Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Figyelemzavar - avagy harc az iskolával fórum

Figyelemzavar - avagy harc az iskolával (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Figyelemzavar - avagy harc az iskolával

1 2 3 4 5
95. pomponlány (válaszként erre: 93. - Éva82)
2014. szept. 12. 11:40
Szerintem, minden gyerek autistának születik. Csak aztán "kitekint" a nagyvilágra, aztán úgy dönt, hogy inkább marad az övében.:)
2014. szept. 12. 11:32

Írtam, de elszállt...

Szóval, van itt a neten egy csomó cikk róluk...nézelődj.

Én most már szeretem, hogy ilyen a fiam,...de az iskola nem volt könnyű.

Amikor nagycsoportosként fejlesztésre hordtam, busszal nekem volt tortúra, a gyerek imádta

Én meg tűrtem, nyeltem a megjegyzéseket, hogy milyen neveletlen, rossz, nem tud viselkedni. Pedig jó volt, elfoglalta magát, nem rohangált, nem hangoskodott. Beült székek alá, és tologatta a kisautóját, igaz néha hason kellett utánna menni, mert elgurult. :)

de tényleg jó volt!

93. Éva82 (válaszként erre: 92. - Pomponlány)
2014. szept. 12. 11:22
Pedig nem, csak a számukra lényegtelen dolgokkal nem foglalkoznak. Viszont ami érdekli őket.....fúúúú, na azzal versenyezzen egy "átlagos" ember
2014. szept. 12. 11:12

...mégis, (a külvilág "szemébe") Ők a hülyék:)


[link]

91. Éva82 (válaszként erre: 90. - Pomponlány)
2014. szept. 12. 10:48

:))))


Lásd.: autizmus-asperger szindróma

90. pomponlány (válaszként erre: 89. - Fiúsmami)
2014. szept. 12. 10:31

Hagyd a csudába, ne mentegetőzz. Ő(k) nem tudja(ák), hogy a tanulási nehézségekkel küzdőkből lesznek a legnagyobbak:)))


[link]

89. Fiúsmami (válaszként erre: 64. - Mamma2)
2014. szept. 11. 23:56
Bár nem olvastam minden hsz-t de én képzeld olyan gyorsan gépelek,hogy a sokszor a gép lassabban reagál :) És elég bántó amit írsz.Bár nálam enyhefokú a diszgráfia és csak ritkán tévesztek de elég ciki a mai vilában ezzel viccelődni.Mert Albert Einstein is az volt :)
88. Fiúsmami (válaszként erre: 78. - Alicewonderland)
2014. szept. 11. 23:50
A helyesírásról annyit,hogy én disz-es vagyok és ha azt írod,hogy egy felnőtt szégyene ha nem tud helyesen írni akkor kérlek a ,hogy elé tegyél vesszőt :) Nem kötekszem csak érte?
87. pomponlány (válaszként erre: 85. - 4ab8ac8371)
2014. szept. 11. 22:14

Nekem lenne 1 kérdésem hozzád.

Ha nem tanulásról van szó, akkor miben más egy olyan gyerek mint a tied?

Vagy másképpen fogalmazva, van-e különbség egy "átlagos" és egy"hiperaktív, figyelemzavaros, diszgráfiás gyerek" között, pl. mikor játszik?

2014. szept. 11. 17:24
VegEpa kapszulával van valakinek tapasztalata ?
85. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 65. - Mydnight)
2014. szept. 1. 18:59

Én érintett vagyok, egy hiperaktív, figyelemzavaros, diszgráfiás gyerekkel. Ill. kb kettővel.

Amiért írok: hosszú köröket futtok, de a lényeg elmarad.

A gyerekkel nem kell az iskolára várni, szülői kérésre megnézik a nevtanban, a tanulási képességet vzsgáló bizottságban. Adnak szakvéleményt, amit az iskolának MARADÉKTALANUL figyelembe KELL venni.

Ha fejlesztést javasolnak, azt az iskolának kötelessége biztosítani. Benne van az oktatási törvényben.

Az iskola nem "nyúlhat utánatok". ez marhaság.

Nem követelheti a fejlesztést, hisz azt neki kell biztosítani. A szakértői papírban benne vannak a követelmények, ha pl felmentik nyelvtan alól, akkor nem buktathatják. (a bizibe: felmentés)

Nézzetek utánna! [link]

84. spinneli (válaszként erre: 82. - Éva82)
2014. aug. 21. 11:32
Szerintem hagyd,azért van az a szint, amivel nem kell foglalkozni.
83. Kilimcs (válaszként erre: 82. - Éva82)
2014. aug. 21. 11:31

Eva82 hagyd a fenébe. nem érdemes vitázni a szemelyeskedokkel. időnként ha az ember ráér lehet rajtuk röhögni de ennyi. tudod vadidegenek véleménye...

amúgy is kitalált életeket generalni nem is igazi szemelyeskedes . mivel koze nincs ahhoz amiről írtak.


így nincs is mit felvegyek . vannak jó tanárok tanitok ( a fiame pl szuper!!! ) attól még a rendszer szar.

a többire minek reagálni? nevetséges nem is a témáról szól. akár azt is írhatta volna hogy urszorny vagyok, kb annyira reális.


hja most épp telon írtam a hszt . és igen letojom ha vki olyan egyszerű hogy nem a szöveg tartalmát nézi egy fórumon hanem kotozkodik az elgepeleseken . ez se nem hivatalos levél se nem nyelvtanverseny. se nem doktori disszertacio ... szal...

82. Éva82 (válaszként erre: 81. - Mamma2)
2014. aug. 21. 10:58

Ez a topic teljesen átment személyeskedésbe!:(


Amit írtál, igaz, viszont fordítva is. Nem minden tanárt, csak aki.........ezt el kellene ismerd, mint ahogy én is elismerem a véleményedet! Ennyire egyszerű. De itt már a dislexiázástól megkezdve mindenféle analfabéta hülyézés megvolt. Én, mint pedagógus, és mint anya, ezt maximálisan visszautasítom! Egyszerűen ennyi a véleményem!

81. mamma2 (válaszként erre: 80. - Éva82)
2014. aug. 21. 10:54
Nem az összes szülőt!- csak azokat a szülőket akik igen is buták, primitívek, aluliskolázott, igénytelen stb....jelzővel lehet illetni. A legtöbb szülő együtt működik a pedagógussal, nem ellene hangolja a gyerekét! Tudja, hogy csak együtt lehet oktatni és nevelni, a szülőnek példát kell adni, a tanárnak pedig tudást!!!
80. Éva82 (válaszként erre: 79. - Alicewonderland)
2014. aug. 21. 09:45
....és ez alapján te az összes szülőt a primitív, roma szülőkhöz hasonlítod. Ugyanaz a hozzáállás, csak pepitában. :( Más szemében a szálkét....
2014. aug. 21. 08:51

...otthon is ugyanazokat az elveket érvényesítse.

Nekem is voltak alkalmatlan tanáraim,de nem szidom az egész pedagógus társadalmat.Felháborító,hogy tanulatlan,primitív szülők is osztják az észt ebben a témában.Szülőmet mint tanárt rengeteg inzultus érte analfabéta roma szülőktől,volt aki le akarta dombiaz emeletről mikor szólt hogy rendezni kéne a gyereke kollégiumi díját.Az meg már alap hogy a szülő lazán letegezia tanárt.

78. Alicewonderland (válaszként erre: 73. - Kilimcs)
2014. aug. 21. 08:46

Énazért szégyennek élném meg a gyerek előtt,ha szülő létemre nem tudnék helyesen írni.Elütés a számítógépen előfordulhat,de azért hogy amagyar helyesírást ne ismerje valaki...Bár nekem diplomások aszüleim,nem melósok,mindenben tudtak segíteni,nagy otthoni könyvtárban tudtam utána nézni mindennek még az internet korszak előtt.Primitív,tanulatlan szülő ne egyedül az iskolától várja hogy a gyereke magába szívjon valamit.Bár az ilyenek gyerekeinek nem is a tudás meg a szakma az érték,hanem majd elmennek egy valóság show-ba szerepelni,hogy előtörjenek média sztárnak...

Szülő dolgozzona pedagógus keze alá:pl. a Rogers féle személyiség központú iskolában alap,hogy a szülő otthon is

2014. aug. 18. 11:40

Nálunk a 4 éves fiam a figyelemzavaros, idegrendszeri fejlesztésre kezdett csak el megkésve beszélni.

Én egyelőre örülök hogy még "időben" kiderült a baj, időben megmnézettem stb, elkezdtük a fejlesztését.

Szerencsére az ovi ahova tartozunk, jó ( a közelben lévő oviba problémássága miatt nem vették fel) itt viszont a legjobb 2 ovónőhőz került, akik elfogadták, segítették. Szereti az ovit, szerencsénk volt ezzel.

DE már most tartok tőle mi lesz ha iskolába kerül. Mert aki más mint az átlag azt "elítélik" .


Pedig ezeknek a gyerekeknek sok más jó képességük van , csak ezek a képességek nem illenek bele a maradj csöndben és figyelj elvek közé.


Van egy 2 évvel fiatalabb tök szuper huga aki imádja, így több okból is jól érzi magát, hugi majd biztosan bármi áron megvédi a bátyját ahogy most is teszi:-) Megadtam neki babakorában a világba vetett bizalmat, így elég bátor gyermek. Persze azért megvannak az érthető félelmei is hisz egyre többet ismer meg a világból.


És hiszem hogy fejlesztéssel, szeretettel, odafigyeléssel sokat lehet javírani az ilyen gyermekek állapotán. De rettentő nagy türelem, és higgadtság, megfontoltság kell hozzá.

76. Kilimcs (válaszként erre: 75. - Éva82)
2014. aug. 17. 11:37
ennyi. ezt nagyon jól leírtad!
75. Éva82 (válaszként erre: 72. - Mamma2)
2014. aug. 17. 11:35

De nem minden tanár hülye, és alkalmatlan, mint ahogy nem minden orvos hülye, és alkalmatlan. Te még sosem jöttél ki rendelőből úgy, hogy én ide többet nem jövök, és pont!? Vagy étteremből, hogy de szar volt a kaja? Vagy szállodából, hogy én ide többet nem jövök, mert....vagy mittudomén, még sorolhatnánk.


Sajnos nem minden pedagógus egyforma, ott is vannak alkalmatlanok. ....és mint ahogy életek múlnak orvosokon is, egy pedagógus is hazavághatja egy ember életét. Sajnos! De ez ne vedd magadra, én nem teszem!!!! Inkább legyél büszke, ha te jó pedagógus vagy!

74. Kilimcs (válaszként erre: 72. - Mamma2)
2014. aug. 17. 11:10
egyébkénrt és ha tényleg disgráfiás vagyok akkor mi van? nem is mentem alsós tanítónak, volt annyi eszem :P :) olyan területet választottam, ahol ez pont tökmindegy, tudok e gépelni vagy nem.
73. Kilimcs (válaszként erre: 72. - Mamma2)
2014. aug. 17. 11:09

idefigy, nekem NEM KELL tudni helyesen írnom, a tanítónak viszont szakmából adódóan KELL TUDNIA mert az a szakmája alapjainak része.


Komolyan mondom, attól mert nem tud valaki oroszkrémrotát sütni, még megmondhatja a cukrsznak hogy szar. Röhej. Nem a magánéletét kérem számon, csak a szakmája alapjait . Ne röhögtess mr. ez hol gyalzás?? Te az étteremben is, ha elédtesznek valami rossz kajt, szó nélkül megeszed, mert jajj szegény szakács meg lenne gyalznva, ha közölnéd, hogy ezt bizony mondjuki piszkosul elsózta??


Logika ember!!! VAgy rhagyos a fesőre ha foltosra festi a falad a lakásban, mondván ugyan, ht te se tudnád megcsinálni?? de könyörgöm neki meg kell tudnia csinálni!!


Nem azt várja az ember, hogy regényeket írjon a tanár, hanem hogy alaphelyesírsa stimmeljen már könyörgöm. hiszen ezt tanítja papíron a ygerekeknek...ez a szakmája.

72. mamma2 (válaszként erre: 66. - Éva82)
2014. aug. 17. 10:37
Nem vettem személyes sértésnek, csak felhívtam a figyelmet arra, hogy Ő azt írta, hogy a tanár "tele helyesírási hibával" írt a gyereke füzetébe! -és NEM a gyerekkel, szülővel nem vagyok ennyire "visszafogott"....velük jó szóval türelemmel beszélem meg "közös dolgainkat" /és döntö többségben eredményesen/...DE ez a pedagógusgyalázás, enyhén szólva gusztustalan! Ő, mint szülő eldöntheti, hogy a tanár alkalmatlan és hülye, akkor gépelés alapján én is gyaníthatom, hogy disgráfiás:DDDDD
71. Kilimcs (válaszként erre: 64. - Mamma2)
2014. aug. 16. 18:24

nézd nekem nem az a szakmám hogy piciket írni olvasni tanitok . egy étteremben is reklamalok hogy szar a kv . nem kell meginnom a rosszat csak mert én nem tudok amúgy kvt főzni ....


gepelni nem tudok. ennyi. folyoirasban tök ok vagyok. a valasztott szakmamban is kepzem magam és nem engedek meg ilyen dolgokat, nem érv hogy mert más nem tudja. nekem ez a dolgom nekem ezt tudni kell és kész.a tanárnak meg azt kéne tudni alsoban . ez a dolga.

70. mydnight (válaszként erre: 69. - Éva82)
2014. aug. 16. 10:43

Nem értem, miért teszik ezt.

A mostani fejlesztősünk mondta, hogy sok a fiamhoz hasonló gyerek csak nem diagnosztizálják őket, így bedarálja őket a gépezet...

69. Éva82 (válaszként erre: 68. - Mydnight)
2014. aug. 16. 10:39
Utólag kiderült, hogy annyi baja volt csupán, hogy 25 kiscsoportos kezdett akkor szeptemberben, és nem hiányzott a 26. októberben! :( (ezt óvónéni mondta el most nemrég)
68. mydnight (válaszként erre: 66. - Éva82)
2014. aug. 16. 10:36
Ismerős, amit leírtál:(
67. mydnight (válaszként erre: 64. - Mamma2)
2014. aug. 16. 10:35

Nekünk volt olyan napközis tanárunk, aki a házit lediktálta a gyereknek... Én meg otthon megkérdeztem: ez meg mi? Írtuk újra a teljes házit.


Ja, és az előző sulink hivatalosan a kerület legjobb iskolája.

66. Éva82 (válaszként erre: 64. - Mamma2)
2014. aug. 16. 10:34

Ezt most nem értem....te személyes sértésnek veszed az itt leírtakat? pedig nem kellene. A szemére veted a dislexia, disgráfia gyanúdat! Miért???? Szerintem ezt gépelés alapján nem lehet eldönteni. De ha igazad van, akkor sem kellene ezt így! Vagy az iskolában is ilyen "visszafogottan" közlöd a gyerekkel/szülővel a gyanúdat????


Én állok a szülői értekezlet mindkét oldalán. A lányommal megküzdöttem az oviért is. Nem volt jó érzés, többször jöttem haza sírva, hogy az én lányom miért nem kell az oviba?

Úgy alakult, hogy 2,5 évesen akartam vinni oviba, mert vissza kellett menjek dolgozni. A vezető óvónő mindent kitalált, csak, hogy ne vigyem. Egyébként totálisan szobatiszta volt, minden rendben volt vele, csak éppen nem beszélt. Egy szót sem. A kedves vezető óvónő a képembe vágta, a gyerek AUTISTA. Mosolyogva elnézést kértem, és elmondtam, hogy szerintem kettőnk közül én láttam már több autistát, szerintem nem az! Akkor süket. Mondtam, nem az! Akkor néma. Elvittem vizsgálatra, semmi szervi baja nincs. Akkor egyszerűen nem oda való! :O

(titokban bevittem a kollégákhoz, és kértem, hogy elfogultság nélkül nézzék meg. Gyakorlatilag kiröhögtek!) A bonyolultabb puzzle-ket is gond nélkül kirakta, bonyolultabb összefüggéseket, kéréseket is gond nélkül megoldott. Visszamentem az oviba, és mert amolyan ami a szívemen az a számon ember vagyok, kerek perec megkérdeztem, hogy akkor jöhet-e vagy sem? Mert akkor keresek másik intézményt, ugyanis mennem kell melózni. Húzta a száját, de azt mondta, hogy menjünk be a csoportba, ha az óvónők vállalják mehet, ha nem, akkor nem. Vállalták, zokszó nélkül, mosolyogva. Első perctől imádták egymást! Egy évig nem csináltam semmit, mert a logopédia 4 éves korig nem vállalja. Aztán kerestem egy szuperjó, pályakezdő, lelkes logopédust, 1 évig jártunk hozzá. A gyerek most 4,5 éves hibátlanul beszél, semmi gond nincs semmivel. (na jó, kicsit el van kényeztetve) A vezető óvónővel azóta sem szeretjük egymást, de ha elmegy a gyerek mellett, mindig van hozzá 1-2 jó szava. Az óvónénit imádják a gyerekem, és ő is nagyon szívesen megy hozzájuk!


A lényeg annyi, hogy nekem baromi rosszul esett, ahogy beszélt velem annak idején a vezető! Én a legutolsó c szülővel nem beszélek így soha! Tiszteletben próbálom tartani az érzéseit.


Te mit tettél volna a vezető helyében? Elküldted volna a gyerekem?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook