Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Felmondott lakásbiztosítás ellenére számlát küldhet a biztosító? fórum

Felmondott lakásbiztosítás ellenére számlát küldhet a biztosító? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Icuska538)
márc. 23. 16:03
Pontosan így van,és március 05 napjával mondtam fel! A levelet átvették,és mégis követelik rajtam a következő negyedévet! Egy fillért nem fizetek,sőt ők tartoznak nekem,de már ez sem érdekel,csak hagyjanak békén....
19. simple (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 16:00
Ne idegeskedj előre. Szerintem azzal kéne kezdeni, hogy tisztázod velük a helyzetet. Neked van postai bizonyítékod, hogy feladtad a felmondást időben. Ha továbbra is kötik az ebet a karóhoz, akkor tudsz továbbmenni. Lehet, hogy csak bepróbálkoznak, és ha látják nem hagyod magad abbahagyják. Írj egy levelet, amiben leírod a tényállást, és várd meg mit válaszolnak. És ne fizesd be.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Simple)
márc. 23. 15:57

Köszönöm! A felmondásom március 08 napjával megérkezett ( postai nyomkövető ) és Ők március 22 napjával küldik az újabb negyedévi megfizetésről a felszólítást!

Mindent írásban kommunikálok,nem vagyok hajlandó nekik fizetni,remélem az általam megküldött bizonyítékok alapján törlik!

Ha nem,akkor feljelentem őket és ennyi!

17. gyöngy:) (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 15:57
Valószínűleg már hamarabb kiállították a következő időszaki díjbekérőt, mint feldolgozták volna a felmondásod.
16. simple (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 15:50
Ha te mindent megfelelően csináltál, akkor ne fizesd be. Viszont nagyon fontos, hogy csak írásban kommunikálj velük, mert annak nyoma marad. Esetleg írhatsz egy panaszlevelet, hogy te felmondtad már, mégis küldték a díjbekérőt. Aztán lehet, hogy azt már előbb kiküldték, mielőtt a felmondásod beérkezett.
15. birebora (válaszként erre: 13. - Simple)
márc. 23. 15:44
Köszönjük.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Simple)
márc. 23. 15:44
Én értem,sőt tudom jól! A biztosítót nem értem,hogy mire fel nem fogadta a felmondásom??
13. simple
márc. 23. 15:37

[link]


Itt le van írva részletesen.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Icuska538)
márc. 23. 15:28
Union,az egyik legszemetebb biztosító!
11. simple (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 15:20
Értem. Ha valóban felmondtad, és van róla postai igazolásod, hogy feladtad, akkor nincs további tennivalód. Ha nem hagynak békén, akkor megírod nekik, hogy felmondtad ekkor és ekkor. Ne fizesd be.
10. Icuska538 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 15:14
Generálinál van neked? Ott van valami különcködés most.
9. Icuska538 (válaszként erre: 2. - Simple)
márc. 23. 15:12
A mostani helyzetben nem igy van. Most a nem évfordulós is felmondható.Pontosan nem tudom a szabályt de per pill más a módi. De csak márc 31ig van ez.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
márc. 23. 15:10

Igen,én is így gondoltam,és így is mondtam fel a biztosítást!

Erre új bekérőt küldenek hogy április 01-től hogy fizessem be! Hát nem!

márc. 23. 15:06
Én olyasmit olvastam, hogy a régi hűséges ügyfeleknek lehet adni kedvezményt. Tud erről valaki valamit? Most hirtelen nem találom a cikket. Melyik biztositó hirdette?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
márc. 23. 15:04
Ez minisztériumi rendelet,hogy márciusban fel lehet mondani sőt a biztosító küldte ezt a levelet! Ezért is nem értem hogy mit akarnak akkor tőlem?
5. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 15:01
Ne fizess. Én is gondolkodom, hogy váltok.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 14:56

Nem akarsz másik biztosítóhoz átmenni? Ha igen, akkor most márciusban válthatsz úgy is, ha nincs évforduló.


Ha nem akarsz egyáltalán biztosítást, akkor is válts másikhoz, a régi biztosítód visszaküldi a pénzed időarányosan, az újat meg 15 napon belül visszamondhatod. Ez csak most eszembe jutott, nem próbáltam, de szerintem működik.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 14:43
Úgy tudom csak évfordulókor lehet biztosítást megszüntetni. Meg váltani is. Kivéve ezt a mostani kampányt.
2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 14:38
Meg van szabva, hogy mikor lehet felmondani a biztosítást. Az évforduló előtt 30 nappal, ha 30 napon belül vagy, a következő évit is ki kell fizetni.
márc. 23. 14:19

Állami rendelkezés szerint március 5. nappal felmondtam egy lakásbiztosítást, amelyben kértem a túlfizetett összeg címemre utalását! A levél nem jött vissza,postai igazolásom van a feladásról,erre tegnap reggel ugyanúgy követelik április 01-től a díjat! Válaszban csatoltam a felmondó levél másolatát,illetve kértem hogy ne zaklassanak tovább!

Mégis hogy képzelik ezt? Volt egy káresetem,és semmit nem fizettek rá,mindenféle szemét általuk generált szabályozásra hivatkozva,pedig számlát is csatoltam a káromról!

Ezért is mondtam fel a biztosítást!

Mit tehetek,hogy jogaim érvényesüljenek? Meg van az általuk küldött felmondási ajánlat,az általam küldött felmondás, és a postai igazolás a levél feladásáról! Valaki segítsen kérem,mert nem akarok többet nekik fizetni!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook