Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Generalizált szorongás, ilyen vagy hosonló poblémákkal kűzdők hozzászólását várnám! fórum

Generalizált szorongás, ilyen vagy hosonló poblémákkal kűzdők hozzászólását várnám! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 10. 14:43
Kb. két éve tart, most épp rivotrilból szedek napi kettőt és egy zoloftot. Pszichiátert most fogok keresni újra ez lesz kb. a hatodik.
26. Bucóka20 (válaszként erre: 24. - 035bae3aff)
2009. júl. 10. 13:13
Hát, h mióta tart,mitől alakult ki?Szedsz-e rá vmit? Jársz-e pszichologushoz v pszichiáterhez? Ilyenekre lennék kiváncsi,ha gondolod leirhatod privibe is.
2009. júl. 10. 13:05
Felkell menni a hegytetőre és ordibálni teljes erőnkből felér a boxszal
24. 035bae3aff (válaszként erre: 17. - Bucóka20)
2009. júl. 10. 13:05
Mit szeretnél tudni?
2009. júl. 10. 10:39
Igaz... :)
22. ab4b6bc17d (válaszként erre: 21. - Bucóka20)
2009. júl. 10. 10:24
Ha olyan van, odaképzelhetsz valakit... én is szoktam :)
2009. júl. 10. 10:20
Áááá az ugy nem jó, ha már ütünk akkor üssünk vmit,nincs annyi fölös energiám:D
20. ab4b6bc17d (válaszként erre: 19. - Bucóka20)
2009. júl. 10. 10:05
Ritmikus box és ütés elemek, de csak a levegőbe :)
19. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - Ab4b6bc17d)
2009. júl. 10. 09:54
Életembe nem hallottam még róla:) Biztos jó lehet,nálunk ilyen nincs sajna v nem tudok róla. :)
2009. júl. 10. 09:40
Jut eszembe, a sport is segít. Én tae-bo-ra járok, s ezen remek edzésforma alatt remekül ki lehet rugdosni/ütni/vágni :) magunkból a napi stresszt/frusztrációt, miegyebeket.
2009. júl. 10. 09:27
Mesélnél róla bővebben is?:)
2009. júl. 9. 20:58
szia én is ezzel a problémával küzdök.
2009. júl. 8. 15:10
Köszi szépen, hogy írtál.Ennyivel is okosabb lettem . :)
14. Csillivilli (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. júl. 8. 01:32
Nekem tavaly volt ilyen szorongásos időszakom,nehezen kaptam levegőt,szédültem egyfolytában,stb,és amikor egy nap úgy éreztem hogy már nem bírom tovább,olyan halálfélelmem volt,bementem a kórházba a sűrgősségire,ahol persze semmit nem tudtak kimutatni abban a pillanatban,vérnyomásom,minden rendben volt.Ezután elmentem a háziorvoshoz,aki kérdezgetett az életemről,a múltról,a családomhoz való viszonyulásomról,és felírt nyugtatót,meg kedélyjavító gyógyszert.Na most ezzel kapcsolatban csak rosszat hallottam,senki se ajánlotta,hogy elkezdjem szedni,és én se akartam ilyesmire rászokni.Nyugtató teát is próbáltam,de nekem az nem használt.Felvettem a kapcsolatot egy reiki mesterrel,aki energiát küldött nekem egy ideig,azt mondjuk nem tudom ennek szerepe volt-e abban,hogy kijöttem ebből.Vettem ilyen témájú könyveket,amiken átrágtam magam,a neten keresgéltem állandóan cikkeket,fórumokat,mi lehet ennek az oka,nagyon sok ember történetét elolvastam,közben persze járkáltam a kivizsgálásokra.És egyszer csak azt vettem észre,hogy elmúlt ez az egész,megszűntek a panaszok.Azt hiszem ez azért történhetett,mert szembe akartam nézni vele,nem akartam előle elfutni,és nem mint ellenségre tekintettem erre a problémára,hanem úgy,hogy ez egy olyan jelzés,ami tudatni akar velem valamit.Elköltöztem egy másik lakásba,mert úgy éreztem,hogy a lakás atmoszférája is negatív volt.Szóval csináltam egypár változást az életemben,ami pozitívnak bizonyult.Igazából én se tudom hogy mitől szorongtam pontosan,viszont valahol azt olvastam,hogy mikor érzed ezt az érzést,vagy rosszul vagy,meg kell figyelni az ezalatt fellépő gondolatokat.Nálam csak egy dolog körül forgott minden,hogy:"egyedül vagyok,nincs aki segítsen,stb",és ezt az életemben is valahogy így éreztem.Szerintem mindenkinél más módszer hatásos,de a gyógyszerre jobb nem rászokni,mert ebből csak a gyógyszergyártóknak van haszna,meg annak aki felírja.
13. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - 91d4989ab9)
2009. júl. 7. 20:53
Szerencsére már én is tul vagyok a nehezén ugy gondolom . :) Csak érdekelt vna h ki hogy tette tul magát egy ilyen "betegségen", nem árt róla minél többet megtudni.És hátha még én is tudok valakinek segiteni, az még jobb. :)
12. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - Kijózanító)
2009. júl. 7. 20:49
Hallottam,de nagyon sok dolgot nem tudok róla.
2009. júl. 7. 20:22
agykontrollról hallottál?
2009. júl. 7. 20:21
A generalizált szorongás jellemzője az események vagy cselekvések miatti erős szorongás a napok többségén. A GSZ-t csak akkor diagnosztizálják, ha valakinél ez legalább hat hónapos időszakban megfigyelhető. A szorongásnak legalább három kísérő tünete van a következők közül: nyugtalanság, fáradékonyság, koncentrációra való képtelenség, izomfeszültség és rossz alvás.
2009. júl. 7. 16:44

volt nekem is olyan időszakom amikor nem ment, szivdobogásom volt és fulladtam, dokikhoz jártam, de semmi szervi bajt nem találtak, és én meg egyre rosszabbul voltam, fizikailag is már nem tudtam semmit enni, nem mertem sehová menni


és akkor arra gondoltam hogy tényleg az agyam tesz ennyire tacsra? én csinálom ki magam, tényleg? na ezt nem engedhetem, pár napig bébikaját ettem erre is ugy kényszeritettem rá magam mert ha nem ettem erőm se volt, és idegesen sztresszesen elutaztam nyaralni, nagyon féltem, ott nincs doki mi lesz ha fulladok és meghalok...

hát az elején rossz volt, de ott jol voltam egy ilyen pánikom volt és azt is le tudtam küzdeni... utána még volt pár itthon is de egyre kevesebb ma már ha csak a gondolata is jön gyorsan magamra szólok hogy nyugi és hogy nincs baj


nem könnyű tudom, és lehet hogy nem is végleges megoldás, de valamit tenned kell. magadért

2009. júl. 7. 14:57
joga az jó,lenyugtat egy időre,de sajnos nem lehet a nap 24 órájában jógázni:)
2009. júl. 7. 14:52
egy bizonyos feszültség bennem is volt, én ezt jógával vezetem le, 5 egyszerű gyakorlat!
2009. júl. 7. 14:37
Ha az olyan könnyű lenne:)
2009. júl. 7. 14:07
én általában tudom mitől, de 5 percenként képes vok már teljesen mástól, szóval uralkodni kell a gondolatokon :)
2009. júl. 7. 13:26
Anno én is irtam "naplót" kellek a pszcihiáterhez,de vhogy lustának érzem magam hozzá:) Konkrétan nem tudom, mitől is félek (szorongok),szóval nemigazán könnyű szembe menni vele, ha azt se tudom h mivel kéne szembenézni. :):S
2009. júl. 7. 13:13
Halitok. Nekem az írás jön be. Kiírom magamból, ami szorongást okoz :) egy Naplóba.
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. júl. 7. 12:09

ha még az elején vagy akkor az agyaddal kell leküzdened, meg kell beszélni mindig magaddal hogy most miért is szorongsz és van e értelme szorongani, és általában nincs értelme ha logikusan végig gondolod, és probálj mindig csinálni ilyenkor valamit


ha már súlyosabb a helyzet akkor nem tudok tanácsot adni, mert nekem a fent irtak eddig bejönnek, szerencsére

2009. júl. 7. 11:38
Szorongás,stressz lekűzdésével, praktikákkal...saját tapasztalatból irt hozzászólásokat szeretnék.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook