Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2249. CsillagTM (válaszként erre: 2248. - Beregvaros)
2010. nov. 4. 12:20

ugyanarról beszélünk:)


egyébként sose értettem: miért a te hibád, ha nem jön össze az üzlet? és ha az ügyfélnek nem szimpi a dolog? mégse erre van szüksége? miért olyan profitorientált minden ügynök és hasonló? (ez mondjuk naiv kérdés:))

2248. beregvaros (válaszként erre: 2247. - CsillagTM)
2010. nov. 4. 11:43

Igen tanították.

Bár az első idézetedről nem hallottam. Mert az úgy nem igaz, hogy az ügyfélnek mindig igaza van stb.

Olyat hallottam, hogy az ügyfélnek nem szabad azt mondani, hogy nincs igaza. :)

Hanem azt mondod, hogy hát igen, Önnek tényleg igaza van, de ...

Igaz mennyivel másabb? :D


Különben "ha nem jön össze az üzlet az az én hibám" szerintem teljesen helytálló. Mondjuk szoktam hibázni, és utólag felismerem hol.

2247. CsillagTM (válaszként erre: 2243. - Beregvaros)
2010. nov. 4. 08:56

nektek is tanították ezt? h "az ügyfélnek mindig igaza van, akkor is, ha hülye", meg "ha nem jön össze az üzlet, az az én hibám"? :)

(bocs, nem kekeckedésből, de ezek szt minden ilyesminél ugyanaz az "oktatás" van)

2246. beregvaros (válaszként erre: 2245. - Henike77)
2010. nov. 4. 08:47

:D

Igen, ez végül is állandó beszólás lett.

Bár én úgy vagyok vele, hogy örülni szoktam neki. Ha valaki azt mondja nekem, hogy a Funda az egy biztosító,akkor a következő mondatom, hogy na üljünk le akkor beszélgessünk egy picit, mert úgy érzem van mit megbeszélnünk. S akkor tisztába tesszük a dolgokat.

Szeretem a "szűz" ügyfeleket!

2245. henike77 (válaszként erre: 2243. - Beregvaros)
2010. nov. 3. 23:53

Szia!

Igen ebben igazad van, csak még mindig nem tudják, hogy a Fundamenta nem biztosító.

2244. henike77 (válaszként erre: 2229. - Lakyte)
2010. nov. 3. 23:49

Fundamentánál.- a posta is Fundamentát köt, de szerintem egy jól képzett Személyi Bankár minden felmerülő kérdésedre tud válaszolni.

Ha "esetleg" kombihitellel szeretnéd mevalósitani a lakáscélodat, akkor pedig mindenképpen Fundamenta, mert több banki konstrukció közül tudsz választani- ami az igényeidnek megfelel.

2243. beregvaros (válaszként erre: 2242. - Henike77)
2010. nov. 3. 23:43

Szia Heni!

Nyilván igazad van, de azért ez ügyfélfüggő is. Ha szüksége van épp az adott szolgáltatásra, akkor ideje is lesz rá, és befogadóbb is lesz. Ennek következményeként Neked is könnyebb dolgod lesz.

Végül is tényleg az a tapasztalat (legalábbis az enyém), hogy aki leül és végighallgat, azok 75-80%-a köt is. Mert tényleg jó dolog. Amikor meg nem, az az én hibám.

2242. henike77 (válaszként erre: 2241. - Beregvaros)
2010. nov. 3. 23:34
Szia, talán éppen azért szkeptikusak az emberek, mert ilyen nyomulós módszerrel mennek nekik a SZeB-es kollégák és nem a segíteni akarás a fő cél. Egy ilyen munkatárs után már én nehezen rúgok labdába az elriasztott ügyfélnél :S.
2010. nov. 3. 23:14

Igen, a telefon nekem se jön be gyakran, ezért más módszereket szoktam alkalmazni.

Ide fel is azért járok, mert Nagycigi érdekes módszerrel "keríti" az ügyfeleket. Minden tiszteletem az Övé, mielőtt akárki is félreértené.

Lehet én azért vagyok megértőbb az alább említett telefonos hölggyel, mert átérzem a helyzetét, de Nagycigi is jól jellemezte a szituációt. :)

Szóval nem könnyű dolog ez az egész, és nekem is volt már olyan, hogy beborult az agyam (nem tudom miért, olyanom volt, fáradt voltam stb), de ami a lényeg, hogy a Fundamentával tényleg a legjobb konstrukció érhető el ma Magyarországon lakáshitelezés kapcsán. Csak sok ügyfél szkeptikus ezzel kapcsolatban.

2240. CsillagTM (válaszként erre: 2239. - Nagycigi)
2010. nov. 3. 22:52

azért azt nem hiszem, h ennyire világmegváltósan segíteni akart volna, csak a hülye ügyfélen (rajtam) nem lehetett...:)


nekem inkább úgy tűnt, h szorongatják a torkát, és üzletet kell csinálnia.


a másik kedvencem: a "független" pénzügyi tanácsadók.

2239. nagycigi
2010. nov. 3. 22:02

és még valami...

azért maga a termék jó. és ezt ő tudja.


csak azt nem érti, hogy mások miért nem hiszik ezt

el neki...?

És mások miért nem hagyják, hogy ő segítsen nekik...?

És mások miért lökik el maguktól a kézenfekvő megoldást, lehetőséget...?

És mások miért hiszik azt, hogy ők jobban értenek a pénzügyeklhez, a megtakarításokhoz, a befektetésekhez...


megegyáltalánolyanrohadtezazegészvilágésnekemsemmisemsikerül...


:)))

2238. nagycigi (válaszként erre: 2237. - CsillagTM)
2010. nov. 3. 21:59

mindenkiben...

de ez már a végső stádium, amikor "kétségbeesetten" próbálkozik a jobb sorsa érdemes "SZEB" és nem akarja belátni, azt, hogy így nem megy...meg észrevenni saját magát, hogy rossz helyen van..

2237. CsillagTM (válaszként erre: 2236. - Nagycigi)
2010. nov. 3. 21:45
értem...de ez van, akinél beválik?! mert bennem max felmegy a pumpa, amikor ennyire hülyének néznek...
2236. nagycigi (válaszként erre: 2235. - CsillagTM)
2010. nov. 3. 20:33

sajnos, ennyire agymosottaká válnak egyesek...

elhiszik a sablonszövegre épülő tuti recepteket arról, hogy miként lehet bevinni az igenek utcájába a tárgyalópartnert - mert, ha mindenre igen mondott, akkor mireföl nem mond igent a számlanyitásra?!? :)))

És mert az első képzéseken elhiszik - pedig nem ezen a hangsúly - hogy itt kevesebb munkával több pénzt lehet keresni (na, ezért lehet,hogy megköveznek...) meghogy nem szabad puhánynak lenni, mert "ha valakinél nem Te kötsz, akkor köt más!"...

Aztán kezdődik az ügyfélvadászat... elfogynak a közeli rokonok, ismerősök, lasssan távoliak is, akivel sikerült szerződést kötni azok alig adtak ajánlást, egyre kevesebb a potenciális ügyfél,egyre több a negatív tapasztalat, de hajt a teljesítmény-kényszer, mert a heti összejöveteleken rendre eléjük állítják az épp sikereseket, a többieket pedig kollektíve és szőrmentén, de elmarasztalják, hogy enyhe bűntudatuk legyen, majd lelkesítik, hogy ha másoknak sikerül, akkor nekik sikerülni kell, és ettől egyre rámenősebbek lesznek, amíg be nem látják, hogy mégsem itt lesznek milliomosok, ezért feladják, és más multilevelmarketinges céghez pártolnak, ahol kezdődik minden elölről...

Sokan pl. megveszik a társult cég finanszírozásában részletre az autót - amire persze rákerül a fundás reklám matrica, amiért igen szép pénz jár, persze, ha megvan hozzá az elvárt teljesítmény, és így valójában a matricapénzből kifizethető a törlesztés, azonban ha nincs teljesítmény, nincs matricapénz sem, de akkor miből fizessem a törlesztést...?!? és ez így megy, "amíg be nem látják, hogy mégsem itt lesznek milliomosok, ezért feladják, és más multilevelmarketinges céghez pártolnak, ahol kezdődik minden elölről..." hogy magamat ismételjem... :)))

2235. CsillagTM
2010. nov. 3. 20:16

mai élmény:


egy nő hívott a Fundamentától. kérdezte, h akkor akarok-e Fundamentát. mondom, sztem ja, de egyelőre kisebb gondom is nagyobb. de, de és mikor jó nekem, holnap vagy péntek? (na igen, ismerem ezeket a kommunikációs trükköket:)) mondom nem-érek-rá. erre erősködik, h mennyi pénztől esek így el, és jövőre már nem biztos, h lesz 30 százalék állami támogatás, meg h válság, meg politika, stb...kissé elegem lett. úgy fejezte be, h na majd ezen a számon hívjam, de mielőbb..és rám csapta :D


nagycigi, te intelligens vagy, elmondod, h szted mi értelme az ilyen viselkedésnek? mert az emberek 90%-a csípőből elutasítja az ilyen nyomulást...

2234. lakyte (válaszként erre: 2232. - Nagycigi)
2010. nov. 3. 18:21
köszi!!!
2233. lollyp
2010. nov. 3. 16:03

Köszönöm szépen a választ!

Egyelőre még csak életbiztosítással van kombinálva, a 2 fundamenta pedig fut mellette párhuzamosan és majd amikor lejárnak, akkor gondoltam, hogy előtörlesztek ismét (még 10 éven belül) és úgymond megszüntetem a banki hitelt. Csak ugye mivel kombinált, ezért nem tudom, hogy mi történik a tőkémmel, ami közben 10 évig gyűlne az ing-nél. Szóval nem egyszerű..

De tényleg köszönöm, hogy válaszoltál!

2232. nagycigi (válaszként erre: 2229. - Lakyte)
2010. nov. 3. 14:25

A Fundamentánál... :))

(a posta is azt kínálja, viszont képzeld el magad a postafiókban sorbaállás közben töltögeted a nyomtatványokat... :)))

A Funda személyi bankárja házhoz megy, akkor, amikor Neked alkalmas. Az OTP-nél ki kell várnod a sorod a fiókban.

Az OTP elengedi most akciósan a számlanyitási díjat (amiről nem tudom, hogy később, a befizetéseidből nem pótolja-e vissza - ennyivel kevesebb lehet a megtakarításod)

A Fundamnetánál létezik áthidaló és azonnali áthidaló kölcsön, az OTP-nél nincs, csak a saját hitalkonstrukciójába köti bele.

Kicsit eltérnek a futamidők, és a betéti kamatok, de máskülönben nincs jelentősebb eltérés...

)bocs, mennem kell, később folytatom...)

2231. nagycigi (válaszként erre: 2222. - Lollyp)
2010. nov. 3. 14:21

Ha ltp-vel van kombinálva a hiteled, akkor az ltp megtakarítási ideje alatt nem tudsz előtörleszteni, az akkor érvényes szabályok szerint. Viszont, ha az ltp-t áttolják a banknak, akkor az díjmentes előtörlesztés.

Ha csak az életbiztosítással van kombinálva, arról nincs információm. Valószínüleg ott is elkötelezted magad arra, hogy tíz évig annyit fizetsz havonta, amennyire szerződtél, + az értékövetés.

Az ilyen életbiztosítási kötvény idő előtti visszavásárlásból csak rosszul jöhetsz ki - az én tapasztalataiom szerint

2230. nagycigi (válaszként erre: 2221. - Krisztina86)
2010. nov. 3. 14:17

Sok bank ad fundamenta ltp-vel kombinált hitelt, és mind másképp hívja.

(Egyedül az OTP az, amelyik csak a nála kötött lakástakarék-pénztári megtakarításra ad a sajátjából hitelt.)


Ez úgy működik (gazdaságosan) hogy kb. 5 mFt-os, 20 évre kért hitelhez min. 1 db. 324-es módozatú ltp-ket kell nyitni és zárolni.

Ez azt jelenti, hogy amíg a megtakarítási időszak (93 hónap)tart, addig a bankank csak a 5 mFT kamatait fizeted, a tőke törlesztésére eső összeget pedig kiegészíted 20.000.- Ft-ra, amit a ltp számládra fizetszbe havonta.

(ez kb. 60 eFt terhet jelent havonta)

Így nyolc év múlva 2.727.237.- forintot küldenek az ltp-dről a bankhoz, ahol ennyivel csökken a tőketartozásod. Így a háralévő 12 évre már csak kb. 2,3 mFt tőketartozásod után kell a havi törlesztő-részletet fizetni. (Általában az első nyolc év alatti havi teher kb. 25-30%-a)

Ha igénybe veszed a 93. hónapot követően az ltp-hez járó lakáskölcsön-részt is, akkor azt is megkapja a bank, így az eredetleg 20 évre kért hiteled vissza van fizetve. Viszont a Fundának tartozol kb. 2,5 mFt-al, ami 100 hónapi, 33.000.- Ft/hó terhet jelent. Ezzel a 204 hónap helyett kevesebb, mint 200 hónap alatt visszafizettted a tartozásaid. Nem gond, ha a szüleid hozzájárulnak a jelzálog bejegyzéshez.

Másfél millióhoz hasonló arányú a helyzet, természetesen jóval kevesebbért.

DE ha nem msot rögtön kell a másfél milla, hanem pl. két év múlva, akkor elég, ha most nyitsz egy négy évre szóló LTP-t, 321/13.000.- Ft, aminek szerződéses összege 1.600.000.- Ft. ( havi 13.000.- a megtakarítás, 48 hónapra)

A 25. hónapban áthidaló kölcsönt kérhetsz - és kapsz is - ami azt jelenti, hogy megkapod a 26. hónapban a 1,6 mFt-ot, de a hártalévő 23 (3+) hónapig a havi megtakarításod mellett 7,7 % kamatot kell fizetned. (13.000.- + 10.267.-/hó)

majd az 52. hónaptól 5 éven át havi 14.720.- forinttal törleszted a lakáskölcsönt.

(merthogy az 1,6 mFT szerz. összeg két részből áll: (saját befizetés+Állami Tám.+kamat)+lakáskölcsön =

(624.000 + 187.200 + 52.983) + 735.817

Ha még hamarabb kell, akkor akár egy múlva kérheted az AZONNALI ÁTHIDALÓ KÖLCSÖNT, aminek a megtakarítási idő alatt magasabb a kamata: 9,5%

2229. lakyte
2010. nov. 3. 14:03

Most csatlakoztam és örülök, hogy talán van, aki segít eldönteni dilemmámat. Hol kössek az OTP-nél vagy a postánál lakástakarékosságit?

Mi a különbség a 2 cég ajánlata között? Mert mind a kettőnek a sajátja a legjobb. Én, mint teljesen laikus melyiknek higgyek? kb 5-6 év múlva lakást szeretnék venni, amihez kell még egy hitel, mivel milliomos nem vagyok, de biztos, stabil munkahelyem van.

Előre is köszönöm segítségeteket!

2228. nagycigi (válaszként erre: 2227. - Krisztina86)
2010. nov. 3. 13:51

Hahó!

Hát még nem is válaszolt Neked senki...! :(


Na most bepótolom...

2010. nov. 2. 20:26
Köszönöm szépen a válszokat:)
2226. nagycigi (válaszként erre: 2224. - Birizga27)
2010. nov. 2. 18:15

www.fundamenta.hu

információtár

Tájékoztatók

Tájékoztató azonnali áthidaló kölcsönről lakossági ügyfelek számára.pdf

5. pont, 1. megjegyzés:

"A Fundamenta-Lakáskassza Zrt a hosszú módozatú termékekre kötött laká-előtakarékossági szerződések alapján JELENLEG nem folyósít Azonnali Áthidaló Kölcsönt"


Az ÁTHIDALÓ KÖLCSÖN feltétele: minimum két év, és a szerződéses összeg 25%-ának megléte az ltp számládon. Az a hiteligény, ami ezeket a feltételeket nem teljesíti, az AZONNALI ÁTHIDALÓ KÖLCSÖN.


A Te ltp-d hosszú módozatú.


A 6.250.000.- Ft szerz. összeg 25%-a: 1.562.500.-


24 hónap alatt 24x20.000 + 24x6.000 + ezek évi 1%-os kamata, két évre = kb. 630.000.- Ft


Kb. az ötödik évben éri el a 25%-ot, tehát csak AÁK-t lehetne kérni, de ez hosszúlejáratúnál most nincs.


Hogy janauártól mi változik, és hogyan, azt még nem tudom...

2225. nagycigi (válaszként erre: 2223. - Dudikof)
2010. nov. 2. 17:50

Vannak bankok, akik szeretik egyben egyszerrre megcsináltatni, de az utóbbi év ben egyre inkább elfogadják a már meglévő ltp-ket is. Sőt, ahhoz sem mindegyik ragaszkodik, hogy ha két ltp van zárolva a hitelhez, akkor azok egyidőben "járjanak le"

Még sőt! :)) ha bírja ahavi kötlségvetésetek, nem is kell zárolni a bank számára (vagyis nem kell kombi) hanem párhuzamosan fizeted a hitel törlesztését, és a megtakarítást. Úgyis mostmár egy évben egyszer módod van előtörleszteni díjmentesen... Tehát az ltp lejártakor eldönheted, odaadod-e a banknak, előtörlesztésként, vagy a lakásod felújítására fordítod

2224. birizga27
2010. nov. 2. 17:47

Sziasztok!


Segítséget kérnénk.A párommal jövőre terveztük a házvásárlást.Idén májusban kötöttünk fundamentát 8éves futamidővel (havi 20000ft.6250000 szerzödött összeg) abban a reményben hogy 1 év eltelte után feltudjuk venni az áthidaló kölcsönt,és talán házhoz juthatunk de amiket itt olvasok azokat egy szóval nem említette az ügyintéző.Kétségbe estem.Mert ő azt mondta hogy egy év eltelte után ez igénybe vehető!

Sűrgős választ kérnék.

Előre is nagyon köszönöm!!

2223. Dudikof (válaszként erre: 2205. - Nagycigi)
2010. nov. 2. 14:59

Szia Nagycigi:

1, kéréds:

Ha megkötöm a fundamentát akkor egyben a kombi hitelt is meg kell kötni vagy utána is lehet?

2222. lollyp
2010. nov. 2. 14:07

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy ha adott egy 12750000 ft-os 30 évre felvett kombihitel (ing-s életbiztosítással), amit most nyáron vettem fel, de előtörlesztenék most 4500000 ft-ot, akkor érdemes egyben szerződést is módosítanom? A futamidőt mindenképpen csökkenteném, de azt mondják, hogy mivel 10 év türelmi idő van az életbiztosítás miatt, ezért ez nem változtat semmit a törlesztőrészleten. Na de mi a helyzet akkor, ha 2-3 éven belül lejár emellett 2 fundamentám is, és áthidaló hitelre váltanék?? Mi történik az ing-be folyó pénzemmel, ha még a 10 évet se akarom kivárni és teljesen megváltoztatnám a kondíciókat?

2010. nov. 2. 12:01
Sziasztok!Valaki segitsen légyszives aki ért a dolgokhoz!Tehát a szüleim házára épitkeznénk külön bejárattal és szükségem lenne hitelre!De gondolkoztam ezen a fundamanta duett hitelen is csak nem igazán értem hogy működik!Vehetek fel azonnal tőlük hitelt,közben takarékoskodjak?Hogy jönnék igy ki valyon havonta?Mennyi lenne?És az nem gond hogy az ingatlan a szüleim nevén van?Valaki irjon nekem,nagyon megköszönném!Ja és összessen 1,5 millió kellene!
2220. nagycigi (válaszként erre: 2214. - Gekko61)
2010. nov. 1. 19:47

egy kis minta a PSZÁF működéséről:


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook