Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szenvedés nélkül, avagy mit üzen a háj lélektana? fórum

Fogyni szenvedés nélkül, avagy mit üzen a háj lélektana? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szenvedés nélkül, avagy mit üzen a háj lélektana?

1 2 3
23. f18a14c8fb (válaszként erre: 21. - Todzsó)
2012. márc. 2. 10:24

Ez biztos így van, de elvileg a mozgás is endorfint szabadít fel.

Kell adni egy esély magának minden fogynivágyónak.

Túl van misztofikálva ez a fogyókúra is. Szenvedésenk fogják fel. Holott, ha reggelizel, ebédeszlsz és este már semmit nem eszel, lefogysz. Ennyi. Akkor is, ha nem mozogsz. Csodálatos az emberi szervezet és tényleg NINCS Titok!

Este csak víz, natur tea és semmi más. 5 óra után, ha nem eszünk lefogyunk az ideális testsúllyunkra és valljuk be, ha rendesen reggelizünk, ebédelünk (de nem dumpla adagokat) kevés az esélye, hogy éhenhalunk! :) ♥

22. Sly7105 (válaszként erre: 20. - Todzsó)
2012. márc. 2. 10:22
Hát ezt kipróbálom... elkezdek C-vitamint enni.
21. Todzsó (válaszként erre: 14. - C14bfda162)
2012. márc. 2. 10:17

Egy példa a nem lelki okra:

Minden Embernek szüksége van endorfin-ra("boldogság hormon") ezt a szervezet termeli.Egy elvégzett feladat, egy sikerélmény, hasonlók hatására termelődik. Ha nincs sikerélmény az életedben az evéssel is termeltetheted, anélkül,hogy észrevennéd.Ez egyszerű fizika nem lelki ok, mégis jelentős szerepe van az elhízásban. Szerintem ez nem butaság

20. Todzsó (válaszként erre: 16. - Sly7105)
2012. márc. 2. 10:08
Az édesség kívánása tipikus jele a c-vitamin hiányának.A c-vitamint természetes megjelenésében álltalában édes formában találjuk. A tested tudja ezt, ezért kíván édeset. A jelenleg már feltornázott c-vitamin napi ajánlott mennyiséget eredetileg a ll.világháborúban állították be még éppen elégséges mennyiségként.Szentgyörgyi Albert 10000mg-ot fogyasztott naponta.
19. d62762eb79 (válaszként erre: 17. - Aeb0378846)
2012. márc. 2. 10:07

a buta diétákról (is) van szó, meg az egész, gazdagon jövedelmező iparágról, ami a fogyás köré épül, és ami teljesen megfeledkezik a lelki oldalról.

én meg mostanában fogyni akartam pár kilót, és ahogy az elhatározás megszületett bennem, hízni kezdtem.

hatalmas ereje van a lélek ellenállásának. amikor nem érdekelt a dolog, simán olvadtak le rólam a kilók. és ez ment egész életemben.

18. Judit Csodaországban (válaszként erre: 16. - Sly7105)
2012. márc. 2. 10:04
Akkor nincs is azzal a somlóival semmi probléma :-)
2012. márc. 2. 10:00

Nos , van is igazság meg nincs is abban amit írsz. Kb 4-5 év alatt pakoltam magamra kitartó fogyókúrával +50 kg-t, ez állt még némi bűntudatból is meg, hajszolt életmódból. Nme arról van szó hogy öröm evésbe menekültem. Buta idióta diétákról beszélek, yoyo ha ez mond valamit.

közel három év munkája volt hogy jelenleg 67 kg vagyok és nem 130.Abban igazad van hogy ez rendrakás lekileg tesileg.De csak érdekességképp, 130 kg san, volt hogy 1400 kcal től dagadtam, jelenleg fele akkora vagyok és 1800kcal t eszem.:)

16. Sly7105 (válaszként erre: 15. - Judit Csodaországban)
2012. márc. 2. 09:58
Elhiszem, hogy van akinél így van... de én csak szimplán "édesszájú vagyok" és imádom a süteményeket. Ettől függetlenül tudok mértéket tartani. Sokat sütök magam is nagyon finomakat, mert a gyerekeim is igénylik. De ha ebéd után sütizek, akkor már nincs vacsora. De nincs semmi gondom/frusztrációm, amiért megeszem a deszertet ebéd után :)
15. Judit Csodaországban (válaszként erre: 7. - Sly7105)
2012. márc. 2. 09:56
Ha az ember talál más örömforrást, akkor eszébe se jut hogy egyen. Majdnem mindig van valami negatív érzelem vagy stresszhelyzet, frusztráció, valami hiány, ami a túlevést kiváltja. Tudatosság kérdése, hogy szembenézünk-e azzal hogy mi a rossz érzés ami miatt eszünk. Azzal hogy túleszünk, végülis stresszt oldunk, de a mellékhatás az hogy elhízunk, betegek leszünk stb, tehát inkább más módokat kellene találnunk. Ráadásul az így kezelt probléma nem szűnik meg, tehát előbb utóbb úgyis visszajön a zavaró érzés. Ma már vannak egészségesebb stresszoldó módszerek, mint pl. a FasterEFT. Ezzel ténylegesen megoldjuk a problémát, az életünkben uralkodó mintákat meg lehet vele változtatni, tehát ha legközelebb jön egy hasonló helyzet, akkor nem fogom újra rosszul érezni magam, vagy legalábbis sokkal kevésbé. És kisebb a valószínűsége, hogy túlevéshez folyamodok, mert sokkal könnyebb lesz uralkodni az érzelmeinken (amik egyébként a fő mozgató erőt jelentik az életünkben sajnos).
2012. márc. 2. 09:47
A lelli ok rendben, a többi butaság.
13. Todzsó (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2012. márc. 2. 09:45

Teökéletesen egyetértek


Én már tapasztalatból mondom hogy így van.Megtaláltam az okot, és minden megváltozott.Ez nem csak lelki, pszihikai lehet.Azóta ezzel foglalkozom.

2012. márc. 2. 09:41

tetszik ez az írás. kicsit szélsőséges, kicsit provokatív, de az alapvetései elfogadhatóak.

kíváncsi vagyok a véleményekre.

11. michelle.r (válaszként erre: 9. - 0946ae53c1)
2012. márc. 2. 09:41
Nem tudod, hogy ki küzd lelki problémákkal. Ezek tudatalatti folyamatok. Nagyon komoly szakirodalom áll a mögött, hogy igaza van.
10. michelle.r (válaszként erre: 7. - Sly7105)
2012. márc. 2. 09:40
Ez a dolog lényege. Ha valaminek ellenállsz, folyton azon van a figyelmed, nem hagy békén. Ne állj ellen, egyél belőle, és máris nem ő uralkodik rajtad :)
2012. márc. 2. 09:38

Én sem értem miért vezethető ez mind lélektanra...egyszerűen az emberek többsége szeret enni. És van akinek az az egy tálka somlói is súlytöbbletet okoz.


S van aki háromszor annyit eszik, mint én, mégis feleakkora. Ő biztos csak nem küzd lelki problémákkal, igaz?

8. michelle.r (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2012. márc. 2. 09:37
Nagyon jó a cikk. De szerintem ide sok ;)
7. Sly7105 (válaszként erre: 5. - Timmy0520)
2012. márc. 2. 09:34
Meg fejben dől el minden:) Aztán próbáljunk csak ellenállni egy jóképű somlóinak ebéd után :( pedig akkor már rendszerint senki nem éhes :)
6. Sly7105 (válaszként erre: 2. - Potyek)
2012. márc. 2. 09:33
Igen, én is így gondolom. Persze azt mondják, hogy a kövérebb emberek sokkal vidámabban, nyíltabbak, stb. De szerintem ez sokkal inkább természet kérdése, mint alkati dolog.
2012. márc. 2. 09:33

Szerintem sem lehet általánosítani, de a cikk írónak nyilván nem is ez volt a célja.

A lényegben egyet értünk: először lelki szinten kell rendet tenni!

2012. márc. 2. 09:31
Én sem félek a karcsúságtól, sosem féltem, sőt, nagyszerű, felemelő érzés, amikor könnyedén vásárolsz ruhát, minden jól áll és kényelmes, több az energiád. De a túlsúly nem érzem, hogy védene bármitől és "ápol és eltakar". Ezt még sosem éreztem, sokkan inkább frusztrál és zavar. De biztosan van olyan, aki emögé bújik, bár nekem ez elég érdekes megközelítés.
2012. márc. 2. 09:29

Ez nem ilyen egyszerű.

Megkérdezhetem, te milyen alkat vagy?

2012. márc. 2. 09:23
Ez szerintem nem teljesen igaz. Éppen fordítva vagyunk, nem? Azt képzeljük el, hogy milyen jó lenne olyan karcsúnak lenni, mint.... Mennyivel jobban állna rajtam a ruha, bátran lehetne fürdőruhára vetközni... stb. Nem szorongunk ez miatt!
2012. márc. 2. 09:08
Könyvtárakat lehetne megtölteni a manapság fellelhető diétás-fogyókúrás irodalommal, amely művek mindegyike a biztos módszert ígéri a fogyás érdekében, amely tömören nagyjából így szól: ha kövér vagy, akkor miből, mikor, mennyit NE EGYÉL.
Abban talán valamennyien egyetértünk, hogy ezek tartós megoldást nem hoztak és hoznak a többség számára, úgyhogy valószínűleg a probléma más irányú megközelítésére lenne szükség.
A hízás pszichológiájáról csak hosszas kutakodás után lehet valamit fellelni, pedig ha a hízást úgy tekintjük, mint fizikai tünetet, akkor nyugodtan kiindulhatunk abból a ma már széles körben elfogadott és bizonyított elméletből, hogy a fizikai tünetek mélyen gyökerező lelki-pszichológiai okokból alakulnak ki. Mért volna ez pont a túlsúlynál másképp?

Ugrás a teljes írásra: Fogyni szenvedés nélkül, avagy mit üzen a háj lélektana?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook