Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás étrend diabéteszes vesebetegnek fórum

Fogyókúrás étrend diabéteszes vesebetegnek (beszélgetős fórum)


1 2
10. Tikka (válaszként erre: 9. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 13:18

Vita1 ! Írtam Neked privit!

Szia!

9. a9986bef96 (válaszként erre: 7. - Tikka)
2010. máj. 24. 10:40
Hu,furi.Insulatardot csak estére kapsz? :O Jól van,de nem tűnik úgy,hogy ezekkel stabilabb lesz a cukrod...Az actrapid csinos görbéket csinál és ha az hivatott fedezni a bázisod...:S Megadták-e a napi ch-szükségleted és annak a napi leosztását?Egyáltalán beszéltél dietetikussal?Semmilyen útmutatást nem kaptál?Nekem ahhoz,hogy segíteni tudjak személyes adatokra van szükségem,mint testsúly,magasság,életkor,gondolom nő vagy.De egyéb információ ha van,az is kellene,pontosan szólva orvosi utasítások...Viszont,ha az össz vesekezelésed ennyi,hogy kevesebb fehérje,akkor az még elég kezelhetőnek tűnik.:)Más semmi rá?
2010. máj. 24. 10:25
Amúgy mindenkinek köszi a hozzászólást! :) Minden segítségnek örülök,de az együttérzés is jólesik! Köszi! :)
7. Tikka (válaszként erre: 4. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 10:22

Köszi a válaszod! A nephrológus annyit mondott,hogy vissza kell szorítanom a fehérje fogyasztását.Még a mennyiséget sem mondta.Legközelebb augusztus 31-én megyek hozzá,arra van előjegyzésem.Diabetológiára meg július végén.A háziorvosom meg olyan,amilyen...:( Emberileg aranyos,nincs Vele bajom/ barátnőm öccse:)/,de orvosilag abszolút nincs képben...a labort is csak beteszik a dossziéba,amit lefénymásolok nekik.

Inzulinból/egy hónapja állították be a rossz veseeredmény miatt-GFR 30-37 volt/ napi 3-szor Actrapidot,1-szer Inzulatardot kapok. 24-8-16 Egység,ill. 10 Egység.

Örülnék,ha tényleg tudnál segíteni! Előre is köszi! :)

2010. máj. 24. 10:14

Hú, ez nagyon nem lehet egyszerű, mert ha vki cukorbeteg és fogyni akar, akkor a szénhidrátok kerülése jó, de ugye akkor több fehérjét érdemes enni. Ha viszont a vesével van gond, akkor a sok fehérje nem mehet. :S

Én a betegségekhez nem értek, de a táplálkozáshoz, fogyáshoz elég jól. Szerintem itt az lesz, hogy figyelni kell a szénhidrátot és fehérjét is, hogy nehogy túl sok legyen, zöldséget gondolom ehetsz amennyit szeretnél, és hogy nehogy túl kevés energiát egyél emiatt jó zsírokat és olajokat ehetsz, pl. mogyorót, diót ilyeneket. Na de ezekben is van vmennyi szénhidrát és fehérje is, igaz növényi, de van.

Mindenképp fontos lenne megbeszélni dokival, hozzáértővel, hogy miből mennyit ehetsz. A fogyás pedig szerintem magától menni fog, mert ha ennyire oda kell figyelni, akkor lehetetlenség túlkajálni magad.

5. a9986bef96 (válaszként erre: 2. - Puritan)
2010. máj. 24. 10:08
Önmagában nem az alapanyag a kérdés.A szénhidráttal nincs semmi gond sem.Meg lehet határozni az alapszükségletet fogyókúrára is figyelembevéve bizonyos kritériumokat is akár,mint itt a vesebetegség.A fogyókúra alapja mindig az,hogy a bevitt kalóriának kevesebbnek kell lenni,mint ami szükséges.
4. a9986bef96 (válaszként erre: 1. - Tikka)
2010. máj. 24. 10:05

Szia!Nagyon nehéz fába vágtad a fejszéd...:(

Szavaidból ítélve 2-es tipusú vagy.A bajt az okozza alapból,hogy a magas vérinzulinszinted eleve nehezíti a fogyókúrád.Illetve...Írhatnál arról,hogy full inzulinon vagy és ha igen,akkor mekkora adagot kapsz.Feltételezem nem keveset,hiszen elég erős inzulinrezistenciád lehet.Írj a gyógyszerelésedről,ha gondolod.Valóban fontos a testsúly normalizálása,de neked különösen türelmesnek kell lenned,mert nem olyan egyszerű.

Viszont: vesebetegként nincs elérhető dietetikusod?Én szívesen segítek,de én még csak növendék vagyok.

2010. máj. 24. 09:43

Orvoshoz, vagy inkább van külön szakkönyv erre és bizony az étkezés külön akadályba ütközik. Érdemes

kérni egy tájékoztatót és áttanulmányozni.

Üdv.Ágnes

2. puritan (válaszként erre: 1. - Tikka)
2010. máj. 24. 09:40
jajj, ez nem egyszerű, a vesebetegek diétája általában szénhidrátokból fedezi az energiaszükségletet, míg a cukorbetegeké éppen ezt próbálja kiiktatni...jó volna tudni mindkét betegség mértékét, szerintem érdemes lenne dietetikushoz fordulnod, aki a napi mennyiségek bevitelét pontosan meghatározza...
2010. máj. 24. 09:24
Cukros vagyok már jópár éve,most pár hete inzulinozok is,mert kiderült,hogy gondok vannak a vesémmel is.Ráadásul fogynom kéne/sokat!/,hogy javuljanak az eredményeim.Nagyon nehéz összeegyeztetni ezt a sok feltételt! Örülnék,ha valaki tudna segíteni pl.egy étrend összeállításban! Előre is köszi! :*
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook