Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati dolgok. Mit tehetek ebben a helyzetben? fórum

Fogászati dolgok. Mit tehetek ebben a helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. moonlight13 (válaszként erre: 46. - Lemonchello)
2012. okt. 6. 08:07

Ki mondta, hogy csak húznak ott? Gyökérkezelést kérj, ha megmenthető a fog! Nekem egy ismerősöm oda járt és tömést is ingyen csinálták neki, de ez pár éve volt, nem tudom, változott-e.

Nekem is gyökérkezeltek már fogamat ott!

2012. okt. 5. 15:57
Amúgy öblögetek azzal amit javasoltatok Phlogosol-al olyakor egész jó meg utána is,de sajnos nem tudok enni,rágni,valamint ha hozzá ér a felső állkapcsom a fogamhoz egyből fáj,aludni is alig tudok.:( Nagyon rossz!Amúgy tényleg nem értem most a Szentkirályiban tényleg csak húznak?Mást nem csinálnak ingyen?Tömést vagy gyökér kezelést bármit?
2012. okt. 5. 15:15

MNem értettem félre még meg is kérdeztem tőle,hogy az,hogy lehet,hogy tavaly voltam gyökérkezelésen és akkor nem kellett érte fizetni most meg már kell?!Erre az volt a válasza,hogy 2012-vel megváltoztak az árak...és nem támogat mindent a tb ez is fizetős lett...

Göykérkezelés,gyógyszer tömés,ideiglenes tömés,állandó tömés +korona.De nem is értem minek rá korona ha kicsi luk van rajta...mindegy nem értem a dokikat mindenki mást mond...Hát ma el megyek a Szentkirályiba ügyeleti időben addig még csak ki bírom,de ott meg azt mondták,csak húzást csinálnak.Bármi más kell el küldenek egy maszekhoz.

45. lolita_88 (válaszként erre: 28. - Lemonchello)
2012. okt. 5. 14:26
Több,mint valószínű, hogy ingyen csinálja.Csak félreértetted.
44. lolita_88 (válaszként erre: 8. - Suora)
2012. okt. 5. 14:17
Szerintem koronával együtt 30e.Kétlem,hogy a gyökérkezelésért fizetni kell.
43. suora (válaszként erre: 12. - Kangaroo Island)
2012. okt. 5. 14:16

A Szentkirályira gondolok

[link]


Jól írtam és 4/6 villivel megy az ember és begyalogol (Baross u kell leszállni ha jól tudom ahol a MC van a sarkon.

42. Bugs02
2012. okt. 5. 10:13
A Cataflam nem hat sajnos...Demalgon is jó de ha már a füledre ment oda antibiotikum kell!
41. Bugs02
2012. okt. 5. 10:12
Szerezz be DALACINT ez tuti jó rá, páromnak ettől múlt el a fogfájása...sok jót hallottam erről, csak receptes az a gáz, mert antibiotikum.
40. Bugs02 (válaszként erre: 1. - Lemonchello)
2012. okt. 5. 10:11

Kár volna azt a fogat kihúzni!

Én azt mondom, hogy keress fel egy fogászatot pl Szentkirályi, nem fogják azt kihúzni, adnak gyógyszert, aztán menj vissza a körzetihez.

ne húzzák, ki, mert egy pótlás sokkal többe kerül!

9 hónapig jártam fogdokihoz, szerencsére nekem már egy rossz fogam sincs, de ami menthető mentsék meg.

Jobbulást neked!

2012. okt. 5. 08:38

Menj el a SZentkirályiba, de ne az legyen az első gondolatod, hogy húzzák ki, hiszen nem nő ki újra!

Inkább a megmentés legyen az első.

Ha kiesett a tömés, akkor újra megfúrják és betömik, vagy gyökér kezelik. Korona nem feltétlenül szükséges, hiszen még egy olyan fogat is lehet tömni, aminek nagy része már letört és olyan, mintha a sajátod lenne, mert fehér.

38. d6fd5940b1 (válaszként erre: 37. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 23:14

azért ne add fel könnyen, öblögess még kicsit, elalvás előtt mindenképp :)

lehet lassan,de sztem múlni fog a dolog..

jobbulást! :)

2012. okt. 4. 23:09
Hát vettem be ma 1kataflánt meg öblögettem egy kicsit jobb lett a helyzet de nem tökéletes:) Köszönöm a tippeket-tanácsokat.De ha ma este megint nem tudok aludni akkor nagy úgy néz ki,hogy el megyek holnap a szentkirályiba:(
36. moonlight13 (válaszként erre: 31. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 19:50
Én is voltam már a Szentkirályiban, ott nagyon jó fogorvosokat is találni!
35. d6fd5940b1 (válaszként erre: 33. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 15:31
nem kell belőle sok, pár(asszem 5?) csepp 1 deci vízben,azzal tudsz 1-2 kortynyit öblögetni..
34. d6fd5940b1 (válaszként erre: 33. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 15:30

azt is beveheted sztem... hiszen gyulladáscsökkentő is..

de amellett a dokit inkább még hanyagold... :D

2012. okt. 4. 14:37
Na ez az öblögető pont van is itthon bár nem sok de van.Demalgon nincs de van helyette kataflám!!Az túl erős fájdalom csillapító igaz?
32. d6fd5940b1 (válaszként erre: 31. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 14:31

Demalgon + phlogosolos öblögetés.. :)

kár lenne kihúzatni addig,míg ezeket nem próbáltad ki!

légy erős, lesz még ami ennél jobban is fájni fog :)

2012. okt. 4. 14:29
Beszéltem egy barátnőmmel is aki ott volt már 2szer ő is azt mondta,hogy csak húzást végeznek és mind a 2szer sírva jött ki:( Ezek után nem tudom!Teszek egy próbát mert nagyon fáj de így ezek hallatán eléggé félek!
30. Kangaroo Island (válaszként erre: 28. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 14:19
ez hülyeség h csak húzást végeznek, tömést is végeznek ez tuti
29. Kangaroo Island (válaszként erre: 25. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 14:18
nem árlista miatt írtam, hanem ott a telefonszám ahol lehet érdeklődni
2012. okt. 4. 14:11
Felhívtam az Egészségügyi minisztériumot ott egy nagyon kedves Hölgyel beszéltem,aki felhívta arra a figyelmemet,hogy ingyen kellene,hogy csinálja a húzást,gyökérkezelést,tömést.Igaz a koronáért kérhet pénzt de az ráér.Valmint nem tehette volna meg,hogy haza küld mikor látja,hogy fáj és fel vagyok dagadva.Tanácsolták,hogy a szentkirályi-ba menjek ott ingyenes a húzás és csak húzást végeznek!
27. d6fd5940b1 (válaszként erre: 1. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 14:08

sétálj el a legközelebbi gyógyszertárba, és vegyél 1 üveg Phlogosol öblögetőt.. ez olyan 1100 Ft körül van..

csinálsz 1 pohárkával,napi 3-5 alkalommal öblögethetsz vele, és jó eséllyel múlik a fogfájásod.. fertőtlenít is,így a fogadra káros bacikat is elöli.. :)

26. nori124 (válaszként erre: 1. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 14:03

Kedves Lemonchello!


Nem szokásom kötözködni, de most úgy éreztem, kicsit fel kell, hogy világosítsalak. Édesanyám fogorvos és nagyon jól tudom, mi folyik bent nála a rendelésen. Attól még, hogy annyit láttál, hogy 2-en ülnek előtted, gyakorlatilag az egész napja be van táblázva.. 2-től 8-ig, kb. negyed óránként be van írva egy beteg, akik IDŐPONTRA jönnek. Közben, 1-1 beteg között, ha épp van valamicske szabadidejük, behívják azokat, akik oda tévedtek, mert épp nagyon fáj a foguk. Őket is kötelesek ellátni, de nem adjuramisten de azonnal! Mert itt mindenki ezt várja el!! Sok a csúszás, pontosan azért, mert mindenkit el kell látni, az időpont nélkülieket is. Sajnos emögé senki nem lát be, csak ócsárolni tudják az orvosokat, hogy milyen szemetek és megváratják a népet.. Mellesleg, az az 5 perces húzás (amit Te 5 percnek gondolsz), olykor fél óráig is eltarthat. Anyukámnál például 2-3 hétre van kb. előjegyzés, annyian vannak. A szentkirályi utcában van 0-24 ügyelet, oda érdemes elmenni ilyenkor. Ott is kell ülnöd órák hosszat, de legalább megoldják a problémádat, hétfő előtt..

Sok sikert!

2012. okt. 4. 14:02
Megnéztem az oldalt köszönöm,de Árlista nem található!
2012. okt. 4. 13:57

Én sem huzatnám ki. Ha muszáj, akkor jöjjön a gyökérkezelés, de azzal azért kell vigyázni, mert ha belemegy valami a likba (ételmaradék, vagy ilyesmi) másnapra buci lesz a fejed. Azt szokta is ilyenkor mondani a fogdoki, hogy a csatornát szívogatni kell. Ha másért nem, akkor ezért.

Én sajnos jártam így. Nem fájt, de embertelenül feldagadt, ronda volt. Szombat reggel az ügyeletre kellett mennem, ahol szerencsére nem kihúzták, hanem kezelték. Jól is néztem volna ki hiányzó frontfogakkal 20 évesen.

A gyökérkezelés után ezek a fogak több mint 20 évig bírták csak a töméssel, majd 3-4 éve került rájuk korona, és így életem végéig megtarthatom. Legalábbis ez a terv. :-D

23. Kangaroo Island (válaszként erre: 22. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 13:55

azt hiszem, de kérdezd meg:


[link]

22. Lemonchello (válaszként erre: 19. - Kangaroo Island)
2012. okt. 4. 13:54
Az is ingyenes lenne?
21. HnéViktória (válaszként erre: 18. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 13:52
Illetékes betegjogi képviselő!Őt kell ebben az esetben felkeresned.
20. HnéViktória (válaszként erre: 15. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 13:51
Menj vissza holnap,és mond meg neki,hogy a fogmegtartó kezelés úgy tudod ingyenes.Koronát egyenlőre nem szeretnél rá,de igenis kezelje le.
19. Kangaroo Island (válaszként erre: 16. - Lemonchello)
2012. okt. 4. 13:50
a szentkirályiba bemehetsz ám és kérhetsz gyökérkezelést is, nem muszáj húzás
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook