Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2279. Dudikof (válaszként erre: 2277. - Nagycigi)
2010. nov. 11. 18:21
Ha nyitok 4 évre 2x20.000 fundamentát de valami oknál fogva nem tudom a havi 40-et fizetni akkor utólag lehet kevesebbre cserélni a havi befizetést.
2278. nagycigi (válaszként erre: 2273. - Sokcsoki)
2010. nov. 11. 18:17

hát... ez már történelem... :))

Hányan vagytok a családban? mert megoszthatod mindkét szerződést (kettőt kötöttél, nem?)

úgy, hogy pl. nem csak a gyerekek a kedvezményezettek, hanem a a szülők is...

És akkor pl. egy nyolcévesből csinálunk két négyévest... mindketőnek ugyanakkor lesz vége 2014 nyarán, az egyiken az elmúlt hónapokkal kevesebb pénz lesz. Megteheted, hogy mindkét rövidített ltp-n megmarad az eredeti havi megtakarítási összeg, de azt is, hogy megfelezed a mostanit, vagy csak az egyik marad az eredeti, és rövid, a másik pl. a fele, és hosszú marad...

Széles a variációs lehetőség, szinte csak attól függ, mit szeretnél, és a havi költségvetés bírja-e? És - ha tényleg kettőt nyitottál - akár mindkettővel, akár az csak az egyikkel...

2277. nagycigi (válaszként erre: 2275. - Dudikof)
2010. nov. 11. 18:10

A banki hitelfelvételnek járulékos költségei vannak: folyósítási jutalék, hitelbírálati díj, közjegyző, jelzálog-bejegyzés a földhivatalnál,

tulajdoni lap (kétszer) értékbecslés, stb.

Ezek közül a bankok az ügyfélért versengve néha elengednek ezt-azt, vagy a folyósítandó hitelből visszatartják.

Az ltp számlanyitási díja a szerz. összeg 1%-a, ez is jelentős teher lehet. Ha a kettőt egyszerre akarod kifizetni, a banki hitelfelvételkor, az jelentős terhet jelent, akár az addig összerakott önerődet is megkarcolja...

Alább írtam: a lakás értékének 70%-át kaphatod hitelként. A többit önerőböl kell fizetned. Önerő pedig mindaz, amin nincs jelzálog, (vagy törvényileg annak számít, mint régen a szoc.pol)

Tehát tízmilliós lakásra 7 milliót kapsz, hármat saját zsebből (vagy családi kölcsönből)kell állnod.

Ebből kiindulva jobban jársz, ha most kezded az ltp-n gyűjteni a pénzt, mert megosztod a kezdeti járulékos költségeidet. Ráadásul eldöntheted, hogy akarod-e a banknak zárolni (kombinálni a hitellel) az ltp-det, vagy bírod fizetni a kettő párhuzamosan. Ez utóbbi esetben nem kötelezted el magad az ltp-én lévő pénzt illetően a banknak, Te dönthetsz, hogy a futamidő végén mire használod. Előtörlesztésre, vagy a lakásfelújítására...

Ráadásul ha most nyitod az ltp-t javaslom, hogy csak négy évessel indulj, mert négy év múlva lesz egy döntési lehetőséged: kivedd, vagy folytasd a megtakarítást... ha folytatod, bármikor kiveheted lakáscélra, amikor arra szükséged van. Ha nyolc évre kötelezed el magad, akkor a pénzedhez csak jelentős felárra, áthidaló kölcsöként jutsz hozz a futamidő vége előtt.

Nem megfeledkezve arról a jelentős tényről, hogy a négy éves számlanyitási díj a fele a nyolcévesnek...

2276. nagycigi (válaszként erre: 2274. - Bonti74)
2010. nov. 11. 17:59

>>Amit ajánlottak, az nem működik, mert a nyolcéves megtakarításokra nincs Azonnali Áthidaló Kölcsön.

sima Áthidaló Kölcsön első feltétele, hogy a szerz. összeg 25%-a a számládon legyen.<<


ez egy fontos tétel...! a nyolcévesre nem tudsz két év múlva hitelt felvenni!


A jelzáloggal kapcsolatban pedig azt nézd meg, hogy amikor a kölcsönt felvetted, mennyit vettél fel, és mekkora volt akkor a lakás értéke (pl. az adás-vételi szerződésben mekkora összeg szerepel, vagy volt-e annakidején értékbecslés, és az mekkorára értékelte a lakást. Mert a lakás forg. értékének a 70 %-át kapod hitelbe - ezt jelenti, hogy csak az érték 70%-ával lehet jelzálogot terhelni a lakásra. Ha az előtörlesztés után fenmmaradó két hitelösszeg együttesen (banki és funda) több, mint 70%, akkor nem kapsz hitelt.

Csak a fundás hitel 15 mFt lenne!!! lehet, hogy ezzel megszünne a banki hitellel járó jelzálog, de ha a lakásod 16 mFt-t ér, ez sem fog menni...


De ismétlem: a leghosszabb megtakarítási idejű (93 v. 98 hó) ltp-re nincs AZONNALI áthidaló kölcsön, (bár ez a hitelforma csak a két évnél "fiatalabb" ltp-re alkalmazható) Két év után ÁTHIDALÓ kölcsönt lehet kérni, ha összegyűlt a számlán a szerz. összeg 25%-a.

Namármost...: a 423/16.000.- módozat 5 mFt sz.ö-vel - ennek 25%-a 1,25 mFt.

A 16.000 Ft 30%-a 4.800 Ft. Tehát havi 20.800 forinttal gyarapodsz - 5 év az 60 hónap,

60x 20.800 = 1.248.000 + kamat, kb megvan a 25%

DECSAKÖTÉVMÚLVA!!! Tehát csak azután kérhetsz ÁTHIDALÓ kölcsönt. Úgy emléxem, ezt nem két év múlva éred el...mivel nem három éve nyitottad az ltp-t?

2275. Dudikof
2010. nov. 11. 16:17

Szia Nagycigi.


Egy kérdés.

A feleségemmel úgy terveztük, hogy most nem nyitunk még fundamentát, hanem még önerőt gyűjtünk kb: 2011.3 hó magasságáig.

Ekkor szeretnénk lakást vásárólni úgy, hogy fundamentával kombinált hitelt vennénk fel.

És akkor a kérdés: Jó e ez így? Vagy érdemes most fundamentát kötni?(havonta 40 ezerrel kevesebb az önerő megtakarításunk így)

Köszi a választ.

2274. Bonti74 (válaszként erre: 2272. - Nagycigi)
2010. nov. 11. 14:43

Köszi a válaszodat.

Azt nem értem, hogy ha én a jelenlegi hitelemet fizeténém vissza a Fudamentából mondjuk 2 év múlva, akkor nem egy meglévő jelzálog mellé terheltetnék, hanem akkor a bank levenné róla jelzálogot...? Szóval ideig-óráig tehermentes lenne.... vagy ez nem így működik?

A 15Mft-ot pedig úgy értettem, hogy most annyi a jelenlegi árfolyamon, egészen pontosan 14M300ezer.... Kibírnék fizetni 50ezerrel többet annak érdekében, hogy kedvezőbbre cseréljem és hamarabb lejárjon és ne 43Mft-ot kelljen a 30. év végére visszafizetnem...

2273. Sokcsoki
2010. nov. 11. 13:43
Most a nyáron kötöttem Fundamentát, az üzletkötő rábeszélt a 8 évesre. Most azon izgulok, hogy nem csináltam-e hülyeséget? Az egyik gyerek kb 3, a másik kb 5 év múlva fog végezni. Ha az egyetem után hamar kellene a pénz, nem járunk rosszabbul? Lehet, hogy inkább rövidebbet kellett volna kötnöm?
2272. nagycigi (válaszként erre: 2271. - Bonti74)
2010. nov. 11. 13:27

kapásból csak annyit, hogy a számlanyitási díjat törvény írja elő. Tehát nem lehet elengednoi, legfeljebb a havi megtakarításidból szép csendben levonják - és addig pl. nem húsuzezerre kapod az ÁT-t, hanem kevesebbre (annyival, amennyit a számlanyitási díj "begyüjtésére" visszatartanak...

Alább már írtam, hogy az áthidaló, ill. az azonnali áthidaló kölcsönöknél nagyon magas a kamat

Nem sokra mész azzal, ha a mostani jelzálogod mellé egy-két-négy év múlva nem tudják bejegyezni a ltp AÁK (ÁK) összegével a jelzálogot, mert nem terheheted tovább az ingatlanodat hitellel, mint forgalmi értékének 70 %-a És, ha most vizsgálod a jelenlegi terhet, ugye, nem 15 mFt, hanem a CHF mai árán számolva, mondjuk 22 mFt... Tehát hiába bírnád az ltp-vel járó többlet-terhet, meg az AÁK (ÁK)-val járó többlet kamatterhet, nem kapod meg a hitelt, mert nem tudsz jelzálogot adni... Ráadásul, ha ki bírsz fizetni a jelenlegi havi törlesztés mellett további 40-50 eFT-t, akkor...?

A tízéves futamidőről még nem sokat tudok.

De a mostani módozatoknál, ha pl.négy évre kötöd, és lejáratkor nem kell a pénz, minden további nélkül fizetheted tovább, egészen a nyolcadik évig. Gondolom, januártól majd a tizedik évig...

Amit ajánlottak, az nem működik, mert a nyolcéves megtakarításokra nincs Azonnali Áthidaló Kölcsön.

sima Áthidaló Kölcsön első feltétele, hogy a szerz. összeg 25%-a a számládon legyen. 5 mFt-os sz.ö-nél ez 1,25 mFt, ami havi 20.000.- esetén

(+6.000.- ÁT) 48 hónap alatt jön össze...

2271. Bonti74 (válaszként erre: 2270. - Nagycigi)
2010. nov. 11. 10:02

Nagyon köszi a választ! A férjem aztán leírta neked, hogy pontosan miről van nálunk szó és mik az ő kérdései. Nagyon hálásak lennénk, ha ezekre is tudnál valami okosat írni:

Szia Nagycigi!

A helyzetünk a következő. Van egy lakáshitel (CHF), kb 11m , és egy szabfelh 3,5m. Össz: kb 15m. havi 107ezer , Hátra van még 27 év! 38m Ft.

A köv ajánlották: kössünk 3db 16e ft 8 évre, 15m lenne a végén, de két év múlva ki lehet kérni, hitelkiváltásra. A szabfelh is lakáscélú, (felújítás) arról lesz számla.

Ezt még ki szorítanánk, de nagy gond a szerződés kötési díj. Pl otp nél most akcióban elengedik. Aztán mondták, hogy 1 évnél is ki lehet venni, és tervezik a 4 hónapot.

Kérdezném, hogy mit lehet tenni a szerz köt díjjal? Mi van, ha két év alatt még mindig megy fel a CHF és már a fundamentát nem tudom rakni? Mi van ha közben még kedvezőbb törvények lépnek életben az rám vonatkozni fog vagy nem? Azt hallottam a hírekben, hogy már nem 8 hanem 10 évig fog jár az állami támogatás. Mi lesz a megkötött szerződésekkel?

Meddig érdemes várni?

2270. nagycigi (válaszként erre: 2269. - Bonti74)
2010. nov. 10. 16:31

Szia Bonti!

tudtommal már él az egy évben egy módosítás ill. előtörlesztés ingyenes...

Nagyobb rész, az kb. 10 mFt? és gondolom, még min. 17 év an hátra...Nos, ha ezt most kp kifizetnéd, nem úsznád meg 12-13 mFt-nál olcsóbban...De a bank megmondja, mennyi most a tőketartozás

Ha most nyitsz egy 48 vagy 49 hónapos ltp-t, akkor kb.két év múlva már elkérheted a teljes szerződéses összeget (mindazt a pénzt, amit a hátralévő két évben még be sem fizettél, az állami támogatást és a kamatokat nem kaptad meg) áthidaló kölcsönként.

A 48 hónapos 321/20.000.- módozatú ltp szerz.összege 2.460.000.- Ft, ennek kb felét a lakáskölcsön adja, a többi a Te befizetésed+ÁT+3%kamat. A lakáskölcsön törlesztése 6% kamat mellett havi 22.6732.-, és 60 hónap

A 49 hónapos 421/20.000.- módozatnál 3.220.000.-,

itt a betéti kamat 1%, a kölcsönkamat 3,9%, a lakáskölcsön-rész 1.918,157.- törlesztése 65 hónapra 34.132.-

Az áthidaló kölcsön feltétele min. két megtakarítási év, és a szerz. összeg 25%-ának megléte. Kiszámíthatod, a 421-nél ez kicsit több, mint két év.

Ráadásul az ÁK felvételétől a megtakarítási idő végéig (+ a kiutalási időszak 3 hónapjára) szerz.összeg évi 7,7%-át, kamatként a megtakarítási összegen felül kell fizetni

Azt gondoljátok végig, hogy ha pl. két év múlva

a banki törlesztő-részlet 120.000.- Ft-ra emelkedik - a fundamenta áthidaló kölcsönnel mennyre tudjátok ezt csökkenteni, ill. a fundás havi teher (megtakarítás+kamat)vállalásával jobban jártok-e?

(első esetben kb. 36.000 forintot jelent, a másodikban kb. 41.000-et)

Igaz, ezt két évig kell csak fizetni, de a banki tőketartozás csökken-e annyit a 2,46 ill 3,22 mFt előtörlesztéstől, hogy megéri a "cserét"?

Ha valamelyikbő kettőt kezdtek el, akkor is csak 4,5 ill. 6,4 mFt-al számolhattok, de a havi teher is jelentősen nő.

Ráadásul jelzálogköteles, egy ingatlan a forg.értékének 70%-áig terhelhető jelzáloggal, és gondolom, ezt a jelenlegi hitel kimerítette...

Ha bírná a költségvetésetek, mondanám, hogy négy év múlva még ne vegyétek ki az ltp-ről a pénzt, fizessétek a nyolcadik évig, és akkor adjátok oda a banknak... addig a törlesztőrészletekkel csökkenne is a tőketartozás, meg 5,6 ill. 6,2 mFt-előtgörlesztéssel jelentősen kevesebb maradna hátra, és a havi teher is jelentősen csökkenne... de addig ki kellene bírni valahogy...

2269. Bonti74
2010. nov. 10. 07:55

Szia Nagycigi!

Kérném tanácsodat a köv. lakáshitelemmel kapcsolatban:

Jelenleg kb. 15M ft-os hitelem van, aminek nagyobb része lakáshitel kisebb része szabadfelhasználású. Most összesen kb. 90e ft-ot törlesztünk havonta, de januártól lejár a 3 éves csak kamat időszakunk és fel fog menni kb. 120e-re tuti. Ezt megelőzendő ma megy be a férjem hogy hosszabbítsák meg 5 évre és közben a 2 év alatt szeretnénk elkezdeni a Fundamentát és kiváltani a hitelünket. Kérdésem hogyan működhet ez? Mennyit kell a Fundamentába fizetnem és mik lesznek ezek költségei?

Most lesz szerződésmódosítási díj vagy az a tv már életbe lépett, hogy egy módosítás ingyenes a devizásoknak?

Köszönöm szépen előre is!!!

2268. lakyte (válaszként erre: 2244. - Henike77)
2010. nov. 9. 20:59
Köszönöm!!
2267. fancsika09 (válaszként erre: 2266. - Nagycigi)
2010. nov. 9. 10:50
Nagyon köszönöm a korrekt választ!Mindenképpen nyernénk vele, hisz a jelenlegi hitelünk 2026,11hóig tart!Nem beszélve az árfolyam ingadozásról!Mindenképpen meg fogjuk lépni, csak ki kell várni a legoptimálisabb időt, amikor a CHF nem 215ft körül mozog!További jó munkát neked, sok jó, és fizetőképes ügyfelet kívánok!
2266. nagycigi (válaszként erre: 2265. - Fancsika09)
2010. nov. 8. 18:50

Számoljatok utána...!

Mekkora most a hiteltörlesztés, és mennyi ideig tart? miért éri me? kevesebbe kerül, vagy hamarabb vége?

A 422/20.000.- forintos módozatnak 3.570.000.- a szerz. öszege, és 56 hónapos (+3 hónap kiutalási időszak) LK törl. ideje 88 hónap, 34.720.-/hó

A 420/16.000-es sz.ö: 3.470.000.- és 67+3 hónapos.

szintén 88 hónap az LK törlesztése, 27.760.-/hó

Ezekre kaphatsz Azonnali Áthidaló Kölcsönt, a most meglévő nyolcévesre nem.

Ezért módosítani kell a szerződéseteket, valamelyikre a fentiek közül.

Az utóbbi havi terhének kiszámítása:

(tegyük fel, ebben a hónapban csinálod a papírmunkát, december végén, januárban kapod a pénzt)

A 3,47mFt-ban benne van a lakáskölcsön, (2.035.164.-) és benne van a saját befizetésed, állami támogatás és a kamatok. De ebből csak 17-18 hónapot fizettél be eddig, a többit "megelőlegezik" Neked. Cserébe a teljes sz.ö-re 9,95 % kamatot kell fizetned együtt a 16.000.- forintos megtakarítással, a 67. hónapig, majd csak a kamatot további 3 hónapig. Ezután kezded majd a lakáskölcsönrészt törleszteni, ami 27.760.- és 88 hónapig tart.

Na, most vissza a kb. januártól kezdődő havi teherre:

A 3,47 mFt 9.95%-a 345.265.- és ez egy hónapra:

28.773.- Tehát januártól 44.773.- forintot kell fizetned (ha jól számolom) 48 hóapon keresztül.

Ez azért nem egészen pontos, mert nem tudom, mennyi lesz az egyenleged a módosításkor, és nem tudom, hogyan kompenzálják a havi 5.000-es ill. a havi 16.000-es közötti különbséget, hiszen amit számoltam, az a tavalyi 16.000-es indításkor érvényes. Nagyon nagy eltérés nem lesz. A módosításkor kiszámolják Neked az erre az esetrre érvényes új szerződéses összeget. Ha beszélsz a személyi bankároddal, akkor ő segít ebben: olyan szerz.összeg, és havi megtakarítás megválasztásában-kiszámításában, ami legjobban közelít a számotokra szükséges összeghez.

Nem nagyon fog attól eltérni, amit számítottam, de el fog térni.

De hasonlítsd össze, most mennyi a havi teher (hiteltörlesztés és Funda) és mennyi lesz ezzel a megoldással (szvsz:44-46.000.- körül)

Számold hozzá a (max) 30.000.- Ft folyósítási jutalékot, a banknál lehetséges elő- vagy végtörlesztési díjat, a mostani jelzálog törlésének díját, és a Funda AÁK-hoz tartozó jelzálog bejegyzés díját, a tulajdoni lap kiváltásának díját, a számlanyitási díj különbözetet és a szerződés-módosítás díját...

2010. nov. 8. 13:07
Helló!Aki profi, írjon!Anyósomnak van egy 95hós szerződése, 1560000SZö, havi 5000megtakarítás.Nyitás:200906hó.17hónapja fizeti!Szüksége lenne 3,4Mftra!HItelkiváltás!Ha felemeltetné 20000ftra a havi részt, mikor jutna AÁK-höz, mennyiért, és utána hogy alakul a fizetnivaló!Egy biztos, SZÖt kell emeltetni, kifizetni a nyiás különbözetét+2000ftot.Ha ezt most novemberben meglépnénk, mikor jutna LEGHAMARABB A 3,4mFTHOZ?Köszi annak aki segít!
2264. nagycigi (válaszként erre: 2263. - Henike77)
2010. nov. 7. 10:25
igen... :) akár telefonon is...
2263. henike77 (válaszként erre: 2260. - Nagycigi)
2010. nov. 7. 09:59

Szia nagycigi,

köszönöm a válazodat, most már dereng- de ha megosztásra "vetemednék" szólhatok neked? :)

2262. Zivan
2010. nov. 7. 05:57
Kicsit megkésve ugyan, de köszönöm a válaszokat!
2261. nagycigi (válaszként erre: 2241. - Beregvaros)
2010. nov. 6. 19:01

>>Nagycigi érdekes módszerrel "keríti" az ügyfeleket<<


Jó a meglátásod, bár igazad lenne... :))

De egy dolog miatt nem működik:

Mindenki, akinek privit is írtam, nem az én működési körzetemben lakik...

fél napot utazni egy szóbeli tanácsadásért... Te megtennéd?!? :)))

2260. nagycigi (válaszként erre: 2259. - Henike77)
2010. nov. 6. 18:56

e-kalkulátor:

nem teszed rosszul. azért van, hogy használjuk.

de nem árt, ha az elvek alapján fejben is tudod használni, mintegy megtippelni, "hova kell eljutni" mit akarunk elérni az ügyfél érdekében...


A megosztáshoz pedig annyit kell tudnod, hogy:

1.

ugye, 1 db 321/20.000-ből (2.460.000) lehet csinálni két 321/10.000-es ltp-t (1.230.000)

a számlanyitási díj ugyanakkora!

2.,

a., és mindkettőt meg lehet emelni 321/20.000.-re előbb az eredetit,

b.,

és a következő hónapban, amikor a módosítást visszaigazolták, a másikat is.

3.,

de ezeknél az emeléseknél a számlanyitási díj különbözetet ki kell fizetni. (és a szerz.mód.díjat is!)

4.,

az így létrejött két ltp közül az eredetin van az addig megtakarított összeg, a másikon nincs semmi

5.,

Mindkettő nyitási dátuma megegyzik az eredeti nyitási dátummal, tehát egyszerre fognak lejárni.


Ez az alapelv.

és ezen belül szinte bármilyen változtatást meg lehet csinálni,

pl.

- a 2009. júl. 1 előtt kötött ltp mellé klónozunk egy újabbat, annak érdekében, hogy a nyolcadik év után szintén szabadfelhasználású legyen

- vagy ha valaki nyolc évest kötött, de kellene az elmúlt négy évben megtakarított összeg, de nem AÁK-ként, akkor az eredeti ltp-t úgy módosítjuk, hogy négy éves legyen, és a szerz.összeg kb. megegyezzen az addig megtakarítottal, (a másikon a különbség)

a módosított eredetit újrasoroltajuk, kiutalják, felhasználod, és nem lesz benne lakáskölcsön!

A klónozottat pedig tovább fizeted a következő négy évben (ami tkp. a nyolcadik év lesz) és az összegyűlt pénz szabadfelhasználású...

Ebből is láthatod, mennyire rugalmas az ltp, és milyen széleskörűenl, az ügyfél igényeinek megfelelően tudja alkalmazni egy ügyes személyi bankár...

2259. henike77 (válaszként erre: 2258. - Nagycigi)
2010. nov. 6. 13:22

Szia nagycigi,

Kicsit elvesztettem a fonalat abban amit írtál- a megosztás számomra félelmetes dolog (mert még nem csináltam, és nem is igazán értem), de elgondolkodtatóak számomra a megoldásaid- van amit tudok is alkalmazni:).

Én az e-bankár kalkulátorára szoktam támaszkodni ha ÁK törlesztőt kell számolni- rosszul teszem?

2258. nagycigi (válaszként erre: 2256. - Henike77)
2010. nov. 5. 20:45

Szia *henike!


Kérlek olvasd át *birizgának írt 2281 sz. válaszomat, nézd át, hogy nem tévedtem-e valahol, és számold ki lécci, mekkora kamatot kell fizetnie havonta a megtakarítási idő alatt... :)))



Köszi!!!!

2257. nagycigi (válaszként erre: 2254. - Birizga27)
2010. nov. 5. 20:43

Megnéztem az előző válaszomat, és elgondolkodtam, írtam-e Neked e-mailt, vagy privit, mert nem találom egyiket sem, viszont a tartalmára határozottan emlékszem...


Szóval, ha megosztod a szerződésedet, úgy, hogy létrejön két rövidebb futaidejű, de összesen ugyanakkora (vagy több) szerz. összegű ltp (amihez két kedvezményezett kell, (pl. a párod és Te) akkor a rövidebb futaidőre már kaptok AÁK-t.

És nem bukjátok el a mostani számla megnyitásárért kifizetett számlanyitási díjat.

Nézzük a példát:

423/20.000.- szerz. összeg 6.250.000.-

Megosztással létrehozunk egy másik szerződést, aminek a "nyitó-dátuma" UGYANAZ, mint a már meglévőnek.

Első lépésként a réginek a módozata 420/15.000.-

(szerz. összeg: 3.260.000.- az újnak 420/5.000.-

szerz. összeg: 1.080.000.-

1% számlanyitási díjjal számolva ez a kettő 32.600+10.800=33.400 FT Az eredeti számládnál 62.500 Ft volt, a különbség 29.100 Ft

HA most az előbb lecsökkentett régi szerződést azonnal visszaemeljük 420/20.000-re (sz.ö.: 4.340.000.- és a sz.nyit különbség itt:10.800)

Az újonnan létrehozottat egy hónapp múlva fel tudjuk emelni 420/10.000-re (sz.ö: 2.170.000.- sz.nyit különbség 10.900.-)

Ekkor kb. helyben vagyunk. :))

Az eredeti számlanyitási díjat elosztottuk a két létrejött ltp között, a két szerz. összeg együtt (6.510.000.- ) kicsit magasabb, a módosítások dija 3x2000.- Ft, a havi fizetnivaló a korábbi húszezer helyett most harminc, de van egy eolyan szerződséd, amelyen ott v an az eddig befizetett összes pénzed, a másikon még semmi, de a módosítást követő hónaptól már ott lehet a haviu tízezer, jövő aug-szept. tájára már mindkettőre megkaphatod az azonnali áthidaló kölcsönt...

Tudnod kell, hogy a 420-as módozat 67 hónapos, tehát az AÁK felvételét követő hónaptól a 67. hónapig a havi betétet, és az sz.ö. 9,5%-os kamatát kell fizetned, majd a kiutalási időszak 3 hónapjában csak a kamatot, és azt követően pedig a szerz. összeg lakáskölcsön részét kell elkezdeni törleszteni: a húszezresnél 88 hónapig 34.720.-, a tízezresnél 17.360.-

A gubanc ott kezdődik, hogy egy ingatlant forgalmi értékének 70%-áig lehet jelzáloggal terhelni, tehát 4 mFt-os házra csak 2,8 mFt-nyi hitelt kaphatsz összesen!!! Kockázatos megoldás, ha valaki a családból engedi, hogy az ő ingatlanára is bejegysezzék a jelzálogot, és ha a kettő együtt pl. 10 mFt, akkor elvileg mehet a 6,5 mFt-os Funda hitel, de kell még jövedelemigazolás, adóstól adóstárstól, stb...

2256. henike77 (válaszként erre: 2250. - Zivan)
2010. nov. 5. 12:48
Szia, szerintem a 4xx módozatú Funadamenta a Te esetedben jobb lehet, főleg ha már most számolsz a lakáshitellel.
2255. henike77 (válaszként erre: 2254. - Birizga27)
2010. nov. 5. 12:46
Szia, ha visszamódosittatod a Szerződésedet rövidebb futamidejüre, akkor is el lehet érni a 6 millió körüli összeget- csak érdemes akkor még 1 szerződést kötni. Az egyik Fudamentát felhasználjátok a vásárlásra a másikból pedig a felújitást tudjátok finanszirozni. Mert ha jól tudom- és remélem a többiek ebben meg tudnak erősiteni- egy szerződést csak 1féle célra tudsz felhasználni.
2254. birizga27 (válaszként erre: 2253. - Beregvaros)
2010. nov. 4. 17:41

Szia!


Igazándiból azért lett volna jó ez az összeg,mert ha tudnánk venni házat 4millió forint értékben a maradékból talán feltudtuk volna újítani kicsit rendbe rakni a házat.Azért gondoltuk így mert ezt az ügyintéző ajánlotta nekünk,hogy valahogy átlehet így módosítani a szerződést.De én már tisztára belekavarodtam.A házvételt kb.2011 aug. szept.-körül terveztük volna.


Köszönöm válaszodat!!

2253. beregvaros (válaszként erre: 2252. - Birizga27)
2010. nov. 4. 16:50

Szia!


Természetesen lehet módosítani. Fölösleges megszüntetni, hisz akkor elesel az eddigi magtakarítások után jóváírandó állami támogatástól is.

Csökkentheted a futamidőt, ugyanis CSAK a hosszú lejáratú szerződésre nem lehet jelenleg AÁK-t (azonnali áthidaló kölcsön) felvenni. Így azonban csökken a szerződéses értéketek is.

Pontosabban (számszerűen) kellene ismernem az igényeiteket, illetve az időbeni korlátot, hogy pontos választ tudjak adni, mi lehet a következő lépés. Értem alatta mennyire módosítani, illetve esetleg egy újabb szerződés nyitásával pótolni a hiányzó összeget.

2252. birizga27
2010. nov. 4. 16:31

Sziasztok!


Egyszer már írtam és válaszoltatok is amit nagyon szépen köszönök!De valahogy még nem vagyok tisztába a dolgokkal és azon gondolkodunk a párommal hogy felmondjuk a Fundamentát és hitelt veszünk fel.

Szóval ugye van egy 8 éves futamidős fundánk.havi 20.000ft részletek.6.250.000ft szerződött összeg.Idén júliusban kötöttük,szerettünk volna jövőre házat vásárolni.Ugye mivel az ügyintézőnk azt mondta hogy ekkora összegre is lehet azonnali áthidaló kölcsönt igényelni.de viszont ti már az írtátok hogy hosszú lejáratú fundánál ez nincs.Tehát a kérdésem az hogy valahogy lehet-e ezt módositani úgy hogy az nekünk is jó legyen és tégyleg jövőre tudjunk házat venni?vagy ez az egy éves dolog nem is létezik csak minket be hülyített valaki?ha ez nem jár hosszú lejáratúra akkor miért mondott ilyet?Pedig direkt rá is kérdeztem hogy ennél is van e.és az mondta hogy igen!mit tehtnénk hogy jó legyen.Pedig nekünk ez az összeg lett volna megfelelő!Köszi a válaszotokat és remélem nem akasztottam ki senkit!

2251. beregvaros (válaszként erre: 2250. - Zivan)
2010. nov. 4. 15:57

Szia Zivan!

Egy adószámra, egy állami támogatás jár. Vagyis egy gyerek nevére csak egyet nyithatsz. Persze ha több pénzt szeretnél a gyermeked javára X idő múlva, akkor nyithatsz a közeli hozzátartozók közül még valakinek a nevére (mint kedvezményezett). Azonban tudnod kell, hogy az a személy a majdani lakás vásárlásakor tulajdonjoggal fog rendelkezni az ingatlanban.

A 321-es módozatnál 50%-ot Te takarítasz meg és 50%-o kapsz, mint lakáshitel. Vagyis, ha úgy számolsz, hogy fel akarod venni a lakáshitelt majd, akkor lehet kedvezőbb 421-es módozatot kötni. Ott 40% a saját megtakarítás, és 60% a lakáshitel. Tehát magasabb összeg jöhet össze, ez az ingatlan vételárától függ majd.

2250. Zivan
2010. nov. 4. 15:44

Egy gondolom egyszerű kérdés:


Ha gyermekem részére szeretnék lakást vásárolni 321-es módozat segítségével (72000 át. igénybevételével), csak egy ltp lehetséges?

Vagy lehet két 321-es (2x72000 át.) ltp-ben is gondolkodni, de akkor pl. az egyik szülőnek is tulajdonosnak kell lennie a megvásárolni kívánt lakásban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook