Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
2012. márc. 30. 16:29
Sziasztok! Mit ajánlanátok olyan hajra ami festett is, de hamar zsírosodik? Festett, vörös hajam van, ami ugye nagyon hamar fakul, erre használtam festett hajra való sampont, viszont nagyon hamar zsírosodik a hajam. Erre szeretnék valami megoldást találni. Tudna ajánlani valamit valaki?
2012. márc. 29. 15:27

Kérlek adjatok tanácsot!hosszú szőke hajam van...azaz pontosabban most már egyre rövidebb mert letörik a vége...ha festésre kerül a sor akkor csak a tövét szoktam...vágni meg már nem merek belőle folyamatosan...mert sose nő meg ahogy eddig sem :(

Balzsamot rajta hagyom, használtam ilyen hajvégápolót is de semmi hatása...Ötlet? Megköszönném.

5061. Roxygirl (válaszként erre: 5060. - Anda39)
2012. márc. 29. 13:18
Almaecetes öblítést csináltam és a néhány ösz hajszálamról gyönyörűen le is szedte a színezőt:( Az eredeti hajamon beszínezett haj maradt ugyanolyan "érinteteln", míg az ősz hajszálakról meg leszedte a színt. Elképesztő. Natúr/biosamponokról van valami tapasztalatod? Köszönöm a választ!:)
5060. Anda39 (válaszként erre: 5059. - Roxygirl)
2012. márc. 29. 12:18

Én a Toni & Guy tisztító samponját használom, de elég sok gyártónak van ilyen terméke.

A korpára próbáld meg az ecetes öblítést ( 1 dl ecethez 4 deci víz), vagy a savas sampont - pl. Sába nevű.

5059. Roxygirl (válaszként erre: 5057. - Anda39)
2012. márc. 29. 11:11
Szia Anda39! Milyen tisztító sampont ajánlanál? Te használsz ilyesmit? Nekem sosem volt problémám a hajammal, viszont most korpás kissé.:( Ezért gondoltam, hogy a szilikon a probléma.
5058. Anda39 (válaszként erre: 5055. - Nikike1988)
2012. márc. 29. 08:42

Erre konkrét tanácsot nem lehet írni, hiszen nem tudni, mi okozza a hajadon a változást. Lehet, hogy egyszerű vitaminhiány, ami a tél végén mondhatni normális, de lehet attól is, hogy külsőleg károsodik, vagy mindkettő. :)

Hajhullás is ezer ok miatt lehet. Általános "szabály", hogy ha napi 100 szálnál több potyog ki, akkor kell utánajárni, mert az már kóros. Vérvétel a legelső állomás, ebből sok minden kiderülhet. Aztán pl. a fejbőr nem megfelelő vérellátása is okozhat hajvesztést, ilyenkor vérbőséget okozó hajszeszekkel jót teszünk.

Vitaminok, amik jók lehetnek: A,B,H,C, aztán a vas,szelén, cink. A köles, búzacsíra ezeket tartalmazza. Hirtelen ennyi.

5057. Anda39
2012. márc. 29. 08:34

Idézet:

"Szilikon egy filmképző anyag, mely behatol a bőr pórusaiba és azokat eltömíti. A megfilcesedett, nehezen kifésülhető, töredezett, fénytelen hajon is létrehoz egy filmréteget. A haj ugyan könnyen kifésülhetővé válik, de a szilikon nem mosható le róla és nem is bomlik le a természetben. A filmréteg egyre vastagabbá válik a hajon."

Annyit hozzátennék, hogy lehet tisztító samponokat kapni, amik eltávolítják a lerakódást.

5056. Roxygirl
2012. márc. 28. 20:34
Sziasztok! Valóban igaz, hogy azok a samponok amelyekben van szilikon (még ha icipici is) hosszútávon nem jó a hajnak? Gondolok itt professzionális termékekre, nem drogériás. PL. a Joico samponban is van. Vélemények?:)
2012. márc. 28. 12:51

Még az lenne a kérdésem hogy milyen vitamint érdemes szedni ami jó a hajnak?

növesztem,még vállig sem ér de most egy kicsit mintha jobban hullana mint eddig és úgy nézem nem ártana neki valami amitől "feléled" mert tartása se nagyon van mostanában..

Sörélesztő tablettáról hallottam de eddig még nem próbáltam ki...

2012. márc. 28. 12:45
*második
2012. márc. 28. 12:45

sziasztok.


már ásodik nap zsíros a hajam:( van valakinek valami jó tippje? már megőrülök komolyan:(

A Revalid samponról mi a véleményetek?

5052. Anda39 (válaszként erre: 5049. - Gyöngy74)
2012. márc. 28. 12:04

Neked a mézes balzsamot ajánlom (Honey balm), még szárazon is belenyomkodhatod a hajadba, a fürtöket kihangsúlyozza, nem mellesleg ápolja a hajat.

Erre gondolok: [link] - a kép alapján máshol is rákereshetsz, fodrászkellékesekben is kapható, nem kell netről rendelni.

5051. Anda39 (válaszként erre: 5050. - Mesike1980)
2012. márc. 28. 12:02

Ajánlom figyelmedbe (itt a Hoxán akár) a hennás fórumokat, ahol mindent megtudhatsz erről a hajfestésről.

Ha utánaolvasgatsz, láthatod, hogy ez eléggé macerás egy dolog, sokáig tart, ráadásul az eredmény nem garantált, éppen ezért fodrászok nem nagyon foglalkoznak vele.

2012. márc. 28. 10:40
Sziasztok, mit gondoltok a hennás hajfestésről, vállal valaki ilyet? Logonát szeretnék a hajamra, picit őszülök, eredetileg világosbarna vagyok, és nem tudom, hogy lehetnék-e sötétszőke ezzel. Be fogja fogni? Tud-e világosítani a henna? Krémet vagy port vegyek? lehet-e szintetikus festék után használni?
5049. gyöngy74 (válaszként erre: 5047. - Anda39)
2012. márc. 27. 22:27

Megmutattam neki, tegnap újra megcsinálta ingyen és bérmentve:)

Már előre izgulok, ha megmosom milyen lesz majd??????(majd írok tájékoztatást:)))

Valami jófajta balzsamot vagy pakolást tudnátok ajánlani? Mert eléggé igénybe lett véve, nagyon durva a tapintása:((((

5048. gyöngy74 (válaszként erre: 5041. - Sysy66)
2012. márc. 27. 22:22

Szia!

Már túl voltam rajta, de azt mondta lehet valami gyulladás van a szervezetemben és az okozza,hogy nem maradt meg benne!

5047. Anda39 (válaszként erre: 5039. - Gyöngy74)
2012. márc. 27. 11:33
Én a helyedben visszamennék a fodrászhoz, és megmutatnám. Egyszer én is jártam így hajdanán (mikor még daueroltattam fruska koromban :)), és újra bedauerolták ingyen. Valószínűleg technológiai hiba lehet az ok, de ahogy már írták, a menstruáció is belezavarhat.
5046. Anda39 (válaszként erre: 5043. - Krisztina1992.11.19.)
2012. márc. 27. 11:31
Én nem értek a póthajakhoz, de van egy csomó oldal a neten, ahol ilyen szakemberek válaszolnak kérdésekre. Nem olcsó mulatság ez, hogy otthon elbaltázza az ember...
5045. Anda39 (válaszként erre: 5044. - Mkjudit)
2012. márc. 27. 11:29
Lehet kifejezetten festés utáni kezelőket kapni, vagy festett hajra való balzsamot, de jó az ecetes öblítés is. (persze nem töményen)
5044. mkjudit
2012. márc. 27. 11:23

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy festés után mivel kell lezárni a hajat, mivel kell rögzíteni a szint? A festéket samponnal lemosom utána mit kenjek rá, hogy a festék benne maradjon?

2012. márc. 26. 16:31

Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szőke indiai póthajat lehet e festeni vagy koktélozni, mert nagyon sárga árnyalata van. És ha igen, akkor milyen festést ajánlsz?

5042. banister (válaszként erre: 5038. - Anda39)
2012. márc. 26. 06:14

Köszönöm a válaszokat, szombat du. találtam egy fodrit, megcsinálta a szinezést, vágást.

Egyenletes lett, a fénye is egész jó, a színe...hát kicsi sötét, de szép meleg barna.

Igazán majd úgyis a köv. mosásnál derül ki mennyire marad a hajamon.

5041. sysy66 (válaszként erre: 5039. - Gyöngy74)
2012. márc. 25. 21:49
szia épp nem mestruáltál? mert akkor szerintem ez elofordul
5040. mkjudit
2012. márc. 25. 20:15
Nirvel hajfestéket ismeritek, használta már valaki? Milyen lehet?
5039. gyöngy74
2012. márc. 25. 12:46

Sziasztok!

Dauerrel kapcsolatos lenne a kérdésem.

Dauert csináltattam, 1 hét múlva megmostam, igencsak meglepődtem,hoppá sehol semmi,szinte majdnem egyenes volt a hajam. Nem ez volt az első dauerem,félévvel ezelőtt csináltattam meg,akkor nagyon jó volt. Mi lehet ennek az oka?Tud erre valaki valamilyen okos választ?

Köszi a választ előre is:)

5038. Anda39 (válaszként erre: 5037. - Banister)
2012. márc. 24. 11:54
Megfogná éppen, ahol jó állapotban van, ott mindenképpen, de ahol sérült, ott nem olyan lesz a színe, mint máshol. Legjobb lenne levágatni egy jó fodrásszal, aki látja, mit muszáj lenyesni, és mit lehet még helyrehozni. Színezés előtt próbálkozzál pakolással, az is kicsit segít a haj állapotán, vagy a fodrásszal csináltasd. Van ún. előkezelő, ami ilyen esetekben kiegyenlíti a haj szerkezetét, de ezt is fodrászok alkalmazzák (már amelyik :))
5037. banister
2012. márc. 24. 07:19

:((( Remekül hangzik:(


És egy szinezővel se mehetek rá???

Igazándiból ahogy látom a hajam annyi...:S De legalább lenne emberi színe újra...Megfogná egy színező???

5036. Anda39 (válaszként erre: 5035. - Banister)
2012. márc. 24. 06:17
Az, hogy nyúlik a hajad, azt jelenti, hogy annyi neki. Jól tönkretették...előbb-utóbb ezek a szálak le fognak törni, arra készülj fel. Most annyit tudsz tenni, hogy pakolásokat teszel a hajadra, hogy némiképp javíts a helyzeten, de ezzel ugye nem lehet csodát tenni. Festeni és nem festenék egyelőre rajta, mert tényleg elbúcsúzhatsz a hajadtól. Ahhoz a fodrászhoz meg ne menj vissza, aki ezt tette veled, mert valamit nagyon nem jól csinált.
5035. banister
2012. márc. 23. 21:26

Sziasztok! Talán tud vki nekem is segíteni:( Barna hajam volt, festettem is, a szebb árnyalatért évekig...Most rámtört a változhatnék... 3x melírt tetettem bele,majd a héten drasztikus változást akartam, leszivatták a hajam szőkére, majd hamvas festékkel festették. Az eredmény nem esztétikus:( A hajam romokban, nyúlik vizesen, szárazon száraz mint a fene, és hát a szőke se én vagyok:(((

Mit tudok tenni? Festékkel nem merek rámenni, de nem tudom, hogy egy szinező befogná-e és visszakaphatnám-e a barna hajam? Mondjuk egy közép barnát?? Tud segíteni valamelyikőtök? Köszi előre is!!

5034. blackbaby
2012. márc. 23. 10:09
hát sajnos az egyetlen fodrászkellékes Miskolcon ahol árultak loreal termékeket épp bezáró félben van és ki van szinte ürítve! :S segítsetek légyszi, hogy webshopban honnan lehetne mindent beszereznem? ezekre lenne szükségem: platinum plus szőkítő paszta, 12%-os előhívója, luocolor 9, 7.32, P01, előhívója. Segítsetek légyszi! mert ahol találtam szőkítőt ott nem volt festék, és fordítva, 2 postaköltséget meg nem akarok fizetni!! :S
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook