Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fitymaszűkület. Melyik orvosra hallgassak? fórum

Fitymaszűkület. Melyik orvosra hallgassak? (beszélgetős fórum)


1 2
21. Rosa (válaszként erre: 20. - Tacus)
2009. márc. 11. 16:28
Úgy látszik ebben is megoszlik a dokik véleménye.A körzetink azt mondta kenjük Betadin vagy körömvirág krémmel,a sebész meg azt hogy semmiképp ne krémmel,mert gyulladást okozhat,ha a bőr alá megy.Kizárólag Betadin cseppel azt mondta.Nekünk bevált.
20. Tacus (válaszként erre: 14. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:24

Mi vaselin tartalmu krémet kaptunk rá.

Esténkét fürdövizbe huzogattuk utána bekentük.

19. Rosa (válaszként erre: 14. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:18

Folyékony Betadinnal nyugodtan kenheted neki,csak ne krémmel,mert az alámegy és gyulladást okozhat.

A Betadin nyálkahártya fertőtlenitő.

18. mugli (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:17

Nem akarlak elkeseríteni, de ez a téma mindig nehéz, és valahogy tényleg mindenki mást mond...:((


Nekem is fiam van, én is aggódok és remélem, hogy megoldódik magától beavatkozás nélkül.


Több felől hallottam már, hogy minél előbb erőltetni kell.....másoktól meg azt, hogy 2 éves koráig békén kell hagyni. -Ember legyen a talpán, aki kiigazodik a sok jótanács között. :)))

Van, olyan kolléganőm, akinek a kisfiát 1 évesen műtötték, de nála már akkor lehetett látni, hogy magától nem fog megoldódni a probléma. Ilyenkor jobb minél kissebb korban, ha átesik ezen a műtéten, mert talán még nem viseli meg annyira.

Az unokaöcsém 6 évesen volt ezzel műtve, pedig számtalanszor vitték urológushoz, aki mindig azzal biztatta a szülőket, hogy talán még kinövi...sajnos nem nőtte ki.

Én is voltam már a fiammal, és bár még nem megy a dolog, de talán nem reménytelen...:))

Az orvos azt mondta, hogy úgy 3 éves kor körül szoktak műteni, ha addigra nem növi ki. 3 éves kor előtt csak indokolt esetben, ha valóban olyan mértékű a szűkület, hogy az már fájdalmat és problémát okoz...ha sürűn begyullad, bevörösödik, bedagad, és hasonlók.

Ugyhogy csak huzogasd, ameddig tudod, mert annak a pici lyuknak ettől kell majd kitágulnia, de ne erőltesd túl, hogy az már fájdalmat okozzon.

17. monika1225 (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:16

Urologus!

A középső fiamnak még az urologus se merte bevállalni hogy felhuzza.... nagyon picit mozdult neki épp h pisilni tudjon! 2, 5 évesen megműtötték rövid fék.... ezt mondta a doki... egyszerüen felse jött volna neki huzogatással! Ne nephrologushoz hanem urologiára vidd!!!!


A mi körzetink is mindenáron a huzogassuk modszert ajánlotta... a másik 2 fiunál elég is volt! De van amikor már nem

16. marcsix (válaszként erre: 14. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:16
Én nem hallottam róla.Ma hivtam ezzel a védőnőt. ő sem mondott semmit.
15. marcsix (válaszként erre: 12. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:15
mekkora a nagyon pici mert nálunk is pici volt és tágítottam, hogy a melegvízben próbálgattam huzni fel neki, és kicsit mindig tovább mint engedte. de nem erőltettem csak tágítani próbáltam eleinte. Ha ngyon fáj neki ez is esetleg akkor vidd dokihoz. De Krisz is mondta hogy fáj, és mondtam neki, ha nem engedi akkor korház és doki és nagy fájdalom. utána aztán lehet sírva pisilni. Igy engedte. mindig hogy kicsit erőltessem. Ha látod hpgy nagyon nem megy csak akkor vidd de ne sebészhez. Vagyis valahová oda ahol nem fájdalmasan csinálják .
2009. márc. 11. 16:11
És nem tudtok valami krémet ,ami segít ebben?
13. marcsix (válaszként erre: 7. - 4af30810d1)
2009. márc. 11. 16:11
neeee ... én nem merném... :( inkább ptróbálgassa kicsit. menni fog én sem tudta. először nehezen megy aztán egyre könnyebben. Fölöslegesen ne kinozzák. Ma már azaz tegnap fürdésnél a fiiam magának huzta fel. nen teljesen csak "addig"!
12. ritamoto (válaszként erre: 11. - Marcsix)
2009. márc. 11. 16:10
Én még nem is láttam a "fejrészt", olyan pici a luk.:-(
11. marcsix (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:08
igen. de nektek még egyből nem. most elég ha szokja hogy a fejrészig valahogy megoldod neki. az orvosos dolog az nagyon fájdalmas, ugy hallottam és az sebbel jár.
10. Rosa (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:08

Szia!

Nálunk ugyanez volt a helyzet.2,5 éves volt a fiam,hiába kérdezgettem a doktornőnket,ős is azt mondta,hogy csak finoman fürdésnél annyira húzzuk fel a bőrt,amennyit magától enged.Aztán hirtelen begyulladt neki,megijedtem,2x akkorára nőtt a kukija...rohantunk a doki nénihez,beküldött a kórházba szakrendelésre,ott a doki felrántotta neki,letisztitotta,utána még hetekig Betadinnal kentem neki és már nem tapadt le ujra.Azóta rendben van.

Egyébként nagyon megosztottak az orvosok a témával kapcsolatban.

9. marcsix (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:07
egy kicsit probáld fürdetésnél mindig hátrahuzogatni. "kicsit erőltesd neki" nemkell egyből hátra. Az én fiam 3 éves. mi ott járunk, hogy "a fejrészig már feltudjuk huzni. Adig már a tiédnek is felkéne. És már tegnap kicsit oldalt és fenn elvált, és fehér valamit is kömostam onnan. Ez "kosz"és lerakódik. Ezért fontos, hogy mihamarabb felhuzzuk teljesen mert alá megy. szóval este kicsit kitakarítottam a szélénél és kicsit ki is dörzsöltem. Este mondta hogy fáj, amikor pisilt, meg reggel 1x, azóta semmi baja.Mostmár igyekszem vele, hogy mihamarabb teljsen hátra lehessen huzni. De nem kell kapkodni. fő a türelem.
8. ritamoto (válaszként erre: 5. - 4af30810d1)
2009. márc. 11. 16:06

Hát ez az, hogy már nem olyan pici, 2,5 éves.

Amúgy mennyire kell feljönnie? Mint a felnőtteknél?

7. 4af30810d1 (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:05

Hát szerintem Te semmit.. Sebészhez vidd el, ha Ő nem nyúl hozzá, akkor annak hinni kell szerintem..

Ma már egyre több háziorvos sem nyúl hozzá..

Mert nagyobb bajt lehet csinálni azzal, hogy megreped.. könnyebben visszatapad, ilyesmi. Engem megnyugtatott a Prof.

2009. márc. 11. 16:05

A fiamnak is volt két éves korában, de inkább huzogasd neki, vagy legyen felvágva, mert magátol az nem jon helyre, csak begyulladhat.

nekunk megnyisszantották, és azota szépen hátra megy.

2009. márc. 11. 16:04

Szia! Nekem a nagyobbiknál "felhúzta" a háziorvos, de neki csak picit volt szűk. Most a picinél is feljön, csak visszacsúszik. Két hete elvittem egy nagyon jó sebészhez, Dr Füzesi Kristófhoz, (Ő az aki a Kisperegi ikreket szétválasztotta) és azt mondta, hogy ma már nem kell hozzányólni 2-3 éves korig. Általában magától megoldódik".

És 1 órája értem haza a háziorvostól, aki ezt hallva szintén azt mondta, hogy valószínűleg nem lesz gond, mert már az is nagy szó, hogy 8 hónaposan feljön, nem baj ha visszacsúszik..


Mennyi idős a pici??

4. 11a91585fe (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. márc. 11. 16:00
Hűűű,az én fiamnak megnyisszantották...amit már a háziorvos is megcsinál.
2009. márc. 11. 16:00
hööö???? mi az,h melyik orvosra hallgass??
2009. márc. 11. 15:59

Kisfian 2,5 éves, és alig lehet a bőrt mozdítani a fitymáján.Pici luk van csak, ahol pisil. A háziorvos azt mondja, hogy gondok lesznek így és húzogassuk, a szakorvosa(nephrológus) szerint nem kell bántani, esténként picit felhúzni, de nem kell erőltetni.Szerinte egy kicsit ha erőteljesbben meghúznánk, meg is szűnne a letapadás.Én ezt nem merem, mert fáj neki, ha próbálom jobban feltolni, és félek, hogy bajt okozok.

Mit tegyek?

2009. márc. 11. 15:56
Fityamszűkület. Melyik orvosra halgassak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook