Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fóti kismamák fórum

Fóti kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2613. Diamka (válaszként erre: 2594. - Melissam)
2010. márc. 16. 15:28

:-)))

Hát igen, az ember változik:-) egyébként én anno el sem tudtam volna képzelni ezt az szoptatás dolgot, most meg annyira megváltozott erről is a véleményem:-))) lehet, hogy engem sem zavarna ez az utazás közbeni szoptatás, csak most nem tudom még elképzelni:-)))

2612. Diamka
2010. márc. 16. 15:26

De jó, az Ezüstfenyőben van homeopátia is:-))) Szuper!

Van valaki közületek, akinek az új dokinéni a gyerekorvos?

2611. Diamka (válaszként erre: 2593. - Csuti25)
2010. márc. 16. 15:25

Igazából nem kértem időpontot. A MÁV-ban adtak egy cetlit, hogy ahhoz a pasashoz kell visszavinni, aki ott anno megvizsgálta.

Csak annyi van leírva, hogy kell egy beutalót vinni. És hogy negyedik héten jelenjünk meg.

Én levest keveset, de már ezer teát kipróbáltam, aztán annyit iszom, mint egy viziló!:-) Na, akkor csinálok majd egy levest:-))) Ja, köszi az infot a bőrgyógyiról, el fogok menni én is megnézetni. Ő le is szedi ezeket a kinövéseket?

2010. márc. 16. 15:17

Nórinak jobbulást!


Judit ha felhívod a 358-104-et az az SZTK-nak a recepciója, ott megmondod, hogy kapcsolják a fogorvosi rendelőt aztán amelyikbe kapcsolnak ott úgyis meg fogják mondani ha nem oda tartozol. Időpontot kell kérni egyébként ha szeretnél menni. Azt tudom mg, hogy férj és feleség csinálja külön-külön a két körzetet. De mivel az elmúlt pár évben sokkal több lett Fót lakosa :) ezért az is elképzelhető, hogy már több körzet van, ezt n


Dia! Ez jó hír, és azt nem mondták, hogy mikorra? (bölcsi)

2609. melissam
2010. márc. 16. 15:13
Lini, tényleg mindig aggódik valamin az ember :)) én pedig nem is vagyok aggódós típus, de alvás közben én is csomószor megnézem, hogy lélegzik-e...
2608. melissam
2010. márc. 16. 15:13

Akkor gyógyulást a betegeskedőknek!

Én erre a hétre gondoltam találkozóra, az sem baj, ha nem mindenki tud jönni, hisz egyre többen vagyunk és olyan csak ritkán van, hogy mindenki egészséges és épp rá is ér. Szóval mit szólnátok, ha ezen a héten mondjuk csütörtökön hozzánk jönnétek? Nekünk kb 2-től jó, addig Timike letudja a deles alvását, Apa pedig fél 7 után ér haza, kb addig jó. De ahogy jó Nektek, ahogy ébrednek a gyerkőcök.

2607. Danica16 (válaszként erre: 2605. - F95d8b48aa)
2010. márc. 16. 15:06
Ez így van rendjén! :D Még a két éveshez is bekukucskálok, ha sokat alszik, hogy vesz-e levegőt :p :D
2606. Danica16 (válaszként erre: 2601. - VTünde)
2010. márc. 16. 15:04

Köszi megvagyunk, Zizi kicsit taknyos, de csak annyira, hogy ne tudjunk aluni éjjel...


Tomtom most is alszik nem sokkal dél után raktuk le, volt némi ellenkezés, de elaludt... Tegnap nem aludt, pedig nagyon fáradt volt. Nem tudom mitől függ, hogy alszik vagy nem. Holnap viszont muszáj lesz aludnia, különben nem megyünk tornázni. :p

2010. márc. 16. 14:57
Niki egész nap alszik, 4 és fél órája evett és meg sem moccan. Éjszaka is nagyokat aludt, úgyhogy most türelemjáték van, mert általában 3 óránként azért felébred kajálni napközben és kicsit ideges vagyok. Ha nem alszik az a baj, ha alszik akkor is aggódom.
2604. VTünde (válaszként erre: 2602. - VTünde)
2010. márc. 16. 14:55

A neten a nevét meg tudja nézni, akit érdekel, ez most jutott eszembe.


Háziorvost kit szeretnél Judit?

Én az Orbánhoz jelentkeztem át, aztán kiderült, hogy ő nőgyógyász is, így hozzá mentem szintén nem maszek alapon, Nekem szimpi.

2603. VTünde (válaszként erre: 2599. - Csuti25)
2010. márc. 16. 14:54

Lehet hogy csak az időjárás miatt ilyen!


Nagyon szívesen vigyáznék rá, de látod, hogy a "Csöppem" szegény mindig elkap valamit...de kérdezz rám pár nap múlva és megbeszéljük!

2602. VTünde
2010. márc. 16. 14:53

Én is írok (lesek a válaszokból, mik voltak a kérdések;):


Fogorvos: Én Újpestre jártam, maszekhoz, kellene mennem, de nincs rá pénzem:(

a szomszéd csaj ide Fótra ment egy nőhöz, nemtom a nevét, a rendelőintézetnél van és nem maszek.

2601. VTünde (válaszként erre: 2598. - Danica16)
2010. márc. 16. 14:52

Köszi Dóri!


Hogy vagytok, Tomi nappali alvása hogy alakul?

2600. Csuti25
2010. márc. 16. 14:48
Dóri, köszi. Egyszer már úgyis rá kell szánnom magam és elmenni ide a rendelőbe, átjelentkezni ide háziorvoshoz, meg akkor megérdeklődöm a fogorvost is. De hát tudom, hogy a magánfogorvosok jobban motiváltak, hogy jól megcsinálják a páciens fogát.
2599. Csuti25 (válaszként erre: 2596. - VTünde)
2010. márc. 16. 14:45

Köszi, jól. Bár ma Zsóka elég nyűgös. Ha nem alszik, akkor sír és folyton ölben+cicin akar lenni. Fura ez tőle. Remélem nincs baja, csak az időjárásváltozás vagy növekedési ugrás teszi.

Hamarosan újra vinném hozzád -feltéve, ha Nóri meggyógyul-, mert a szomszéd mindjárt megszül és akkor már nem tudom "kölcsönkérni" a bébiszitterét. :D

2598. Danica16
2010. márc. 16. 14:32

Tünde nekem nincs meg, jobbulást Nórikának!


Ki kérdezte a fogorvost? ... helyit nem tudok, de mintha lenne kiírva a gyerekorvosi falára, de hogy ott hol... jó kérdés... :p

Mi a nőgyógyászom feleségéhez járunk, ha járunk, de lehet hogy a lányához?... :p Valamelyikhez aki épp ráér :D


Tej: a legfontosabb a nyugalom az biztos! :) És minél többszöri mellre tétel, ahogy már írtátok is :)

2597. VTünde
2010. márc. 16. 14:24

Csajok, kérdeztem már tőletek, hogy esztergályos Cecília tornája nincs-e meg valakinek?


Ha jól tudom, csak kazettán van...audio...

2596. VTünde (válaszként erre: 2595. - Csuti25)
2010. márc. 16. 14:22

Köszi!


Hogy vagytok, hiányzik már Zsóka :)))

2595. Csuti25
2010. márc. 16. 14:21
Nórikának sok-sok gyógypuszi! :)
2594. melissam
2010. márc. 16. 14:19
Dia, attól ne fálj, h csak tejcsi és hogy utaztok :) Mi tudod Timikével vonatozunk is, ami 2 és fél óra. Eleinte fejtem le tejet előtte és vittem, de mivel Timike nem y a cumisüveget, ezért a vonaton is megszoptattam, ha kellett, nem látott senki semmit :) ma már jó helyette a háztartási keksz :))
2593. Csuti25
2010. márc. 16. 14:19

Dia: ortopédia: igen. Időpontot már kértél?

Bőrgyógyász: www.ezustfenyopatika.hu Tényleg nagyon alaposan átvizsgált anno. Nekem is megsokszorozódott az amúgy is sok bőrhibám, anyajegy, kinövés, stb a terhesség alatt. Viszont az arcbőröm tök szép volt addig, meg a hajam is. :) Most nagyon hullik a hajam. Nem félek hogy elfogy, csak idegesít hogy tele van vele minden. :D


Tej: Moremilk kapszula, azt mondják nagyon jó, csak kicsit borsos az ára. Meg a teák. Meg a kiegyensúlyozott étkezés is fontos szerintem. Esztek leveseket? Én azokat imádom és amikor jól eszem, levest+másodikat, akkor több a tejem is. De hát biztos, hogy adottság kérdése is.


Meli: köszi az infót a hallásvizsgálatról. Szerintem Zsókának is megnézték újszülöttkorában. Akkor majd az apja eldönti menjünk-e. :)

2592. VTünde (válaszként erre: 2588. - Melissam)
2010. márc. 16. 14:15
Úgy látom, ugyanazt írtuk le:)
2591. Diamka
2010. márc. 16. 14:15
Képzeljétek,csak egy info a bölcsiről, akit érdekel. Párom ment múltkor a postára, és bement megkérdezni a bölcsit. Azt mondták, hogy igen, nincs előre írt lista, de állítólag ígéretet kaptak arra, hogy a húsz férőhelyet ki fogják bővíteni 60-ra:-) Na, aztán hogy ez mennyire lesz igaz...
2590. VTünde
2010. márc. 16. 14:14

Sziasztok!


Nóri beteg, részletek a naplómban.Vasárnap este fél 11-kor ügyeletet hívtunk hozzá, a füle fájt:(Már jobban van, most alszik, MAGÁTÓL elaludt!Ébredés után háziorvos.


Nagyjából visszaolvastam.Dia, Lini az lll.hu-t olvasgatjátok? Javasolnám szoptatási tanácsadó segítségét.Dia Te is adsz pótlást?Bocsánat, nem mindig tudok jönni és olvasni...

Én csak azt tudom javasolni, hogy minél többször cicire tenni, akár óránként is, pár nap után több tejci kell hogy legyen ezzel a módszerrel!Jó a laktoherb, a homeos bogyók és rengeteg folyadék!


Most ennyi jutott eszembe és az, hogy ne adjátok fel! Dia az útközbeni szoptatást is meg lehet oldani, bár én csak kocsiban szoptattam, sikerült mindig úgy mennünk bevásárló központba vagy orvoshoz, hogy 2 szopi között, vagy tényleg az autóban simán megszoptattam!


Remélem Ti jól vagytok Mindenki!

Én még állást nézegetek amíg alszik Manóm, bár sok a mosatlan edényem, de nem akarok csörömpölni.


Szép napot!

2589. f95d8b48aa (válaszként erre: 2586. - Diamka)
2010. márc. 16. 14:13
Igen, a gyerekorvos adott nekünk is beutalót az ortopédiára, a Dr. Koscsó Márta...Az Üllői úti Heim Pálba kell mennünk ahova nem adnak időpontot hanem sorszám van.
2588. melissam (válaszként erre: 2584. - Diamka)
2010. márc. 16. 14:11

Dia, olyan borzasztó nagy tanácsaim nincsenek :)

Csak amikor jártam szoptatási tanfolyamra (ingyenes volt kistarcsán a kórházban), akkor mondták, hogy ha tápszerezik a babát, akkor a szervezet úgy veszi, hogy csak annyi tej kell amennyi van, mert nem tudhatja, hogy a baba nem lakik jól. Így egy kevesebb mennyiségre áll be a kereslet-kínálat. Tehát becsapod a tested és azt hiszed, hoyg nem is lenne több tejed.

Ilyenkorra azt tanácsolták, hogy az ember válasszon ki 2-3 nyugis napot és akkor sokat feküdjenek a babával, vagy legalábbis legyen nyugalom és az anyukának ne legyen dolga és nagyon sokszor szoptassa a babát, óránként is akár vagy még sűrűbben ás ne adjon egyáltalán tápszert a babának. Ekkor a szervezet veszi a jelzést és több tejet kezd termelni.

Ennyi, amit mondtak erről, remélem hasznos :)

2587. f95d8b48aa (válaszként erre: 2579. - Diamka)
2010. márc. 16. 14:10
Igen, valahogy megoldjuk és megyünk a kiscsajokkal a tóhoz!!!
2586. Diamka (válaszként erre: 2571. - F95d8b48aa)
2010. márc. 16. 14:09

Hm... jó kérdés, én azt sem tudom, hogy ha lenne teljesen normálisan tejem, azt hogy oldanám meg. Nem tudom, valahogy nekem az is olyan zavaró, ha teljes egészében szoptatnék, hogy most út közben hogy szoptassam meg.

Az ortopédiára a gyerekorvos ad beutalót, ugye?

2585. melissam
2010. márc. 16. 14:07

Én most magánrendelésre megyek, mert nem akarom TImikét sok időre itthon hagyni még. úgy tudom körzeti csak Dunakeszin van, de ez nem biztos, lányok erősítsétek vagy cáfoljátok meg.

Magán meg az Ezüstfenyő gyógyzsertárnál van, ami a Móricz Zs utcán van (vagy a foyltatásán, ezt sose tudom :) ).

Szerdahelyi BEátának hívják és kéthetente hétfőn délután rendel itt. Elég jónak tűnik, Csuti jót mondott róla.

2584. Diamka (válaszként erre: 2573. - Melissam)
2010. márc. 16. 14:07

Meli, én nagyon szeretném a tanácsaidat hallani.

Nálam is az a helyzet, hogy most már kezd megjönni a tejecske, de még mindig nem az igazi, és néha én is együtt bőgök Laurával. Úgy gondolom, én eddig mindent megtettem, és meg is szeretnék tenni mindent annak érdekében, hogy ne kelljen tápszert adni a tej mellé, de még mindig kell.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook