Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fontosnak tartjátok-e gyermekeitek életében a konfirmálást, bérmálkozást? fórum

Fontosnak tartjátok-e gyermekeitek életében a konfirmálást, bérmálkozást? (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - D84afa853b)
2011. ápr. 18. 14:41
Ez így van!!! :) Amúgy én nagyon lázadó gyerek voltam, amolyan semmit nem akartam, amire azt mondták, hogy csináljam. Kulcsfontosságú, hogy ki tartja a hittant szerintem. Én (bocsánat) ki nem állhattam a lelkészünket, egy gyerekutáló alattomos ember volt, végül mint kiderült meglopta az egyházat. Lényeg, hogy nem akartam hozzá hittanra járni. aztán mikor kiderült a turpisság eltanácsolták és jött egy másik lelkész. mivel kis faluban élünk, megismerte anyukámat és mosolyogva mondta neki, hogy ha a kislánya szeretne konfirmálni, akkor jöhetne hittanra, mert a tavalyi éve "levelezőn" végezte. :DDD Tehát nem jártam. :) Én is hallottam a gyerekektől, hogy milyen rendes az új lelkész és elkezdtem hittanra járni. Nagyon megszerettem és meglett a család kívánsága is, mert nálunk minkét részről az egész família konfirmált református...
2011. ápr. 18. 14:37

Engem katolikus vallás alapján próbáltak nevelni, nem gyakorlom azóta sem, mármint nem járok templomba, stb.

De mivel meg lettem keresztelve, voltam elsőáldozó és bérmálkozó is, így nem volt probléma, hogy gyönyörű egyházi esküvőm is legyen, amiért csak hálás lehetek a szüleimnek.

Így ha másért nem is, de én biztosan végigjáratom az én gyermekeimet is ezeken, kiskorában még úgysem fogja fel, miért lesz erre szüksége, ha megismer egy vallást, az pedig a kárára nem válik.

Aztán ha felnő, rábízom, akarja-e gyakorolni, vagy sem. De legalább az esélyt megteremtem számára, hogy ezzel legalább ne bajlódjon majd.

12. d84afa853b (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. ápr. 18. 14:32
Szerintem az a lényeg, hogy a gyerek mit szeretne, ha neki fontos, akkor támogatni kell benne, de, ha ő nem érzi annak és nem szívesen tenné, akkor nem szabad erőltetni.Még akkor sem, ha mi magunk annak tartjuk.
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. ápr. 18. 14:26
Én konfirmáltam anno azt hiszem 13-14 évesen. Nem lett tőle semmi bajom. A hittannal pedig új ismeretekre tettem szert. Sok történetet ismerek. Manapság nem vagyok nagy templomba járó. egy évben egyszer, karácsonykor szoktam elmenni református istentiszteletre és akkor jól is esik. Szerintem ez a gyereknek nem fáradtság. Nem múlnak rajta nagy dolgok, de biztos vagyok benne, hogy mondjuk 20 vagy 30 évesen eszébe nem fog jutni, hogy bérmáljon, vagy konfirmáljon. Nyilván nem szabad erőltetni, de ha szeret hittanra járni, akkor nincs szó erőszakról.
2011. ápr. 18. 14:24
Szerintem nem fontos. Ha nagy lesz és akarja akkor csinálja. De kicsi gyerekre ráerőltetni az akaratod hülyeség.
9. Anka71 (válaszként erre: 7. - Anka71)
2011. ápr. 18. 14:22
Mármint hogy nem tartom fontosnak. (Engem anno kiszekírozott vele a világból a nagyanyám, mit ért vele?:(
2011. ápr. 18. 14:22
Nem,bár keresztelő volt,mert édesapám szerint nem tudni,hogy milyen világ jöhet rájuk.
2011. ápr. 18. 14:22
Ugyanúgy érzem, mint az előttem szólók.
2011. ápr. 18. 14:21
Igen,fontosnak tartom,mindent a maga idejében kell,ha nagy lesz akkor már nem lesz ideje vagy kedve hozzá.A szülö kötelessége,hogy ezeket megtegye.
2011. ápr. 18. 14:21
vallásfüggő. aki vallásos az biztos igen, aki meg nem az az meg valószínűleg nem
2011. ápr. 18. 14:20
Nem. Egyetértek az előttem szólóval, én egyébként sem vagyok vallásos.
2011. ápr. 18. 14:20
Nem ,bár semmivel sem kevesebb ,ha valaki bérmálkozik ,bár több sem:)
2011. ápr. 18. 14:16
Nem. Majd ha nagyobb lesz és fontosnak tartja, akkor azt csinál amit akar, támogatni fogom, de én biztos nem erőltetem rá.
2011. ápr. 18. 14:15
Fontosnak tartjátok-e gyermekeitek életében a konfirmálást, bérmálkozást?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook