Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Felső szomszéd fórum

Felső szomszéd (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - 4244093cd0)
2012. nov. 16. 07:49
Szerintem is ez a jó magyar szokás. Cseszegetni valakit, hogy megmutassam neki ki az úr a háznál...
52. 4244093cd0 (válaszként erre: 50. - INDUS11)
2012. nov. 16. 07:43
Naná ,hogy van,el kell költözni.
51. 4244093cd0 (válaszként erre: 49. - F64f0d9a69)
2012. nov. 16. 07:37

Azért kuncogtam,mert mi nemhogy átdörömbölünk ,hogy hagyja abba ,hanem a kezébe adjuk a szerszámot is ,hogy csinálja nyugodtan.

Engem egyáltalán nem érdekel a házirend ,vagy a szabályok,ha engem valami nem zavar,nem fogok csak azért balhézni,mert szabályba ütközik,és nem veszekszem senkivel azért ,hogy jártassam a számat,vagy mert nem szimpatikus,és végre házirendet lobogtatva elkaphassam a tökeit.

Szerintem meg ez a magyar mentalitás inkább,ahogy itt ezen a fórumon olvasom.

50. INDUS11 (válaszként erre: 47. - F1e23b97ee)
2012. nov. 16. 00:38

De. Tud mást...Én is tudtam. Máskülönben utálatos dolog a panel. (a társasház gyűjtőneve nálam a "panel"). Úgy élje le az ember az életét, hogy folyamatosan tűrjön? Már, akit zavarnak a panelzajok..Én nem bírtam és nem is akartam volna megszokni a kopogást, az ajtócsapkodást, reggel a lakók lecsörtetését, délután meg a felcsörtetést, a felettünk lakó pisijének csorgását hallgatni reggeli közben és a többi. A hideg ráz attól a pár évtől, amit az utóbbi időben összesen 5 panelben töltöttem el. De a dolog akkor csúcsosodik ki, amikor az embernek gyereke lesz, és igenis kinyílik a bicska a zsebében, hogy hétköznap 6-kor kelnek kialvatlanul (ergo szétcseszve az egész nap), míg hétvégén tudnak aludni 8-ig. Érdekes.

Tartom magam ahhoz,hogy van más választás, ha valakinek nem tetszik a rendszer :)))

49. f64f0d9a69 (válaszként erre: 44. - 4244093cd0)
2012. nov. 15. 21:35

"Jót nevettem azon a részen.hogy:"zajjal járó építési, szerelési munkálatok végzése (fúrás, vésés, kalapálás)Vasárnap és ünnepnapokon: TILOS"


Háááát nálunk pl. ezt betartjuk!

Szerintem ez nem nevetnivaló, hanem ilyen nemtörődöm a magyar emberek egy része.

A szabályokat be kell tartani.

Az, hogy az emberek nem ismerik vagy nem akarják betartani az együttélés szabályait elég nagy gond egy 2-300 lakásos házban.

Messze van még Európa... :(

48. Cucicsillag (válaszként erre: 46. - 4244093cd0)
2012. nov. 15. 20:41
Waaaa, ugy latszik tokeletesen megertettuk egymast!
47. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 20:26
Elfogadnám. Mást nem tudok.
46. 4244093cd0 (válaszként erre: 45. - Cucicsillag)
2012. nov. 15. 20:23

Tökéletesen érthető volt szerintem melyik részre értettem a viccességet.


Te megragadtad az alkalmat ,és körbenyalogattad magad ,milyen ügyes és okos (várveregetés ,simi,talán még jelvényt is kapsz:DDDD)voltál még akkor is amikor csúnya ,gonosz büdös bagósként ,kibírtad a lépcsőházi kapun kilépésig ,hogy rágyújts,hurrá bravó,fantasztikus.......csak nem tudom hogy ez ahhoz amit én viccesnek találtam?

45. Cucicsillag (válaszként erre: 44. - 4244093cd0)
2012. nov. 15. 20:10

A masik pont az mitol vicces?

...Marmint a lepcsohazban szemetelni, dohanyozni c.resz...

En nagy bagos vtam, de sosem jutott eszembe ragyujtani a liftben vagy amig nem ertem ki a hazbol, azt a fel-egy percet miert nem tudja kivarni vki.

Szerencsenkre mar nem sokaig tart.

44. 4244093cd0 (válaszként erre: 38. - F64f0d9a69)
2012. nov. 15. 20:00

Köszike:))))

Jót nevettem azon a részen.hogy:"zajjal járó építési, szerelési munkálatok végzése (fúrás, vésés, kalapálás)Vasárnap és ünnepnapokon: TILOS


Gyulám(szomszéd) tőlünk kölcsön,kapott szerszámokkal bontotta a falát,és kalapálta méretre a köveit épp a minap,ami épp vasárnapra esett.:)))

Hát istenem,ha akkor ér rá akkor mi van?:)))


A másik pont is igen mulatságos:))A lépcsőházban szemetelni, cigarettázni, zajos tevékenységet


(pl. zajos közlekedés, lármázás) folytatni TILOS!


Egyszóval ,aki magassarkút hord ,az készítsen puha papucsot a lépcsőház aljára ,amikor hazaér ,nesztelenül surranhasson fel a harmadikra!:DDDD


Amúgy köszi,legalább egy kicsit képbe vagyok ,hány pontban szegtem meg eddig a házirendet(gondolom nálunk is efféle lehet):DDDDD

43. Zizisicc (válaszként erre: 39. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 15:10

Én az "élni és élni hagyni" elvet követem. Nem vagyunk egyformák, és ott ahol több ember lakik együtt, óhatatlanul előfordulnak legyenek kisebb-nagyobb eltérések, feszültségek. A magam részéről nem mérgelődök minden kis apróságon, nem szólok minden szarért a szomszédoknak, ha vmi tényleg olyan komoly, vagy zavaró, akkor normálisan szólok vagy kérek, ez azt eredményezi, hogy velem is kedvesek, és figyelembe veszik a kérésem, ha lehet, ill. velem/velünk is toleránsak ..... gondolom. Még nem volt ránk panasz. Természetesen mi is ügyelünk arra, hogy ne zavarjunk másokat. Nekem ez magassarkús kopogás simán belefér, eszembe nem jutna ezért szólni.

Egy dolog volt, ami nagyon zavart, amikor a kutyájuk még kicsi volt, és ha egyedül hagyták, napközben, állandóan vonyított meg sírt. De itt sem a hang zavart igazán, hanem a kutyust sajnáltam. De ezt is megoldottuk, adtak kulcsot, és ha ráértem, felmentünk a kutyushoz napközben játszani, vagy levittük sétálni. :o))

42. Cucicsillag (válaszként erre: 39. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 15:01

Hat,igen... En elotte es a parom is kertesben eltunk, ugyhogy ez az igazi kinzas( de mar nem sokaig:)

Arra jo csak a panel,hogy az emberek megutaljak a masikat.

A legtobb ember sajna, xarik bele kit,mi zavar, a vezeto bunkosag nalunkpl. A csikk kihajigalasa az erkelyrol, aztan azt sem latod ki volt, egy ismerosnek meg a babakocsiba repult a multkor, aztan ha epp akkor nem pillantassz oda, nem tudod,miert uvolt a gyerek...

A masik meg a liftbe es a lepcsohazba cigizes.

2012. nov. 15. 15:00

Hálás vagyok a sorsnak,hogy végre nem panelben élek..33 év elég volt,több helyen is laktam..és abból is utolsó 5 év,ami teljesen kikészített..alsó felső oldalsó szomszédkok..a hajnali hangos tévézés,a lamináltpadlón való nonstop kopogás,a döbörgés,ugrabugrálás,alul a garázs fémajtajának rugdosása,majd beverése,hogy kinyiljon,és csukodjon..a dohányszag átszűrődése..jajj..sorolhatnám..kikészültem..csak füldugóval tudtam aludni,és úgy,hogy plusz még jól a párnába nyomtam a fülemet..nem virnyákolhattam,mert én csak egy albérlő vagyok..meg hiába is panaszkodtam volna..

de 4 éve már hála családiházban élek..és sohahhhhaasohha nem mennék vissza panelba,mégha ingyen lenne se..

40. f64f0d9a69 (válaszként erre: 39. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 14:56

Nem vagy UFO.

Nálunk sokan gondolják így.

Mindig vannak azonban akik letojják a többieket... :((

2012. nov. 15. 14:40
Köszi, mindenkinek... Azért látom akad még egy két magassarkús hajnali szomszéd...Én odaszoktam készíteni a cipőt az ajtóba és csak akkor veszem fel ha indulok. És ha zavarná az alsót akkor különösen figyelnék rá a békesség kedvéért. De biztos én vagyok UFO lény hogy így gondolom:-((
38. f64f0d9a69 (válaszként erre: 31. - 4244093cd0)
2012. nov. 15. 13:54

Ez ugyan nem a mienk, de hasonló.:

[link]


Ha mindenki azt csinálna amit akarna az már bizony nagy baj lenne...

Nincs olyan, hogy 6-22-ig...

37. f64f0d9a69 (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2012. nov. 15. 13:50

Részvétem! :(

A te eseted más.

kisebbséggel vitázni...

Mivel nemzeti kincs, rájuk még ma sem tudják rákényszeríteni a törvények betartását. Pedig kéne!

Nem vagyunk egyenlőek, egyáltalán nem... :(((

36. Cucicsillag (válaszként erre: 33. - Zizisicc)
2012. nov. 15. 13:50
A volt alattam lako azert irt egyszer egy levelet nekem anno,mert az egyik vendegemen, hetvegen weskocsizma volt es a pantjan zorgott a lanc vagy mi....
35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 31. - 4244093cd0)
2012. nov. 15. 13:47

Tévedsz...

A házirend egészen más.

34. f758a7200f (válaszként erre: 28. - Vikucka)
2012. nov. 15. 13:28
Ennek az a jo oldala, hogy legalabb edzel amig nem lesz sajatod:))))
33. Zizisicc (válaszként erre: 32. - Zizisicc)
2012. nov. 15. 13:03

Ja, és van egy spánieljük, aki fel alá rohangál a lakásban, és hallom ahogy kopog a körme a parkettán meg a járólapon ..... rémes!!! ;o)))


A viccet félretéve .... az általad sérelmezett zaj nem meríti ki a csendháborítás fogalmát, próbálj talán kicsit toleránsabb lenni .....

32. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 12:59

Mit kéne csinálni???? Fölöttünk is a csaj magassarkúban topog reggel, és? Ennyi a probléma? Te mit csinálsz abban az időben, hogy ennyire zavar?

Tudod, ha légkalapáccsal bontaná a járólapot, vagy fúrná a betont, akkor megértenélek .... de így?

31. 4244093cd0 (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2012. nov. 15. 12:54

Igaza van!

A házirendben úgy tudom reggel 6-este 10 ig időtartamra nincs semmilyen korlátozás,de javíts ki ha tévedek.Addig mindenki fúrhat faraghat,bömbölhet,kiabálhat ,járkálhat klumpában ....azt csinálhat amit csak akar!:))

30. 4244093cd0 (válaszként erre: 29. - 4244093cd0)
2012. nov. 15. 12:42

Nekifutok mégegyszer:DDDD


Szóval ennyitől ideges vagy,hogy hattól hétig amíg munkába készülődik kopog a magassarkú cipője????

29. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 15. 12:40

Behalok....komolyan ennyi a problémád ,hogy hattól hétig amíg készülődik cipőben munkába menni?????

:P

2012. nov. 15. 12:17
Egyébként elgondolkoztam, hogy nem gyerekesként, engem néha zavar, hogy üvölt a gyerek... Mármint tudjátok éjszaka, amikor a baba keservesen sir és sehogy sem tudják megnyugtatni. Zavar mert nem tudok visszaaludni, mégsem megyek át a szomszédhoz szólni, hogy halkitsa le... Bár a cipőkopogással tényleg tudna mit kezdeni...
2012. nov. 15. 11:06

nekem szerencsém van, körülöttem mindenki "süket". az egyik néni 100 éves, a másik 80egynehány... alattam meg iroda van. fölöttem senki csak a tető :)

szóval én nem tudok elég hangos lenni, és nekem kell viszonylag tűrnöm inkább..

a nénik nagyon hangosan hallgatják a tvt... de nem érdekel :)


egyedül a harmadik lakás szokott zavarni, mert az szállásnak kiadják állandóan külföldieknek, és van hogy 5-6 fiatal srác randalírozik éjszaka/hajnalban...

annyi szerencsénk van, hogy max 1 hét és mennek haza...

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - F64f0d9a69)
2012. nov. 15. 10:56

Tehát: nálunk is történnek érdekes dolgok...A földszinten lakik egy kisebbségi család (egy házaspár) és van nekik gyerekük, unokájuk és persze ezer ismerős, családtag, stb. Természetesen mindenki látogatja ezt a házaspárt, főleg tavasz elejétől tél elejéig, mert akkor jó idő van és kiülhetnek az udvaron épített teraszukra. Hát elég hangosak. A felnőttek alap beszélgetést csak üvöltős hangnemben tudnak, a gyerekek pedig játék közben hangosak. Időnként szólunk nekik, de túlzásba nem eshetünk és a szólásunk nem tart sokáig, mert elfelejtik? Hamar rázendítenek újra. Ha feljelenteném őket? Szereznék jó pár ellenséget és nem is akármilyet! Így inkább kedvesen időnként megismételjük önmagunkat. Ők is megvették a lakást, ahogy mi is, így pont annyi joguk van itt lenni. Igaz a lakás vásárlásnál nem láttuk őket, mert télen vettük a lakást, tehát így utólag sokat nem tehetünk. Bemegyünk a szobába, ahol kevésbé halljuk őket. A szobába meg csak azokat halljuk, akik egy másik ház lakóihoz érkeznek, mert ők nem ismerik a csengőt és kopogást, így az autó dudájával jelzik érkezésüket és legyen az akármikor. Hajnalba, éjjel. Tök mindegy mikor, alszik e valaki, nem érdekes. Nekem jó az alvókám, semmire nem kelek fel, akár robbantgathatnának is mellettem, de a férjem nem ilyen szerencsés, ő végig hallgat mindent éjjel. Szólni a dudálósnak? Hát nem lehet, hiszen, ha látja ki volt, akkor esetleg atrocitás érhet minket, betörnek hozzánk, megtámadnak az utcán....Van egy lakásunk, ahol a szomszédok ilyenek, nincs mit tenni. Eltűröm, ahogy a többiek vagy költözünk.

Persze ugrálhatnék, de minek.

Én pedig felveszem a cipőmet, használom a tornagépeimet, és nem tudom, hogy lent hangos e, mert nem szóltak még. Ha szólnak biztos visszaveszek, de lenne hozzá egy két szavam. Mi egyébként tök normálisan élünk, én pl. figyelek a cipősarkamra, mert ha pl. a fiúk nem keltek fel, akkor őket nem akarom zavarni, de ezt csak miattuk teszem és nem a szomszédok miatt. Nem csörgök-zörgök reggelente és este sem, de ezt is csak a saját családom miatt teszem és nem mások miatt.


És igen, én tolerálom és azért, mert nem hiányzik a balhé...

25. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - Pahet a vadász)
2012. nov. 15. 10:35

:D :D

Mifelénk pontosan ezt csinálták!

Csak hát gyerekek is laknak itt...

Szerintem ez csak 2 emberre tartozik és másnak semmi köze hozzá.

Ja és csak a fél ház hallotta - a főbérlő kirakta őket.

24. Pahet a vadász (válaszként erre: 14. - Ariettina)
2012. nov. 15. 10:09
hehe :D nem unatkoztok :D lehet én lekiabálnék drukkolás céljából hogy ez az apa, erősebben mélyebbre, nem hallom eléggé :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook