenni ami elég hamar el is tűnik.szódabikarbónával szoktam kenni. Az első kiújulás volt a legrosszab akkor még pisilni is alig tudtam a fájdalomtól. Válaszodat előre is köszönom. 22/L
150. Minjola
2015. aug. 17. 16:04
Herpesz ellen a legjobb dolog a szerelem. :)
149. Csaba-2
2015. aug. 17. 06:58

Vérvizsgálat, vérvizsgálat és vérvizsgálat! Mindegy, hogy hol élsz, ez legyen a legelső. Ha nem tudjuk a betegséget beazonosítani, akkor kezelni sem tudjuk.


Kár találgatni, diagnosztizáltatni kell!


A herpesz egyébként általában ugyanott jelenik meg, de nem feltétlenül. Lehet szórás és továbbterjedés is.

2015. aug. 16. 11:45

Sziasztok!


Nos, én csak érdeklődés, de lehet friss herpeszesként állok itt, és érdeklődni szeretnék. Hogy miért?

Nos: pár hónapja kijött pár kiütés szerű dudor a nemi szervemen, amik hamar elmúltak, de akkor felhívta egy ismerősöm a figyelmem rá h ez lehet nemi herpesz, azóta ebben a parában vagyok. Voltam már nőgyógyásznál, az kizárta hogy az lenne miszerint nem úgy néz ki, fájna stb. Voltam nemibeteg szakrendelésen ahol elsőre gombát állapítottak meg (később ezt kenetvétellel a nőgyógyász kizárta), utána másodszorra pedig a bőrgyógyász rögtön rávágta hogy ez bizony herpesz. Még aznap felkerestem egy magánbőrgyógyászt, aki pedig azt mondta, hogy ez egyáltalán nem az, nem is hasonlít rá, majd írt fel krémet, ami elmulasztotta tényleg, ám azóta pontosan 3 napja megint kijött valami.

Fájt, először csak egy kis pír, majd egy dudor, de messze nem hólyag, szerintem ugyanis nem tudtam se elkaparni, és kemény. Ezt azóta még egy követte, de kissé odébb, az is kemény volt, és nem viszketett csak fájt. Azóta ez a második egy kráterecske lett, nem fáj csak érzékeny ha hozzáérek, nem pörkösödik. Az első pedig csak egy kis fehér kemény pötty ami szintén kissé érzékeny.


Érdeklődnék azoktól akiknek van, és már régóta hogy:

Mindig ugyan ott jön ki, vagy előfordul hogy teljesen máshol?

Előfordul hogy egymás után jön ki totálisan távol egymástól?

Mindig viszket és fáj?

Mindig pörkösödik, sebesedik?

Hány nap kb míg elmúlik?

mindig hólyagos? Mert olvastam hogy van akinél kis repedések lesznek csak, de az is herpesz.


Tudom el kéne megint menjek bőrgyógyászhoz el is fogok, és kierőszakolom, hogy végezzen kaparékmintavételt. Vérvételről mindig elhessegettek, miszerint hülyeség megcsinálni, és eléggé kis városban élek, hogy Pestre csak ezért felfurikázzak, ráadásul hétköznap esélyem sem lenne rá, épp ezért kérem itt a segítségeteket, hogy ez lehet az? Vagy higyjek a bőrgyógyásznak hogy nem az, inkább csak most begyulladt ott a bőröm, mert elég meleg van mint tudjuk, és lehet valami kis szőrtüszőgyulladás?

Helyileg jelenleg a nagyajkaim alján van, majdnem a hüvelyemmel egy vonalban, a combtőhöz közel, szemben egymással a 2 1-1 oldalon.


Ne haragudjatok a sok írásért, de nagyon félek. Semmi nyirokcsomó megnagyobbodásom nincs, se viszketés, csak akkor érzékeny ha hozzáérek, nem ég nem fáj. Akkor fájt kissé amikor elkezdett megjelenni.

147. Csaba-2
2015. aug. 16. 04:26

Ez nagyon jó hír, szerintem mindenki ki fogja próbálni!


A terméket én is megnéztem, 23 dollárba kerül, ami kb. 6000 Ft.


A helyi hatású szereket illetően korábban már írtam a hőstiftről, ami egy német termék, és a működési elve a vírusok hőérzékenysége.

Ez kb. 11-12 ezerbe kerül, de csak egyszer kell kifizetni.


Helyi szinten érdemes még az édesgyökér porral és az édesgyökér injekcióval is próbálkozni. Ez utóbbiról régebben szintén részletesen írtam.

146. mcr2014
2015. aug. 15. 20:50

Sziasztok, lehet, hogy Ti már tudtok erről, én most olvastam először:

Az amerikai Forces of Nature nevű cég többféle illóolaj-tartalmú készítményt kínál a herpes simplex vírus leküzdésére. H-Balm nevű kenőcsüket Európában csak az interneten keresztül lehet beszerezni.



Az olajkeverékeket kiváló minőségű illóolajakból állítják össze: citromfűolajat, gerániumot, citronellát, teafaolajat, ceyloni fahéjolajat és egyéb növények kivonatát tartalmazzák, amelyek antivirális hatását a tudomány igazolta. Az ilyen növényi kivonatok képesek megakadályozni, hogy a vírusok a még egészséges sejteket megfertőzzék. Ezért az olajok akkor a leghatásosabbak, ha naponta többször bekenik velük az érintet területet, és főképp, ha már a hólyagok megjelenése előtt elkezdik a kezelést.



A herpeszbalzsamot többféle koncentrációban kínálják, mindennapi megelőzésre és akut esetekre egyaránt.



Aki herpes genitalisban szenved, alkalmazhatja a balzsamot a szexuális együttlétkor is, mert segítségével jelentősen csökkenthető a fertőzés veszélye. A Marylandi Egyetemen megvizsgálták a H-Balmot, és megállapították, hogy minden tesztelt vírust inaktivált, illetve elpusztított. Azt is igazolták, hogy tartós kezelés esetén a vírusok nem tudtak tovább szaporodni.

2015. aug. 15. 08:41

Ami nekem tetszik Csaba hozzászólásaiban, az a holisztikusság. Szerintem sem elég egy vagy két dolgot csinálnunk, hanem egyszerre minél többet, és rendszerbe foglalva.

Ha majd végleg kiirtják a vírust, akkor is jók lesznek a tanácsai, mert a jó immunrendszer az egészség alapja.

Nagyon jó a vitaminok kiváltása olcsóbb, természetesebb anyagokkal, már ahol lehet. A feketeribizlit én is kipróbáltam, tényleg szuper, csak jobb, ha előtte leturmixoljátok, utána megisszátok, mert savanyú, és a fogakat kikezdi. Az alapos turmixolás a magvakat megőrli, így azok is hasznosulnak.

Viszont most a dinnyének és a paradicsomnak van szezonja, egyetek minél többet belőle! Mindegyikben sok a béta karotin, a c-vitamin és tele vannak enzimekkel! Mióta paradicsomból is és dinnyéből is naponta fél-fél kilót bedobok, azóta sokkal kevesebb a problémám.

144. Csaba-2
2015. aug. 15. 05:41

Időközben utánanéztem a bárányhimlő és az övsömör témakörének.


Gondolom, Te is tudod, hogy a bárányhimlőt, majd az annak következményeként később kialakuló övsömört a herpes zoster vírus okozza, ami rokon a HSV 1-2-vel.


Az övsömör általában a has környékén jelenik meg, de elvileg bárhol felbukkanhat. Így tehát nálad is megtörténhet, hogy ez tört elő a nemi szerveden.


A fentiek miatt feltétlenül konzultálj bőrgyógyásszal, hogy ki lehessen szűrni, tulajdonképpen mi okozza a tüneteket. A HSV-1, a HSV-2 vagy a herpes zoster?


Ha övsömörről van szó, a partnered valószínűleg nem fertőzött, de ettől függetlenül nála is el kéne végeztetni a tesztet, és védekeznie kell óvszerrel, hogy ne kapja el tőled.


Egyébként egy vírusfertőzés nem feltétlenül attól függ, ki milyen életet élt előzőleg. Előfordulhat, hogy valaki rengeteg partnerrel létesített kapcsolatot, mégis makkegészséges, a másik meg csak egy emberrel feküdt le, de pechje volt...

143. mcr2014
2015. aug. 14. 14:59
Szia Csaba, köszönöm a válaszodat!
142. Csaba-2
2015. aug. 14. 14:39

Úgy látszik, ma minden utólag jut eszembe. No mindegy, ami késik, nem múlik.

Szóval visszakanyarodva „mcr 2014”esetére, először is javaslom, hogy mindketten menjetek el egy HSV 1-2 tesztre, mert csak ez képes egyértelműen megállapítani, hogy fertőzöttek vagytok-e.

(Háziorvosnál vagy bőrgyógyásznál lehet kérni laborbeutalót).


Ha mindketten pozitívok vagytok, akkor egymással nyugodtan érintkezhettek, de idegen partner esetén kötelező a gumióvszer – hacsak ő maga is nem vírusgazda.

Amennyiben csak egyikőtök fertőzött, akkor is óvszert kell használni.


A fertőzőképesség egyébként mindig akkor a legnagyobb, ha valakinek tünetei vannak, főleg, ha felhólyagosodik a bőr vagy a nyálkahártya. A tünetek elmúltával három hét a várakozási idő (ha a másik fél negatív), de egyes orvosok szerint ekkor is csak óvszerrel szabad szeretkezni.


Tulajdonképpen itt mindenkinek igaza lehet, mert – mint már írtam - vannak olyanok, akik tünetmentesen is fertőznek, míg mások nem.

141. Csaba-2
2015. aug. 14. 12:11
Még egy megjegyzés: az immunrendszer erősítésére természetesen a Minjola által javasolt B-komplex vitamin is jó, de mindenképpen ki kell egészíteni a már felsoroltakkal.
140. Csaba-2
2015. aug. 14. 11:53

Bocs’ ha ismétlem magam, de az előző nem volt elég precízen kiszerkesztve.



Már napok óta az jár a fejemben, hogyan lehetne csökkenteni az általam javasolt vitaminkoktél árát, hiszen elég nagy a bekerülési költsége. Most majdnem minden összetevő mögé írok egy viszonylag olcsó, természetes anyagot, amivel helyettesíthetitek. Amit kihúzok, az nem, vagy csak részben pótolható.



Tehát:



C-vitamin: 3 X 1000 mg, de kitörésnél vagy egyéb, az immunrendszerrel összefüggő betegség esetén óránként 1000-2000 mg, napi 8-10 alkalommal. Lucernacsíra (napi10-20 dkg), frissen kicentrifugázott/préselt gyümölcs-és zöldséglevek (napi 3 pohár), citrusfélék leve (grapefruit, narancs, citrom)


antocián: 500 mg. Feketeribizli, napi 30 dkg. Ezt nyáron célszerű termelőtől venni nagyobb mennyiségben, és 30 dkg-os adagokban lefagyasztani. Kilónkénti ára általában 200 Ft, így kb. 50 Ft-ra jön ki egy napi adag.


likopin: 20 mg. Paradicsom, paradicsomlé, házilag aszalt paradicsom.


béta-karotin:20 mg. Édesnemes pirospaprika por, napi 2-3 teáskanállal.


D-vitamin: 2 X 1000 NE. Ha lehet, napozás az UV-szegény időszakokban, azaz délelőtt 10-ig és délután 4-től.


organikus cink: 25 mg. Tökmagolaj, napi 2-3 x 1 teáskanállal.


organikus szelén: 2 X 75 mikrogramm. Napi 2 közepes gerezd fokhagyma.


réz 1 mg. Napi 3-4 szem dió.


l-lizin: 2 X 1000 mg. Aludttej, kefír, sajt.


l-glutamin: 3 X 1000 mg. -


bíbor kasvirág kivonat: 2 X 250 mg. Megveszed a növényt, átmosod, megszárítod, majd porrá őrlöd. Ebből vízzel beveszel napi 2-3 púpozott teáskanálnyit. Ügyelj arra, hogy ne vegyél levegőt, amíg le nem nyeled.


ashwagandha gyökér kivonat: 2 X 250 mg. -


kolosztrum: 2 X 650 mg. -


béta-glükán: 2 X 100 mg. - Megjegyzés: ne egyél hibátlan almát. A héján levő fekete pöttyök tartalmazzák.


bacillus subtilis - Megjegyzés: ne élj túl sterilen, mert a mosatlan gyümölcsök héján van a legtöbb.

139. Csaba-2
2015. aug. 14. 11:46

Már napok óta az jár a fejemben, hogyan lehetne csökkenteni az általam javasolt vitaminkoktél árát, hiszen elég nagy a bekerülési költsége. Most majdnem minden összetevő mögé írok egy viszonylag olcsó, természetes anyagot, amivel helyettesíthetitek. Amit kihúzok, az nem, vagy csak részben pótolható.



Tehát:



C-vitamin: 3 X 1000 mg, de kitörésnél vagy egyéb, az immunrendszerrel összefüggő betegség esetén óránként 1000-2000 mg, napi 8-10 alkalommal. Lucernacsíra (napi10-20 dkg), frissen kicentrifugázott/préselt gyümölcs-és zöldséglevek (napi 3 pohár), citrusfélék leve (grapefruit, narancs, citrom).


antocián: 500 mg Feketeribizli, napi 30 dkg. Ezt nyáron célszerű termelőtől venni nagyobb mennyiségben, és 30 dkg-os adagokban lefagyasztani. Kilónkénti ára általában 200 Ft, így kb. 50 Ft-ra jön ki egy napi adag.

likopin: 20 mg Paradicsom, paradicsomlé, házilag aszalt paradicsom.


béta-karotin:20 mg Édesnemes pirospaprika por, napi 2-3 teáskanállal.


D-vitamin: 2 X 1000 NE Ha lehet, napozás az UV-szegény időszakokban, azaz délelőtt 10-ig és délután 4-től.


organikus cink: 25 mg Tökmagolaj, napi 2-3 x 1 teáskanállal.


organikus szelén: 2 X 75 mikrogramm Napi 2 közepes gerezd fokhagyma.


réz 1 mg Napi 3-4 szem dió.


l-lizin: 2 X 1000 mg Aludttej, kefír, sajt.


l-glutamin: 3 X 1000 mg -


bíbor kasvirág kivonat: 2 X 250 mg Megveszed a növényt, átmosod, megszárítod, majd porrá őrlöd. Ebből vízzel beveszel napi 2-3 púpozott teáskanálnyit. Ügyelj arra, hogy ne vegyél levegőt, amíg le nem nyeled.


ashwagandha gyökér kivonat: 2 X 250 mg -

kolosztrum: 2 X 650 mg -


béta-glükán: 2 X 100 mg - Megjegyzés: ne egyél hibátlan almát. A héján levő fekete pöttyök tartalmazzák.


bacillus subtilis - Megjegyzés: ne élj túl sterilen, mert a mosatlan gyümölcsök héján van a legtöbb.

138. Csaba-2
2015. aug. 14. 11:30

Hát igen, ez az eset oly gyakori, hogy szinte tömegjelenség: teljesen hétköznapi emberek, és egyszer csak megjelenik a nemi herpesz. Senki nem tudja, honnan jött, esetleg felmerül a hűtlenség gyanúja, de végül ez sem igazolódik be.


Korábbi hozzászólásaimban már írtam ezzel kapcsolatban. Arról van szó, hogy a herpesz (főleg a genitális) egy nagyon alattomos betegség. Amikor beköltözik valakinek a szervezetébe, nem feltétlenül tör elő azonnal. Előfordul, hogy évtizedek telnek el, és az illető semmit sem tud az érintettségéről. Egyesek egész életükön át tünetmentes vírushordozók maradnak.


A fertőzött emberek egy részénél néhány nap elteltével, másoknál évek, évtizedek múlva jelentkeznek tünetek, megint másoknál pedig egyáltalán soha.

A tünetmentes vírushordozók egy része tünetmentesen is fertőz, mások pedig nem fertőznek. Tapasztalataim szerint akkor nem fertőz valaki, ha többször átesett a kitöréseken, és a szervezete egy idő után annyira elbarikádozta a vírust, hogy annak nincs esélye újra megjelenni.

Ez az úgynevezett ötcsillagos védelem, ami bárkinél kialakulhat, ha nem rombolja szándékosan az immunrendszerét.


A fenti állapot általában 10-15-20 év alatt alakul ki, de gyorsítható. Ha visszaolvasod az eddigi hozzászólásaimat, azokból tájékozódhatsz.


A másik nagy probléma a nemi szőrzet eltávolítása. Emberileg én tökéletesen megértem, hiszen jómagam is kedvelem a csupasz puncit, de a herpesz szempontjából ez egy nagyon komoly rizikófaktor. Tehát állj le a „fűnyírással”, hiszen a fanszőrzetnek épp az a szerepe, hogy védjen. Ha két pamacs ér össze, nem pedig két sérült bőrfelület, szinte esélytelen a fertőzés.

Jó, tudom, most már mindegy, de ha új kapcsolat elé nézel, ezt tartsd szem előtt.

137. mcr2014
2015. aug. 14. 00:05
Most látom,hogy több éves az többévesre gondoltam.
136. mcr2014
2015. aug. 14. 00:00
Azt akartam,az előbb még megkérdezni,hogy melyikünk nagyobb rizikófaktor: az említett férfinek, akinek sok kapcsolata volt ugyan, bár rajta semmi tünete nincs, ami a betegségre utalna,vagy én,aki tényleg egy hűséges, nem csapodár nőként éltem, bár herpeszes betegségeken átestem. És most ez egy szerencsétlen egybeesés.
135. mcr2014
2015. aug. 13. 23:31
Sziasztok, új vagyok a csoportban, ugyan végig olvastam a hozzászólásokat, de bár lehet, hogy én rosszul értelmeztem, és ezért kérdezem itt. Fertőzött lettem, de engem az érdekelne, hogy, gyerekként voltam bárányhimlős, majd néhány évvel később övsömörös, majd fiatal felnőttként az ujjaimon vöröses elváltozások jelentkeztek,kb.10 alkalommal. 15 éve semmilyen problémám nem volt.13 nappal ezelőtt „borotválkoztam,” +a menses is nagyon elmúló félben volt, így volt egy kis szex. Majd 2 napra jelentkeztek már az általatok is ismert általános tünetek. Több éves kapcsolatom van, igaz a párom korábbi élete azért nem makulátlan. így lehet, hogy a jelenje sem.(inkább baráti és kémiai kapcsolat) –de ebbe, hogy miért vagyok vele nem akarok belemenni. Igaz esküdözik, hogy nem volt mással,tegyük fel, hogy el is hiszem. Nekem ő a második férfi az életemben, az elsővel 20 évig éltem semmilyen problémám nem volt.Ő hozhatott egy fertőzést még korábban, és a körülmények adottak voltak, +stessz+fizikai munka, és általa mint közvetítő előjött,-rajta semmilyen elváltozás nincs, egy nagyon ápolt férfi- vagy az én szervezetem „önfertőzést”csinált, most az övsömörre, és az ujjdagadásra gondoltam, hogy újra aktiválódhatott a vírus.Volt már,hogy a borotvával megvágtam egy kicsit magam, érzékeny volt, 2-3 nap után rendbe jött.
134. Csaba-2
2015. aug. 8. 06:43

Természetesen csak azon lehet segíteni, aki engedi. Ha valaki más utat követ, ám tegye. De a segítő szándék miatt megtámadni valakit nem éppen etikus.


Az általam leírtak nem csodaszerek, nem is "hókuszpókuszok", hanem részben tapasztalatok, részben tudományos eredmények.


S ha már a "csodaszerekbe való kapaszkodásról" van szó, akkor vajon a B-vitamin és az egészséges táplálkozás nem minősül annak? Amit én szoktam hangsúlyozni (méregtelenítés, fitoterápia, vitaminkoktél, táplálkozás megváltoztatása, gócok megszüntetése), az is mind természetes dolog.


Soha nem gondoltam, hogy enyém a fórum. Azért vagyok itt, hogy megosszam a tapasztalataimat, és segíthessek azokon, akik ezt igénylik. Fizetést nem kapok érte, a saját szabadidőm terhére teszem.

Ide egyébként is bárki írhat.


Függetlenül az általad említett panaszoktól, ha valakinek hasonló problémája van (azaz valamilyen góc, pl. gyulladt mandula), ami gyengíti az immunrendszert, akkor az előző hozzászólásomban felsoroltakon kívül van még néhány lehetőség.

(Most csukd be a szemed, mert ezt a többiek kedvéért közlöm):


Az egyik a zapper-terápia, ami nem más, mint egy speciális frekvencia generátor alkalmazása.

Minden vírus, baktérium rendelkezik egy ún. mentális energiamezővel, amit ki lehet oltani, ha éppen ennek megfelelő hullámhosszt közlünk a szervezettel. Ha utánanéztek, a honlapjukon mikroszkóp alatt meg lehet figyelni a bacik szétzúzását.


(A genitális herpesz 360 Hz-en pusztul el, de jobb, ha olyan helyre mentek, ahol be is mérik mindenkinek, hogy az ő vírusa milyen frekvencián van, és ennek megfelelő hullámhosszt alkalmaznak).

Amikor nekem még hetente kijött, kaptam kipróbálásra egy frekvencia generátort, és egy hónapos tünetmentességet értem el vele. Sajnos, elég borsos ára van, így nem tudtam megvenni.


A másik a fág-terápia. A fágok baktériumölő vírusok. Minden baktériumnak van egy ellenséges fágja, ami elpusztítja.

A volt Szovjetunióban a második világháború alatt - antibiotikum hiányában - ezzel gyógyították az elfertőződött sebekkel kórházba került katonákat. Még ma is van egy klinika Grúziában, ahol magas szinten értenek hozzá. A gazdag nyugati országokból oda mennek azok, akiknek már semmiféle antibiotikum nem használ.

Hihetetlen eredményekről számolnak be, nagyon sok végtag levágását el tudták kerülni, de makacs szem- vagy mandulagyulladást is ki szoktak kezelni - ráadásul mellékhatás mentesen. Még az antibiotikum rezisztens bacikat is könnyedén elpusztítják.

Magyarországon Pécsett hoztak létre egy fágkutató központot 2011-ben.


Persze ez nem tetszik a gyógyszerlobbinak, ezért ott is megpróbálták őket ellehetetleníteni. Volt úgy, hogy elvették tőlük az áramot, de az orvosok hazavitték a fágokat, és a saját hűtőszekrényükben tárolták őket.

Szóval kiváló módszerről van szó, csak nem könnyű elérni. Ugyanakkor mutat egy kiutat - ezért is osztottam meg veletek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook