Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Férfi hiszti, vagy csak indulat? fórum

Férfi hiszti, vagy csak indulat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
82. c8ec504c40 (válaszként erre: 56. - Zebracsikó)
2013. febr. 24. 10:36

Abban a helyzetben szerintem okos volt előhozni, mert elgondolkodhatott rajta... egyébként is, én nem hagynám, hogy apám így beszéljen anyámmal, egyik helyzetben sem, de ez már egy másik történet.

S ha már beszélgetek vele róla, akkor muszáj ráébreszteni, hogy mi állhat a hirtelen felindulásai hátterében. Neki természetes, ahogy az apja viselkedik... de mivel férfi, nem esik le neki, hogy hogy érezheti közben magát az anyukája, na erre világítottam én rá. Sajna az anyja általában ráhagyja a férjére, így az nyugodtan "verheti a szavaival", csúfolódhat és hasonlók (hálisten ennyire messzire az én férjem nem megy, de határozottan megvan benne az apja fejleharapós viselkedése).

81. c8ec504c40 (válaszként erre: 55. - Acuko)
2013. febr. 24. 10:32
Erről a Johnny nevű fickóról beszéltek? Úgy tűnik nőgyűlölő a leírása alapján. Lehet, hogy fél tőlünk. Tudjátok, a nagy ego mögött valójában egy rémült, gyáva nyuszika lakozik általában. Csak így akar kitűnni, pedig ez egyáltalán nem szimpi, sőt. Jó, ahhoz megvan a joga, hogy leírja a véleményét, de nem sértő stílusban.
80. timycat (válaszként erre: 59. - Zebracsikó)
2013. febr. 24. 10:32

Azért ez nem így van, nyugodtan végezhet a pasi is házimunkát; az enyém pl imád bevásárolni, egész jól bánik a porszívóval, felmosóval, portörlő kesztyűvel; akár magától is nekikezd. Rühelli a rendetlenséget, koszt... márpedig én dolgozom napi 10-12 órát melóhelyen, meg utána itthon még néhányat és mivel ő non-stop itthon van (mert ilyen a munkája), neki egyértelmű hogy ha nekem nincs időm akkor is valakinek meg kell csinálni. Hiába jön heti 2szer 6 órában takarítónő 4 macskánk, 1 nyulunk és 1 gyerekünk van, napi egyszer nem árt felporszívózni azt a párszáz négyzetmétert és nem sértődik be, hogy ez mostanában az ő "feladata" és egyáltalán nem papucs... csak rájött, hogy ennyi bőrt már nem lehet lehúzni rólam. Persze a fürdőket nem ő takarítja, a mosógép, szárítógép, mosogatógép működése neki magas és nem érdekli, de ennyit meg én is meg tudok csinálni... már csak a vasalásra kéne rávennem


Az autótakarítást meg én szeretem csinálni, szívesen elbíbelődök vele, füvet nyírni is szeretek, kertben téblábolni, már ha van időm

És ezekből nálunk nincs konfliktus, pedig mindketten "normális" női-férfiszerepeket közvetítő családból jöttünk, csak az élet változik

79. c8ec504c40 (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2013. febr. 24. 10:30

Leírtam, hogy mire kértem meg. De ha akár egyszer-kétszer háztartási dologra kérném meg, abban sem szakad le egyetlen férfi ujjáról sem a karikagyűrű :) Szóval szerintem arra sem moroghatna jogosan, mert ma már mi nők is bőven csinálunk férfi munkákat is.

De most nem erről van szó.

78. c8ec504c40 (válaszként erre: 48. - Spinneli)
2013. febr. 24. 10:28

Beszélgettünk már róla...


Egyébként a párom "normális" ember, leszámítva a munkamániáját és ezt a hirtelen indulatkitöréseit, amit abban a pillanatban, amikor HIRTELEN kitör rajta eléggé ledöbbentő, meghökkentő - és valljuk be, nem kellemes, ha leordítják az ember fejét. Nem tudom másra fogni, mint hogy ő ezt tényleg eltanulta a szülő házból. Ha valami nem úgy történik az apjánál és nála, ahogy ő akarja, akkor azzal védekezik, hogy támad a szó szoros értelmében. Rossz minta, amit nem mindig hagyhatok szó nélkül.

Rájöttem, hogy az ember más problémáját sokkal hamarabb megoldja (vagy legalábbis tud jó tanácsokkal szolgálni), de a saját magáéban nagyon ambivalens, tanácstalan tud lenni. Ezért is jó ez a weboldal, mert több szempontból is elemezhetünk egy-egy szitut. De azért ne felejtsük el, hogy egyikünk sincs a másik "mokaszinjában".

77. spinneli (válaszként erre: 52. - Muraja)
2013. febr. 24. 10:00
Akkor elmondhatjuk, hogy két oldalú dologról van szó, és senki sem tökéletes.
76. 9678a02221 (válaszként erre: 75. - Muraja)
2013. febr. 24. 09:41
Karaktered. Es harmonikus:)Te fikazol mindenkit ezen a portalon meg emlekszem a magyarokkal kapcsolatos velemenyedre.Egyebkent koszi jol vagyok a csalad is jol van :)
75. Muraja (válaszként erre: 74. - 9678a02221)
2013. febr. 24. 09:34

Igazad van feladom a hozzad hasonlo embereket no tudod te magadis ....

Mond te ez a karakterod ? vagy csak alarc ? az a masodik lenne a könnyebitö eset..

Nem lehetsz te boldog avagy harminus ember az egy bisztos .

No de ezek utan nem kivanok töled egy komentet sem . vilagos ? !

74. 9678a02221 (válaszként erre: 72. - Muraja)
2013. febr. 24. 09:30
Add fol. Neha semmi ertelme annak amit irsz. Az meg hogy jon ide hogy a fiad elvalt es a gyerekek lathatasat hogyan oldjak meg???? Megis jo otlet lenne az a villamosszek :)
73. 9678a02221 (válaszként erre: 70. - B8103f009a)
2013. febr. 24. 09:26
En itthon vagyok es meg igy is elvarom a ferjemtol hogy besegitsen. Egy haztartas vezetese nem kis feladat es azok a nok akik szerint ez csak a no feladata szerintem sulyos onertekelesi zavarral kuzdenek.
72. Muraja (válaszként erre: 68. - 9678a02221)
2013. febr. 24. 09:20
Senki testvere nemvagyok , amikor utakon voltam egy fiatal egyetemista nanym volt .Lakasunkban aminek egy reszet ki lehetet adni ott lakot. Nagyon aranyos kis teremtes szociologiat tanult es nem volt töle messze az a felfogas hogy igenis nincs az ami " ferfi " ergo " nöi " Ma az egyik fiam egyedul valtakozoan vannak a gyerekek egy het nala egy het a mamajuknal . Igy megy ez mar hosszu eveken at annelkul hogy valaha is engem hivott volna segitsegre . Tiszteletet es plane a gyerekek iranyat .
71. selena78 (válaszként erre: 59. - Zebracsikó)
2013. febr. 24. 09:18

Alapvető, hogy egy férfi ne végezzen házimunkát?


Ugye csak viccelsz?

70. b8103f009a (válaszként erre: 59. - Zebracsikó)
2013. febr. 24. 09:07

Szerintem ez akkor alapvető, ha meg tudja engedni magának, hogy a feleségének ne kelljen eljárni dolgozni, mert el tudja tisztességesen tartani, anyagi biztonságot tud teremteni a családjának. Persze, már amelyik nő erre hajlandó, mert nem mindenkit elégít ki, ha csak házi tündér lehet.

Abban igazad van, hogy a szerepeket összemosni, felcserélni nem szabadna, na de azért nehogy már leessen egy férfi ujjáról a karikagyűrű, ha elmosogat, porszívóz, netán főz ha tud. A közös háztartást egy olyan családban ahol mindkét fél dolgozik, közösen kellene vinni. Az miért jogos, hogy vannak férfiak, akik letudják a 8 órájukat (mert sok pasi csak ennyit dolgozik, és ezen felül semmit nem tesz, hogy jobb legyen, több legyen a családjának, a nap többi részében a lábát lógatja, várja a sült galambot a feleségétől) a munkahelyen, azután már csak az újságolvasás, tv-zés, netezés...stb a dolguk?! Miközben a feleségük ugyanúgy ledolgozta a 8 óráját,(vagy többet) lót-fut a gyerekekért, tanul velük, vacsorát készít, és egyéb háztartási munkát végez. Ez így rendben lenne? Mert szerintem nagyon nincs!

69. 9678a02221 (válaszként erre: 57. - Acuko)
2013. febr. 24. 08:52
Ne maaar!!Ez nagyon ovon aluli volt :(Egyebkent Johnny-val nincs problema csak sok no mimozalelke nem tudja feldolgozni az ironiaba csomagolt igazsagot :)Nekem a barataim tobbsege ilyen karakteru mint o:)Es nem, nem szoktak megbantani ha felhivjak a figyelmemet arra hogy hulye vagyok es ferfiszemmel nerve idiotan viselkedem. De a csaladjaval es az edesanyjaval elohozakodni nagyon gaz.. Erre mindenki ugrik.
68. 9678a02221 (válaszként erre: 50. - Muraja)
2013. febr. 24. 08:45

Nem vagy te veletlenul ken irisz tesoja? O is ilyen tokeletes ,gyonyoru fantasztikus ferjjel es gyerekkel csodalatos anyuka stb.

Annyi butasagot hordasz ossze hogy faj olvasni. A "reszpekt" alatt a tiszteletet erted? Meg valami:ha te kamionoztal ki nevelte a gyerekeidet??

67. 9678a02221 (válaszként erre: 36. - C8ec504c40)
2013. febr. 24. 08:37
Ez a szamoljon el tizig dialog nem mukodik :)Inkabb kerd meg ha erzi hogy robbani fog setaljon egyet a kertben..As segit :)A pszichologust nem irom mert nem hiszem hogy ratudnad venni a ferjedet hogy jarjon terapiara. Pedig az segitene neki hogy kezelni tudja a "duhkitoreseit "
66. 9678a02221 (válaszként erre: 59. - Zebracsikó)
2013. febr. 24. 08:28
Ne viccelj mar mi az hogy egy ferfi ne vegezzen hazimunkat?? Az enyem vegez sot... szabadnapjan kozosen takaritunk ebed utan o teszi a cuccot a gepbe es torli fol a konyhat stb..O is ebben a lakasban el vegye ki a reszet a hazimunkabol! De nalunk ebbol soha nem volt problema..Nem lennek kepes olyan pasival elni aki ul a kanapen a taviranyitoval es sorrel mig en korbesuvickolom a lakast.
65. 9678a02221 (válaszként erre: 64. - 9678a02221)
2013. febr. 24. 08:20
Sok. Szerencset.. hulye telefon :)
2013. febr. 24. 08:18

Draga Brigodas!

En azt javasolnam probald meg elmagyarazni a ferjednek hogy neked ez a viselkedes nagyon nem tetszik es valtoztasson rajta. En is hasonlo termeszet vagyok neha ok nelkul kepes vagyok "robbani " vagy a ferjemre zuditani a rosszkedvemet teljesen jogtalanul.Ugyanakkor ha o tenne ezt halalosan megbantodnek.. mert nehezen viselem az eroszakot meg verbalisan is.

Gondolom ezzel te is igy vagy.

En mara kepes vagyok kontrollalni az effele vulkan effektusaimat. Hidd el ha a ferjed kivulrol latna magat egy ilyen szituacioban legkozelebb ezerszer meggondolna hogyan valaszoljon vissza.En son solution szerencset es turelmet kivanok neked es kitartast..

63. 9678a02221 (válaszként erre: 35. - 3f2a864951)
2013. febr. 24. 01:19
Bakker ezen ugy elrohogtem magamat hogy meg most is folyik a konnyem...Ezennel neked adomanyozom az ermet amit Piri nenetol kaptam minap...
62. zebracsikó (válaszként erre: 61. - Zebracsikó)
2013. febr. 24. 00:50

Hangszíntől, hanglejtéstől is sok függ!

Kérhetem bicskanyitogató hangszínben is, hogy kapcsolja fel a villanyt.

61. zebracsikó (válaszként erre: 60. - Acuko)
2013. febr. 24. 00:49
Nekem az a tapasztalatom, ha egy férfit kompetens dologra kérünk meg, az ellen nem ágál. De fene tudja, mi van itt a háttérben.
60. acuko (válaszként erre: 59. - Zebracsikó)
2013. febr. 24. 00:47

Nem irta, hogy házimunkára kérte volna.

Lehet, egészen más volt. Pl, hogy nézze meg az autó kerekében a nyomást, vagy hogy menjen el a gyerekért, vagy hogy csinálja meg már végre a garázsban azt a valamit, mert már vagy tízszer szólt neki miatta. Lehet..

2013. febr. 24. 00:31

Szerintem alapvető, hogy egy férfi ne végezzen házimunkát. A többit meg szép okosan el lehet rendezni.


A szerepeket (beégtek a tudatalattiba) nem szabad összemosni. Abból adódik a legtöbb konfliktus.

58. zebracsikó (válaszként erre: 57. - Acuko)
2013. febr. 24. 00:30
Nem olvastam végig minden hozzászólást.
57. acuko (válaszként erre: 56. - Zebracsikó)
2013. febr. 24. 00:29
Sajnos van köze hozzá mert a szülői példa ragadós. Johnnyt pl az anyja gyúlölte, és megalázta, és ez pontosan látszik a gyúlölködő, cinikus megnyilvánulásaiból is. Ez csak egy példa volt..
56. zebracsikó (válaszként erre: 27. - C8ec504c40)
2013. febr. 24. 00:27
Az anyja/apja párharcát nem okos dolog ilyenkor előhozni....
55. acuko (válaszként erre: 44. - Helenka)
2013. febr. 24. 00:25
Ne hidd egy szavát sem!! Ennek nincs párja, kizárt, mert egy ilyen agressziv nőgyűlölő embert senki nem viselne el hosszú távon. Úgy hazudik, mint a vizfolyás és okoskodik midnen fórumban. Mindenhol összeveszik mindenkivel, mert a harc élteti. Azért jár ide a női oldalra, hogy kiossza a nőket, úgy a maga módján. Már rég ki kellett volna innen rúgni.
54. zebracsikó (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. febr. 24. 00:24

Az attól függ, mire kéred meg.

Van, amit nem gondolom, hogy férfinak kell csinálni, pl. mosogatás, felmosás. Arra jogosan morog. De a villanykörtecsere vagy autómosás más. Az férfidolog.

53. acuko (válaszként erre: 17. - Helenka)
2013. febr. 24. 00:16
Hát, jahh.. A nő "elszakitotta a cérnát", ő meg megmutatta neki mi a helyes viselkedés. Azóta a nő nem szaggatja a cérnát. Érthető..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook