Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnék, 15 kg-t(6 hét alatt).Minden nap mozgok min.1 órát! Tud valaki valamit ajánlani? fórum

Fogyni szeretnék, 15 kg-t(6 hét alatt).Minden nap mozgok min.1 órát! Tud valaki valamit ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
31. a96b778af4 (válaszként erre: 30. - Titamilla86)
2011. ápr. 18. 14:31
hu de jol tudod ezeket a dolgokat.Koszi megprobalom,es ha nem kovetem az utasitasaidat.Kszonom szepen.Megkerdezhetem honnan tudsz ennyi mindent?
2011. ápr. 18. 14:18

Ahhoz képest,hogy napi több órát intenzíven mozogsz ez nem is olyan sok kaja. Próbáld meg azt,hogy nem csak 3x eszel egy nap,hanem 5x. Én aki régen naponta 1x ettem,azt is este tudom,hogy milyen örült nehéz átszokni rá. Próbáld meg,hogy 1 hétig reggelire,mondjuk két szelet kenyér, utána 2-3 órával valami keksz, yoghurt, gyümölcs, de akár még egy szelet kenyér is lehet. A lényeg,hogy kevesebb legyen a reggelinél. Ebéd az végül is nem rossz, csak próbálj meg mindig valami zöldséget is enni hozzá, nem kell,hogy húst egyél salátával,csak a krumpli mellé egyél azt is, vagy rizshez pl én szinte mindig céklát eszem,nekem nagyon illik hozzá.Telít és negatív kalória, délután 4 óra körül edd az édességet, akkor se sokat persze, de ha 5x eszel naponta meglátod csökkenni fog az édesség utáni vágy,mert a vércukorszinted nem ingadozik majd. Az inzulinháztartás, délután 4 óra körül reagál a legjobban a szénhidrátokra, tehát, csokit, jégkrémet, sütiket ekkorra próbáld időzíteni. Vacsira mehet az ami reggelire, és este 10 körül mondjuk egy kis túró valami light-os gyümölccsel még mindig mehet.

Ha meg tudod tenni az alapanyagokat is cseréld ki, mondjuk durum liszt, vagy teljes kiőrlésű tönkölybúza liszt,teljes kiölésű kenyér ( nem barna, nem rozs, nem graham, azok ugyanazok,mint a fehér), cukor helyet is jó lenne mondjuk xilit, vagy nyírfacukor ( nem barna cukor az ugyanaz,mint a fehér cukor csak más a finomítási eljárás), fehér rizs helyett basmati, vagy barna rizs.

Mozgás az maradhat. Próbáld ki ezt egy-két hétig, ha nem fogysz irány a doki, első körben terheléses inzulin , ez ugyanaz,mint a terheléses cukor, de nagyon vigyázz rá,hogy inzulint is nézzenek ne csak cukrot. Ha az rendben akkor pajzsmirigyedet nézessék meg, szintén egy vérvétel. Ha az is rendben akkor hormonsor, a doki tudni fogja mit nézzen, a menstruációs ciklus bizonyos napjain kell elmenni. Ha ezek is rendben vannak, akkor esetleg egy neurológia még szóba jöhet egy esetleges hipofízis ödéma kiszűrésére,de ilyen messze már ne menjünk el.

29. a96b778af4 (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2011. ápr. 18. 14:11
hat ha ez megoldas,de olyan jo az illata.
28. emagdi (válaszként erre: 27. - A96b778af4)
2011. ápr. 18. 13:59
hmm, hát ez elég soknak tűnik, kicsit nem tudod visszavenni az adagokat első körben? (pl 4 szelet pirítós helyett csak 1, stb)
27. a96b778af4 (válaszként erre: 26. - Titamilla86)
2011. ápr. 18. 13:53
Csupa hizlalot azt hiszem.Reggel 4 szelet piritos kenyeret,vajjal,szalamival.(vekony Angliai kenyer)Ebedre teszta,rizs+hus,vagy hus+krumpli,ilyesmi.Vacsira salatat,csirkemellel,meg hat a triffle a gyengem.Abbol neha sok beszalad.Ahogy a kisfiam mondja(4 eves)En nem akartam anya,csak beszaladt a szamba.(ha engedelyem ellenere eltunik a nasi a polcrol)Ez a baj ugye?
2011. ápr. 18. 13:39

Szia!

Mégis mit eszel,hogy ennyi torna mellett folyamatosan hízol. Leírnád,hogy pontosan mikor mit és mennyit eszel és ehhez mennyit hízol.

2011. ápr. 18. 10:55
nagyon koszi mindenkinek:)
24. Mari20
2011. ápr. 18. 10:32

havi 3 kg-nál több betervezett , kudarcra van itélve...


van időd nem? 5 hónap alatt akard leadni

úgy van rá tartós esélyed


de a metodic oldalon .... találsz segitséget

tartósat

23. emagdi (válaszként erre: 19. - A96b778af4)
2011. ápr. 18. 10:27

ó, szerintem a fürdőruha miatt ne aggódj egy kicsit sem!

próbáld meg elfogadni magad olyannak amilyen vagy, közben meg úgyis tudod, hogy majd még alakulsz.


mást meg hidd el, kicsit sem érdekel, hogy te hogyan nézel ki, egyrészt azért, mert mindenki magával van elfoglalva, másrészt pedig mert senki sem tökéletes, mindenkinek vannak testi hibái, és tuti, hogy lesz nálad előnytelenebb alakú nő is a strandon!!!


úgyhogy kitartást a fogyidhoz, de ne állíts fel irreális célt, mert akkor csak kudarcélményed lesz.

22. Bichi (válaszként erre: 21. - A96b778af4)
2011. ápr. 18. 10:14
Ne gondolkozz gyógyszereken, hanem állíts össze egy ésszerű diétát, és biztos le fog menni. Sokan nem hiszik, de a fogyásban 70 % az étrend, és "csak" a maradék a mozgás...
2011. ápr. 18. 10:09
Szerintem,a kajaval van a gondom,ezert kene valamilyen jo dieta ,vagy valami gyogyszer stb.
20. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 16. - A96b778af4)
2011. ápr. 17. 22:00
Hu hát ha ennyi mozgás mellett hízol, akkor 2 dolog lehet, egyik, a kajád nagyon nincs rendbe, de szerintem ami valószínűbb hogy vmi egészségügyi gondod van (pco, pajzsmirigy.. hormonok), érdemes lenne ennek utána járni
19. a96b778af4 (válaszként erre: 13. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 17. 20:40
A fogyni vagyasom oka-i(hogy ne keljen talalgatnotok):6 het mulva lessz eletunk elso nyaralasa ami azt jelenti LE KELL VETKOZNOM MASOK ELOTT.(nem tudok ezelol meglogni mostmar)A ferjem pedig nem dijazza mikor ruhaban ulok a strandon.Ez kicsit tobbe kerult egy strandnal ahoz hogy ezt csinaljam,es nem szeretnem mas hangulatat sem rontani.Az nem eleg hogy ilyen az alakom meg a terhessegeim alatt visszertagulatot kaptam ami trombozisgyanus allapotokat kerulget.Olyan mindket labam mint Amerika vizrajza,es a hirtelen sulyfelszedes csak rontott a helyzetemen es meg jobban latszanak,ezenkivul fajdalmas is lett mivel nehez vagyok a labaimnak.Mutetre varok de az orvosom itt Angliaba azt tanacsolta biztonsagossabb a mutet ha lefogyok,sportolok es nem dohanyzom.Az utobbi sikerult,a sport is csak nem fogytam hanem hiztam.Mivel a mutetem eleg komplikalt lessz,nem egy ket er-rol van szo,igyekszem szotfogadni mert 2 gyermekem van es jo lenne elve maradni.A masik pedig az orvosom nem is tudja hogy meg rahiztam a foloslegemre.Hat ennyi roviden!!!!!!!!!!
18. a96b778af4 (válaszként erre: 11. - Judith.budapest)
2011. ápr. 17. 20:24
Hat az alakom minden csak nem szep,undorodok ha tukorbe nezek.A csipom meg ha nem lenne kockas meg valahogy elviselnem magam,de igy!!!!!A melleim ket gyermeket etettek tehat ne mondjak semmit,olyan alakja van mint egy hullamnak aki meggondolta hogy visszakanyarodik.Koszi a biztatast,de evekig mondogattam ezt magamnak es eleg volt!!!!!!!!!!
17. a96b778af4 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2011. ápr. 17. 20:19
Ne haragudjatok,nagyon koszonom mindenkinek hogy segiteni szeretnetek.Nem igazan vagyok tisztaban a forum fogalmaval,nem tudtam hogy mikor illik ra valaszolnom.Nem voltam otthon egesz nap.Megegyszer bocsanat!De most itt vagyok,ha van meg ki szoba alljon velem:)
16. a96b778af4 (válaszként erre: 5. - Honeywald)
2011. ápr. 17. 20:15
hat igazabol,lehet nem elegge megerolteto a mozgasom.Heti 3 zumba,2 salsa,3 alkalommal 1 ora konditerem.De minden hiaba hizokkkkkkk!!!!!
15. a96b778af4 (válaszként erre: 4. - Renkababa)
2011. ápr. 17. 20:12
SZIA.80rol!!!!!!!!!!!!!!!
14. emagdi
2011. ápr. 17. 10:23

húha, ez nem fog menni szerintem.

ez azt jelentené, hogy minden héten 2,5kg zsírtól szeretnél megszabadulni, ami rengeteg!

egy kg zsír 9000kcal, tehát neked hetente 22500kcal-val kellene többet elégetned, mint amennyit megeszel. (ez napi 3200kcal elégetendő a megevetten felül, ami fizikailag képtelenség)


szerintem szánj rá több időt, és akkor tuti lesz a siker! :)

13. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2011. ápr. 17. 09:43

hát felesleges találgatni hogy mi miatt, ameddig nem mondja el :) és ennyi idő alatt nem lehet egészségesen lefogyni, a bőre egy dolog, másodlagos most szerintem, mert ilyen gyors fogyást csak izomból tudna elérni (ami a fórumindítónak mondom: ami a zsírt égeti), ezen kívül, tuti az anyagcseréjét is taccsra vágná, felborulna a hormonháztartása, és még sorolhatnám.. tehát sokkal nagyobb kárt csinálna mint hasznot, mert ezeknek a dolgoknak a helyreállítása sokkal több időt venne igénybe. Nem beszélve a jojó-ról ami ilyen ütemű fogyásnál elkerülhetetlen lenne szerintem, tehát úgy 3 hónap múlva már tuti nem 15-től hanem 20-tól kellene megszabadulni..:S


Szóval kedves fórum indító én azt tanácsolom, hogy okosan csináld és 6 hét alatt fogyj le 4-5 kilót, az is nagyon szép eredmény (és nem tudom mekkora a felesleged, de ha csak ez a 15 kiló akkor látványos is lesz) és majd utána folytatod még és szépen lassan elfogynak a kilók :)


És a mozgást se vidd túlzásba, kell az izmoknak, hogy tudjanak regenerálódni, mert különben leépülnek, és még egyszer mondom azt ne feledd, hogy az izom égeti a zsírt, minél kevesebb van, annál inkább meg kell szakadnod egy kis eredményért is.

12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Judith.budapest)
2011. ápr. 17. 08:34

Ne haragudj, de ezzel nagyon nem értek egyet.

Igaz, hogy nem pont a legegészségesebben akar fogyni, de nem lehet, hogy pont az egészsége érdekében szeretne a túlsúlyától megszabadulni? (a részleteket mondjuk megtudnánk, ha végre kegyeskedne megszólalni)


Persze, a telt alak is lehet szép, de kövérnek lenni egyáltalán nem egészséges!

2011. ápr. 17. 08:16
A bőröd nem fog visszahúzódni, és vékonyan lógni fog rajtad....még a nyakadon is...a melleid is megsinylik ezt az erőltetett rohamot....megéri?...ne higgy a reklámoknak...a telt alak is lehet szép...sőt...régen a nagymamám egy vékony asszonyt, mert akkoriban ez nem volt divat, gilisztánénak hivott...maradj olyan, amilyen vagy, az egészség a fontos...
10. ice kuszi (válaszként erre: 7. - Chipmunk1985)
2011. ápr. 17. 07:22
Ez igen! Nem semmi amit elértél, gratulálok!!!
2011. ápr. 17. 07:20
Képtelenség ennyi idő alatt ilyen sokat fogyni, vagy legalábbis nem egészséges.
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - A96b778af4)
2011. ápr. 17. 06:52
Én először is azt tudnám ajánlani, hogyha indítasz egy fórumot, legyél kedves, és állj szóba azokkal, akik segíteni szeretnének neked. :S
2011. ápr. 17. 04:56

1napot mindimum pihenj!!

én tényleg fanatikus vagyok a napi 2xi edzésemmel, de a vasárnap MINDIG pihenőnap

2011. ápr. 17. 03:36

Én is ezt akartam kérdezni, hogy mért kell 6 hét alatt lefogyni? De látom már megelőztek! :)

Szerintem ne akarj mindenáron lefogyni ilyen rövid idő alatt, azért 15 kg nem kevés és nem 6 hét alatt szedted fel.

5. honeywald (válaszként erre: 1. - A96b778af4)
2011. ápr. 17. 01:16
izumosknak is pihenni kell, ugyhogy 5napnál többet egy héten NE mozogj..ugyértem hogy oké, fel állsz, meg sétálsz, de aerobicot v iesmit ne
2011. ápr. 17. 00:39
szia.Hány kilóról szeretnél fogyni 15t?
2011. ápr. 17. 00:34
hát lehet éppen csak tönkre mész bele.. mi lesz 6 hét múlva amiért ilyen sürgető? szerintem szánj rá több időt..
2011. ápr. 17. 00:29
ennyit nem lehet 6 hét alatt
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook