Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatal kolléganőm ruhazsepit használ, tocsog a takonytól a... fórum

Fiatal kolléganőm ruhazsepit használ, tocsog a takonytól a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
43. libikóka (válaszként erre: 41. - 96e4cb8ca7)
2023. márc. 6. 20:35
Nekem is van a táskámban,nem az orromnak de sokszor jól jött már
42. Bichi (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2023. márc. 6. 20:30
Mint pl. törölköző meg lepedő? Hát én amellett is undinak tartanám, de nem vagyunk egyformák, mindenkinek más veri ki a biztosítékot szerencsére, és pont ez a szép :D
41. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 40. - Libikóka)
2023. márc. 6. 20:17
A kisfiamnak is mindig van "t.kony rongya" extrém nátha esetére. Jobban szereti mint 50-60 papírzsepit elhasználni. Mikor gyerekek voltunk, mi is textilzsebkendőt használtunk otthon, nem volt azzal semmi baj, még emlékszem is, a legtöbb csíkos volt vagy a szélén virágmintás :D
40. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 18:34

Már nem használnék ruhazsepit,,de volt amikor az volt.

Emlékszem,,volt egy rongyos láda a konyhán,ha valamelyikünk nagyon náthás volt kapott egy darabot ,,valami régi ágynemű maradékból vagy hasonló,,és soha nem mosták ,,eldobtuk.Így vészeltük át a nagyon náthásat,,és persze ruha zsepivel kinti használatra, nem volt az akkor sem olyan nagy öröm.

39. syria (válaszként erre: 36. - Kacsahercegno)
2023. márc. 6. 17:51
Az a főnök, aki engedi, vagy elvárja, hogy betegen is dolgozzon a beosztottja akár a többiek rovására, elég marha, vagy alkalmatlan. Ráadásul azt se tudja, hogy pótolhatatlan munkaerőkkel vannak tele a temetők. "Egy kis náthával" nem kell hetekig otthon maradni, bőven elég megtoldani a hétvégét, vagy a mindenkinek járó szabadnapo(ka)t 1-3 nappal. Aki ennyi keresetkiesést nem engedhet meg magának, ott nagyobb bajok is vannak. Az egészség minden pénznél fontosabb.
38. syria (válaszként erre: 37. - Amaunet)
2023. márc. 6. 17:33
Szóról-szóra pontosan így vagyok, és így járok el.
37. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 17:17

Számomra éppen nátha idején praktikus a szövetzsebkendő. Kevésbé szárítja ki az orrom, mint a papír. A papírzsebkendő után még hetekig ápolhatom az orrom, hogy visszanyerje eredeti színét és ne hámlodjon. Persze, nem egyet viszek ilyenkor magammal és ha már nincs száraz hely rajta, akkor megy egy külön kis zacsiba.

Otthon sem kell rögtön a mosással kezdeni, mert beáztatom. Ezzel a szennyeződés 95%-a felbomlik. Már az áztatásból szinte tisztán veszem ki.


Kolléganődnek javasold, hogy cserélje napközben is többször a szövetzsebkendőt.

36. Kacsahercegno (válaszként erre: 35. - Syria)
2023. márc. 6. 17:15
Nem mindenkinek adatik meg, hogy a munkahelye jó szemmel nézi, hogy otthon marad "egy kis náthával". Persze elméletben bárki elmehet táppénzre, de azért a gyakorlat sajnos nagyon sok helyen nem ez. Arról nem is beszélve, hogy hány embernek jelent ez akkora keresetkiesést, amit nem engedhet meg magának. Tök klassz lenne, ha mindenkinek ennyi lenne, hogy ja megfáztam, akkor otthon maradok és pihenek.
35. syria (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 17:12
Tényleg cuki: betegen dolgozGATni, közben fertőzni másokat. 🤮
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Syria)
2023. márc. 6. 16:31

"Aki masszív náthás, azmaraggyon otthon és ne szórja össze a munkahelyét, a munkatársait a bacijaival! "

Ez most olyan cuki, néha igen, be kell menni dolgozni, vagy dolgozgatni :D

33. syria (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2023. márc. 6. 16:28
Ajánlom: [link]
32. syria (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 16:08

Aki masszív náthás, azmaraggyon otthon és ne szórja össze a munkahelyét, a munkatársait a bacijaival! Ha papírzsepit használna a fiatal kolléganőd az ugyanúgy tocsogna, és csak hiszitek, hogy higiénikus, mert nem kell kimosni.

"Aki biciklizéssel, helyben termett zöldségekkel és hasonlókkal megy szembe a globalizációval és a tömegkultúrával, az ugyanezt textilzsebkendővel is megteheti." Miért válassz textilzsepit? Mert olcsóbb, környezetkímélőbb, orrkímélőbb.

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Ibolyka43)
2023. márc. 6. 15:55
Különben nem lenne hol feltenned ezt a kérdést 🤷‍♀️
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Bichi)
2023. márc. 6. 15:53
Nyilván olyan dolgokkal mosom, amit nagyobb hőfokon szoktam mosni a fertőtlenítés miatt. A ruhákat általában nem túl magas hőfokon mosom.
2023. márc. 6. 15:40
Taknyos zsebkendőknek miért kell egy topik?
28. Bichi (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2023. márc. 6. 15:38
És megvárod, míg összegyűlik egy adag zsebkendő? Vagy a többi ruhához teszed? Én nem vagyok egy háklis fajta, de be nem tenném a ruháim közé a taknyos zsebkendőd, ahogy a szaros pelenkát sem...
2023. márc. 6. 15:21
Meg lehet érteni, jól felment egy év alatt a pzs ára. A spáros 10 csomagos tavaly 120 ft volt, a múlt héten 430 körül. Ez a legolcsóbb, ami nem ömlesztett. KÜlönben mi is szeretjük a hagyományos zsebkendőt, egyébként én is mosom, vasalom..
26. Miss Angel (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 15:21

el nem tudom képzelni,egy nagyobb náthánál hogy lehet ruhazsepit használni,percenkét orrot fújni egy zsebkendőbe és azt egész nap,mert gondolom,nincs a zsebében 1-nél több....én se örülnék,pláne ha arra gondolok,hogy azzal a kézzel fogdos mindent össze körülöttem,mert gondolom,nem mos kezet minden orrfújás után.

szóval felőlem is mindenki azt használ,amit akar,de ezt én sem tartom higiénikus megoldásnak.

25. levarosbukta (válaszként erre: 23. - C7e2a207e8)
2023. márc. 6. 15:19
Hát akkor sok minden lehetett, de hogy drága és jó? Azt kétlem! :)
24. Kacsahercegno (válaszként erre: 23. - C7e2a207e8)
2023. márc. 6. 15:18
Kivasalni? Minek? A takonynak nem mindegy? :D
2023. márc. 6. 15:14

Az én drága jó férjemet nem tudtam rászoktatni a papír zsepi használatához. Ragaszkodott a textil zsebkendőhöz. Undorító volt. Mosás után meg vasalni, nem is akárhogyan.

Megkövetelte, hogy vasalás előtt vízzel be kell locsolni és összegöngyölni. Ha átjárta a nedvesség, tökéletes simára kellett vasalni. Egy fikarcnyi gyűrődés sem lehetett rajta. Ha véletlenül siettem, és nem követtem a technológiai sorrendet - vízlocsolás nélkül vasaltam - hát akkor egy egész estét betöltő patáliát csapott.

2023. márc. 6. 14:31
Amúgy nem mindegy, mit használ a másik ember? Mármint szerintem is kicsit undi és nekem nem vmi praktikusnak hangzik a textil zsepi, de ha valakinek ez jó meg szereti, akkor nem mindegy? Nem nekem kell egy nedves rongyba fújni az orrom. 🤷‍♀️ Mondjuk az más kérdés hogy kirakja az asztalra, az tényleg undi és nem igazán illendő egy munkahelyen.
2023. márc. 6. 14:26
Mosogassa az ember? Neked nincs automata mosógéped? 😱 Pedig érdemes lenne kipróbálnod. Bedobod a koszos cuccot, majd kiveszed a tisztát. Sőt, vannak mosó- és szárítógépek. Bedobod a koszosat, kiveszed a tiszta és szárazat.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Syria)
2023. márc. 6. 14:08
Van akinek lehet praktikus és szereti, itt egy masszív nátháról beszélek amikor percenként fújod az orrod, és napi 100 zsepi alatt nem állnál meg. Ez után még hazaérve még náthásan mosogassa is az ember, meg teregeti esetleg? :) A papírzsepit meg azonnal dobom a kukába, nincs gyűjtögetés.
19. eandi78 (válaszként erre: 18. - Syria)
2023. márc. 6. 14:08

Igen, környezetvédelem. Inkább a textil. De csúnya, igénytelen vagyok a papírba is többször belefújtam, mert ugye nem csak akkor kell használni, amikor tényleg náthások vagyunk. Takony más, akkor az 1 zsepi is kevés 1 fújásra, az nekem is papírba megy, de évek óta nem volt ilyen.

Így is rengeteg fölösleges hulladékot termelünk. Palackozott vizet sem veszek, amit lehet próbálok csomagolás mentesen beszerezni. Mosható betétre viszont nem tudom rábeszélni magam. Illetve még lenne mit változtatni. Sajnos elég rossz anyagú zsebkendők kaphatók:(

18. syria (válaszként erre: 2. - ,zumba)
2023. márc. 6. 13:50

Így, így!

Utálom a papírzsebkendőt, sokkal komfortosabb a textil; a környezetvédelmi szempoktokról nem is beszélve. (A mosástól nem undorodni kell, hanem jól csinálni, mint anno a textilpelenkák tisztítását.)

Szüleimtől, nagyszüleimtől, egyéb hagyatékból sok került hozzám, a fiam is azokat használja. Próbáltam tőle elvenni, mert fogynak, hiszen a sok mosástól az évtizedek alatt kezdenek rongyolódni. Jött és követelte, ő sem hajlandó papírzsebkendőt használni. Bár tartok attól, hogy a minőség nem lesz olyan, mint a régi, jó, öregeké, rendelni fogok: htps://www.zoldbolt.hu/textil-zsebkendo-ferfi

17. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Soufflet)
2023. márc. 6. 13:48
Egyetértek. Ez nem a zsebkendő anyagáról szól. Az csak egyel több indok arra, amiért szidhatjuk a kedves kolléganőt.
16. b9e097a9f6 (válaszként erre: 5. - ,zumba)
2023. márc. 6. 13:46
Ma is van mosható. Sőt, még mosható menstruációs betéteket, bugyikat is kapni.
15. Soufflet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 13:18

Ha az asztalra rakja, akkor nem a zsebkendo angyagaval van a gond.

En ritka haklis vagyok az ilyesmire, de zsebkendot szinte mindig talalni a zsebeimben. Allandoan folyik az orrom. Lojem magam fobe emiatt?

14. Léna123 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 12:49
Szerintem is undorító.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook