Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Figyelemzavaros gyerek továbbtanulása fórum

Figyelemzavaros gyerek továbbtanulása (beszélgetős fórum)


1 2
15. gerna
2009. szept. 30. 21:13

Akkor még egy tipp:


Beszédvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottság és Gyógypedagógiai Szolgáltató Központ

1119 Budapest, Halmi u. 26. Tel.: 1/203-8497

14. bige
2009. szept. 30. 21:05
..és mi volt a válasz? kell, hogy legyen egy fölöttük lévő szerv. a munkahelyemen volt, hogy egy kisfiút középsúlyosnak nyilvánítottak, fellebbezett a szülő ( a mi támogatásunkkal, unszolásunkra ), és egy felsőbb szerv vizsgálta meg, és kiderült, hogy enyhe ért.fogy., de én ott voltam vele végig a vizsgálaton, és kérték a véleményemet is. a pedagógus is sokat jelent ilyenkor
13. hte23 (válaszként erre: 7. - Alfoldi13)
2009. szept. 30. 21:05
Egyébként hogy csináltátok? Tanács?
12. hte23 (válaszként erre: 8. - 318512f90e)
2009. szept. 30. 21:03
Ez talán megér egy próbát.
11. hte23 (válaszként erre: 7. - Alfoldi13)
2009. szept. 30. 21:02
A baj az, hogy a napi átlagos 7 tanóra +1 szer 9 tanóra után, heti két segitség (kb 2 órás) főleg magyar, és orosz nyelv, néha egy kis történelem - itt csak tudásrendezés), heti 3-szori kemény edzés mellett Ő sem birja, és mi sem birjuk anyagilag. Ja és mellette a többit is tanulnia kellene. Az edzést nem vonhatom meg tőle mert imádja és eredmények vannak. Meg mi is elfáradunk nem csak Ő, tehát egy kis pihi is kellene. Egyébként nem vágyik főiskolára, sportvonalon szeretne tovább menni és " most jelenleg katona szeretne lenni" Kempós beütés. De imádja az állatokat( tart hobbiként párat ) Szereti a Bioszt is és én erre szeretném irányitani. Tudom saját tapasztalatből a nyelv fontosságát. ( sajnos mi sem tudunk neki segiteni benne, mert katasztrófális a nyelvérzékem, még az idegen szavak kiejtésével is bajom van. ) Sok mindnet próbáltam már, de valamit tenni fogok, mert mindenáron segiteni szeretnék neki. Szó szerint fél a nyelv óráktól.
10. hte23 (válaszként erre: 3. - Bige)
2009. szept. 30. 20:50
ezt is próbáltam, sőt fellebbeztem is.
9. hte23 (válaszként erre: 2. - Gerna)
2009. szept. 30. 20:49
próbáltam, nem tudnak segiteni
2009. szept. 30. 20:46
oktatási ombucman...?
2009. szept. 30. 20:37
az a baj késöbb ezek ha tovább tanulni szeretne esetleg nélkülözhetetlen ma nincs főiskola stb nyelv nélkül...szerintem ha jó a feje ez is menni fog egy kis istenáldással.. az én rgyik lányom volt felmentve hetedikig majd leérettségizett baj és bukás mentesen...
6. Ata06 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2009. szept. 30. 20:36
Szia! Sajnos nem tudsz mit csinálni! Ami a szakértői véleményben van, azt kell csinálni! Esetleg fellebezhetsz, de mivel ők adják ki a másik véleményt is, nem valószinű, hogy változtatnak rajta! Egy próbát megér!
2009. szept. 30. 20:23
= felmentést.
4. gerna (válaszként erre: 3. - Bige)
2009. szept. 30. 20:22
Azt is könnyebben kérhet a szakszolgálaton keresztül - de ők is javasolhatják az idegen nyelv értékelése alóli felmetést + érettségin helyette más tantárgy választását.
3. bige (válaszként erre: 1. - Hte23)
2009. szept. 30. 20:20
próbálj meg új szakértőit kérni. tudom, hogy nem könnyű, de hátha sikerül.
2009. szept. 30. 20:19

Póbáld meg itt:


Jászsági Egységes Pedagógiai Szakszolgálat



Cím: 5100 Jászberény, Nagytemplom u. 1.Alaptevékenység: Szolgáltatás

Tevékenységek: Oktatás Pedagógiai szakszolgálat Telefon: 57/412056

2009. szept. 30. 20:12

Sziasztok!


Nekem van egy 17 éves, most 11-es nagyfiam. Jász-Nagykun-Szolnok megyében, Jászberényben lakunk.


Sulyos figyelemzavaros, diszlexiás - habár az utolsó szakértőiben már nem - diszgráfiáa ( gyakorlatilag olvashatatlan az irása) BNO: 90 IQ-ja alacsony.


8. osztály után Szolnokra vittük egy alternativ iskolába, ami állitólag direkt ilyen tipusu gyerekek számára lenne. Igérték kis létszámu osztály ( 25 en lettek, ebbő 17 fő más nevelési igényü) stb. Igérték nem lesznek készségtárgyak.

2008/2009 es tanévben összevonták a

gimnáziumokat. Beléptek a készségtárgyak is. A gyerekekre nem figyeltek oda, semmi visszajelzést nem kaptam. 10. osztályban 4 fő nem bukott meg egy tárgyból sem. ( szerencsére a fiam sem) Az Ő kérésére hazahoztuk Jászberénybe egy gimnáziumi osztályba ahol 37 -en vannak.

Amikor erről a lehetőségről beszéltünk az uj iskola igazgatójától, kiderült, hogy a szakvéleményben nem szerepel az idegen nyelv alóli osztályozási felmentés. Ált. isk. 4. osztály óta nem osztályozták. Kikényszeritettek tőlem ( az angol tanárnője) egy olyan felmentést, hogy én kérem, mert máskülönben meg fogja buktatni. Hiába mentem panaszra az igazgatóhoz. A többi iskola sem volt különb. Sőt.! És ezt a szakértői vélemény birtokában nem vette észre még az Alternativ suli sem. A szakértői bizottság nem javasolta az osztályozás alóli felmentést. Ilyenkor mit tegyek.

Ebben az iskolában tanulnia kell 2 idegen nyelvet, de mivel képtelen behozni ekkora kimaradást, igy lehetetlen az érettségi. Iszonyu jó agya van, alig tanul valamit, hiszen képtelen hosszan figyelni. De igy is a nyelvek kivételével nagyon jó jegyeket kap. Imádja a Törit, Bioszt, Matekot, Fizikát, és tudja is. Emellett nagyon jó sportoló. ( Kempó - küzdősport)


Ja! És már gondolkodni kell az esetleges továbbtanulás lehetőségén az érettségi után.


Van valakinek ötlete? Mit lehetne tenni, hova lehetne fordulni a nyelv miatt

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook