Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Generalizált szorongás, ilyen vagy hosonló poblémákkal kűzdők hozzászólását várnám! fórum

Generalizált szorongás, ilyen vagy hosonló poblémákkal kűzdők hozzászólását várnám! (beszélgetős fórum)


1 2
57. tündérke15 (válaszként erre: 56. - 16d1dd6891)
2009. nov. 6. 15:14
szio.ez az erzet a szamban olyan mintha valami irritalna a sejtjeimet...nem tudom maskepp megfogalmazni.olyan belso irritaltsag erzet.a gyomromban is szokott lenni, olyan feszules, nem konnyu megfogalmazni, mintha gyomoridegem lenne, de attol sokkal rosszabb.
56. 16d1dd6891 (válaszként erre: 55. - Tündérke15)
2009. nov. 6. 06:23

szia!

én csak gratulálni szeretnék, mert te vagy azon kevés emberek egyike, akik nem rögtön a gyógyszerhez nyúlnak, ha szoronganak.

igazából nehéz leírni, nálam hogy jelentkezik a szorongás (nálam is generalizált, de én szedek bogyókat)

nálam inkább a gyomortájon és a szívemben jelentkezik...

körül tudnád írni,mit is érzel a szádban? mert én ott nem szoktam semmit érezni, így elképzelni sem tudom (max a torkom összeszorul, de ez nem ugyanaz)

55. tündérke15 (válaszként erre: 36. - Bucóka20)
2009. nov. 5. 17:04
sziasztok.en masfel eve kuzdok a szorongassal.jartam terapiara, es egyeni foglalkozasokra mai napig.ma azt mondta a terapeutam hogy jo lenne beszelni egy pszichiaterrel aki felir nekem orvossagot.valojaban furcsa erzeteim vannak.felek...nem tudom mitol.a fulladas elmult..ami maradt az a furcsa irritalo erzes a szamban, a mellkasomban.ha valakinek voltak hasonlo tunetei akkor legyszi irjatok.sokat jelentene nekem.koszonom
54. Bucóka20 (válaszként erre: 53. - 035bae3aff)
2009. aug. 10. 09:37

Elképzelhető, bár azt hittem több embert fog érinteni ez a fórum,hála nem ...de már nem naon ikrálnak:S

Leveledre midnjárt válaszolok.:)

2009. aug. 10. 09:31
Itt mindenki meggyógyult?
52. Bucóka20 (válaszként erre: 51. - Eb5c1063c1)
2009. júl. 26. 22:07

Annyi h a pszcihiáter irhat fel gyógyszert a pszcihologus meg nem.Meg van vmi eltérés a végzettségükkel kapcsolatban is.

ennyi!!

51. eb5c1063c1 (válaszként erre: 50. - Bucóka20)
2009. júl. 26. 21:59
Megtudnád írni,hogy mi a különbség pszichiáter és pszichológus között?Köszönöm szépen.
2009. júl. 26. 21:37

az igazat kell mondani,lehet h irna vmi más gyógyszert..én citopramot szedtem fél évig,napi fél szemet,de helyre jöttem tőle hála Istennek, bár a gyógyszer az csak segit,és nem old meg semmit.

neked depressziód,generált szorongásod meg szoc fobiád van igaz, ha jol emlékszem?!

2009. júl. 26. 21:34
hát elvileg minden hónapban egyszer, de fogalmam sincs mit mondjak holnap neki, mondjam hogy minden változatlan? mert tényleg az, de akkor meg félek hogy leállit a gyógyszerről...
2009. júl. 26. 21:31

akkor sza.t sem ér:S

és akkor mi lesz,kell még menned?

2009. júl. 26. 21:29
kijöttem tündérhegyről és nála kellett jelentkeznem, hát normális csak semmit nem hisz el, sem a depimet se semmit..
2009. júl. 26. 20:36
és ő irt fel uj gyógyszert v még mindig u.a.-at szeded?normális amúgy?
2009. júl. 26. 19:52
áterhez, hozzá most megyek második alkalommal
44. Bucóka20 (válaszként erre: 43. - 035bae3aff)
2009. júl. 26. 17:01
pszcihologus vagy pszcihiáterhez jársz?
2009. júl. 26. 15:08
nem tudom mi van a fejemben ugyis gondolom azt kérdezi hogy érzem magam hát ugyanugy.
2009. júl. 26. 14:07
ne mondj semmit, csak azt ami a fejedben van, semmi mást
2009. júl. 26. 12:47
Holnap kell visszamennem dokihoz hogy őszinte legyek fogalmam sincs mit mondjak neki :(
2009. júl. 11. 13:12
Értlek.Sajnos az baj. :S
39. 035bae3aff (válaszként erre: 32. - Bucóka20)
2009. júl. 11. 10:23
Igen elméletben ezeket én is tudom. csak alkalmazni nem..
2009. júl. 11. 08:09
Ha bármiben segithetek szólj bátran.☻
37. H.Ancsi (válaszként erre: 36. - Bucóka20)
2009. júl. 10. 22:58
látod ez jó ötlet, csak ahhoz ki kellene lépni a szégyellem a bajomat szerepből. az ismerőseink között nincs hasonló, akiről tudnánk, de az ötlet nagyon jó, majd próbálok kitalálni valamit. köszönöm
36. Bucóka20 (válaszként erre: 35. - H.Ancsi)
2009. júl. 10. 22:11
amikor en rosszul voltam,kiakartam magambol beszelni a felelmeimet,nem tudott lekotni,ha vki masrol akart beszelni,allandoan sirtam,mert feltem h mi lesz.menni alig birtam ugy szedultem,de sokadik probalkozasra az is osszejott.nem birtam vna abba az allapotba maradni.apa mindig azt mondta,ha testileg elfaradok,nem lesz kedvem gondolkozni,legtobbszor igy is lett.sikerult vegulis..megcsinaltam..kemeny 1 evembe telt,de osszejott. :) lehet h neki jot tenne,ha vki olyannal beszelne akinek u.a. A problemaja mint neki (es meggyogyult) mert gondolom ez a cel nalatok is.nekem is jol esett vna,ha vki mutatja az ,,utat,, h mit kellene tennem,csak sajnos nem volt ilyen.mert hiaba a pszcihiater  sose volt beteg,igazan nem ertheti ugy gondolom.
35. H.Ancsi (válaszként erre: 34. - Bucóka20)
2009. júl. 10. 21:24

ez igaz, viszont eddig még mindig szólt, mikor érezte,hogy baj van, kért ,hogy vigyem be a kórházba. Azt szeretném igazán tudni, hogy amikor olyan mindenki hagyjon a francba hangulat van, akkor mi az a viselkedés amit szivesen vesztek.

Figyelem elterelés, mély hallgatás, beszélgetés a problémákról, vagy bármiről csak arról nem.

Ülök nála, próbál mosolyogva csevegni, de látom,hogy nincs jól, de nem akar beszélni róla, ilyenkor mit csináljak?

34. Bucóka20 (válaszként erre: 31. - H.Ancsi)
2009. júl. 10. 19:19
Mindenképpen segiteni kell ha kell erőszakkal szerintem,ahogy írtam magától nem fog megoldódni,ő nem fogja tudni megoldani egyedül,mivel ha olyan személyiség lenne,akkor beteg sem lenne. De ez csak az én véleményem,én csak a saját betegségemből,hozzáálásomból kifolyólag tudok következtetni.Szerintem nem jó ha elmerülünk a saját gondolatainkba és bezárkózunk a saját kis világunkba.Abból jó nem fog kisülni.
2009. júl. 10. 19:07
Ja.. és majdnem elfelejtettem a leges-leges legfontosabbat...Nekem a kutyusom nagyon sokat segített.Pont akkor (azért) kaptam ,amikor beteg voltam . (Betegségem elején) Sok szeretet ad,és nem lehet rá haragudni. És gondolom azt is hallottátok már h az állatoknak gyógyító hatásuk van. ☻
32. Bucóka20 (válaszként erre: 30. - 035bae3aff)
2009. júl. 10. 18:59

Az a baj, h a gyógyszer csak egy plussz ami segit kijönni a betegségből,magától sajnos nem fog megoldódni.Én is arra kersem a választ, h mivel tudnám elérni,h soha többé ne jöjjön elő,és min. ilyen szinten le tudjam élni az életem.

-sport (rendszeres)

-jóga

-légző gyakorlatok

-relaxáció

-társaság

-és min. 1 ember aki "mindig" melletted van

Ezek azok a dolgok,amik sztem segithetnek. :)

2009. júl. 10. 17:33

sziasztok, remélem nem baj, hogy csatlakozom. én egy kicsit más oldalról látom a dolgokat. nálunk nem én vagyok beteg, hanem egy családtagom.

Az hogy sajnos gyógyszerre a depi. bizonyos formáinál szükség van az tény, ugyanis néha fizikális oka van, ha az bizonyos boldogsághormon nem termelődik.

Én inkább abban kérném a véleményeteket, hogy hogyan tudnék segiteni, aZ hogy mellette vagyok, hogy vigyázok rá, orvoshoz viszem az természetes.De sajnos vannak olyan időszakok, mint a mostani is,hogy bezárkózik és nem enged senkit a közelébe, és látom,mert jól ismerem, hogy egyre jobban elmerül a betegségben.

hagyjam, vagy segitsek erőszakkal, tudom,hogy magától nem fog javulni, mert már többször átestünk ezen. Általában már akkor kér segitséget, amikor nagy a baj, addig hárit, tagad, minden rendben stb.

Nektek mi az ami ilyen esetben jól esik attól, akitől segitséget kaphattok. Bólogatni, ellenkezni?

2009. júl. 10. 17:05
Mély depresszióm van és szociális fóbiám ill. generalizált szorongás ezért szedem
2009. júl. 10. 14:53
Ja, azt azért hozzá kell tennem h gyógyszert azt szedek,de csak napi fél szemet,hangulatjavítót,bár már abba hagyhattam vna,csak elkövettem 1 bazi nagy hibát, h 3 napig nem vettem be..és kicsit rosszul lettem, na akkor megilyedtem...és kezdhettem megint minden nap bevenni. De ez is csak elhatározás kérdése, h mikor hagyom abba, fél szem... nem hinném h attól gyógyultam meg,de az segített az erőlépésben. A nyugtatónak nem látom értelmét. :S De a dokik biztos jobban tudják, nem akarok okoskodónak tünni. :)
2009. júl. 10. 14:49

Most néztem, h hol laksz (Győrbe)..ha Miskolc vagy környékén lakó lettél vna, akkor tudtam vna ajánlani egy nagyon jó Dr.-nőt . Én március környékén voltam előszőr..és mára már azt mondhatom (nem kis örömmel):)) h lassan 100%-os vagyok. Na jó 100 nem, mert sose voltam, de 90:)

A lényeg h ugyan úgy tudom élni a hétköznapjaimat,mint a betegség előtt,és ugyan úgy tudok örülni mindennek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook