Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Felső szomszéd fórum

Felső szomszéd (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
23. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. nov. 15. 09:34

De, hajnalban zavaró a negyedórás kopogó futkosás...

Egyébként a mi szomszédunkat 2 lépcsőház lakói utálják.

Hajnalba, hétvégén, éjszaka az erkélyen nem fogják vissza magukat. Ott fogadják a hangos vendégeket is.

Ja és nem ifik, hanem 40-esek.

Este 9 körül vígan fúrnak.

A cipőkopogás csak a túlcsorduló vízcsepp a pohárban.

Senki nem szól a napközbeni munkálkodásért.

Mi speciel szinte mindenkivel jó viszonyban vagyunk. :)

A renitensek okozzák a viszályokat. Őket semmi sem érdekli...

Mi ebben a tipikus magyar mentalitás? Hogy elvárjuk másoktól is azt, amit magunktól? A házirend betartását. Nagyjából.

Van akit máshogy nem lehet leállítani, csak feljelentéssel...Teljesen jogosan!

Nálunk a rendszeres bömbölő zene mellett kihánytak a 10-ről.

Te ezt tolerálnád... :((

Vagy az erkélyen az éjszakai sokszemélyes traccspartit amikor mások aludni szoktak.

Itt nem 1 embert zavarnak hanem az összes körülöttük lakót.

22. INDUS11 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. nov. 15. 09:29
Az más eset, ha az ember elfeljt valamit néha, és visszarohan, megint más, ha még ki sem száll az ágyból, már felhúzza a magassarkút. Egy kis emberség amúgy, ennyi.. főleg, ha meg is kérik az embert normálisan. Én fordított esetben biztos vagyok benne, hogy teljesítettem volna a kérést, főleg, ha kicsi gyerekek vannak.
2012. nov. 15. 09:25

Nálunk is ez volt a probléma, reggel 6 körül magassarkú, panel, járólap...Mintha az agyamban kopogtak volna, és a gyerekek (kicsik) is felébredtek rá. Sóltunk a csajnak, mire közölte, hogy akkor "repüljön"? Ejha, gondoltam, vele aztán ki fogunk jönni.. Persze nem hagyta abba, hetekig, hónapokig kopogott kisebb megszakításokkal. Közben ment a harc, reegel kedvesen kiabálva köszöntöttem és egyebek. A férjem is felment, hogy beszéljen vele, de a csaj akkor is azt mondta, hogy költözzünk tanyára...A pasija normális volt, a ő hatására volt néha csönd. Végül szóltunk a tulajnak, (albérlet volt nekünk is és a felettünk lakóknak is), hogy csináljon valamit, mert ez így nekünk nem fog menni. Aztán a közös képviselőt is bevonta a dologba , és nem tudom, hogy mit mondott neki, de végérvényesen abbahagyta a kopogást! Mi pedig ennek ellenére is elköltöztünk kertesbe, mert itt milliószor nagyobb a nyugi.

Egyébként ha nagyon eldurvul a helyzet, felkopoghasz a csöveken, seprűnyéllel, stb. olyan időpontokban,amikor biztosan felébreszted. pL. FÉL6-KOR. Elég frusztráló lehet fél órával korábban kelni minden nap.. :D legvégső esetben persze, előtte inkább próbáljátok más módon elintézni, esetleg a kk. bevonásával!

20. elbb (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. nov. 15. 09:18
Egyetértek! :)
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2012. nov. 15. 09:16

Nem azt mondtam, hogy nem tartom be a házirendet!

Hanem azt, hogy vannak olyan dolgok, amelyeket nem lehet kiiktatni. Ilyen a cipő sarok. Felveszem, mert indulok dolgozni, de még gyorsan bedobok valamit a táskámba, visszafutok valamiért, stb. És nem is tudom, hogy a sarok kopogásomat hallja valaki. És mind emellett igen is tartom, hogy ha valakit zavar a szomszédja élete, akkor menjen máshová lakni. Pl. egy családi házban nem kopog a felső lakó, nem üvölt az alsó lakó és még sorolhatnám.


A barátnőmnek azért szólt az alatta lakó, hogy állítsa le gyerekét a futkosásról. Normális? 2 éves gyerek cipője mennyire kopog? Na az ilyen igen is menjen máshová, mert utána bezzeg a barátnőm végig hallgatta 1 hónapig tartó felújítását egy szó nélkül.


Tehát így kell csinálni. Nem szólni minden vacak kis semmiségért a szomszédnak, mert gondolom, hogy mindenki azért lakik ott, mert más lehetősége nincs.


Nekem az a tipikus magyar mentalitás, amit ti csináltok. Az amúgy egész békés helyzetet elmérgesíteni az állandó cseszegetéssel (csendesebben járkálj, halkabban szeretkezz, ne vegyél olyan hangosan levegőt, ne erre vidd le a szemeted, stb.) és ha mégis a szomszéd megszegi ezeket, akkor jön a feljelentés, stb. és írjátok ki a következő fórumot, hogy minden szomszédom utál mit tegyek?


Próbáljatok meg együtt élni normálisan! Ez a titka a nyugodt életnek és nem az, hogy mindenkivel problémáztok. Amiért szólni kell az nem a cipő sarok, mert ez az eset nem egy súlyos házirend megsértés....

18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2012. nov. 15. 09:02

hmmmmm...

Ez a jóóóóó magyar mentalitás...

Nálunk csak az új lakókkal szokott gond lenni.

A régiekkel pedig békességben éltünk.

Egy társasházban pedig a békés együttélés érdekében igenis be kell tartani bizonyos játékszabályokat.

Ezt hívják úgy, hogy HÁZIREND.

Aki nem akar alkalmazkodni, költözzön az el!

2012. nov. 15. 08:54

Társasház, panel, ahol mint mindenki tudja a hangok áthallatszanak, akárhogy is figyelünk. Így ha valakinek nem tetszik, akkor költözzön olyan lakásba, ahol a szomszédokat nem lehet meghallani.


Én nem panelban lakok, de biztos vagyok benne, hogy az alattunk lakó hallja, amikor reggel készülődök, bár igyekszek halk lenni, de én is felveszem a cipőmet és járkálok kicsit a kövön. Ha bárki szólna nem igazán érdekelne, mert én igen is ilyen korán megyek dolgozni és csak így tudok készülni.

Én sem szólok a szomszédoknak, mert sír a gyerekük vagy azért ha a mosógépük hangos, így elvárom, hogy nekem se szóljanak, ha időnként vagy akár rendszeresen zajjal jár az életem.

Persze ha fúrok, faragok, akkor kiteszek egy papírt, hogy 2 hétig türelmüket kérem, de a cipőm sarka miatt nem fogom vissza magam....

2012. nov. 15. 08:18
Nálunk...este 11kor kezd el a felettem levő véget nem érő veszekedésbe kezdeni....Órdítanak, utána a másfél éves gyerek is sír- szegény_ ez megy szinte reggelig44 Miért nem költöznek külön?? szerintem tetszik nekik!!
15. elbb (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 08:12

Megszoknám. :)

Az én felső szomszédomnak három hónapon keresztül hallgattam reggel 4-től a kutya vonyítását. Annyira megszoktam egy idő után, hogy már fel sem ébredtem rá. :)

2012. nov. 15. 08:10

Nálunk az alattunk lakó pénteken és szombaton kiereszti a gőzt. Pénteken elmegy valahova inni, aztán hazavisz valakit, akivel 1-2 órán keresztük iszonyatos hangerővel "szeretkezik" :D :D Nyögések, üvöltések, "mindjárt elélvezek", nagyon jó stb. illetve az ágy ütemesen falhoz verődése színesíti az éjszakát :D


Szombaton nála kezdődik a buli, éjfélig isznak, cigiznek az erkélyen, itt is érdekes beszélgetések hallatszanak fel nyáron, amíg az erkélyen olvas az ember :D


A hajnal kettő utáni program hasonló a péntekihez, új pasi, új, artikulálatlan üvöltések :D

13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 08:05

:((

Nálunk reggel 6-körül az ALATTUNK lakó futkározik kopogós magas sarkú cipőben. Az összes körülötte levő lakásban hallani.

De ők egyébként sincsenek tekintettel senkire.

Már van olyan szomszéd, aki elkezdett törleszteni... :((

Nem lehet velük szót érteni.

12. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Nikice)
2012. nov. 15. 07:58
Ki volt az,waaaaaa?! XD
11. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 07:54

Letezik egy szabalyzat amiben le van irva, meddig es mit lehet "zajongani", ez altalaban ki kell legyen akasztva a lepcsohazakban. Ha nem tartja be, szerintem meg mindig jobb, ha penzbuntetest adnak neki, egyszer, tobbszor, egyszer csak megunja.


Mi most szerencsere kertesben vagyunk de elotte a lepcsohazban ahol laktunk, mikor bekoltoztek az uj lakok ejjel kettokor meg kolompoltak. Fogtam magam es a 2 eves bombolo gyereket (lazas volt) es felmentem hozzajuk, becsongettem. A no nyitotta ki, szep hangosan (hogy halljak a szomszedok is, akiket szinten zavart de nem akartak szolni), hogy elnezest szeretnem emlekeztetni hogy ejjel 2 van, ha abba tudnak hagyni mert a masik gyereknek holnap reggel iskola van, mi meg nem tudunk aludni. Mindezt a lanyom uvoltesevel mint hatterzene:) a no bocsanatot kert es abbahagytak es ezek utan mar csak centrizes ejfelkor es ilyesmik voltak de legalabb nem kalapacsolas meg ilyenek. Amugy centrizes 5 perc, ha minden nap is volt, kibirhato. Mondjuk keddenkent buliztak de ejfelig csak.


En orulok, hogy vegre elkoltoztunk

10. vikucka (válaszként erre: 6. - Inta)
2012. nov. 15. 07:52
Szerintem normálisan kérdezd meg tőle, hogy ő mit szólna hozzá, ha kora reggel valaki csattogna felette és nem tudna aludni. Legyél nagyon udvarias, ha nem változik semmi, akkor még egyszer nyomatékosan kérni. Egészen addig, amig foganatja nem lesz.
2012. nov. 15. 07:44

Sziasztok!

Mindenképpen többször szólítsd meg, próbálj neki ajánlani mást :S Puha talpú papucs, ilyesmik. Finoman kezd szerintem, barátságosan, meg mondd, hogy ha Ti zavarjátok valamiben, akkor most esetleg mondja is el, mert Ti sem szeretnétek másokat zavarni....

Szóval kezd tényleg rém udvariasan (nehéz!!). Tudom, ha egy felnőttnek ezt már mondani kell, mert magától nincs annyi esze, pici a valószínűsége, hogy attól majd megérti, ha más mondja. Nekünk is volt ilyen kedves felső szomszéd, de szerencsére kiköltözött a Hotel Édenbe :))) keveseknek van ekkora mákjuk. A hölgyemény szerintem előbb vette fel a magassarkúját, mint a bugyiját. Mikor rákérdeztünk, mi volt az indok? Sokkal alacsonyabb , mint a párja, és ez őt feszélyezi :S

2012. nov. 15. 07:38
Nekünk az alsó volt ilyen borzasztó :( Elköltöztünk.
2012. nov. 15. 07:08
Az a baj, hogy ha te is elkezdesz hangoskodni, ő annál jobban fog, és sose lesz vége, sőt egyre rosszabb lesz, egyre nagyobb hülyeségeket fog kitalálni, hogy bosszantson... tapasztalat... :( Nálunk ráadásul alattunk albérlők laknak, így hiába szól mindenki a tulajnak, egyre idiótábbaknak adja ki-bosszúból! :(
6. inta (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 07:05

Egyébként van plafonszigetelésre mód, de költséges és nem tudom, mennyire hatékony...

Lehet, hogy inkább beszéljetek vele újból, hátha változik valami.

5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 07:04

Ne is mondd! Nekunk is ilyen volt a volt felso lako...

Hajnalban tusarkuban "keszulodott" aztan tobbnyire elfelejtett valamit es ossze-vissza csattogott a lakasban, aztan elkoltozott. Helyette kaptunk egy fiatal pasit, aki tavasz ota felujit. Hurra!


Mit csinalnek?

Hogy erezze a torodest es lehetosegeim engednek a plafonra gipszkartonoztatnek, hangszigeteles celjabol.

Rajonne, hogy tarsas dolog az egyutteles,mert azt O is "hallana" mikor keszulne... :)

4. inta (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 07:03
Én kispárnával a fejemen alszom. Sokat nem tehetek. Remélem, ha megszületik a babám, nagyon fogja zavarni a sírás...
3. veroniks22 (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 07:00
Örülnék, ha csak reggel hallatszana le, de nálunk képes még éjfélkor is mosni, fúrni-faragni. Tehetetlenek vagyunk. Amit a közös képviselő javasolt: birtokvédelmi eljárás, így pénzbüntetést kap, de mire megyünk vele? attól még zajongani fog.
2012. nov. 15. 06:58
Klumpa :) Alulról is lehet hallani rendesen
2012. nov. 15. 06:55
Ti mit csinálnátok ha a felső szomszédotok reggel 6-7 ig magassarkúban mászkálna és iszonyat lehallatszik a kopogás.Egyszer szóltunk és nem érdekli:-(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook