Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯
4045. Vigyorex6 (válaszként erre: 4043. - Nara90)
2011. ápr. 8. 14:49

Sztem tök jó, ha egy tenyésztő megkérdezi, h kereskedő vagy-e, mégpedig, mert ezek szerint fontos nekik, hogy mire kell a kutyus és hová kerül majd.

Sajnos sokféle betegségre hajlamosak, amik sok esetben csak utólag derül ki, mert pl kölyökkorban nincs, de kialakulhat felnőtt korára.

Érdemes elmenni, megnézni a szülőket, azt, hogy milyen körülmények között vannak tartva. Nem feltétlenül szükséges törzskönyves kutyust vásárolni ha nem kiállítási, csak hobbi célra szeretnéd. Nézd meg arányosságában a kicsit...feje, lábai, tartása...

Az egészségügyi garanciáról annyit, hogy sok helyen csak akkor adnak, hogyha törzskönyves, de én úgy gondolom, hogy ha elhozol egy kutyust...hónapokig nálad van, megszereted és kiderül, hogy van kisebb-nagyobb betegsége, akkorra már hozzád nő és nem fogod visszavinni és elhozni egy másikat.

4044. benedekdorottya (válaszként erre: 4043. - Nara90)
2011. ápr. 8. 11:29

Szia!

Mi jelenleg 7 hónapja vagyunk egy kis francia bulldog boldog tulajdonosai.Mi annak idején a kutyánkat netes hirdetésben találtuk, felhívtam a tenyésztőt és érdeklődtem. Így utólag visszagondolva egyébként lehet, hogy nem voltunk valami körültekintőek a vásárlással kapcsolatban...Mi olyan helyről vettük, ahol nem csak francia bulldogokat, hanem németjuhászokat is tenyésztenek. Nekünk nem a törzskönyv volt a legfontosabb, inkább az, hogy megnézhessem, kiválaszthassam, lássam a szüleit, testvéreit. Dömpernek 10 testvére volt az alomban és az anyukája természetes úton szülte meg mindet, ami bulldogoknál ugye nem gyakori. Mivel mi nem törzskönyvvel vettük, így garanciánk sincs, nem volt rá a későbbiekben, bár a tenyésztő szerintem bármiben segítségünkre lett volna, viszont erre nem volt szükségünk.Mi tehát nem neves tenyészetből vettük, garanciát és törzskönyvet sem kaptunk hozzá, ennek ellenére, azt mondhatom nagyon jól választottunk, hiszen eddig csak kisebb problémáink voltak egészségügyileg (7 hónap alatt egyszer volt férges az elején, kb 2-szer hányt és végül a füle is felállt, nincsenek szemproblémái, nincs hasmenése, egyelőre nem jelentkezett allergia sem)Szóval lehet, hogy csak szerencsénk volt, de szerintem a legfontosabb, hogy megnézhesd a szüleit, testvéreit, mert kicsi utánaolvasás után már valamennyire meg lehet állapítani, hogy jó-e a kutya vagy sem. Persze örökbefogadott, mentett kutyusoknál nem látod a szüleit, de ők meg már kifejlettek,szóval ott még egyértelműbb a helyzet. Amúgy meg a "rejtett" betegségek lehet, hogy csak kb. 1 éves korára derülnek ki (diszplázia, allergia, légcsőtágulat-szűkület, stb.)...Szerintem valamilyen szinten így is- úgy is lutri a kutyavásárlás, és ez az én saját véleményem és tapasztalatom, biztos fognak írni a többiek is és lehet megcáfolnak, de ezért van ez a fórum :D

Amúgy pedig sok sikert&boldogságot kívánok a leendő bulldogotokhoz!

Dóri

4043. Nara90
2011. ápr. 7. 16:56

Sziasztok!


Letettük a voksunkat a fajta mellett, de jelenleg a keresgélés fázisban vagyunk, nem igazán tudjuk, honnan vegyük meg a kutyust. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy Ti, boldog francia bulldog tulajdonosok, honnan vettétek a kedvenceiteket. Mindenképpen megbízható helyről szeretnénk , mert a fajta sok betegségre hajlamos, és a lehető legkisebb esélyt sem akarjuk megadni, hogy esetleg egy rossz választás miatt ( nem megfelelő kennel) legyen beteges a kiskutyánk. Olvasgattam a topicot és sok hasznos dolgot találtam, de az összes hozzászólást sajnos nincs időm visszanézni, ezért kérlek titeket, ajánljatok megbízható kenneleket.

És még egy fontos kérdés: amikor érdeklődtünk hirdetésben talált kutyusok iránt, a tenyésztők szinte kivétel nélkül ugyan azt a kérdést tették fel először: hogy kereskedők vagyunk-e? Ez miért van? Felvásárolják a kiskutyákat és viszik ki külföldre? Előre is köszi a válaszokat!

4042. Lilla0503 (válaszként erre: 4041. - Wicky85)
2011. ápr. 6. 20:10
Gratulálunk,és jó egészséget a kismamának :)
4041. wicky85
2011. ápr. 6. 19:42

Sziasztok!


Képzeljétek, épp most jöttünk ultrahangról és kiderült, hogy kismama a nagyobbik kutyusunk.

Kb. 25 nap múlva 4 vagy 5 ki bulldoggal gyarapszik a család. :)

4040. Netty84 (válaszként erre: 4039. - Zsanett001)
2011. ápr. 6. 09:33
Néha hányni is szokott, de nem mindig. Hirtelen összerándul, meg sem lehet mozdítani, olyan mintha az egész teste begörcsölne, összeszorítja a száját, és az orrán próbál levegőt venni, ami nem jön össze. Nagyon rossz látvány, ha benyulok a szájába akkor levegőhöz jut és jobban lesz. :((((
4039. zsanett001 (válaszként erre: 4032. - Netty84)
2011. ápr. 5. 21:22

Szia! Nálunk csak akkor szokott hasonló lenni, ha melege van, vagy nagyon felizgatja magát, amit persze igyekszünk elkerülni. Szájába még nem tettem az ujjam, nem próbáltam ilyet.

Minden előjel nélkül fulldoklik?? És hányni nem szokott ilyenkor?

4038. zsanett001 (válaszként erre: 4034. - Mandolin1981)
2011. ápr. 5. 21:12

Örülök hogy jobban vagytok, de az oltásra visszatérve én úgy tudom, hogy a maximális védettség csak 1-2 hét után alakul ki. Mi csak ezt követően vittük ki, de lehet mi túl óvatosak voltunk :)

Mi még a Lyme kór ellen nem oltattuk be, de mi is tervezzük.

2011. ápr. 5. 20:27
Köszönöm! Remélem minden rendben lesz Vele is..Bár azóta már randalírozik...:-) Jó éjt minden pici bullinak!!:-)
4036. Petruss89 (válaszként erre: 4034. - Mandolin1981)
2011. ápr. 5. 20:19

Szia.

Nekünk is volt egyszer egy ilyen utolsó előtti oltásnál, kimentünk a kocsiba és egyből hányt a kutyus, vissza vittük és ő is alergiás lett az oltásra, kapott valami szurit és legközelebb más oltóanyagot használtak azóta semmi baja.

sőt egyik oltásnál otthon nem lehetett hozzá érni a kutyához mert fájt neki minden és fel volt "dagadva" a bőre sok helyen az orvos mondta hogy ez lehet mellékhatás és ezért adtunk neki magnéziumot és elműlt.

4035. Vigyorex6 (válaszként erre: 4034. - Mandolin1981)
2011. ápr. 5. 18:27

Hát...ez az oltási program, az enyém os megkapott mindent!

Egyet tanulj meg mindenesetre, mert sosem lehet tudni: Oltás után ne hagyd magára, csak úgy oltasd, ha tudod, hogy otthon tudsz vele marad az elkövetkezendőd 12 órában. Addig általában kijön, ha valami van. Én ismerem egy oltásra allergiás kutyust. Egy-két órán belül kijön neki.

2011. ápr. 5. 18:23

Képzeljétek, Djangot ma vihettük először sétálni...

Megkapta ugyanis mind a négy oltását végre. Ez mind nagyon klassz lett volna, ha nem veszem észre, hogy pár órával a szuri után húzza a bal lábát, azt ahova kapta. Gondoltam biztos fáj mert izomba szúrták, majd elmúlik. Volt egy kb másfél órás dolgom, és mire hazaértem, már lábra sem tudott állni, nem is üdvözölt, csak reszketett a kosarában. Biztos voltam benne, hogy lázas, vagy allergiás az oltóanyagra. Pánik helyett próbáltam kicsalogatni a helyéről, de sehogy nem tudtam rávenni hogy jöjjön hozzám, pontosabban nem tudott, mert nem tudott járni....pár lépés után lefeküdt a szőnyegre és csak nézett rám. Sejtettem, hogy ha nem viszem vissza azonnal a dokihoz, nagyobb baj is lehet, úgyhogy fölkaptam és nyomás vissza. Na, ott azt mondták, hogy valóban egy enyhe allergiája van az oltásra (a 4.ugye még egy kombinált volt) és kapott Sustamolt vagy mit, az egy szteroid, allergiás reakcióra. Megmérte a lázát, az nem volt, és megnyugtatott, hogy ilyen előfordulhat, csak ritka. Hát, köszönjük szépen...És mi van, ha mondjuk elmegyek dolgozni, és észre sem veszem, hogy rosszul van???? Nagyon megijedtem....:-((( most már jobban van, újra szaladgál, remélem tényleg ez volt a baja és nem valami komolyabb. Bár azt mondják, ez az allergiás reakció akár halálos os lehet, ha nem kap időben ellenszert. Még jó, hogy árgus szemekkel figyelem egész nap, mit csinál, így egyből feltűnt a rendellenesség...

Arról tudtok esetleg valamit, hogy tényleg nem is kell 4 oltás a kutyáknak, csak túloltják őket ezzel?...Hallottam olyat is, hogy pl Parvo ellen csak egyszer kell oltani az elején. Bár most már mindegy, megkapta mind a négyet (2 parvo, 2 kombinált), jövő héten meg viszem Lyme kór ellenire, a kullancsszezon miatt. Ti is így csináljátok/csináltátok?

4033. Vigyorex6 (válaszként erre: 4032. - Netty84)
2011. ápr. 5. 17:31
Nem lehet, h szűk a nyelőcsöve vagy a légcsöve?
4032. Netty84
2011. ápr. 5. 17:30

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni! Van egy 3,5 éves francia bulldogom. Kb 1 éves kora óta rájönnek ilyen fulldoklási rohamok, és ha berakom az ujjam a szájába abba marad. Szerintetek mitől lehet?? Mivel lehetne ezt kezelni. Az állatorvos nem tudja mi a baja... Esetleg ha valaki már találkozott ilyennel, kérem írjon!!!

Előre is köszi!!!

4031. Vigyorex6 (válaszként erre: 4030. - Petruss89)
2011. ápr. 5. 11:25
Dettó! :DDD
4030. Petruss89 (válaszként erre: 4029. - Vigyorex6)
2011. ápr. 5. 11:24
végül nem vittem:(..de úgylátom akkor a velencei bulldogpiknik se ajánlott a nyár közepén:(..sajnálom szegénykémet..de az a fura hogy télen mindig a konvektornál fekszik és azon csodálkozunk hogy hogy nem ég le a lába v a feje..:)
4029. Vigyorex6 (válaszként erre: 4028. - Petruss89)
2011. ápr. 4. 08:53
Vitted piknikre? (Csak most olvastalak) Ilyenkor szerintem még viheted közösségbe, csak mivel ilyen tüneteket produkál néha állíts le. Kösd meg vagy ültesd le magad mellé, hogy nyugodjon meg picit. Nem vagyunk ezzel egyedül bulldogosok, csak jobban kell figyelnünk. :)
4028. Petruss89 (válaszként erre: 4027. - Vigyorex6)
2011. ápr. 2. 20:17
Rendben:(..ez elég ijesztő..most még azon is elgondolkodtam , hogy elvigyem e holnap élete első bulldog piknikére:/..köszönöm az infókat!
4027. Vigyorex6 (válaszként erre: 4026. - Petruss89)
2011. ápr. 2. 18:30
Ma kétszer voltam kint Spiky-val labda kíséretével és kb. 6-7 alkalommal dobtam el neki, aztán jöttünk is be. Ha felspanolják magukat, akkor a hörgés egyre erősödik, főleg egyes egyedeknél és ha kölyök korban nem is volt, felnőttkorban lehet. Megint csak azt mondom, h nincs két egyforma kutya, Spiky azok közé tartozik, akik nagyon nem bírják a meleget és a hajszát. Kímélni kell! A nyarat meg most felejtsd el szerintem, ha elkezdte: séta reggel, este, napközben csak gyors dologvégzés. Szerintem látni is fogod rajta, hogy menne be, vagy lefekszik. Ha sétálni mentek, akkor mindig legyen nálad egy palack víz.
4026. Petruss89
2011. ápr. 2. 18:10

sziasztok!

ma elég ijesztő dologba volt részem Bigyóval kapcsolatban!

a barátnőm bolognesevel aki szuka kint voltunk a telkünkön gondoltuk majd jót futkározik bigyóval(kan)..már régen nagyon sokat játszottak együtt, imádták egymást...ma viszont nem tudom mi volt bigyóval, horgot kapkodta a levegőt,liheget szinte fuldoklott a bolognase társaságában....lehet hogy ennyire kanos volt?csak akkor nyugodott meg egy picit mikor a bolognaset bezártuk a házba..nem tudjátok mi lehetett vele?mit kell ilyenkor csinálni?nagyon megvoltam ijedve hogy valami baja lehet bigyónak..arra is gondoltam h a melegtől van kicsit levizeztem de nem használt semmit...valaki kutyusával történt már hasonló?:/

4025. Lilla0503 (válaszként erre: 4018. - R75)
2011. ápr. 2. 11:07
Bízom benne,hogy erre nem kerül sor.. :(
4024. Lilla0503 (válaszként erre: 4022. - Killah fr.bulldog)
2011. ápr. 2. 09:50

Köszönöm szépen az információt! :)

Remélem rendbe jön!

4023. Lilla0503 (válaszként erre: 4020. - Wicky85)
2011. ápr. 2. 09:49

Értem,köszönöm szépen az információt!

Egyenlőre még csepegtetünk neki,és már lehúzódott a duzzanat,meg már alig piros neki a szeme,remélem elmúlik majd...

4022. killah fr.bulldog (válaszként erre: 4017. - Lilla0503)
2011. ápr. 1. 10:45
Killah-nak is kivagtak, azota semmi gond nincs a szemevel....kiszaradva sincs.
4021. killah fr.bulldog (válaszként erre: 4019. - Zsanett001)
2011. ápr. 1. 10:42
Tunetei: eros nyalzas, gyakori hanyas, kohoges....
4020. wicky85 (válaszként erre: 4013. - Lilla0503)
2011. ápr. 1. 04:54

Szia!


Nekünk is volt olyan, hogy a Harder mirigy kifordult és sajnos a cseppek nem segítettek. Először a mi orvosunk is ki akarta vágni, aztán mikor mondtam neki, hogy annak tudom a következményeit és azt is tudom, hogy vissza is lehet fordítani, akkor megcsinálta úgy a műtétet. Ennek lassan egy éve és Tuffi kutyus azóta teljesen jól van.

4019. zsanett001 (válaszként erre: 4010. - Killah fr.bulldog)
2011. márc. 31. 21:02
Nyelőcső tágulat? Nálatok milyen tünetei vannak? Mert valószínű nálunk is valami hasonló van.
4018. R75 (válaszként erre: 4013. - Lilla0503)
2011. márc. 31. 20:54

Ha nem múlik el, tényleg ki kell vágni, a mienknek is kivágták..

:-(

4017. Lilla0503 (válaszként erre: 4016. - Lili mamája)
2011. márc. 31. 13:20

Rendben!!

Nagyon köszi a tanácsokat!

Neki is már előbukkant az a 3. szembigyó,amit mondasz,kicsit már látszik,de majd akkor a doki úgyis ír fel neki valami kenőcsöt,és remélem rendbe jön!

Még1x nagyon köszi!

4016. Lili mamája (válaszként erre: 4013. - Lilla0503)
2011. márc. 31. 13:00
Szia! Nekünk 2x fordult ki a belső ú.n. 3.szemhéjunk, egy fehér kidudorodó valami, ijesztő volt. Kaptunk rá drága szemcseppet amitől még vörös is lett a szeme, ezért lecseréltük szemkenőcsre, sec perc alatt rendbe hozta, szerintem vidd el egy másik orvoshoz is, mert én is úgy tudom, hogy ha kivágják, száraz lesz a szeme és élete végéig csepegtetni kell a szemét, hogy ki ne száradjon, mert úgy tudom akkor el is veszítheti a látását.
❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook