Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Futás közben öltek meg egy 36 éves nőt.! fórum

Futás közben öltek meg egy 36 éves nőt.! (beszélgetős fórum)


143. mr.az (válaszként erre: 142. - Gribedli***)
2013. okt. 2. 12:41

Kérlek,higgadj le,ezt ennyire nem kellene túlspiláznod!

Túl sok amerikai rendőr sorozatot nézel, mi még kicsit le vagyunk maradva ebben is!

142. gribedli*** (válaszként erre: 134. - B486c9cf7d)
2013. okt. 2. 12:37

Megölték volna mindenképpen, gondolj bele, végigmennek rajtad öten, erőszakkal, tűrnéd? A fájdalmat tűrnéd hangtalanul? Meg eleve, amit csinálhattak vele, azok után már lehet, hogy a sérülésekbe is belehal, persze, ők biztosra akartak menni, gondolom, hogy amit látott, elviszi magával a halálba.


Remélem, hogy védekezett valamit mégis, hátha ő is hagyott nyomokat rajtuk!

141. b486c9cf7d (válaszként erre: 139. - Mr.az)
2013. okt. 2. 12:37

Van a mondas, hallgass es hamarabb szabadulsz... Talan ezert.

De nem humorizalaskeppen irom.

Nagyon felkavaro ez az egesz hir.

140. b486c9cf7d (válaszként erre: 139. - Mr.az)
2013. okt. 2. 12:35

En is pont erre gondolok, hogy ez a ferj ellen tortent.

Felkeszultek, kiterveltek, azonnal megfojtottak.

139. mr.az (válaszként erre: 136. - B486c9cf7d)
2013. okt. 2. 12:33

:) javadra írom hogy ilyen helyzetben is megőrzöd a humorérzéked!

Látom naprakész vagy a témában.

Én már ezt megírtam,máshol,és korábban.

Nem tudom itt szöget ütött-e valakinek a fejében hogy miért 5 nappal később lett belőle ügy. A hétvégén hozzám ugy jutott el szóbeszédben hogy a rendőrök megpróbálják eltusolni az ügyet.

A másik ami a cikk alapján eszembe jut,személyes bosszú valamilyen korábbi sérelem kapcsán.Ott vágtak vissza ahol a legjobban fáj.

Megtalálták!

Ez ami garancia lehet arra a rendőrök meg fogják találni,remélhetően az igazi tettest/tetteseket!

138. Cilumiluci (válaszként erre: 133. - Bd55e3f068)
2013. okt. 2. 12:28
Igazad van :(
137. gribedli*** (válaszként erre: 128. - B486c9cf7d)
2013. okt. 2. 12:25

Láttam most róla egy videót konkrétan, bár már előtte is írták mindenhol, hogy egy forgalmas helyről van szó, és sokan járnak oda kutyát sétáltatni. Szerintem nem az a kietlen hely, ha csúcsidőben valaki kutyát sétáltat, igen, van egy kis erdős, bokros rész, hát persze, oda simán be tudják húzni, pláne, ha 5-en vannak. De nem egy full erdőre kell gondolni.


Gyerekkoromban az általános iskola felé putri-utcán keresztül vezető szakasz sokkal veszélyesebbnek tűnt.


Mondjuk megnéztem, naplemente 18:35-kor volt, utána még bő negyedóráig világos van, és utána van világítás, de ott azon a részen nem volt...Elég az, ha csak 10 méteren nincs világítás, ha ők pont ott vártak rá:(

136. b486c9cf7d (válaszként erre: 135. - Mr.az)
2013. okt. 2. 12:18

A nok inkabb hallgatnak. Altalaban.

De ez a cikk alapjan nem volt eselye se:


[link]


Ez gondolom torolni fogja a moderator.

135. mr.az (válaszként erre: 134. - B486c9cf7d)
2013. okt. 2. 12:14

Adj nekem garanciát hogy ha szótfogadok nem ölnek meg? :)

A támadó először támad és utána az ellenállás mértékében vázolja a várható körülményeket,nem?

Valamit csinálni kell!

A lakásriasztóknál is ez az egyik legjobb megoldás!

Szerintem.

134. b486c9cf7d (válaszként erre: 131. - Mr.az)
2013. okt. 2. 12:07

Ha raszolnak az emberre, hogy hallgasson vagy megolik, lehet inkabb hallgat, nem?

Bar allitolag akarmi van, hangoskodni kell, de a fene tudja...

133. bd55e3f068 (válaszként erre: 130. - Cilumiluci)
2013. okt. 2. 12:07
Egyértelműen nem a nő a hibás, de ha (ettől az esettől elvonatkoztatva) bajom esik, cseszhetem az igazam.
132. bd55e3f068 (válaszként erre: 127. - Gribedli***)
2013. okt. 2. 12:02
Akkor sem a megtámadott a hülye vagy a hibás, ha sötét van, ez nem is kérdés.
131. mr.az (válaszként erre: 43. - Simple)
2013. okt. 2. 12:00

Rengeteg "jó" ötlet kering a neten hova kell ütni,rúgni ha megtámadnak. De ezek semmit sem érnek ha a megtámadott nem képzett,gyakorlott az önvédelemben,ha pedig több támadó van max egyet lehet hatástalanítani és a többiek lefoghatják a megtámadottat.

Senki se tartson magánál olyan eszközt amit ha elvesznek tőle ellene fordíthatják!

A spray jó megoldás,de milyen legyen,gáz? Amit adott esetben a szél a saját szemedbe visz,vagy kicsavarják a kezedből és ellened fordítják? Nem jó ötlet,főként mert a zsebedben tartod. A támadás szinte mindíg váratlan,nincs az áldozat felkészülve rá! Meglepődsz,megriadsz,nincs időd a zsbedben kotorászni,elejted....stb.


Ma már elérhető és nem is drága,szerintem ennek is van egy nagy hibája de a támadókat talán ezzel lehetne a leghatékonyabban elzavarni hiszen ők csendben titokban akarnak maradni.

Üsd be a keresődbe: HANG SPRAY!

Mindíg a kézben legyen ha sötét,elhagyatott helyen futsz,sétálsz,közlekedsz!

2013. okt. 2. 11:58

Ja,nehogy már a nő legyen a hibás mert megölték :(

És úgy tudom még mindig nincsenek meg,mi van újra megteszik??Az ilyen lényeket örökre ki kéne vonni a forgalomból!

129. b486c9cf7d (válaszként erre: 127. - Gribedli***)
2013. okt. 2. 11:58

[link]


Ez a cikk alapjan gondoltam, hogy azert ez nem egy forgalmas hely lehetett.

128. b486c9cf7d (válaszként erre: 127. - Gribedli***)
2013. okt. 2. 11:56

Este 8 elott. Itt sotet van mar :(


Nem gondolom, hogy hulye no, ez az egesz egy kigondolt tamadas volt, a no azt csinalta, amit megszokott. Ha megszokod, hogy ekkor es ekkor ezt csinalod, kevesebb a veszelyerzeted. Nem is kellett szamitania erre.

127. gribedli*** (válaszként erre: 124. - B486c9cf7d)
2013. okt. 2. 11:52

Antea, még mindig mondom, hogy forgalmas hely volt és nem volt éjjel. Éjjel találták meg, de világosban ment futni!


Szerintem szomorú, ha ennyivel el lesz intézve, hogy na, akkor hülye nő, minek mentél arra...


Nem játszott az életével, nem kereste a veszélyt. Esélye nem volt, mert tuti kifigyelték, és szervezetten elkapták, megkínozták, megverték, megalázták, megölték, és EZT kell megfékezni!

126. gribedli*** (válaszként erre: 122. - B486c9cf7d)
2013. okt. 2. 11:47

Többet nem, kettőt már igen. Az én kutyám szelíd, mégis morog bárkire, aki idegen, már megkapta a villanyszerelő bokáját és a kertészét is, és ha többen vannak, a híre miatt is félnek tőle, pedig szelíd, hiába magyarázom, ha meg akarta volna őket harapni, nem megkapja, hanem megharapja tényleg, amúgy bezárom ilyenkor, persze, csak úgy mondom, bármilyen kutya, ha a gazdiról van szó, védeni akar.


A pitbullokat meg bár nem csípem, de ha tényleg arról van szó, hogy kivel menjek futni, ha futnék, én inkább vinnék pit bullt vagy más olyan kutyát, amelyik, amikor harap, szájzárat is kap, mert ez eleve elriasztó, hiszen, ha többen vannak, akkor is, mire sikerülne nekik a hörgő mérges kutyát, akár félelmüket legyőzve valahogy semlegesíteni, addigra már vérző sebet okozott az egyiknek. Szóval nem szabad lebecsülni, a magányos farkas támadókat is elriasztja, a csapatostul lévők is elgondolkoznak.


Ezen amúgy filózhatunk, mert a csajnak nem volt kutyája, szóval ugye, ha arrafelé jár sok nő kutyával, ők nyilván kiszemeltek 1-et direkt, aki mindig kutya nélkül járt, és ez pont ő volt, logikus

125. bd55e3f068 (válaszként erre: 123. - Gribedli***)
2013. okt. 2. 11:41
Hacsak nem a kezében a pisztollyal fut, ha hátulról elkapják, már cseszheti. Aki nem gyakorlott, annál amúgy is könnyen lehet az önvédelmi fegyver a veszte, amit ellene fordítanak.
2013. okt. 2. 11:39
Levonhato a tanulsag, csak lakott es jol megvilagitott teruleten, lehetoleg forgalmas helyen mereszkedjen egy no ejjel ki. :(
123. gribedli*** (válaszként erre: 121. - Bd55e3f068)
2013. okt. 2. 11:35
Ez így van, 1 nő kontra 1 pasi szinte mindig van esély, ha a férfinél nincs segédeszköz és a nő nagyjából jó erőnlétben van. Mert akár a menekülés részét nézem, akár a dulakodás részét, valahogy meg lehet úszni (nem mindig, de talán igen). Ha segédeszköz is van nála, ott szinte biztos, hogy elveszett a nő, és több ellenféllel már semmi esélye, de komolyan, 5 embert fogtak el. 5 ellen még ha pisztoly van nála, akkor sem tudott volna semmit sem tenni, futni járt, kifigyelték, lehet, hogy azon a részen már fáradt is volt a futástól, ki tudja?
122. b486c9cf7d (válaszként erre: 118. - Gribedli***)
2013. okt. 2. 11:33

Most olvastam utana, nem tudtam, hogy oten voltak..

Biztos kifigyeltek, elore megterveztek, ismertek a ferjet is.


Azert a kamerak minosege sok esetben hagy maga utan kivannivalot, sok esetben csak a kozlekedesiek mukodnek (a megfigyelo rendszer), mert ugymond az hasznosabb.


Tobb embert a kutya se tartott volna vissza, mert valamelyik biztos arra figyelt volna.

Ha aznap nem fut, akkor kovetkezo nap kovettek volna el.

121. bd55e3f068 (válaszként erre: 118. - Gribedli***)
2013. okt. 2. 11:33
Először én is arra gondoltam, mielőtt az őszi-téli futással felhagytam, hogy vmi sprayvel felszerelkezek, meg a férjem is ezt javasolta, aztán letettem róla. Egyáltalán nem biztos, hogy megyek vele valamire, és nem vagyok hülye, hogy kijárjak magam paráztatni.
120. bd55e3f068 (válaszként erre: 111. - Sasmadar2)
2013. okt. 2. 11:27

A nyugalmas élethez kell, hogy az ember reálisan fel tudja mérni, a világ nem szörnyű és félelmetes, de ettől még tartom, hogy egy filigrán nőnek sötét, elhagyatott helyen kóricálni rendszeresen, ha nem muszáj, nem kell.

Rám inkább mondja valaki, hogy parás vagyok, de nem megyek ki egy olyan pályára futni, ahonnan jó eséllyel nem hallanak, még ha ordítok sem, látni meg végképp nem fognak.

2013. okt. 2. 11:24
így is bizonyíték volt a többi esetre sem HELYETT: is
118. gribedli*** (válaszként erre: 115. - B486c9cf7d)
2013. okt. 2. 11:23

A slampos, nem kihívó nőket is van, hogy megerőszakolják, nincs olyan "profil", hogy ha te úgy öltözködsz, akkor nem keltesz feltűnést, nem kell kihívónak lenned, ahhoz, hogy prédává válj. Sőt, egy nem kihívó, szerényebb nő talán még nagyobb eséllyel nem mer védekezni, legalábbis a tetteseket ilyenek is motiválják.


Mindegy, hogy van-e önvédelmi ismereted, mert 5 ellenfél ellen kevés leszel, akárhogy is nézzük.


Valaki írta korábban, hogy kutyával menni futni, szerintem ez egy kicsit megijeszt bárkit. Persze, in estremis, ha fegyver is van náluk, megtervezett dolog stb. a kutyát is semlegesítik, de a tapasztalat azt mutatja, hogy valahogy mégis visszatartó sok esetben. És a kamerákat tönkre lehet tenni, de nem az összeset, meg általában nem ez a legfontosabb nekik, nem is biztos, hogy annyira agytrösztök voltak.


A csaj mindig ugyanakkor ment futni, szegényt biztos kifigyelték, és amúgy nem volt sötét. Ezt már korábban is írtam, hogy nem volt sötét. A sötét csak ront az egészen, de eleve ha nincs semmi más dolog ami elijeszti őket, világosban is megcsinálják.


Egyébként a bűnügyben érdekes, a közlekedés miatt felszerelt kamerák (ki megy át a piroson?) adták eddig a legtöbb segítséget bűnügyekben is, szóval annál inkább kell, hogy ezek legyenek mindenhol. Nálunk már volt sorozatos vandálkodás a házunknál, és ő sem tudta, hogy felvettük. És az arca alig látszott mert motoros sisak volt rajta. Aztán persze egyszer élesben kapták el, mert ő nem tudta, hogy van itthon valaki, de a felvétel így is bizonyíték volt a többi esetre sem.


Sokszor ilyen pici dolgok is számítanak, hogy valakire rá tudják bizonyítani mit tett és feleljen az összesért, ne csak azért, amit bevallott, vagy amit kénytelen volt bevallani.


Egyébként egyetértek, sötétben nem kell futni menni, az a hely, ahol a csajjal ez történt nem kihalt rész.

117. 39dbe380da (válaszként erre: 111. - Sasmadar2)
2013. okt. 2. 11:22

Szerintem az sem vidám ha "csak" megerőszakolnak és megvernek, de az sem ha éppen halálra rémítenek.

Az állandó futó útvanalamon a nyáron, egy kellemes sétálós nyári este megkéseltek egy fiatal párt. Ez nem egy kietlen hely, hanem egy nagyobb város belváros melletti, forgalmas, kedvelt része.

Azóta nem futottam arra.


Egyébként járok a város melletti erdőbe is, ahol van egy erdei tornnapálya. Az egy sűrű erdő és sokan járnak arra, de elég nagy terület és előfordulhat, hogy épp nem talákozom senkivel. Ez az eset azonban valóban elgondolkoztatott és nem szívesen járnék oda egyedül a továbbiakban.

Nem vagyok félős és paranoid egyébként és szerintem szép a világ.

116. b486c9cf7d (válaszként erre: 111. - Sasmadar2)
2013. okt. 2. 11:07

Szerintem egyszeruen csak korultekintonek kell lenni.

Bizni idegenben nem lehet/szabad, tok mindegy hol vagy, de ez nem jelenti azt, hogy paranoiasnak kell lenni, csak esznel.


Nagyon sajnalom ezt a no es a csaladjat. :(

115. b486c9cf7d (válaszként erre: 113. - Gribedli***)
2013. okt. 2. 11:03

Nem szabad kihalt, sotet reszen futni.

Felkeszulni? Ez mar nehezebb.

Slamposan oltozve, nem kihivoan, ferfiasan mozogva, nem noiesen? Vagy szorongasson egy onvedelmi fegyvert?

Egy felkeszuletlen embert, aki eleteben nem vedekezett meg senki ellen, nem tudni hogyan hat ra egy olyan, aki esetleg egesz eleteben hobbibol az utcan verekedett.

Ha a tamadonal fegyver van, akkor sokra o eleve nem megy fegyver nelkul, legalabbis az atlag magyar no.


A biztonsagi kamerakat tonkre lehet tenni.

114. b486c9cf7d (válaszként erre: 30. - Bd55e3f068)
2013. okt. 2. 10:59

Van, ahol otszor meggondoljak, hogy akar beszologassanak-e egyaltalan egy nonek, pl. Izraelben. Nemhogy bantsak.

Nekem az utcan mikor vartam a ferjem, ket arab beszolt, oroszul motyogtak, mert biztos orosz vagyok, aztan elmentek, miutan nem foglalkoztam veluk, de egy utcaval odebb mar a rendorok beszelgettek veluk.

Mindenhol vannak beteg elmek, de van, ahol eszukbe se jut, hogy meguszhatjak es ez ha mas nem is, jelenthet nemi visszatarto erot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook