Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra kisgyermek mellett, szoptatás alatt fórum

Fogyókúra kisgyermek mellett, szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. cff1bda72b (válaszként erre: 20. - Bcicus)
2011. okt. 22. 13:28
Szerintem amíg szoptatsz ezt nem kéne ilyen keményen, ne csak magadra gondolj. De hát te tudod.
22. cff1bda72b (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2011. okt. 22. 13:27

8 hónapos a kicsim és nekem rengeteg tejem van. Sokkal több, mint kéne. Az elején nem is evett nagyon, úgyhogy elég picike manó, de az utóbbi pár hónapban már kezd rákapni az ízére.:)


Azért szeretnék most foglalkozni az alakommal, mert a terhesség alatt összesen 8 kilót híztam, amiből 5 rögtön le is jött, mikor hazajöttem. Tehát összesen 3 kiló maradt rajtam szülés után, ami egyáltalán nem zavart. Amióta itthon vagyok ne híztam semmit, most viszont az elmúlt két hónapban 12 kilót híztam a stressz miatt, amik az esküvő körül voltak. Ezt szeretném leadni, mert igaz már ezt is könnyebb lett volna hamarabb, de később még nehezebb lenne.

21. Bcicus (válaszként erre: 18. - Titánia83)
2011. okt. 22. 13:27
Persze. Miért ne. A sportot szeretném 1,5 órára felemelni lassan, de egyenlőre nem megy.
20. Bcicus (válaszként erre: 16. - Cff1bda72b)
2011. okt. 22. 13:26
Nekem kevés, de hát ez van, most már elkezdtem a bogyómat is szedni úgy döntöttem nem érdekel, nem várok vele tovább. Remélem így jobban beindul.
19. cff1bda72b (válaszként erre: 8. - Vianett)
2011. okt. 22. 13:24
Szerintem ügyi vagy, csak tényleg arra figyelj, hogy minden nap egyél valami főtt ételt, mert szerintem elég kevés, amit most ettél. Gondolj a manódra! Ezért mondom, hogy ne a mennyiségen spórolj, hanem minőségileg legyen jó,amit eszel. Egyébként mennyit szeretnél fogyni?
18. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2011. okt. 22. 13:24
És mindez szoptatás mellett? :O
17. Titánia83 (válaszként erre: 12. - Cff1bda72b)
2011. okt. 22. 13:24

De nem értelek. Még olyan pici a babád, még most lendülnétek bele igazán a szopiba, nem ráérne az alakoddal foglalkozás későbbre?


És ha jól csinálod a szopit, akkor általa is tudsz fogyni.


De biztos nem véletlen, hogy amit megkíván az ember, abból mértékkel - ha pl. édesség - , de enni kell. Intelligens a szervezetünk, tudja mire van szükségünk, és a kicsinek is.


Szóval azért mértékkel egyél mindent, a súlyod meg majd alakul még... Torna is ráér szerintem. Vagy próbáljátok ki a baba-mama jógát.


Bár én nem akarok beleszólni, ez a te életed, a te döntésed.


Remélem sokáig tudsz majd szoptatni!

16. cff1bda72b (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2011. okt. 22. 13:23
Szerintem 4 kilóra nem lehet azt mondani, hogy semmi eredmény. Az nagyon is szép:) Amiatt meg, hogy lassú ne bánkódj. Lassan járj, tovább élsz!:)
15. Bcicus
2011. okt. 22. 13:21
Én. 1,5 hónapja keményen nekiálltam nagyon szigorú diétát tartok és napi 50 perc kemény edzést tartok, eddig szinte semmi eredménye. 4 kiló minusz össz vissz.
2011. okt. 22. 13:19

És a nap főtt, meleg étel nagyon fontos! Nem véletlenül mondják, hogy folyadék és leves!

Amikor nagy szegénység volt - nem olyan mint most, hanem sokkal-sokkal rosszabb -, akkor az anyukák tojáslevest és tejet fogyasztottak napról-napra.

13. cff1bda72b (válaszként erre: 11. - Titánia83)
2011. okt. 22. 13:19
Nálam is ez a helyzet, én folyton éhes vagyok, de valamennyire sikerül azért visszafognom magam, hogy megválogassam, mégis mit eszem meg. Nagyon szeretem az édességeket, borzasztó édesszájú vagyok, de megtanultam nemet mondani.:)
12. cff1bda72b (válaszként erre: 10. - Titánia83)
2011. okt. 22. 13:18
Nem is azt terveztem, hogy egy joghurton élek naponta. Nem akarom én a szoptatásomat veszélybe sodorni ezzel, isten ments! Csak szeretnék kicsit formába lendülni, és gondolom így menni fog.
11. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Vianett)
2011. okt. 22. 13:15

És nem vagy éhes emellett?


Én 5-6-szor eszek naponta a szopihoz. Mondjuk a reggeli nekem is néha szendvics.

De szerintem fontos a főtt étel, és nekem a kórházban fehérjedús étkezést írtak elő a szoptatás elősegítésére.


Mindamellett kívánós is vagyok.


Igény szerint szopizunk, és a súlyom nem változik. Szóval tuti a tejcsibe megy az energia, mert a Kisfiam meg másfél hét alatt 700 grammot hízott. :)

10. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Cff1bda72b)
2011. okt. 22. 13:12

Akkor az nem fogyókúra!


Hanem egészséges étkezés. Egyél gyümölcsöt az édességek helyett, na meg többször keveset.

És legyen sok a teljes kiőrlésű termék, na meg folyadék.


Ha így eszel, akkor a bevitt kalória a tejcsibe fordítódik. Ha megvonsz magadtól dolgokat, lecsökkented a mennyiséget, a tejed rovására megy.

9. cff1bda72b (válaszként erre: 6. - Vianett)
2011. okt. 22. 13:11
Nekem a hátam sajnos iszonyú régóta fáj, elég nagy a cicim és feltételezem amiatt, de nem tudok vele mit csinálni sajnos, ez van, ezt örököltem, úgyhogy hozzá kellett szoknom. Mozgás nekem is jól esne, de egyelőre nem tudom, hogy lehetne beiktatni úgy a napjaimba, hogy közben folyton a manóhoz rohangálok.
2011. okt. 22. 13:11

eddigi próbálkozásom:


reggelire : müzli gabonapehely + kis tej vagy zabital

tízórai: teljeskiőrlésű kenéyrből melegszendvics (sonka sajt vaj)

ebéd: na ez a kritikus általában kimarad és megint szendvics jön

vacsi : amit épp összedobunk és későn mikor kész van

7. Titánia83 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. okt. 22. 13:10
Szerintem sem. Max. ha tápszerezni akarják a babát, mert a tejhez enni kell. :( Tapasztalom a háromhetesemmel. És nekem Ő fontosabb, mint az alakom!
6. Vianett (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. okt. 22. 13:08

nekem az a problémám hogy hogyan ehetne 3 gyerek mellett különösebb erőfeszités nélkül úgy étkezni hogy ne felesleges kalóriák legyenek amit megeszek.


Igen zsóka ez nem fogyókúra még, én csak attól félek h elszalad velem a ló és hizni fogok, ill már híztam is 2 kilót mióta itthon vagyunk.

Tprnázni már ma elakarok kezdeni, persze nagyon csinján, attól még tudi nem fogok fogyni, de a fokozatos terheléshez hozzá kell szokni, na meg már fáj is a hátam, nagyon jólesne a mozgás

5. cff1bda72b (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. okt. 22. 13:05
Szerintem lehet, csak nem drasztikusan. Normálisan kell enni, normális mennyiségeket, csak minőségben mást. Én így gondolom legalábbis.
4. cff1bda72b (válaszként erre: 2. - Vianett)
2011. okt. 22. 13:04

Szia!:)) Tanácsokat én is inkább szívesen fogadok, mint adok, csak most kezdtem neki a fogyinak, soha nem fogyóztam előtte, úgyhogy még amatőr vagyok benne.:)


Az alma finom, csak ne edd meg egyszerre mind. :D Bár én az almától általában csak még éhesebb leszek.


Gratulálok a picidhez!:))

2011. okt. 22. 13:04
Szoptatás alatt nem szabad fogyókúrázni!
2. Vianett (válaszként erre: 1. - Cff1bda72b)
2011. okt. 22. 13:02

Én jönnék szívesen 6 hetes a kislányom, de tanácsot nemigazán tudok még adni, mert állandan ehetnékem van szopi után.


ma vett a férjem 20 kg almát, remélem ezzel kitudom váltani az édességiránti vágyamat 3-ból 2 szer legalább :-)

2011. okt. 22. 13:00
Aki hasonló dologgal kacérkodik, azt várom szeretettel!:) Gyertek anyucik, segítsünk egymásnak!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook