Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatal anyukák fórum

Fiatal anyukák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
104. Kolli1987 (válaszként erre: 102. - Tarcalibetty)
2012. márc. 20. 17:25
Illetve ami az előbb lemaradt, hogy voltál mostanába úgy gyerekek nélkül valahol? 1-2 órára? Ha nem akkor szerintem érdemes lenne valakit megkérni, hogy vigyázzon a gyrkőcökre. Nekem ez az ami bevállik ilyenkor, hogy kicsit elmenni sétállni vásárolni amikor a párom itthon van. Sokszor elég egy kör a háztömb körül.
103. Kolli1987 (válaszként erre: 102. - Tarcalibetty)
2012. márc. 20. 17:23

Szia!


Sajnálom, hogy így alakulnak a dolgok nálatok. Nem próbáltad meg még a kicsit hordozni? Kendőbe esetleg. Én imádom és a lányo is. Sokkal nyugodtabb, hogy így viszem.

Kitartást, majdcak túl lesztek ezen is.

2012. márc. 20. 14:19

Sziasztok! Hogy telik a hét...nekem kissé zűrösen...Kezdtem úgy érezni mély ponton vagyok gyereknevelés terén...reggel az 5 hónapos babám ébreszt fél 8 8 körül, őt megetetem..azután spuri be a nagyobbhoz, aki közben felébred és már ugrik is ki az ágyból...gyors peluscsere, öltöztetés..persze mindez azután h lefejtem a maradék tejem nehogy újabb mellgyulladásom legyen(eddig kb 6 volt)...aztán elviszem a gyerekeket sétálni, mert a nagyobb imád játszótérre menni.A kicsi persze sír nyekereg mert ő nem annyira szeret sétálni, végül nagy nehezen alszik fél órát délelőtt..Azután felkel és újra meg kell etetnem...Gyorsan spurizok is haza, mert ugye annyira nincs jó idő hogy szabadban szoptassak..A nagyobb gyerek persze nem akar hazamenni..végül nagy nehezen hazaszenvedjük magunkat...megetetem a kicsit..közben igyekszem lekötni a nagyot..A kicsi elég nyűgös mert ugye alig aludt délelőtt...hiába próbálom elaltatni semmi nem válik be...szóval minden npom úgy telik h igyekszem megtalálni az egyensúlyt és a legjobbat adni mindkét gyerekemnek, de kifáradtam...a nagyobbik fiam feszegeti a határait, ha nem tetszik neki valami vagy mérges sikoltozik(komolyan nem tudom kitől tanulta mert tőlem biztos nem)...a sikoltozásólár ki vagyok lelkileg..próbáltam rászolni, elmagyarázni h ezt nem szabad kérje szépen amit szeretne(mert tudja úgy kérni), próbáltam büntetésbe tenni, nem figyelni rá csak akkor ha abbahagyta...de nem válik be semmi..vannak ugyan jobb napok mikor alig csinálja, de én már annyira kimerültem h sokszor csak sírok sírok...mit tegyek?

Annyira igyekszem jó, türelmes anya lenni, de úgy érzem h az elmúlt napok már túlhaladták képességeim...

A másik nehézség amivel küzdök h a fiam kijön az ágyból délután, gondoltam rá h biztos már nem álmos de ennek ellent mond h ő mondja h megy aludni meg fáradt s dörzsöli a szemét...most azt találtam ki leveszem az ágya egyik oldalát, így már nem olyan csábító kimászni..viszont nem tudom h marad így a helyén..

101. tarcalibetty (válaszként erre: 92. - Eriana)
2012. márc. 20. 14:03
Én is pont ugyanezt tapasztalom.Én 24 éves vagyok 3 éve leszünk házasok s már van egy két és fél éves és egy 5 hónapos gyerekünk...Mindenki nagy szemeket meresztget rám...azon meg sem lepődtem h sokan azt mondták a baba miatt házasodunk össze(Pedig már azelőtt elkezdtük szervezni az esküvőt h megtudtunk babánk lesz)..amikor az első fiam született a kórházban eleinte senki se mert megszólítani a szobatársaim közül, mint utóbb kiderült 18nak se néztek(ezt a bókot, ezek szerint öt évet simán letagadhatok)...Bolond ez a világ...
2012. márc. 18. 11:11

Sziasztok!


Ezt én se szeretem amikor azon kezd el valaki agyalni, hogy korán szültem. Senkinek semmi köze sincs hozzá. Nekem mondjuk annak idején az volt a szempont, hogy 30 éves korom előtt megszülessen az első babám. Ez sikerült is. :)

99. Vikike90 (válaszként erre: 92. - Eriana)
2012. márc. 17. 19:44
Szia:) Gratulálok a babához.:)
98. Vikike90 (válaszként erre: 88. - 1246f1921c)
2012. márc. 17. 19:39

Sajnálom ami történt:(

Szurkolok, hogy a Jézuska hozzon egy Babót nektek:) Milyen szép ajándék lenne:)

97. Eszterkee (válaszként erre: 95. - Eszterkee)
2012. márc. 17. 18:08
*átérzem
96. Eszterkee (válaszként erre: 93. - 1246f1921c)
2012. márc. 17. 18:05
remélem, annak ellenére, hogy most ilyen meleg van, nyáron normális lesz az idő :)
95. Eszterkee (válaszként erre: 92. - Eriana)
2012. márc. 17. 18:04

szia :)


gratulálok Nektek! :)

19 évesen mentem férjhez, 21 évesen szültem, átérezem a helyzeted :))

mikor szültem nekem is azt mondták az orvosok, hogy a legjobb korban vagyok :)

94. 1246f1921c (válaszként erre: 92. - Eriana)
2012. márc. 17. 17:08

:) Az emberek véleménye megoszlik. Van az egyik réteg, aki 18-26 évesen is családanya típus, hamar szeretne gyereket, megszeretne állapodni valaki mellett.

Aztán ott a másik réteg, akik 27-38 év között látják elérkezettnek az időt a családalapításra.


Mindkettőnek van előnye-hátránya is, szerintem gusztustalan dolog, hogy valaki ezért megnéz, lenéz valakit.

Én is éreztem már ezt, és elég bántó... :)

Senkinek semmi köze a másik életéhez, elvégre nem neki kell azt élnie...


Gratulálok a babához! :)))

93. 1246f1921c (válaszként erre: 91. - Eszterkee)
2012. márc. 17. 17:06

Kicsit túrázgattunk a kutyusokkal, elmentünk fagyizni, élveztük a napsütést.


Bolond az időjárás. :D De tényleg, pár napja még én is nagykabátban sétálgattam, most meg egy pulóverben... :)


Mi lesz itt nyáron?

92. eriana
2012. márc. 17. 16:39

Sziasztok!


Én májusban leszek 25, a férjem pedig 27 éves. Már két éve házasok vagyunk, most vagyok a 15. hétben. :) Szerintem még ide tartozom. A védőnő két hete azon lelkendezett, hogy milyen jó ilyen fiatal kismamával találkozni... Pesten.


Már akkor is sokan bolondnak néztek, mikor összeházasodtunk, barátok közül is volt, aki arra gyanakodott, hogy biztos jön a baba, és sürgős a dolog. Pedig nem így volt. Élveztük még 2 évig, hogy kettesben vagyunk, most pedig elérkezettnek láttuk az időt az első picúrhoz. :)(albérletben lakunk, és nem vagyunk eleresztve anyagilag, de szerintem sosincs tökéletes idő)


Mai napig az a reakció, ha új emberekkel találkozom, hogy nagy szemmel néznek rám, hogy már férjnél vagyok, hát még hogy babát is várok... Már csak nevetek ezen. (Mondjuk lehet, hogy közrejátszik, hogy nem néznek 24-nek általában, max 20-nak)Pedig szerintem tökéletesen időben vagyok, a legjobb és legegészségesebb korban a szüléshez! :) Asszem a világgal nem stimmel valami... Bocsi, hosszú lett, de most kijött belőlem. :D

91. Eszterkee (válaszként erre: 90. - 1246f1921c)
2012. márc. 17. 16:26

tegnap és tegnap előtt voltunk, hihetetlen milyen meleg lett hirtelen. pár napja még téli kabátot húztunk, ma meg már kabát nélkül lehet levegőzni :)


Ti is voltatok valahol?

90. 1246f1921c (válaszként erre: 89. - Eszterkee)
2012. márc. 17. 16:14

Muszáj pozitívnak lenni. :)))


Ti kihasználtátok ezt a szép időt? Voltatok valamerre? :)

89. Eszterkee (válaszként erre: 88. - 1246f1921c)
2012. márc. 17. 16:05
örülök, hogy ilyen pozitív vagy! :) remélem sikerül a karácsonyi ajándék :)
88. 1246f1921c (válaszként erre: 87. - Eszterkee)
2012. márc. 17. 15:56

Nem, szerencsére nem. Négy hetesen spontán távozott a baba.

De nem adjuk ám fel, most szépen fel van készülve minden odalent egy babára, szóval karácsonyi ajándékra gyúrunk! :)

87. Eszterkee (válaszként erre: 84. - 1246f1921c)
2012. márc. 17. 11:56
oh nagyon sajnálom... :( műtétre is szükség volt?
86. 1246f1921c (válaszként erre: 85. - Kolli1987)
2012. márc. 17. 08:08

Helyeket még nem igazán néztünk, de mindenképp homokos tengerpartos részre szeretnénk menni. :)


Ha a Balatonra megyünk, akkor csak Siófok jöhet szóba. :)

85. Kolli1987 (válaszként erre: 84. - 1246f1921c)
2012. márc. 16. 10:49

Mi is nagyon szűk családdal terveztük csak a szülők és nagyszülők. Így leszünk 16-an.

Szorítok nektek, hogy jöjjön a baba.

Mind a két ország ahová tervezitek nagyon izgalmas. Olaszba merrefele gondolkodtok? Én egyszer vootam kint.

84. 1246f1921c (válaszként erre: 76. - Kolli1987)
2012. márc. 16. 07:47

Nálunk is felmerült már az esküvő gondolata a napokban, augusztus környékére... :)

Hát majd meglátjuk, hogy is alakulnak a dolgok. Bár egyszerű lenne, csak a nagyon szűk család, 15-20 fő, és polgári, két tanúval.


Nyaraláson gondolkozunk, de mivel ez a hónap még sem jött össze, ez attól is függ, hogy a mostani ciklus sikeres lesz-e baba terén.

Ha igen, akkor a pocak és baba miatt csak belföldön maradunk, a Balaton környékén.

Ha még sem sikerülne nyárig, akkor külföldre mennénk, Görögbe vagy Olaszba.

83. Arianne113 (válaszként erre: 76. - Tarcalibetty)
2012. márc. 14. 16:31
nem olvastad el amit írtam.. saját lakás VAGY saját albérlet, egy nyugodt hely.
82. Kolli1987 (válaszként erre: 81. - Vikike90)
2012. márc. 14. 16:14

Köszönöm szépen. :)

Holnap itthon lesz párom valószínűleg itthon maradunk. Vagy délután elmegyünk kicist sétálni. Még nincs konkrét terv.

81. Vikike90 (válaszként erre: 76. - Kolli1987)
2012. márc. 14. 12:28
gratulálok az esküvőhöz:)
2012. márc. 14. 12:26
Szia. Eddig jól telik a hét:) teganap hozott anyum egy babakocsit Márkómnak, de hát én azzal nem égetem se a Babót se magamXD nem egy az ízlésünk:( pedig örültem, hogy nem kell venni, de mégis kell:(holnap jön a legjobb barinőm, itt alszik nálunk úgyhogy pletyuparti lesz, mert rég találkoztunk. és ti?
2012. márc. 14. 10:48

Sziasztok!

Hogy vagytok? Hogy tellik a hét? Mi a programotok a hosszú hétvégére?

2012. márc. 12. 20:29
Mi pénteken kezdtük az alma kóstolást:) nagyon ízlik neki, de fájt tőle a pocoja Márkónak, úgyhogy ma pihentettük a pociját. Holnap egy őszibarival próbálkoznk majd. Ti hogy csináljátok Gergővel?
77. tarcalibetty (válaszként erre: 77. - Tündi's Dream's)
2012. márc. 12. 15:49
Jól telt a hétvége...elkezdtük a hozzátáplálást Gergő babánál...most kóstolgat és figyeljük mi az amit bír a pocakja:)
76. Kolli1987 (válaszként erre: 77. - Tündi's Dream's)
2012. márc. 12. 11:17

Sziasztok!


Mi nyára terveztük az esküvönket. :) júliusra. Szerintem mot is annyi lesz a nyaralás, hogy lemegyünk 1-1 hétre a nagyszülőkhöz. :)

Meg megyünk állatkertbe meg itt fönt Pesten kirándulni, piknikezni.

Ti terveztek valamit a nyárra?

Hogy telt a hétvége?

75. tarcalibetty (válaszként erre: 61. - 1d97508455)
2012. márc. 11. 23:00

Az én párom szerencsére segít de meg kell kérni rá, mert a fiúk másképp működnek mint mi:)


A férjem fiatalabb nálam másfél évvel:)

Én most leszek 25 ő 23:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook