Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
389. szimba (válaszként erre: 387. - Pipőci)
2009. nov. 30. 18:13
Milyen az a térdsín meg bokasín?
388. Era81 (válaszként erre: 386. - Pipőci)
2009. nov. 30. 14:59

Szia!

Engem is Orbán Ilona kezel, és a fórumozók nagy része ORFI-s.

387. Pipőci (válaszként erre: 385. - Era81)
2009. nov. 30. 09:39
A fiamnak térdsíne van éjszakára... el tudod képzelni? Mi egy újfajta cipőt vettünk neki, Softy a márkaneve (ez remélem nem reklám). Most a szandit hordja a suliban benticipőnek, mert ott tölti a nap nagy részét. Azt mondja, nagyon kényelmes.
386. Pipőci
2009. nov. 30. 09:37

Sziasztok!

Benéztem erre a fórumra, később (talán délben, mikor a lurkó alszik) elolvasok visszafele mindent, amit írtatok. Nekem a fiam beteg, 8 éves, pikkelysömörből kifejlődött fiatalkori reumája van, Orbán adjunktusnő kezeli az ORFI-ban, Balogh főorvos diagnosztizálta két éve. Úgyhogy érdekel a téma.

385. Era81 (válaszként erre: 380. - Szimba)
2009. nov. 30. 08:22
Én kaptam a bokámra is éjszakai sínt, én meg azt nem tudtam a mai napig megszokni. A doktornőm MBT cipőt javasolt, vettem is nemrég. Ha nem fáj a bokám, akkor eljárkálok benne, de ha fáj, abban sem tudok normálisan menni. Erről van valakinek tapasztalata?
384. Meda
2009. nov. 29. 21:09

Ezen nem lehet csodálkozni, hogy különbözőek a laborleleletek kimutatásai.


Na most, melyiknek higgyen a beteg???

Ez itt a kérdés.

383. szimba (válaszként erre: 382. - Meda)
2009. nov. 29. 19:38
Na ez érdekes. Mert amikor "otthon" (vidéken, anyukámnál) csináltatom, akkor minden negatív. Itt az ÁEK-ben pedig magasabb.
382. Meda (válaszként erre: 380. - Szimba)
2009. nov. 29. 17:58

Igen, létezik hogy a laborban elszúrnak valamit.

Ezért is szoktak kétszer is ellenőrizni, ugyanazon a helyen.

De lehet másik laborleletet készíteni máshol és összevetni az elsővel.


Egykori szobatársam is mondta: a vérsejtsüllyedése nagyon magas, soha nem csökken. Lakóhelye szerinti laboreredményének nem hitt a Balogh, ezért még egyszer vett tőle vért és összevetette. Eredmény: teljesen különbözőek a kimutatások.

381. Meda
2009. nov. 29. 17:47

Ja igen, most néztem meg az orfi honlapján, hogy az osztályon átszervezés folyik.....És pályázatot írtak ki Balogh helyére. A pályázat benyújtásának határideje: 2009.december 3.

A poszt legkorábban 2010.január 4.napjától tölthető be.


Nahát....

380. szimba (válaszként erre: 378. - Era81)
2009. nov. 29. 16:47

Nem, magasszárú fűzős cipőt írtak csak, azt is az ortopédián. (Nem nagyon hordom...) Itt nem igazán foglalkoznak vele.

De lekopogom, szerintem az elmúlt egy évben nem deformálódott tovább. Tavaly ősszel pár hét alatt nagyon "beesett", azóta szerintem ugyanolyan.

A süllyedést azért kérdeztem, mert nekem (kezelések mellett, biológiai, szteroid) mindig normális, 10 alatt van. Akkor is, ha tapintásra 4-5 ízületemben aktív a gyulladás.

Nyáron az Enbrel után volt 79, a CRP-m pedig 138.

(Ja, jut eszembe, a CRP-m is normális szokott lenni, a múltkor megvizsált a doktornő, és mikor látta, hogy a laboromon negatív a CRP, azt mondta, hogy az ki van zárva.) Létezik, hogy nem jó eredményeket adnak ki, elszúrnak valamit a laborban?

379. Meda
2009. nov. 29. 16:00
deformált térd, erről jut eszembe. Nyáron beleírtak a zárójelentésembe, hogy "deformált térdek". Ezt nem nagyon értem, hogy pontosabban mit is jelent? Igaz, artrózisos vagyok....
378. Era81 (válaszként erre: 377. - Szimba)
2009. nov. 29. 15:42

Persze, emlékeztem, hogy melyik izületeiddel van gond, azt hogy a csuklót teszi tönkre először a betegség inkább általánosságban értettem, én modjuk ebből a szempontból tankönyvi példa lehetnék.

A süllyedésem általában mutatni szokta a gyulladást,bár nagyon magas nem szokott lenni. Kb 20-30 között ingadozik általában.

Egyébként nekem is nagyon dundi a térdem, fáj is. Remélem a térd nem tud idővel eldeformálódni vagy ilyesmi, vagy csak lassabban mint egy kisebb izület.Egyébként a bokádra kell hordani sínt?

377. szimba (válaszként erre: 376. - Era81)
2009. nov. 29. 09:50

Nem, dagadni csak a térdeim szoktak, most már mindkettő, még akkor is, ha nem is fájnak. Gyönyörűek, két buci... Bár ez lenne a legnagyobb bajom.

A csuklómat ELŐSZÖR biztos nem fogja megenni, mert a két csípőm és egy bokám már odavan. :-) De remélem, később sem kerül erre sor. Bár az én betegségem annyira nem tipikus, hogy senki nem tudja, mi és hogyan fog lezajlani.

Nálam a főorvos úr sem akart feltételn terápiát váltani az Enbrel alatt, bár mindig szóba került, mert minden alkalommal aktív volt a gyulladás. Aztán mégis majdnem két évig húztuk. Én úgy érzem, hogy a Humiránál még az is jobb volt. Aztán majd kiderül.

Nem tudom, kérdeztem-e már: nektek a süllyedésetek mutatja mindig a gyulladást, vagy normál tartományban van?

376. Era81
2009. nov. 29. 09:00

Sziasztok!

Én is hallottam, hogy a főorvos januárban már nem lesz.Sajnálom Szimba, hogy rosszabbul vagy ,dagadt is a csuklód vagy csak fáj?Nekem egyszer viziten mondta a főorvos, hogy ez a betegség a csuklót nagyon "szereti",a betegek több mint 90 %-ánál érintett a csukló is és általában azt eszi meg a betegség először sokizületi gyulladásnál.Persze nem riogatni akarlak. Egyébként nálam eddig mindig az volt, hohyha a Balogh megnézett és látta, hogy rosszabbul vagyok, hogy azonnal terápiát akart váltani.A Humiránál is már augusztusban mondta, hogy váltsunk, de a doktornő még várt egy-két hónapot.

375. szimba (válaszként erre: 374. - Meda)
2009. nov. 29. 08:03
Semmi pontosabb infót nem tudok, én úgy vagyok vele, hogy ezt se veszem tutira. Majd megtudjuk időben. A dolgok lényege úgyis marad.
374. Meda
2009. nov. 28. 19:28

Lehet hogy mi betegek fogunk a legkésőbb megtudni.....hogy ki lesz a főorvos?

Balogh mikor megy nyugdíjba?

373. szimba (válaszként erre: 372. - Meda)
2009. nov. 28. 18:48
Ezt nem közölte, de lehet, hogy még ők sem tudják! :-)
372. Meda (válaszként erre: 371. - Szimba)
2009. nov. 28. 18:35
Ki lesz akkor a főorvos?
371. szimba (válaszként erre: 370. - Meda)
2009. nov. 28. 18:06
Az asszisztense mondta.
370. Meda (válaszként erre: 369. - Szimba)
2009. nov. 27. 21:26

Balogh jövőre nyugdíjba megy????

A Sevcichez meg kedden megyek....


Szerencsére már túlléptem a 2 dolgon: megnyugodtam. Két dolog bántott, az egyik visszérgyulladás. a másik térd artrózis.


Amúgy az állapotomhoz képest jól vagyok, még el ne kiabáljam magam.

369. szimba (válaszként erre: 367. - Meda)
2009. nov. 24. 07:56

Az talán túlzás, hogy semmit, mert nyáron azért sokkal rosszabb volt, amíg nem kaptam.

De most is úgy fáj a csuklóm, hogy majd' megzavarodok...

És ha jól emlékszem, a Humira Erának se vált be. Én egy hónap múlva megyek a főorvos úrhoz (állítólag jövőre nyugdíjba megy!) és Sevcic doktornőhöz, hát kíváncsi vagyok, mit mondanak.

368. Meda
2009. nov. 23. 13:54

Most kénytelen vagyok itthagyni Benneteket, majd ha újra működik az inetrnet, írok.


Üdv Mindenkinek.

367. Meda (válaszként erre: 364. - Szimba)
2009. nov. 23. 13:51

Szia Szimba!


Csodálkozva olvasom hogy a biológiai terápia önmagában Nálad nem ér semmit?


Kinek hogy hat a biológiai terápia? Ezt már Mindenkitől kérdezem.

366. Meda (válaszként erre: 361. - Era81)
2009. nov. 23. 13:48

Sziasztok!


1 hete összeomlott az internet, központi hálózati rendszerhiba miatt és majd kijönnek hozzánk a szolgáltatónk. Most fizetős netezőből írok.


Era, köszi a hozzászólásodat :)


Tényleg elüzletiesedett mindenhol az orvosi ellátások. Sajna. :(((


Most a front miatt nagyon fáj a fejem és nem vagyok túl jó passzban. A térdem szerencsére nem nagyon rosszalkodik.

365. Era81 (válaszként erre: 363. - F928b3b1ac)
2009. nov. 19. 10:28

Szia!

Én is jobbulást kívánok édesanyádnak. Nekem is azonnal a biológiai terápia jutott eszembe.Nekem az Arava volt az, ami mellé sokáig nem kellett semmit szedni. Ha jól emlékszem az nem szteroid.De annak is lehet ezer méllékhatása.

364. szimba (válaszként erre: 363. - F928b3b1ac)
2009. nov. 19. 07:46

Szia!

Azért jobbulást anyukádnak, hátha kitalálnak valamit, ami használni fog! Biológiai terápia nem került szóba?

Én éppen azt írtam nemrég, hogy sajnos nekem is egyedül a szteroid használ látványosan. Még a biológiai terápia se ér semmit, ha mellette nem szedek legalább 4 mg Medrolt.

2009. nov. 18. 21:27

Sziasztok!

Az Édesanyámon a születésem után jött ki a RA.

Mivel akkor még (1982-ben) nem foglalkoztak ezzel, sok éven keresztül Voltarent és Rheosolont írtak fel neki. Most 47 éves, nagyon rossz a fizikai állapota. Egyszer kb. 1 évig részt vett egy gyógyszer kísérletben, a szer amit adtak neki, akkor használt. Sajnos egy trombózis miatt abba kellett hagynia. Jelenleg Metotrexátot, Cataflamot, Medrolt szed az izületi gyulladására, emellett vérnyomáscsökkentőt, vízhajtót, véralvadásgátlót és gyomorvédőt is. Ha valaki szedett közületek szteroidot és sikerült más, non-szteroid készítménnyel sikeresen kiváltani, kérlek meséljetek, hogy mivel és hogyan, mert a szteroidok tönkreteszik a szervezetét.

Előre is köszönöm!

2009. nov. 18. 15:58

Kedves fórumozók,

van itt valaki, akinek a diagnózisa RA, AP vagy SPA és a kezelőorvosa felvetette a biológiai terápia lehetőségét (de maga a terápia még nem kezdődött meg)?

Ha igen, kérem írjon nekem egy privát üzenetet.

361. Era81 (válaszként erre: 359. - Meda)
2009. nov. 16. 18:46
Az utolsó mondat nagyon megszívlelendő lenne.A cikkben szó van az egészségügy és a profitorientáltság kapcsolatáról.Teljesen egyetértek. Sok orvos már a gyógyszergyártó cégek kezében van, és a világ egyik legjövedelmezőbb iparága a gyógyszeripar.Mindkét fél jól jár, a cégek azzal, hogy az orvosok az általuk forgalmazott gyógyszerejet írják fel, az orvosok meg az ilyen-olyan ingyenkonferenciákkal. Kezd elüzletiesedni minden.
360. Meda
2009. nov. 16. 17:48

Hát ez még nem az összes, de ennyi elég, hogy ez is van.


Mi a véleményetek?

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook