Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


3355. macahari (válaszként erre: 3351. - Drdd)
2010. aug. 17. 19:41
az biztos :D olyan szemekkel nézett mikor már teljesen felismerhetetlenné deformálta és elvettem, hogy kidobtam neki egy másik üres üveget :D
3354. macahari (válaszként erre: 3352. - Marcell1)
2010. aug. 17. 19:40

nekünk is letekerte, nem akartam elhinni :D:D:D


ott hevert mellette a kupak, én meg azt hittem valaki a családból letekrte neki míg nem voltam vele, és azt hittem szivatnak mikor mondták h letekerte :D

aztán a kupak is felkeltette a figyelmét de sajnos azt el kellett tőle vennem biztonásgi okokból :D:D:D


köszönöm a dícséreteket Joker nevében is :D

3353. Marcell1
2010. aug. 17. 19:27

Azért kérdeztem a farok dolgot mert egy tenyésztővel veszekedtem erről.

Én is úgy tudom hogy anélkül születnek.

3352. Marcell1 (válaszként erre: 3350. - Macahari)
2010. aug. 17. 19:25

Nagyon aranyos.

látom nálatok is az üveg a legjobb játék, mert nekünk is de Yoda még a kupakot is letekeri.

3351. Drdd (válaszként erre: 3350. - Macahari)
2010. aug. 17. 18:19
Tündéri baba :) És nagyon finom lehet az az üveg, ha ennyire rágcsálta :)))
3350. macahari
2010. aug. 17. 16:48

Sziasztok!

Tettem fel pár új képet Jokerről :P

Nagyot nőtt (már megint :D)

3349. Lili mamája (válaszként erre: 3341. - Bono01)
2010. aug. 17. 15:01
Nagy vagesz ez a fiú:-)
3348. R75
2010. aug. 17. 09:44
Nem vágják a bulldogok farkát, ők így születnek!!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 17. 09:42
Annyira édesek ezek a kutyák.
3346. Vigyorex6 (válaszként erre: 3344. - Marcell1)
2010. aug. 17. 08:44
Ők így születnek úgy tudom, de van nekünk Ancsink, aki ha benéz biztosra meg tudja írni, mert náluk nem rég voltak picikék. :)))
3345. Drdd (válaszként erre: 3344. - Marcell1)
2010. aug. 17. 07:28

Szia!Nem hülye a kérdésed, mert én is utána olvastam :) Mindenhol azt találtam hogy természetesen rövid farokkal születik.Szóval elméletileg rövid kis farokkal, nem vágják nekik.

"Természetesen rövid farkát tomporához szorítva tartja." Remélem erre gondoltál :)

3344. Marcell1
2010. aug. 16. 23:17

Lenne egy hülye kérdésem. A Francia buli farokkal születik vagy nem?

Ezen vitatkoztam egy tenyésztővel.

3343. Edja
2010. aug. 16. 16:46
Nem tudom, én mindent, a tápot is neten rendelem neki a www.webkutya.hu oldalról. Ingyenes a kiszéllitás. A sampon is onnan van, mindent megtalálsz.
3342. Benybulldog (válaszként erre: 3341. - Bono01)
2010. aug. 16. 16:44
Fürdetésnél,nagyon figyelj a kis fülére! Nagyon érzékeny nekik!
3341. Bono01 (válaszként erre: 3340. - Edja)
2010. aug. 16. 16:30

Immunovetet kap, és a táp is csirkementes : bárányos-rizses, ill. lazacos. Muszáj variálnom, mert nem szereti a tápot, csak úgy szárazon soha nem eszi meg, uh mindig főzők neki, vagy olyan konzit veszek, ami tuti nem szárnyasból készült.

A sampon jó ötlet, köszönöm, kipróbálom. Az F..-ban kapható? :-)

3340. Edja (válaszként erre: 3335. - Bono01)
2010. aug. 16. 15:26
Ja és fürdetni sem kell gyakran, samponnal egy évben max. 3-4-szer. Sima melegvizzel lehet kicsit gyakrabban is.
3339. Edja (válaszként erre: 3335. - Bono01)
2010. aug. 16. 14:54
Nagyon sajnállak benneteket! Szörnyű, amikor nem tudsz segiteni. Hidd el, átéltem már. Próbálj meg minden allergén anyagot kivédeni, amit csak tudsz. Arra gondolok, hogy csak csirkementes prémiumtápot adj neki, samponból is antiallergént használj, mi a Biogance hypoallergén samponját használjuk. Én a kis plédjét, plüssjátékait stb. sem mosom mosószerrel csak forró vizzel, igaz, hogy többször kell, de inkább nem kockáztatok. Az Immunovet port is ajánlom, biztos, hogy nem ártasz vele, de az is segithet. Türelmes legyél mert egyik napról amásikra biztos nem múlik el. Nagyon drukkolok Nektek, hogy mihamarabb rendbe jöjjetek!
3338. Bono01 (válaszként erre: 3336. - Vigyorex6)
2010. aug. 16. 12:42

Igen.. igazad van! Ezért is húzom a szám, mikor közli a doki, hogy ha ism. hasonló panasz lesz egy újabb szteroidos szuri.

Biztosan van vmi más megoldás!!!

7 hónapos koráig semmi baja nem volt, nem tudom elfogadni, hogy ez 1 kezelhetetlen probléma.


Sajnálom a kutyusod, gondolom te is borzasztóan aggodsz érte, hisz nála,- az olvasottak alapján - tényleg kijöttek a túltenyésztés tipikus jelei. :-((

Bízom benne, hogy Bonci ahogy nő, leküzdi a szervezete ezt a problémát! Mert a sok orvos, sok -sok vélemény már nem hihető számomra. Az is lehet, nincs ételallergiája csak rámondták, mert ez egy tipikus bulldog betegség. - az orvost idéztem!

3337. R75
2010. aug. 16. 12:23

Én nem tudok tanácsot adni, mivel az én 4éves kutyámnak konkrétan 1alkalmat kivéve semmi baja soha nem volt, de nagyon sajnállak titeket, hogy ennyi mindenen kell a kutyával keresztül mennetek.

Én is azt gondolom, hogy a túltenyésztés lehet az oka...

3336. Vigyorex6 (válaszként erre: 3335. - Bono01)
2010. aug. 16. 11:34

Sajnos sokuk ilyen...az enyém is. Borzasztóan hullik a szőre, csirkét ő sem kap, a bűzmirigyét nyomják. Sajnos azt kell mondjam, hogy túl vannak tenyésztve. Szerintem az injekciókkal többet ártasz hosszú távon, mint használsz.

Légyszi cáfoljatok rá ha másként gondoljátok, ez csak az én véleményem, de attól még nem biztos, hogy helytálló.

Akkor vidd orvoshoz ha más tünetet is produkál. Az enyém jó minőségű (Akana bárányos-almás tápot kap), elkezdte kapni újra az immunovet port, de neki is sok baja volt már. Nagyon féltem, de neki veleszületettem vékonyabb az egész légcsöve, tegnap már alig kapott levegőt. Műtötték a fülét, mert több szemölcs volt benne, de egy hatalmasra nőtt és nem húzódott vissza. A múltkor hőgutát kapott és infúzióra tették. Ezek csak példák. Borzasztó hányós. Minden kijön belőle, ezért már szinte csak tápot kap, mert az marad bent leginkább.

Azt gondolom, hogy minél több oltást kap minden vacakra, annál kevésbé védekezik a saját szervezete. Persze nem a kötelező oltásokra gondolok és nem olyan esetekre amikor tényleg baj van.

3335. Bono01
2010. aug. 16. 11:16

Sziasztok!


Az én kis Bonomnak iszonyatosan hullik a szőre. Ma fürdettem és csak jött, jött a szőr, de annyi.., hogy egy másik kutyának elegendő lenne.

Nagyon el vagyok keseredve, mert már három orvosnál jártam és mindegyik mást mond.

Az egyik kb. 2 és fél hónapja azt mondta, ez annak tudható be, hogy valószínűleg csirkeallergiája van. Emiatt hullott a szőre, vakarózott és lettek apró kiütések a pofáján, ahonnan teljesen kihullott a szőr. – De már rég nem eszünk csirkét!!!

Három hét elteltével a másik a bűzmirigyére fogta. És ugyanezeket a tüneteket említette, mint figyelendő jelek! Tény, a bűzmirigye valóban tele volt, mert a másik doki annak ellenére, hogy megnézte: „nem vette észre”. Ennek következtében begyulladt a füle, amire krémet és szurit kapott.

Akkor jobban lett, bő 1 hónapig nem volt semmi, de múlt héten észrevettem megint vakaródzik, nyalogatja a lábát. Elvittem dokihoz, (ugyanoda ahol másodszorra voltunk, csak a kollégához) nézze meg hátha a bűzmirigye ismét. Nem volt benne semmi. A füle is normális, nem gyulladt a szőrén nincsenek kiütések! – Uh kitalálták allergiás valamelyik pollenre. - Ismét egy szteroidos szuri!! AMI nem használ semmit, mert egy hét elteltével vakaródzik, és nagyon hullik a szőre.

Bolhásnak nem bolhás, mert volt rajta nyakörv, de képtelenségnek tartanám, hogy bolhák miatt hulljon így a szőre. VAGY van ilyen???


10 hónapos lesz jövő héten, de az eltelt 3 hónapban annyi baja volt .. :-(


Ha valakinek hasonló problémája volt, és rájöttek mi ez, írjon nekem!

Köszönöm előre is!!

3334. H.Ancsi (válaszként erre: 3333. - Benybulldog)
2010. aug. 15. 18:49
szerintem fantasztikus, mindig a super dadus jut eszembe, ő is ezt csinálja, csak gyerekekkel:)))
3333. Benybulldog (válaszként erre: 3332. - H.Ancsi)
2010. aug. 15. 12:43
Imádom ezt az embert!! És ezt a műsort is:)
3332. H.Ancsi
2010. aug. 15. 12:37
csodálatok kutyadoki most megy a National G-n, érdemes nézni, Zulu főleg neked ajánlom,kár hogy nem láttam előbb
3331. Benybulldog (válaszként erre: 3330. - Edja)
2010. aug. 14. 18:42
Dehogy vagy hülye! Tök természetes,hogy sokáig nemszeretjük magukra hagyni őket! Azért a játékra vigyázz,nehogy egyszer unalmában megegye! A bulldogok imádnak aludni,biztos nagyokat horkol amikor nemvagy otthon:)
3330. Edja (válaszként erre: 3329. - Benybulldog)
2010. aug. 14. 18:32
Igen sajnos erre nekünk is nagyon kell figyelnünk,mert amit szét tud rágni azt le is nyeli. Az a szerencse, hogy amikor nem vagyunk otthon, ő semmihez nem nyúl a világon, minden pontosan úgy van ahogy hagytuk. Igazából nem is tudom mit csinál olyankor mikor egyedül van, remélem alszik és nem csak ébren vár ránk. Ezért hosszabb időre nagyon ritkán hagyjuk otthon,valaki mindig siet haza, mert megszakad a szivem, ha arra gondolok, hogy csak ül és vár. Hülye vagyok, mi?
3329. Benybulldog (válaszként erre: 3328. - Edja)
2010. aug. 14. 13:21
Hát egyem meg a csöpp szívét:))))hát megzabálom,olyan aranyos:)nekünk is volt egy majmunk,sajnos nemkaptam neki sehol,de Beny utána a gumijátékokat is cumizta! 5 éves múlt,de még mindig előfordul,hogy cumizik! Persze nem olyan rendszerességel! Sajna ha nem vagyunk otthon,minden játékot el kell vennünk,ugyanis miután szétrágta,lenyeli! Erről az istenért nemtudtam leszoktatni. Yoda is lenyeli?
3328. Edja
2010. aug. 14. 13:12
Sziasztok! Az én Yodám mióta megvan csak "cumizva" alszik el.Van egy plüssjátéka amit nem rágcsál szét, csais arra használja, hogy elavás előtt cuclizza.Megnézhetitek a youtube-on, "Yoda cuclizik" cim alatt.(Ha valaki tudja, hogy hol kaphatok ugyanilyen plüsst akkor szóljon, ugyanis ez már egy éves és félek attól, ha teljesen szétmállik, mi lesz az én édeském "cumija".)
3327. Drdd (válaszként erre: 3324. - Lili mamája)
2010. aug. 13. 12:33
Köszönöm, kicsit bizakodóbb vagyok,hogy anno Lili is ilyen kis rágcsálós volt.Remélem hamar megtanulja, mert tegnap is rávetette magát az arcomra, és eléggé "megcsípett" :)
3326. Lili mamája (válaszként erre: 3318. - Enyikos)
2010. aug. 12. 20:03
Nagyon édesek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook