Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiam 1 éve munkanélküli, mit tehet itt egy anya? fórum

Fiam 1 éve munkanélküli, mit tehet itt egy anya? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. temmp (válaszként erre: 23. - DomEva)
2023. szept. 8. 20:11
Ezt a "szakembert" te fizted?
39. Asea
2023. szept. 8. 19:05
Kódold le a netet vagy szüntesd meg.. 💁🏻‍♀️ nem lesz net,nem lesz játék. Ha játszani akar kell pénz,a pénzhez meg munka kell.
2023. szept. 8. 15:29

Meg is van. Olvasd csak végig.


[link]

37. Ágio8405 (válaszként erre: 33. - DomEva)
2023. szept. 8. 15:26
Hát ugyanezt az sztorit mondta pedig. Nem akar dolgozni. Nem fog becsicskulni a társadalomnak. 130kg, az volt a terve hogy játékokkal keres pénzt de senki nem nézi. Minden stimmel.
36. Cherry Coke :) (válaszként erre: 32. - DomEva)
2023. szept. 8. 14:39

Ha felemeled a hangod az nem agresszivitás.

Nekem is van hasonló korú fiam,soha életében nem bántottam,de ebben az esetben minimum megrugdosnám.

(Persze ha mindez igaz amit írsz.)

35. birebora (válaszként erre: 34. - _Berry_)
2023. szept. 8. 13:49

Ez jó megoldás lehet.

Falnak mennék ha ilyen gyerekem lenne. Nyilván ez a fiatal ember pszichiátriai beteg.

34. _Berry_ (válaszként erre: 32. - DomEva)
2023. szept. 8. 13:07
Akkor látványosan fogj egy bőröndöt, pakolj össze neki, tedd a bejárati ajtóhoz és közöld vele, hogy 1 hete van, hogy akár önkéntes munkát találjon, ha nem, akkor mehet ahova akar. Van az a pont, amikor nem áldozhatod fel tovább sem magadat, sem a másik gyereket. Ha hajlandó megtenni amit kérsz, akkor meg pszichológust is váltani kellene, aki segít neki rájönni arra, hogy milyen irányban tanuljon, ha már a diplomája semmit sem ér és tudása sincs. Aztán a súlyával is foglalkozni kellene, ha lefogy, akkor utána tanulás mellett árufeltöltőként, raktárosként is tudna dolgozni. Még ha megtehetnétek is, hogy otthon üljön, akkor sem normális, hogy nem veszi ki a részét semmiből és nem segít még azzal sem, hogy mosna, főzne, takarítana, amíg te dolgozol.
33. DomEva (válaszként erre: 27. - Ágio8405)
2023. szept. 8. 12:22
Erről nem tudok. De nem is hinném, hogy egy baba-mama fórumra írogatna.
32. DomEva (válaszként erre: 26. - Cherry Coke :))
2023. szept. 8. 12:22
Hidd el próbáltam vele agresszív lenni, de meg sem kottyan neki. Egyszerűen az arcomba belemondta, hogy nem érdekli az egész.
31. Kacsahercegno (válaszként erre: 28. - 3066f49f9a)
2023. szept. 8. 11:42
Szerintem ezeket ugyanúgy a szóban forgó "gyermek" írja, nem az édesanyja. Ugyanaz a stílus, mint a múltkori fórum...
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - DomEva)
2023. szept. 8. 10:27
Ez nagyon durva. Sajnos tanácsot nem tudok adni, mivel neked már nincs ráhatásod arra, amit neki kell elhatároznia. Sokkal korábban kellett volna valamit tenned, amikor még megtehetted volna. Mivel a pátyolgatás csak mélyítette a helyzetet, én drasztikus lépést tennék. Felnőtt ember, tanuljon meg felelősséget vállalni saját magáért. Neked meg el kell hinned, hogy bármit is mond, képes a saját lábára állni, amennyiben rá van kényszerítve. Ha ezek után hajlandóságot mutatna a változásra, támogatnám benne. Értem, hogy a fiad, és nehéz megtenni vele. De ha nem teszel semmit, mindhármatokat végérvényesen tönkretesz. Te elsősorban magadért és a kiskorú lányodért vagy felelős, nem pedig a felnőtt fiadért. Nem áldoznám fel a kislányomat azért, hogy egy felnőtt férfi szolgája legyek, aki anyagilag, egészségileg és lelkileg is kizsigerel.
29. Amaunet (válaszként erre: 19. - DomEva)
2023. szept. 8. 10:25

Igen, rabszolgaság, de aki nem született vagyonos családba annak azért, hogy éljen dolgoznia kell.

Ez így volt mindig. Még az ősembernek is el kellett menni vadászni, ha életben akart maradni.


A fiadat innen már nem fogod visszahozni.

Valamit nagyon elb.szarintottál a nevelésében.

Már kicsi gyermekkorában célokat kellett volna elé tűzni.

De gondolom te egy önfeláldozó anyuka lehetsz, aki mindenben kiszolgálja a gyermekeit.

Legyen főtt étel a hűtőben és annyi. A gyermekeid mindent meg tudnak csinálni és meg fogják, ha nincs anya.

Különben a lányod is a nyakadon marad.

28. 3066f49f9a (válaszként erre: 25. - DomEva)
2023. szept. 8. 10:01
A fiadat sem érted, és szerintem nem is ismered. Nem tetszik, ahogy írsz róla. Nem véletlenül jutott oda, ahol van.
27. Ágio8405 (válaszként erre: 19. - DomEva)
2023. szept. 8. 07:32
Pár honapja a fiad is irt ide, arról tudsz? Ha igaz ez az egész és tényleg ő irt akkor (a sztori tök ugyanez volt csak E/1 személyben leírva) akkor teljesen el van borulva az elméje.
26. Cherry Coke :) (válaszként erre: 25. - DomEva)
2023. szept. 8. 06:47
Legyél te agresszív,hátha meglepődik,kicsit észhez tér,látod,semmi jó meg szép nem történt ezzel a hozzáállással.Kicsit ütögesd meg,mondjuk én már rúgnék is nem kicsit,ordítva persze,hogy hatásosabb legyen,talán meglepődik rajtad,hogy "ki ez a hülye,még agyvérzést kap itt nekem,és akkor,ohh mi lesz velem"...hidd el,néha drasztikusnak kell lenni...
25. DomEva (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. szept. 8. 01:44
Én is nagyon remélem, hogy nem lesz agresszív. És sajnos én sem értem a pszichológust.
24. timycat (válaszként erre: 23. - DomEva)
2023. szept. 8. 01:39

Ki kell zökkenteni. Remélem nem válik ön- és közveszélyessé.


Én nem is értem ezt a pszichológust... Szerencsére nem vagyok jártas ezekben.

23. DomEva (válaszként erre: 22. - Timycat)
2023. szept. 8. 01:16

Én sem tudom, hogy melyik Chipses zacskóból szerezte ez a nő a diplomáját, de elvileg olyanokat mond a fiamnak, hogy a lustaság nem létezik, meg szerinte még a videojátékfüggőség sem létezik. Ami azért vicces, mert az addiktológiai ambulancián dolgozik, ott klinikai szakpszichológus és függőségbetegekkel foglalkozik. Fiam is úgy került hozzá, hogy videojáték függőséggel ment be az apjával oda. De pont az ellenkezőjét kaptuk amit vártunk, most jelenleg mindenféle panelmondatokat tanít a fiamnak, mert elvileg ellenünk kell harcolnia, vagyis erre buzdítja a pszichológus a fiamat... Mert hogy mi vagyunk itt a főellenség a sztoriban. Kész káosz.

A netmegszüntetés lehet, hogy már csak ez marad opció. Csak akkor úgy érzem valaki torkát elvágja érte...

22. timycat (válaszként erre: 21. - DomEva)
2023. szept. 8. 01:04

Jézusom, ennek a pszichológusnak van papírja? 🤦‍♀️


Tragédia, tényleg nagyon rossz helyzetben vagytok. Ilyen a világon nincs, hogy egy pszichológus titeket szülőket "diagnosztizáljon" hallomás alapján, ahelyett hogy tenné a dolgát.

Viszont mivel nagykorú a fiad, nem tehetsz semmit annak érdekében hogy korrekt tájékoztatást kapj a fiad kezeléséről.


Sajnos nem tudok tanácsot adni, csak amit lentebb írtam, hogy net ki, aztán hogy ez mit vált ki belőle?

21. DomEva (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. szept. 8. 00:58

Apja, volt férjem próbált beszélni a pszichológusával, de a pszichológus nem fogad minket, mondván mi rontottuk el a gyereket és nem szeretne nárcisztikus emberekkel beszélni páciensei bizalmas dolgairól. Velünk ellenséges az a nő. Annyit árult el, hogy dolgoznak rajta, hogy munkaképes legyen.

Még mielőtt kérdezné valaki az apját, 4 éve váltunk el és messze élünk egymástól így a szétköltözés után. Távolról, telefonon keresztül próbál segítséget nyújtani, nagy ritkán ideutazik, de aktívan csak telefonon nyaggatja a fiút, sokat nem tud tenni az ügy érdekében.

20. timycat (válaszként erre: 19. - DomEva)
2023. szept. 8. 00:48

Nem nagyon tudsz mit csinálni magad.

A pszichológusával esetleg tudnál beszélni? Írtad hogy nem értek el semmit, de gondolom a fiadtól van ez az infó, én beszélnék a pszichológussal hátha tud neked tippet adni, persze ha egyáltalán beszélhet neked róla, a terápiáról hisz a gyereked már nagykorú.


Még talán azon gondolkodj el hogy lemondod a netet, mással ahogy leírtad nem tudod kizökkenteni.

19. DomEva (válaszként erre: 16. - Perzsacica)
2023. szept. 8. 00:31

Összeültem vele többször is, nem hatotta meg. Többször kijelentette, hogy inkább a halál mint a munka. Szerinte dolgozni egyszerű rabszolgaság. Ha meghalok akkor azt mondja, hogy Ő is jön utánam, mert nem lenne képes önfenntartani magát.

Amit szeret csinálni az az egész nap számítógépes játékok csesztetése. Szokott napi pár órát közvetíteni az interneten, hogy játszik. Csak sajnos a lőtéri kutyát nem érdekli amit művel. Ezt már vagy 15 éves kora óta mondja, hogy Ő ebből fog megélni, de hiába csinálja 8 éve, nem tudott semmit sem felmutatni. Levegőn kb. 15-20 percet van kint, szokott sétálni az utcán. Egyszerűen be van zárkózva és nem csinál semmit... Pénze sincs semmire de az összes barátja megutálta állítása szerint az elmúlt évben.

18. DomEva (válaszként erre: 17. - _Berry_)
2023. szept. 8. 00:24

Dunaújvárosi Egyetem. Sajnos az ország bohócegyeteme, több újság is írt róla most a nyáron, hogy mi is történik a falak között, így a hír sajnos eljutott a munkáltatókhoz. Az ide bekerülő diákok nagyon kevés ponttal kerülnek be, az innen kikerülő diákok pedig egy semmit nem érő diplomával törölhetik ki a fenekük.

Leültem vele, többször is. Nem hatotta meg. Én értem, hogy kudarc érzés, de egyszerűen az élet megköveteli, hogy akkor is kell dolgozni, nem engedhetjük meg, hogy ne dolgozzon. Lehet tényleg lakatot kell tegyek a saját hűtőmre... Borzasztó.

17. _Berry_ (válaszként erre: 1. - DomEva)
2023. szept. 7. 23:05

Ez egy ördögi kör, mert ha kövér, akkor nem fog menni a fizikai munka. Viszont ha ezen az egyetemen nem tanult semmit, (ez melyik egyetem?) akkor nyilván tudja, hogy nincs meg a tudása, amit az interjúk is igazolnak számára. Ez már nem egyszerűen lustaság, hanem a kudarc érzése, amit kifogásokkal hárít.


Ülj le vele és mondd meg neki, hogy egyre drágább minden és a nincsből nem tudod tovább finanszírozni, hogy otthon ül. A hűtőre meg tegyél lakatot, vagy egy ideig próbáld meg, hogy csak annyit vegyél minden nap, amit megesztek a lányoddal. Neki meg max. 1 szelet kenyér meg rá valami, így éhen nem fog halni, csak le fog fogyni, vagy végre kezd valamit.

2023. szept. 7. 22:45

Üljetek össze mindnyájan a hétvégén. Mondd el a gyerekeidnek, hogy anyagi csőd szélén álltok , az egészséged is kezd rámenni. Egy ideg összeroppanás hónapokig eltarthat. Nem annyira kicsik már , hogy ne fogják fel. Biztosítsd őket, hogy a nehézségek ellenére nagyon szereted őket. Ez legyen a családi hajtőerő , a szeretet. Ha csak kritikával tudod kezelni azt a fiút, akkor neked is van mit behoznod.

Ha netán kórházba kerülsz mit tudnak tenni akkor, miből fognak megélni? Mi lesz ha a lakást/házat is el kell adni a megélhetés miatt?

Kérj tőlük tanácsot, ötleteket, amit be tudnak vállalni.

A munkanélküliség vidéken nagyon sok embert érint sajnos és a munka adók mindig a saját hasznukkal vannak elfoglalva, ha fel is vesznek gyakori , hogy kihasználják az embert, a fiatalokat meg sajnos még inkább / környezetemben nem egy ilyen volt/ . Ez még tovább nehezíti a lehetőségeket.


Másrészt a fiúnak valami önbizalom növelő tevékenységet kellene elkezdeni. Kezdetben napi 15-20 perc szobabicikli a tévé előtt. Ezt csak ti tudjátok, hogy miben jó, mit szeret csinálni, valamiben mindenki jó.

Amíg nincs munkája addig menjen el valahova önkéntesnek, pénzt ugyan nem kap érte de kimozdul otthonról és emberek között lenne, netán megtalálná valami várt lehetőség.

Sok sikert!

15. Hannelore (válaszként erre: 14. - Hannelore)
2023. szept. 7. 22:19
14. Hannelore (válaszként erre: 13. - DomEva)
2023. szept. 7. 22:18
Értem. De legalább megpróbáltátok. Családállításon is voltatok? Az más módszer teljesen. Te a fiad témájával közvetlenül nem dolgozhatsz helyette, de azért áttételesen igen, és az is feloldhat sok mindent abból, ami ezt a megrekedést okozza a fiadnál.
13. DomEva (válaszként erre: 12. - Hannelore)
2023. szept. 7. 21:47
2018-ban és 2020-2022-ig jártunk családterápiára, de sajnos üres fülekre talált mindegyik ülés, semerre nem tudtunk haladni. Végül otthagytuk, mert semmit nem ért. Én már nem fogom megkockáztatni a munkám ilyenekkel újra, mert irodaidőben nem enged el a munkahelyem sehova, meg úgy érzem ezen már nem tud segíteni, ha 4 év családterápia semmit nem ért eddig.
2023. szept. 7. 21:34
Elmehetnétek családterápiára. Ha nincs pénz kettőre, akkor az ő egyéni terápiája helyett. Nincs személyiségtorzulás családi gyökér nélkül. Előremozdíthatja a kapcsolatotokat is, és talán számodra is megérthetőbb lesz az ő működése addig is míg el tud indulni az élet útján. Átjön az írásodból, hogy mennyire nem tartod őt sokra, ez pedig önértékelését nem segíti, ami a megrekedtségét okozhatja. A nagy arcoskodása mögött nem valószínű hogy egészséges önbizalom van.
11. tsfmvk (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2023. szept. 7. 21:28
Pont akartam írni, hogy mótvá.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook