Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 23. 13:17

Sziasztok,


én is érdeklődni szeretnék. Kötöttem 2005-ben egy 4 év 4 hónapos Fundamentát. Ezt időközben, 2008. tavaszán átalakítottam 8 év 2 hónaposra. Tudomásom szerint (de javítsatok ki ha tévedek) a szabad felhasználhatóság így fennáll a jelen pillanatban. A problémám az, hogy konkrétan nem tudom hogy mit jelent ez. Ergo 2013-ban (amikor lejár) egyszerűen kérem hogy a saját befizetés (+kamatot) + állami támogatást utalják át a bankszámlámra, és majd arra költöm amire akarom (tehát nem kell elszámolnom sem vele)? Ha így van, a teljes szerződéses összeggel is meg tudom ezt tenni (természetesen törlesztve havi 38750Ft-tal a Fundamenta felé)? Remélem sikerült érthetően leírnom. :)


Előre is köszönöm a választ!


Üdv,

Peti

2068. majbanana
2010. szept. 23. 10:23

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy van egy 5 éves kisfiam, neki szeretnék félretenni pénzt, de csak 20-22 éves korára lenne rá szüksége.

A 8éves ugye lejárna 13éves korában.

Van valami lehetőség ezt kivitelezni?

És nem újrakötni szeretnék 8 év után, mert az addig felhalmozott pénzt akkor el kellene költeni lakáscélra.

Engem az érdekel, hogy tudok 15-16 évig úgy félrerakni, hogy közbe ne kelljen elkölteni semmit.

Köszönöm.

2067. nagycigi
2010. szept. 21. 17:02
privi ment!
2066. Momo72
2010. szept. 21. 16:15

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Sürgösen szeretnék beszélni egy fundamentás szerződéskötővel vagyis akitől kérdezhetek bármit.

Van vkinek telefonszáma?

2065. nagycigi (válaszként erre: 2064. - Kauka)
2010. szept. 15. 21:36

Az igénylés beadását követően 30 nap a hivatalos elbírálási idő.

Ezután megkapod a szerződést, aláírod és visszaküldöd.

Ezt követően 8 napon belül utalják a pénzt.

Na, de az igény beadásáig is el kell jutni.

Megy a Szekmélyi bankár hozzátok, viszi a nyomtatványt. Közte a munkáltatói igazolás űrlapját. Te azt viszed a munkahelyedre, kitöltik, mész a földhivatalhoz, adásvételivel majd később a tulajdonilapért, egyeztetsz a személyi bankárral, mikor találkoztok ismét, ha min den jól van kitötltve elviszi, de lehet, hogy csak a legközelebbi "havi záráskor" - ami általában a hónap közepén van - adja át a hitelreferensnek,(mert akkor tud csak találkozni vele) és innen kezdődik a harminc nap...

Az adásvételi szerződésben benne kell lennie, hogy a vételárat milyen részletben, azonbelül, hogy a Funda ltp-ről az eladó számlájára (mondjuk a szerz. kötést követő másdik hónap végén) mikor kerül át a pénz. Azt is bele kell írni, hogy az utolsó részlet átadásokor az eladó hozzájárul, hogy a tulajdoni lapon a földhivatal, mint végleges tulajdonost jegyezzen be. Az adásvételit a Földhivatalnál be kell jegyeztetni, csak így mellékelheted az áthidaló igénylés mellé. A tulajdoni lapon széljegyen már szerepelned kell, mint leendő tulajdonos...

majd a szerződés aláírásakor a Funda a takarnetbőllekéri a tulajdoni lapodat, mert hátha eladtad közben... :)))

Ja, és mindezért fizezetned kell. Tulajdoni lap először: kb. 6.400.- Ft jelzálogbejegyzés kb. 12.000.- Ft, tulajdoni lap másodszor (takarnet) kb. 4.500.- FT Áthidaló kölcsö folyósítási díj: 2%, max. 30.000.- Ft A megtakarítási idő hátralévő részére 7,77% kamat a teljes szerz. összegre...


Szóval ez két hónap legalább...persze rövidíthető, ha pl. a szem.bankárod azonnal le tudja adni az igénylésedet, ha pl. a szerződést nem postázzák ki, hanem felhívod a callcentert, hogy mikor mehetsz be érte személyesen, tanúiddal, adóstársaddal, és ott helyben aláírtok mindent...ha pl. a földhivatalnál gyorsított eljárást kérsz, külön díjért...

2064. Kauka
2010. szept. 15. 14:37

Sziasztok!

Most készülök áthidaló kölcsönt felvenni a Fundamentától lakásvásárlásra.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy mennyi időt vesz igénybe ez a folyamat, mert a képviselőm 6 hetet mondott, de valaki 2,5 hónapot emlegetett.

A másik kérdésem, hogy az adásvételi szerződéssel szemben milyen kritériumokat támaszt a Fundamenta? Különösen a jelzálog bejegyzés érdekelne, nem teljesen tiszta nekem, hogy lesz bejegyezve a lakásra, amíg nem az én nevem van.

Előre is köszönöm a választ!

2063. nagycigi (válaszként erre: 2061. - Petya_81)
2010. szept. 14. 21:32

Az eljárás a következő:

Amennyiben nem fizetnéd a most kötött saját biztosításodat, a biztosító értesíti a Fundamentát, hogy a kedves ügyfele renitens... mire a Funda felszólít, hogy rendezd a soraidat. Ekkor befáradsz az ügyfélszolgálati irodába,(Bp.II. Tölgyfa u. 24.) és ott kinyomtatnak Neked egy papírt a szerződésed adataival, amivel felkeresed a közös képviselőt, és aláíratod vele. Ezzel a társasház biztosítását engedményeztétek a Funda számára...

Ehhez nem kell megvárni a nemfizetés miatti értesítést!!! :))) Ekkortól törölhető a biztosításod. (vagy módosítható csak ingóságokra)

2062. nagycigi (válaszként erre: 2061. - Petya_81)
2010. szept. 13. 18:46
írd meg privben az adataidat!
2061. Petya_81 (válaszként erre: 2058. - Nagycigi)
2010. szept. 13. 13:43
Egyébként ez fundis ügy, mivel a fundamentától függ, hogy elfogadja e a társasház biztosítását, és az én hitelszerződésemben át tudja e írni a kötvényszámot a társasházéra... ha ezt mind megcsinálja utána én már intézem a saját biztosítás lemondását... :)
2060. Petya_81 (válaszként erre: 2058. - Nagycigi)
2010. szept. 13. 13:35

Nem tudom, hogy a közös képviselő régebben megszavaztatta-e vagy sem a biztosító váltást...


Egyszerű szerződés módosítással kiterjesztettem az ingóságokra is a biztosítást. Ugyanakkor le is tudnám mondani az ingatlan alap biztosítását, de a fundi hitelszerződésben benne van, hogyha nem fizetem a biztosítást akkor szerződés szegést követek el.. szóval amíg nem kerül átírásra a fundis hitelnél, hogy a társasház biztosítása magában foglalja a ház biztosítást, és ez nekik elég, addig nem tudom lemondani az általam külön kötött ingatlan biztosítást se.

Mi a Megoldás? :)

2059. nagycigi (válaszként erre: 2057. - Pepko13)
2010. szept. 13. 11:41

csak akkor, ha ltp-vel kombinált hitelt vettél fel...

Biztosítást mindenképp ÉRDEMES kötni, nem többet, de egyet. (ha már van, az jó)

A fundamenta ltp lakáskölcsönének feltételei:

Ha a megtakarítási idő lejártakor kéred a lakáskölcsönt:

Két személy (adós és adóstárs - házastárs kötelezően adóstárs!)

munkáltatói igazolás

tulajdoni lap az igényléskor

(kb. 6.000.- Ft a Földhivatalnak)

tulajdoni lap a kiutaláskor

(takarnetből, kb 4.00.- Ft9

másfél milliónál nagyobb lakáskölcsön összeg esetén jelzálog-bejegyzés (kb. 12.000.- Ft a Földhivatalnak)

A kedvezményezett nevén kell lenni a lakásnak

(ha nyolc éves, és lejárt az ltp-d akkor nem, mert szabadfelhasználású!)

Hitelintézeti igazolás a banktól (ha a törlesztésre akarod fordítani)

Elő- vagy végtörlesztés díja a banknak, ha nem kombi-hiteled van.


Ha még nem járt le a megtakarítási idő akkor áthidaló kölcsönnel kapod meg a szerz.összeget.

(mindazt a pénzt, amit még nem fizettél be, maire még nem kaptál állami támogatást, és kamatokat)

Ez esetben van folyósítási díj, max 30.000.- Ft.

Itt a kedvezményezettnek is tulajdonosnak kell lennie!

És a havi megtakarítási összeg mellett

a teljes szerz. összegre évi 7,77% kamatot kell fizetni, a megtak. idő, + a kiutalási időszak (3 hónap) végéig. Utána a lakáskölcsön szakaszban a szerződés szerinti feltételekkel a sz.ö lakáskölcsön részének törlesztése

2058. nagycigi (válaszként erre: 2056. - Petya_81)
2010. szept. 13. 11:23

próbálkozok, próbálkozok... :))

Biztosításügyekben nem vagyok "otthon" de majd rákérdezek..


Egyébként:

A közös képviselő a lakók szavazata nélkül nem viheti át máshová.

Azt hogyan oldottad meg, hogy az ingatlan-biztosítást kiterjesztetted az ingóságokra? Nem lehet ugyaígy visszavonni az ingatlanos részt?

Ha viszont évfordulónál lehet módosítani, akkor addig várnod kell...

2057. pepko13
2010. szept. 13. 10:36

Hello!

Érdeklődni szeretnék, hogy az Erste banktól új lakás építésre felvett hitel, fundanentás hitellel történő kiváltása esetén, a végtörlesztés az erste felé ingyenes-e, mivel- ha jól tudom- partnerbank? A másik kérdésem, hogy a szerződéses összeg szerinti hitel felvételnek vannak-e kritériumai, jelentősebb rejtett költségei, illetve kell-e mondjuk biztosítást kötni az új házra?

előre is köszönöm

üdv

2056. Petya_81
2010. szept. 12. 21:11

Hello!


Ezek szerint nem írtam le érthetően :)

Megpróbálom újra.

Szóval amikor megigényeltük a hitelt kötöttünk egy minimális biztosítást a Generálinál, melynek éves díja 12e-Ft. Ez ugye csak az ingatlant biztosította (falak,ajtó stb.) Ezt a biztosítást 2 hete kiterjesztettem az ingóságokra is.

Viszont fizetem a közös költséget, melyben benne van egy alap biztosítás, mely szintén a házat, benne minden lakást alap szinten biztosítja. Ez a biztosítás most már szintén a Generálihoz került át, mert a közös képviselő átköttette oda.

Szóval most jelenleg kétszer fizetem az alap biztosítását az ingatlannak.

Azt szeretném, hogy a fundinál a társasház kötvényszámára átteni a hitelhez szükséges alap biztosítást, én pedig csak az ingóságokra fizetném a saját biztosítást.

Azt mondták a Generáliba, hogy úgy tudják a fundi elfogadja a társasházi biztosítást is a hitelhez.

Ez lenne a kérdésem, hogy hogy tudnám megoldani ezt, és mi a helyzet akkor, ha esetleg új közös képviselő lesz és mondjuk elviszi a társasház biztosítását xy biztosítóhoz...akkor nekem megint jelezni kell a fundinál, hogy másik kötvényszám van?


Remélem már értitek a problémám.


üdv

2055. nagycigi (válaszként erre: 2054. - Petya_81)
2010. szept. 12. 12:08

nem hízelgünk..! :)


Nem tudod a fundánál lemondani, mert nem Funda a biztosító...

Most a lényeg, hogy van biztosításod, és nem lemondani kellene, hanem csak módosítani, és annál a biztosítónál (nem személynél! - mert az csak közvetítő) aki biztosítja a lakásod és a házat. Persze, lehet, hogy ezt is csak évfordulókor lehet, de akkor sem kell lemondani, hanem csak módosítani - hiszen pl. egy beázás a fönti lakó felöl nem csak a tapétában, festésben tehet kárt, hanem a bútorokban, ruháidban is, TV-ben is...

2054. Petya_81
2010. szept. 11. 22:45

Szia!


Köszönjük! értem én hogy hogy gondoltad :)

Igen tudom, hogy van a biztosítás. Most teljes körű a biztosítás. Tehát van külön ingóságokra is.

Pont ezért szeretném lemondani a "házra" vonatkozó részét, mert ugye azt fizetem a közös költségbe is.

Rosszabb a helyzet,mert csak év fordulón lehet lemondani... :)) Ez Magyarország...

A lényeg, hogy ha meg lehet oldani, hogy a fundamentánál a "hitelbiztosítása" a társasház kötvényére szóljon, akkor én majd jövőre lemondom az általam fizetett biztosításnak ezen részét.

Fundi ügyfélszolgálaton még nem érdeklődtem ez ügyben. Gondoltam előbb a profikhoz fordulok! :)

üdv

2053. nagycigi (válaszként erre: 2052. - Nagycigi)
2010. szept. 11. 20:36

"...amíg elfértek benne!"


Bocs, ez így hülyén hangzik...! :))



természetesen utána is, csak akkor már cél egy új, és nagyobb...!

2052. nagycigi (válaszként erre: 2051. - Petya_81)
2010. szept. 11. 20:22

Gratulálok az új lakáshoz! :))) legyetek benne boldogok, amíg elfértek benne!


Biztosítás:

A társasház biztosítás nem terjed ki a lakásod ingóságaira (Bútor, műszaki cikkek, ékszerek, festmények, ruházat, háztartási cikkek)

Ez a biztosítás a ház egészének problémáira szól.

Tehát az új lakásbiztosításodat úgy kell (lehet!) módosítani, hogy csak a lakás ingóságaira szóljon, magára az ingatlanra ne. (mert ugye, azt a társasházi tartalmazza!) Nem tudom biztosan, de lehet, hogy meg kell várnod min. az első negyedévet (ha negyedévenként fizeted)

Nyugodtan kérdezz rá erre annál, akivel a biztosítást kötötted.

2051. Petya_81
2010. szept. 11. 20:02

Sziasztok!


Idén februárban már "beszéltünk"

fundamenta okosságokat illetően; azóta megvettük párommal a lakásunkat és most ismét hozzátok fordulok tanácsért.

Amikor felvettük a hitelt a funditól a szükséges iratok közt, egy lakás biztosítást is kellett kötni a szerződéshez, így hát kötöttünk. Mint most megtudtam, elvileg a fundamenta elfogadja a hitelhez a társasház biztosítását is.

Jelenleg (a közös költségben) kétszer fizetem ki ugyanazt a biztosítást, ráadásul ugyanaz a biztosítónál van mindkét biztosítás.

Van rá lehetőség, hogy a társasház biztosítási kötvényére írassam át a hitelhez szükséges biztosítást? Mert akkor a nem rég kötött biztosítást le tudnám mondani, hogy ne fizessem duplán.

Viszont mi van akkor, ha a társasház másik biztosítóhoz köt át?

Válaszotokat előre is köszönöm.

üdv

2050. nagycigi (válaszként erre: 2048. - Knknkn)
2010. szept. 11. 12:27

nem...

a lehetőségek:


- csak a saját befizetések, kamatokkal, állami támogatás és hitel/lakáskölcsön nélkül

- csak a saját megtakarítás (saját befizetés, állami támogatás, kamat) de hitel/lakáskölcsön nélkül

- teljes szerződéses összeg (saját megtakarítás + lakáskölcsön)


Írtam alább, hogy nehéz lesz, mert a bank engedélyét kell kérni a módosításhoz (hiszen zároltad a lakásszámlát a részükre) és bank nem szívesen - többnyire nem! - járul hozzá a módosításhoz. De kérdezd meg őket, és ha elvben beleegyeznek, akkor szerződés-módosítás a Fundamentánál, mindkáét szerződésen. De attól az átfedés nem változik.


Olvastad a privát üzeneteimet is?

2049. knknkn
2010. szept. 10. 21:55
Köszönöm a sok hasznos infót! Máris segítettél a gondolkodásban.
2048. knknkn
2010. szept. 10. 21:54

Utánanéztem a szerződéseinkenk és a június átfedésben van.

Ilyen esetben a mostani kombi fundamentát hogy lehetne átírni a nevemre?

A mostani lejárt ltp-re lehet hitelt felvenni anélkül, hogy járna az állami támogatás?

2047. nagycigi (válaszként erre: 2046. - Knknkn)
2010. szept. 10. 16:15

Jól gondolkodsz...

De a biztonság kedvéért nézd meg a szerződéseket.

Mikor fizetted az első havi megtakarítást a kombi-ltp-kre?

Mikor fizetted az utolsó megtakarítást a Te neveden lévő ltp-re?

többnyire az utolsó megtakarítási hónapot követően, a kutalási időszak (3 hónap) első két hónapjában is inkasszáljuk a vállalat összeg, mert nem tudni, miként dönt az ügyfél, és ha hosszabbít, ne legyen elmaradása... ha júliusban volt az utolsó, akkor még aug-szept-ben vonhatták.

de vigyázz, nehogy kifuss az időből, mert szept. végéig kellett volna nyilatkozni. (okt. a Fundamentáé, hogy döntsön a hitelképességről, ill. az államkötvényeket pénzzé tehesse, és nov. elején fizethessen Nektek.)

Ha nem inkasszálás volt, (csportos beszedés) hanem banki átutalás, (vagy csekk) és azt júliusban leállítottátok, illetve a kombit aug.tól fizettétek, akkor elvileg átírható, de erről ráérsz gondolkodni... :)

2046. knknkn
2010. szept. 10. 15:08

Elvileg nekem júnisban járt le a mostani funám, de július elején lett kifizetve ez utolsó törlesztő ezért kaptuk meg csak augusztusban a levelet. A kombis hitelt júliusban kötöttük. Vagyis lehet rosszul gondolom, de pont nincs átfedés. :)

Amúgy ha esetleg lenne átfedés semmi mód nincs átiratni, vagy van, csak arra az 1 hónapra mikor másik számlára kaptam az állami támogatást arra elesek tőle, vagy eleve nem engedélyezett.

A hitelt esetleg nem lehet felvenni úgy, hogy nem kérjük az állami támogatást rá?

Amit el szeretnénk kerülni, hogy anyukám nevére hitel kerüljön. (Legyen csak minden a mi nevünkön, ezek a mi terheink :))

2045. nagycigi (válaszként erre: 2044. - Knknkn)
2010. szept. 10. 14:52

lehet, hogy rosszul írtam valamit...

Nem tudod átírni anyukádról a saját nevedre, mert 2010-ben Te már egy másik ltp-n jogosult voltál, és megkaptad az állami támogatást...

Ráadásul az sem megoldás, ha most "cseréltek kedvezményezettet" (hogy anyukád a most véget-érőn, Te meg a kombináltban) mert akkor meg a mostani pénzt kellene anyukád tulajdonában lévő házra használni...

Nagy gond lenne, ha az elkövetkezendő években "ajándékoznátok" Anyukának valamekkora tulajdonrészt? Még ez tűnik a legolcsóbb megoldásnak.

2044. knknkn
2010. szept. 10. 14:33

Szia!


Köszi az infókat!

A kombis ltp-t anyukám nevére 2010 júliusban kötöttük, így fontos a lakáscél. Mivel a mi hitelünket szeretnénk majd kiváltani vele 8 év múlva így azt át kellene iratni az én nevemre.

Viszont így nem vehetem fel a most lejárt szerződésem hitelét. A pénz az most kellene, még mielőtt lakhatásit kapunk (pont ezaz amivel szeretnénk eljutni addig).

Most egyenlőre nem tudom mi a megoldás.

Ha esetleg volna valami ötleted, hogy tudnánk kivitelezni, hogy most fel tudjuk venni a hitelt, viszont 8 év múlva is ki tudjuk váltani majd, szívesen fogadom.

Várom válaszod!

Köszönöm a segítséget!

2043. nagycigi (válaszként erre: 2041. - Knknkn)
2010. szept. 10. 10:57

Na, ideértem!

:)

Jól tudod... másfél milla alatt nem kötelező a jelzálog-bejegyzés.


Jól értem, a kombi-hitelen kedvezményezettként megjelölt édesanyádnak nincs (nem lesz) tulajdonrésze a házban?

Mekkora a futamideje a kombi-hiteles ltp-nek? És mikor vettétek fel?

Mert, ha nyolc év, és 2009. júliusa előtt, akkor az ltp megtakarítási idő lejártakor szabadfelhasználású az összeg, nem kell (saját tulajdonú) lakáscélt igazolni, így nem kell kedvezményezettet módosítani. Amúgy sem szeretik a bankok a módosítgatást, lehet, hogy nem is járulnának hozzá; ráadásul, úgy veszem ki a soraidból, hogy a Te ltp-d és a kombi ltp-k időben átfedik egymást, ezért hiába lennél Te az új kedvezményezett, visszamenőleg nem kapod meg az Állami Támogatást, mert a saját nevedre az ltp futamideje alatt már kaptál egy másik ltp-n.


A lakáskölcsönhöz munkáltatói igazolás kell. A kölcsönt igénylő nyomtatványon szerepelnek a jövedelemre, a háztartás terheire vonatkozó adatok. Elvileg megkaphatjátok, de a háztartás bevételei-kiadásai (amiben benne van a banki hitel törl.is) között különbség fedezné a fundás lakáskölcsön törlesztőrészleteit.


Kb. mikor kaptok lakhatásit? és mennyire kell most a msáfélmillás hitel (meg a megtakarítás)?


Mert azt is megteheted, hogy most nem kéred (3.sz.nyilatkozat) a kiutalást, hanem fizeted tovább, mondjuk tavaszig, és akkor kéred a szerz. összeget (amiben már több lesz a saját megtakarítás, és kisebb rész lesz a hitel) amikor közel a lakhatás.


A kifizhetés feltételei:

Az ÁT-ra jogosult nevére szóló jogerős építési engedély másolata


a kifizetést követően 18 hónapon belül:

- A KEDVEZMÉNYEZETT NEVÉRE SZÓLÓ, FELHASZNÁLÁST IGAZOLÓ EREDETI SZÁMLÁK,

- a kivitelezési szerződés másolata, ha ehhez kapcsolódó számla is van

2042. nagycigi (válaszként erre: 2041. - Knknkn)
2010. szept. 9. 22:28
most értem ide... bocs, de késő van, holnap rendezzük... :))
2041. knknkn
2010. szept. 9. 19:32

Szia Nagycigi!


Nekem is volna egy Fundás kérdésem.

Férjemmel és testvérével ikerházat építünk. A telek a testvére nevén van, de van egy ráépítési és megosztási szerződésünk, ami annyit jelent, hogy ha felépült a ház és megvan a lakhatási onnantól leszünk tulajdonosok. A beadott építési engedélyen természetesen mi is szerepelünk. A nevemen van egy 321es Fundás szerződés ami most járt le. A kiutalási időszakban vagyunk, okt.1-ig kell visszaküldenünk a papírokat. A kérdésem az volna, hogy amennyiben fel szeretnénk venni a hitelt is milyen költségekkel járna? Ha jól tudom mivel 1,5M alatt van a hitelrész így nem kell jelzálogjog bejegyzés, csak adóstárs aki ugye a férjem. Az építkezésre hitelre is szükségünk volt, így fundával kombinált hitelt vettünk fel. Egyiken férjem a kedvezményezett a másikon pedig mivel a nevemen már volt egy ltp anyukám lett (később pedig ha lekerül a nevemről a másik, átírjuk majd az enyémre). Eleinte csak a tőkét szerettük volna felvenni, de most nagyon jól jönne a hitel része is.

Ha van más hitel is a nevünkön megkaphatjuk-e a most lejárt ftp-re járó hitelt?

Bonyolíthatja-e az ügyet, ha bevételeink teljes egészében lefedik a kiadásokat és látszólag már nem férne bele 1,1M újabb hitel?

Számít-e, hogy nevünkre a házrész csak lakhatási után fog kerülni (de szerződéseket erről tudok mellékelni)?


Előre is köszönöm a választ!

2040. nagycigi
2010. szept. 8. 20:16

Igen, igí már tisztább a kép... :)


Szóval, ha 5,8 mFt hitel már 8 millióra emelkedett, az nagyon fájó...

Úgy számolom, hogy havi tízezerrel, 52 hónapi gyűjtöttétek a pénzt (322-es módozat)

Nomármost... Ha ezt a szerződsét módosítjátok pl 524-es módozatúra (ami havi 20.000.- mellett 93 hónapos, 6.660.000.- Ft a szerződsés összege)

akkor is marad a bank felé kb. 1,4 mFt

Ehhez a szerz. összeghez csak szerz. módosítással (futamidő hosszabbítás és sz.ö. emelés) és áthidaló kölcsön igénylésével lehet hizzájutni.

Ami azt jelenti:

havonta húszezer forint + az ÁK kamat (47.300.-)

Eddig, ugye 52 hónapot fizettetek, ez a hosszabb futamidő 93 hónap, (+3 hónap kiutalási idő)

tehát 43 hónapig a Fundamentának 67.300.- Ft körül kell fizetni, és a banknak a kb. másfél milla tartozás törlesztését.

a 94-95-96. hónapban csak az ÁK kamatot,(47.300.-) és bankot (nem tudom, mennyi lesz) majd még tíz évig a fundának is töleszteni kell, havi 46.600.- FT-ot.

Egy dolog biztos: a FUNDA TARTOZÁS NEM VÁLTOZIK A TELJES IDŐSZAK ALATT. HA NEM IS PONTOSAN AZ AZ ÖSSZEG, AMIT ÉN ÍRTAM? DE HASONLÓ, ÉS KISZÁMÍTHATÓ. (NINCS DEVIZAFÜGGÉS? NINCS KAMATVÁLTOZÁS - PONTOSABBAN ELŐRE RÖGZÍTETT KAMATCSÖKKENÉS VAN: 7,7%-RÓL (AMI AZ ÁK KAMAT) 46 HÓNAP MÚLVA 6%-RA CSÖKKEN (AMI A LAKÁSKÖLCSÖN KAMATA)

TUDNOD KELL, HOGY A FENTI SZ.Ö-BEN 3,9 MFT-nyi LAKÁSKÖLCSÖN rész van.

Ami járulékos költséggel még számolnod kell:

30.000.- Ft folyósítási díj

számlanyitási díj különbözet

(SZ.Ö. 1%-a! 6,66mFt-1,3 mFt)

tulajdoni lap kiváltásai (kb. 2x 6000.-)

jelzálogbejegyzés: kb. (12.000.- )

előtörlesztés díja a banknál (az előtörlesztett összeg kb. 1,5-2%-a)

Nem tudom azt mondani, fogadd el az ajánlatot.

Vesd össze, most mennyit fizetsz, kérdezd meg a bankot, mekkorát változik a törlesztőrészleted, ha csak a hétszázezret, vagy ha az 1,3 milliót fizeted be... (ez utóbbi esetben a funda felé 60 hónapig 13.110.- Ft a törlesztő részlet)

Amit fentebb írtam, az a maximális lehetőségetek. Arra is kérdezz rá a banknál: mennyi havi törlesztenivaló marad ha benyomsz 6,6 milliót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook