Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Frontérzékenység terhességben, stressz, problémás munkahely fórum

Frontérzékenység terhességben, stressz, problémás munkahely (beszélgetős fórum)


2023. aug. 8. 12:01

Gratulálok, ezzel máris kezdetét vette a jó döntések sorozata, amit anyukaként hozhattál.


Ez lesz a legjobb Neked és a babának is. ☺️Élvezd ki minden percét a megérdemelt nyugalomnak, boldog babavárást kívánok. ☺️

2023. aug. 7. 18:35

Nagyon köszönöm a válaszokat és a támogatást, szerdán megyek vissza a nőgyógyászomhoz és megbeszélem vele.

Nem mentem dolgozni, a háziorvosomat hívtam,mondta hogy csak ugorjak be a papírral ha megvan és ők beírják.

Mégegyszer nagyon köszönöm Nektek! ❤️ Sokat segítettetek ❤️❤️

4. Dreamerlady (válaszként erre: 1. - BogyóBabóca87)
2023. aug. 6. 22:41

Nagyon sajnálom, hogy ilyen csúnyán viselkedenek veled a munkahelyeden. Nem, ez nem normális. 🙁🙁


Az, hogy terhesség alatt nem engednek enni, mozogni, WC-re szerintem nonszensz. A folyamatos stresszről és a korábbi korai vetélésről már nem is beszélve.


Én a helyedben ahogy lehet, elmennék a nőgyógyászhoz és rögtön kiíratnám magam. Akár már holnap. Szerintem önmagában bármelyik indok miatt ki fog írni.


Nekem is úgy rémlik, hogy a korábbi vetélés miatt veszélyeztetett terhesnek számítasz. Szerintem én az voltam ugyanilyen szomorú előzmény miatt.


Nálam is szörnyű volt a munkahely, kiabálás, megfélemlítés, többször rosszul is lettem emiatt a munkahelyen és őszintén szólva rettegtem a főnöktől. Engem ezek miatt kiírt az orvosom.


Szerintem komolyan fognak venni. Sajnálom, hogy nem tudnak örülni a cégben az örömödnek, de a Te és a baba érdekében az lesz a legjobb, ha otthon tudsz maradni nyugalomban.

3. kiskacske (válaszként erre: 1. - BogyóBabóca87)
2023. aug. 6. 12:11

Sajnálom, hogy ilyen a munkahelyed. Én úgy tudom, hogy a kötelező vizsgálatokra el kéne engedniük, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.


Én 22 hetesen jöttem táppénzre, mert megnövekedett a munka mennyisége és a vele járó stressz is. Elmondtam a nődokimnak és kérdés nélkül megkaptam a tp javaslatot.

Nem kellett magyarázkodnom. ☺️

A stressz nem tesz jót se neked, se a babának.

2023. aug. 6. 10:38

Több rémisztő dolgot is felsorolsz. Nem állhatsz fel 4-5 órán keresztül, nem engednek el vizsgálatokra?! (ilyen nincs), nem tudsz enni, vetélésed volt, stresszelsz, stb.


Mond el ezeket az orvosnak és menj el táppénzbe. Hétfőn már be se menj. Szerintem a vetélésedre hivatkozva még veszélyeztetett terhes is vagy.

2023. aug. 6. 10:21

Sziasztok!


Segítsetek kérlek abban, hogy:

12 hetes várandós vagyok,pár napja valószínűleg az időjárás miatt annyira fáj a fejem,hogy hányok tőle,inkább a reggeli órákban. Nem voltam hányós korábban,csak hányingerem volt. Az utolsó napon,amikor ez volt dolgozni sem tudtam bemenni, a háziorvosom pedig táppenzre tett,de kérte,hogy beszéljek a nőgyógyászommal,hogy javasolja az otthonmaradást a további indokok miatt:

Nem engednek el kötelező vizsgálatokra.(Már magándokihoz járok,de ő is csak szerdánként van és nem minden esetben tudom megoldani,hogy szerdán szabad legyek maximum cserével,de nem igazán partnerek a munkatársaim.

Borzalmasan stresszelek,mert a helyettes kisasszony úgy beszél velem mint egy kutyával,mindenbe beleköt(stílusából adódóan),valamelyik nap pedig megkért,hogy(nem ezzel a szavakkal,de a lényeg) ne örüljek már a terhességemnek ha lehet,mert neki nem lehet gyereke.(Itt teljesen kiakadtam)

Az utolsó indok pedig,hogy fáj a derekam és naponta 10 órát ülök,van hogy 4-5 órán keresztül fel sem állhatok.

Van hogy enni nincs lehetőségem,ha éhes vagyok,de más kolléga már 6x cigizett 5x volt mosdóban.

A kérdésem az lenne,hogy ez így normális?? Tavaly volt egy koraivetélésem és nagyon aggódok,hogy ez milyen kihatással lehet a picire,ha engem ez ennyire megvisel…

Ha visszamegyek a dokihoz,elég ha ezt így elmondom neki és javasolni fogja a táppénzt?

Bocsánat,hogy ilyen hosszú,de teljesen kétségbe vagyok esve.

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook