Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatalon szülni fórum

Fiatalon szülni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fiatalon szülni

1 2 3 4 5 6
143. Mazsinka (válaszként erre: 141. - Tűzvirág74)
2013. máj. 31. 19:45
Engem is fiatalon szült anyukám, aki mára már negyvenes éveiben járó nagymama, a nagyim pedig hatvanas dédi, dédim pedig ükmami, 86 évesen. Ez a szép az egészben. Igaz, amikor én születtem, még jól megélt az, aki dolgozott, nem kellett azon aggódniuk, hogy majd nem futja, lehetett vígan élni, építkezni, tervezni, nyaralni, utazni külföldre, kocsit venni.
142. andi6020 (válaszként erre: 130. - Megi04)
2013. máj. 31. 19:37

Szerintem abban hogy a gyerekeid nem vágynak táborba, elég rendesen benne van a te kezed is.

Pedig lehet, hogy adna nekik némi pluszt.

2013. máj. 31. 19:36
Nem töltöttem be még a 17-et amikor szültem a fiamat.Most gondolom mindenki fogja a fejét.Voltak nehézségek,de nem bántam meg,hogy így történt.Most 38 évesen van egy 21éves fiam akit többször a pasimnak néztek.Nagyon büszke vagyok rá.Van aki csak ennyi idősen gondolkozik,hogy szüljön-e vagy sem.
140. Mazsinka (válaszként erre: 138. - Megi04)
2013. máj. 31. 19:26
Nem lehet, hogy azért kaptál meg mindent, mert apukád máshogy akarta csinálni, mint a szülei, hogy ne kelljen végigmenned azon, amin neki? Persze utólag veri a mellét, hogy milyen ügyesen kihúzta magát a semmiből, de azért első adandó alkalommal tett róla, hogy a saját gyerekei ne menjenek át azon a fantasztikumon, amiről pár hozzászólással előbb áradoztál.
139. spinneli (válaszként erre: 138. - Megi04)
2013. máj. 31. 19:20

És ebben te simán csak egy variációt látsz?

Vagy segít valaki (ami "természetesen" csak azt jelentheti, hogy mindent alátol), vagy nem segít semmit?

Szerintem ezer árnyalata van ennek a kérdésnek.


..és amúgy ez fordítva is áll, a gyerek se segítsen a szülőjének?

138. megi04 (válaszként erre: 134. - Spinneli)
2013. máj. 31. 19:14

Ne haragudj,tudom,hogy sokan beleköpnek ezért a kávémba,de igen...Szerintem,nem a szülőnek a dolga,hogy tolja a gyereket..:( Volt egy nagyon híres nem jut eszembe a neve-ember,aki azt mondta:Ahol a szülő tartja el a gyereket,annak a civilizációnak:Annyi!:( És lám...:(

És igen.Szégyelni való dolognak tartom,hogy valaki nem tud a szülei nélkül boldogulni.:( Néha nekem is segít apu,és igen,én is nagyon szégyenlem ezért magam.:( Ezért van ennyi "életképtelen",mert a szülők habosra nyalják a fenekét!És azt hiszik,ezzel ők jó szülők.Holott egy frászt!Igen,magamról IS beszélek!Én is megkaptam mindent,ami pénzért megvehető volt.Ezt ragozhatjuk bármeddig.Megesküszöm neked,hogy senkit nem akarok megbántani,de az a szomorú igazság,hogy a nagy szeretetünkkel,megfolytjuk a gyereket.Mindent megadunk neki,és fogalma sem lesz arról,mi az,hogy valamiért meg kell szenvednije.:( Csak mire rájövünk,hogy nagyon rosszat tettünk,addigra sajnos késő:(

137. andi6020 (válaszként erre: 1. - F08844d0fd)
2013. máj. 31. 18:59

Biztos én vagyok a hülye, de én nem értem, hogy mit is akarsz mondani.

Eleve azt nem értem, mi köze a cikknek a fiatalon szüléshez.

Egyébként nem egy vidám cikk, gondolom ha pozitívabb lennél, kellemesebb élményeket is fel tudtál volna sorakoztatni.

Na mindegy.

136. zöldfülű (válaszként erre: 135. - Gyöngyi)
2013. máj. 31. 18:54

:) Én is 21 voltam, amikor szültem és anyukám is. 42 évesen lett nagymama, és nagyon büszke volt rá. Az én fiam 25 éves, de nem látom még, én mikor leszek nagyi, pedig úgy szeretném!!!

Úgy gondolom, ne ítélj, hogy ne ítéltess! Láttam már 20 évest, akiben több volt a felelősségtudat, mint egy 35-40 éves aranyifjúban, és tény, hogy vannak, akiknek huszonévesen még nem való gyerek, később viszont benő a fejük lágya.

Azt viszont nem tartom normális dolognak, hogy csak akkor jöjjön a gyerek, ha megteremtettük neki a feltételeket, mert akkor lehet, hogy soha nem jön. Akkor jöjjön, amikor a pár úgy érzi, hogy vágyik rá. A feltételek "megteremtődnek", ha fontos.

2013. máj. 31. 18:01
Én is viszonylag fiatalon 21 évesen szültem és olyan jó, hogy most 31 éves nyagyfiam van! nem bántam meg semmit sem!
134. spinneli (válaszként erre: 122. - Megi04)
2013. máj. 31. 16:58

Nem akarok belekötni, de ugyanolyan sarkos megállapításokra jutsz, mint ha én azt mondnám, hogy az összes nő, aki 18 évesen szült felelőtlen, és anyagi ellehetetlenülés felé sodorja a gyerekét.

(Nem gondolom így.)

A megoldás általánosan én azt hiszem a kettő között van, meg abban, hogy teljesen felesleges vadidegen életstílusát megítélni, vagy egy-egy adatból bármire következtetni.


Egyébként elég gáznak tartom, hogy lassan szégyellni kell, ha valakinek segítettek, segítenek a szülei, és nem mondhatja el magáról, hogy csupasz seggel jött a világra.

És természetesen nem kell túlzásba esni, de életképtelennek kikiáltani azt, aki nem a nyomorból jött egyszerűen nevetséges.

2013. máj. 31. 16:44
A cikkel nem azt akarnám mondani, hogy én vagyok a világ legjobb anyja, mert ilyet max egy gyerek mondhat az anyjának. De Nem kortól, kinézettől és egyéb bárki számára látható dologból dől el, hogy ki a felelőtlen és ki nem. Tény, hogy akkor mikor az elsőt bevállaltam felelőtlen voltam, nem tudtam mit vállalok. De ma már próbálok mindent megadni a gyerekeimnek.
132. megi04 (válaszként erre: 131. - 645b490433)
2013. máj. 31. 16:43

"Én úgy gondolom mindenkinek saját dolga hány évesen szül"

Igazad van! Csak ez vonatkozzon arra is,aki 18 évesen szül!:)

2013. máj. 31. 16:35
Én úgy gondolom mindenkinek saját dolga hány évesen szül. De én igaz huszonévesen mentem férjhez de nem bánom, hogy majd csak most 40 évesen leszünk család.
130. megi04 (válaszként erre: 129. - Mazsinka)
2013. máj. 31. 16:11
Én jártam táborba.Minden évben.Semmi pluszt nem éreztem miatta.A fiam nem járt.Egyik sem.Mert nem akartak.Inkább kint fociztak,játszottak a mezőn.Boldog kölykök voltak,és állítólag most is azok.Hát...a kapálás...Igen,kapálni biztosan kapáltak apuék,de ..semmi bajuk nem volt tőle.Éppen a minap sajnálkoztam rajta,mire apu lenézően azt mondta,hogy büszke arra,hogy ahhoz is ért,mert bezzeg a mai tápos csírkék..Mihez értenek azok? Ha kemény munkára volnának rászorulva,éhen halnának...Apu 80 éves,és a minap sajnálkozott,hogy mintha kezdene erőtlenedni,mert amikor 2 mázsa fát beakart tolni a tanyába,hát 20 m után meg kellett állnia pihenni....Engem is táposnak tart(Pesten születtem,nevelkedtem:D). Azon kívül közölte,az ő izmai nem a konditeremben nőttek(épp csak nem köpött egyet:D)hanem a munkában edződtek...Szóval..Ő büszke erre...
129. Mazsinka (válaszként erre: 127. - Megi04)
2013. máj. 31. 15:58
Lehet, azért örültek volna, ha gyerekkorukban táborba járnak, nem kapálni. A túlzott elkényeztetést, és mindent megadást, vagy erre való törekvést néha én is soknak érzem, túlmisztifikáltnak, de azért egy tábor a minimum.
128. megi04 (válaszként erre: 125. - Mazsinka)
2013. máj. 31. 15:57
Igen.Csakhogy én a 27 éves fiamat is éretlennek látom:) Ahogy megfigyeltem,mostanában,minden anya tovább szeretné éretlennek látni,babusgatni a gyerekét:)Valószínűleg anyám engem is annak látott...És lám,minden rendben volt.:)Mint ahogyan az összes ismerősömnél,barátnőmnél,osztálytársnőmnél is.:)
127. megi04 (válaszként erre: 123. - Mazsinka)
2013. máj. 31. 15:51
Igazad van.De ha viszont erről az oldaláról nézzük,akkor kihalna az emberiség.Had írjak én is egy példát.Nagyszüleimnek semmilyen iskolája nem volt.Szegények voltak.8 gyerekük született,miközben 1-2 háború is közbejött.Mind a 8 egészséges,talpraesett,életerős,tanult emberek lettek.Csak éppen,nem a szüleik tolták alájuk,a "jót",hanem megszerezték maguknak.Tanulással,munkával.Igaz,nem jártak táborban,de felnőtt korukra,azért mind látta a tengert.:)(Mind Magyarországon él)
126. Mazsinka (válaszként erre: 124. - 130454e42d)
2013. máj. 31. 15:49

"Ugyanazt csinálod, mint akik ellen kikelsz csak fordított előjellel."


Már épp akartam írni. :)

125. Mazsinka (válaszként erre: 122. - Megi04)
2013. máj. 31. 15:49
Pl. nálam első helyen az áll a korai szülés ellen, hogy egy 18 éves lány kb. felkészületlen, de nem is ez a jó szó: éretlen. Gyerek még. Ne a gyerekkel együtt akarjon felnőni, miközben ő lenne a bástya.
124. 130454e42d (válaszként erre: 122. - Megi04)
2013. máj. 31. 15:47
Bárkivel megtörténhet, azzal is aki fiatalon szül, nem korfüggő, inkább a személyiség határozza meg. Ugyanazt csinálod, mint akik ellen kikelsz csak fordított előjellel.
2013. máj. 31. 15:45

Ha jobb lenne a gazdasági helyzet, biztos vagyok abban, hogy többen szülnének fiatalon, vagy úgy egyáltalán. Anyám, apám egyszerű gyári munkások érettségivel. Házasságuk után 3-4 év alatt felhúztak egy szép családi házat nagy kerttel, mellette megéltek.


Ma egy egyszerű gyári munkás örül, ha kifizeti a számláit, és van mit enni.

122. megi04 (válaszként erre: 119. - Spinneli)
2013. máj. 31. 15:40

Nem igazán van saját véleményem,mert ha elmondom,az:"Sorban állás l@facért."Bármit írok,bele lehet kötni.Én kizárólag azt nem értem,aki lehülyézi azt,aki fiatalon szül.Senki nem lát a jövőbe.És soha nincs jó alkalom szülni.Mert még nincs pénz,még nincs ház,még nincs autó.Kellene nyaralásra,a gyerek iskolájára,erre-arra.Utána meg gyűjteni kell arra,hogy sikerüljön a baba.(Megint jelezném,nem azokról beszélek,akik önhibájukon kívül nem esnek teherbe!!)A baba nő,növekedik.Mindene megvan,hiszen anyuka erre gyúrt..Jár a kicsi táborba,balettre,zongorára.Nyelveket tanul,dráma tagozat.(A szerencsétlen halálra unja,de kit érdekel?Hiszen ez mind Őérte történik!!!)Megadatik neki,minden szép,és jó,hiszen anyu ezért gürizett.Ergo:Nem tanulja meg,milyen az igazi élet.Abban a pillanatban,ahogy nehézségekbe ütközik,leblokkol...Most ezt hogyan is kellene??Fene se tudja,hiszen nem balett,nem tábor,nem nyelv,nem színház..Akkor most mi legyen?...Pl.kábítószer...Na és? Mi van abban?Menő.És mit is tanult?Mindent,ami menő..

Hiába van meg mindene,esetleg nem elég talpraesett az élethez.Mert azt az egyet nem tanítják meg neki sehol.A túlélést...És akkor anya 60-70 évesen ül, elszomorodva nézi,és nem érti...MIÉRT?Hiszen ő mindent megadott..És a gyerek mégsem boldog!:'( Talán mert a boldogságot nem veheti meg senki a gyerekének,semennyi pénzért.

Tudom!!!Elsülhet jól is.Mindenki azt hiszi,ez vele nem történhet meg!Ó,dehogynem..

121. bd55e3f068 (válaszként erre: 120. - Megi04)
2013. máj. 31. 15:39
Erről írt Pms.
120. megi04 (válaszként erre: 118. - Mazsinka)
2013. máj. 31. 15:27
Ezt kizárólag csak ő tudhatja.Aki szül.Nem tisztünk ezért lehülyézni.
119. spinneli (válaszként erre: 115. - Megi04)
2013. máj. 31. 15:19
Én nem tudományos, hanem saját véleményre gondoltam.
118. Mazsinka (válaszként erre: 114. - Megi04)
2013. máj. 31. 15:19

Mert régen a nők nagy részének életcélja kb. kimerült abban, hogy jó háziasszonyok legyenek, és kevesen jártak egyetemre is közülük. Másrészt pedig jobban megéltek egy fizetésből, apukáéból.


Anyuka is, ha akart, tálcán kínálták neki a munkahelyet, állandósították, aztán szülhette rakásra a gyerekeket, dőlt a lé. Ha meg nem, otthon maradt, mert akkor nem volt ciki háziasszonynak lenni, azért.


Egy mai fiatal lányka ugyan mit tud felmutatni önerőből? Semmit. Egy egyszerű érettségivel évekig várhat egy középszerű melóra. Akkor mire fel szüljön?

117. spinneli (válaszként erre: 114. - Megi04)
2013. máj. 31. 15:18

Gondolom a mostani helyzetre gondolt.


Régebben azért nem volt ennyi lehetőség a továbbtanulásra, utazásra,élettapasztalat szerzésére, plusz a nemi szerepek is erősebb keretben voltak.A kiszámíthatóbb anyagi biztonságról nemis beszélve.

Dióhéjban ennyi az ok, ami miatt régebben a maihoz viszonyítva korábban szültek a nők.

116. Kukacc (válaszként erre: 107. - Liza2013)
2013. máj. 31. 15:18

49 évesen? Hűha.

Azért ennek rengeteg egészségügyi vonzata van...

115. megi04 (válaszként erre: 113. - Spinneli)
2013. máj. 31. 15:16

Attól függ,az első gyerekről beszélünk,vagy a "többedikről".

De kérdezz meg egy orvost,ÚGY,hogy előtte nem adsz neki pénzt...

114. megi04 (válaszként erre: 111. - Mazsinka)
2013. máj. 31. 15:14
Amikor iskolába jártam,az osztályomban (10 évesek voltunk)mindenki anyukája(kivétel az enyém,és még egy kislányé)29 éves volt.Vagyis 18-19 évesen szültek.(32.osztálylétszámról beszélünk).Akkor 30 nőnek véletlenül becsúszott?Vagy felelőtlenül gondolkodott?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook