Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Felmondott lakásbiztosítás ellenére számlát küldhet a biztosító? fórum

Felmondott lakásbiztosítás ellenére számlát küldhet a biztosító? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. michelle.r (válaszként erre: 44. - Globus)
márc. 24. 17:25
Igen, számtalan ilyen esettel találkoztam.
49. Ági0830 (válaszként erre: 48. - Ági0830)
márc. 24. 16:01
*csatoltam
márc. 24. 16:00
Jó régen volt már, 2007-ben, amikor eladtam a lakásomat és másikat vettem. A régi lakás biztosítását hónapokig nem tudtam felmondani. Pedig az ugye teljesen sima ügy lenne, hiszen nem az enyém volt a lakás többé, nem is laktam már benne. Többször bementem, telefonáltam, levelet írtam, ugyanazokat a dokumentumokat csatolták, átvették, de aztán sehogy sem került bele a rendszerükbe. Már nem emlékszem, hogy mi volt végül a megoldás, de tényleg hosszú idő, talán még fél év is volt. Nem kicsit voltam ideges miatta.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Horex)
márc. 24. 14:44

Dehogy is van végrehajtó előtt,szép is lenne! Április 01-ig rendezve van a dij,amit én március 05-tel felmondtam,tehát túlfizetésem van!

Már elküldtem nekik és csatoltam a levelem másolatát is valamint a tértivevény postai igazolását,erre csak nem fizettetnek tán semmit ki.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Bichi)
márc. 24. 14:37

Jó neked,szerencsés vagy! Itt 1 nap lejáratkor behajtóhoz kerül,és nyugodtan utána lehet nézni.

Semmit nem fizettek a káromra,pedig fotókkal és számlával igazoltam.

Erre jött a nagy kamuzás,hogy erre nem terjed ki......

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Gyöngy:))
márc. 24. 14:32
Hát pedig itt van! Talán 2 napot késett a befizetés és azonnal jött az email a behajtó cégtől,hogy innentől nekik fizessem ki! Ennél az undoritó biztositónál nincs fedezeti idő,addig a napig jár,ameddig be van fizetve! Ezért is mondtam fel!
44. globus (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
márc. 24. 13:58
Pár éve volt a híroldalakon, valaki kötött egy rakás! helyen biztosítást, utána vonat elé feküdt, hogy levágassa a lábát. Sikerült neki, de a biztosítók összefogva lebuktatták, nem kapott egy fillért se.
43. michelle.r (válaszként erre: 41. - Globus)
márc. 24. 13:53

Nem kell a biztosítókat félteni, aláírom. Nem frissek a sztorijaim, kb. 10 éve voltam jobban benne egy rövid ideig. De elhiheted, hogy sok esetben egyik kutya, másik eb. Olyan biztosítási csalás kísérleteket láttam, hogy csak kamilláztam, miféle trükkökkel állnak elő az ügyfelek, hogy pénzt húzzanak ki a biztosítóból.


Igen, mostanában nem könnyű, de az EESZT előtt nem volt nehéz eltitkolni dolgokat.

42. timycat (válaszként erre: 39. - Globus)
márc. 24. 13:45

Az életbiztosításokra hatványozottan igaz, hogy a biztosító egy szép derűs napon egy telefonhívásra is szóba áll veled, fizetsz neki, ad egy esernyőt, hogy ha elered az eső legyen mihez nyúlnod, deee mihelyt beborul az ég azonnal visszaveszi az esernyőt, megfeledkezik a rengeteg sok fizetett napsütéses napról és onnantól csak és kizárólag AVDH-val hitelesített úton, egy olyan fórumon hajlandó csak veled kommunikálni ami úgy el van rejtve az oldalán hogy csak az találja meg aki tudja hol kell kereni.


Nálam az életbiztosításoknál rúgták el a pöttyös, ugye még mindig nincs diagnózisom, de orvosi ellátást igénybe veszek, olyan gyógyszereket szedek amik mellékhatásai között újabb betegségek következnek be és csak azon voltak, hogy ne fizessenek, gyerekkori papírokat kértek be, mert ami nyavalyám van biztos nem jöhetett a semmiből, biztos tudtam hogy bajom van és azért szerződtem velük. Hogyne és így vártam vagy 10 évet hogy benyújtsam a cechet. Úgy hogy előtte voltam náluk orvosi vizsgálaton, a vérem adtam és aláírtam, hogy azt néznek belőle amit akarnak. Qrvara megérte. Gyomorfordító, mikor nincs elég baja az embernek. Ezen felbuzdulva minden biztosítást felmondtunk a pichába ami nem kötelező, plusz megtartomat egyet a teljes családra vonatkozó baleseti és külföldi utasbiztosítás, évi 10ezer/fő,annyit megér. Persze megfizetem ezt máshol a banknak (az egyik számlához jár)

41. globus (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
márc. 24. 13:24
Egészségesen nehéz meghalni. Esetleg balesetben.
40. michelle.r (válaszként erre: 39. - Globus)
márc. 24. 13:18
A kötvény ismerete nélkül nehéz válaszolni. A szerződés előtt vizsgálat sok mindenre nem terjed ki. Az ügyfél meg el is hallgathatott dolgokat. Azt tudom elképzelni, hogy a halál oka egy olyan betegség, amire nem szól a biztosítás.
39. globus (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
márc. 24. 13:01
Engem az érdekelne, mi az oka annak, hogy biztosított halála után mindenféle egészségügyi igazolást kérnek. Nem úgy van, hogy a biztosító orvosa vagy számukra kijelölt intézmény a szerződéskötés előtt eü. vizsgálatot elvégzi?
38. michelle.r (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
márc. 24. 12:12

És vannak ügyfelek, akik sok-sok évvel korábban kötöttek egy biztosítást, amiben nem volt benne az, amit később elvárnak, hogy kifizessék. És amikor nem, akkor teli szájjal harsogják mindenhol, hogy szemét a biztosító.


Nem egy ilyen ügyet láttam. Még a kutyám orvosi kezelését is fizeti a biztosító. Még Aegon korában kötöttem, és már akkor teljesen személyre szabható volt. Nem a biztosító hibája, ha én nem gondolok arra, hogy évről évre át kéne nézni, hogy még jó-e az akkori.

37. michelle.r (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 24. 12:06
Miután lerendezted, vond vissza az adatkezelési hozzájárulást marketing levelek küldéséhez. Vannak adatok, amelyeket a számviteli törvény szerint kell kezelniük, de pl. az e-mail címed, a telefonszámod nem tartozik ahhoz. Ha mindent lerendeztél, nincs tartozásod, szerződés lezárva, jogos érdekre hivatkozva sem léphetnek kapcsolatba. Letilthatod a marketinglevelek küldését.
36. michelle.r (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 24. 12:02
Az is lehet, hogy csak nem futott még át a rendszeren a felmondás. Ha jogszerű a felmondásod, mindennek utána néztél, és biztos vagy benne. Elég csak nem fizetned.
35. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 24. 08:08

Mert minden biztosító egy nagy vízfej. Nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal.

Akiknek az a dolguk, hogy számlákat küldjenek ki, még nem látták, talán nem is láthatták, hogy te előző nap felmondtad a biztosítást. A te felmondó leveled akkor még az iktatójukban várt a sorára, hogy majd 2-3 nap múlva az illetékes ügyintézőhöz kerüljön. Közben egy másik szobában, akinek az a dolga, hogy számlákat küldözgessen ki, tette a dolgát.


Fénymásold le a te felmondó leveledet, és azzal együtt ismét csak átvételi elismervény ellenében az általuk küldött számlát küldd, vidd nekik vissza! Ennyi.

34. Bichi (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 24. 01:08

Valami itt nagyon nem kerek, 1 nap után sehol nem küldik behajtóhoz, lévén először a fizetési felszólítás jön.

Azt sem értem, hogy nem fizetnek, mikor benne van a csomagban, hacsak nem egy teljesen extrém összegről nyújtotál be számlát.

Nekem még olyankor is rendezték, az amúgy szerintem is irreális árat, amikor még én sem hittem benne, hogy ezt beveszi a gyomruk, és nem kellett semmit bizonygatnom. Mindössze felhívtak, hogy ez kissé magas, mire mondtam, hogy én is csak pislogtam, mikor az iparos megírta a számlát...

márc. 23. 20:17
Szerintem a biztosító ebben a kampányban le van terhelve. A postai úton beküldött felmondások később kerülnek az ügyintéző asztalára. Az le van terhelve, később rögzíti a rendszerben. Annyira későn, hogy a díjbekérők már ki lettek küldve.
32. horex (válaszként erre: 30. - Aileron44)
márc. 23. 20:15

A márciusi kampány okkal felmondott lakásbiztosítási szerződés a felmondás tett írásos nyilatkozat biztosítóhoz való beérkezését követő 30. napon szűnik meg, de a szerződésnek eddig az időpontig időarányosan díjrendezettnek is kell lenni. "

A témanyitó március 05én irta meg a felmondást, az beérkezett akármikor a biztositóhoz, onnan kell számolni a 30 napot, ami átnyúlik áprilisra. Szerintem azt a törtrészt és nem a teljes negyedévet kell fizetni

Persze tévedhetek, de a biztosító majd elmagyarázza

31. horex (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 20:06

Behajtó elött van egy bírósági határozat, ha annak nem monmdasz ellent akkor jön a behajtó

Többe leirták, kommuniikáloj emilben, mde akár papiralapon is teheted. Az emil ugyanolyan bizonyitó erejű

Ha nagyon feljelenteni akarsz akkor felügyeleti szerve a biztositóknak a MABISZ majd az MNB

márc. 23. 20:03
29. Sirga (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 19:35
Szerintem csak próbálkoznak, hátha mégis fizetsz.
28. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 18:39
Nyugi, van még 6-8 szemét biztosító. Egyik ebben jó, másik abban. De behajtót nem küld, legfeljebb nem él a biztosításod.
27. Anyagi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 18:11
Talán az volt a hírben, hogy köss új biztosítást és a két biztosító egymás közt intézi az ügyet...
26. aileron44 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 17:58

Olvasd el ezt is, talán segít!

[link]

25. andi6020 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 17:42
Egy nap miatt biztos nem
24. gyöngy:) (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 17:25

Ilyen nincs, hogy egy napot késel és behajtóhoz küldik.

Ha volt ilyened az nem egy napos késés miatt volt.

Ráadásul van kockázatviselési idő (még nem fizettél díjat, de biztosítva vagy), ez legtöbb esetben 60 nap vagy 90 nap, de legkevesebb esetben is 30 nap.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Bichi)
márc. 23. 16:11
Persze,hogy pörgök rajta! Egy nap lejáratkor azonnal behajtó céghez teszik kamattal,volt benne részem mire bizonyítottam hogy befizettem,végrehajtással fenyegetve! Mikor meg károm keletkezett hiába küldtem képeket meg számlát,érdekes erre nem fizetnek,pedig benne van a csomagban! Undorítóak!
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Simple)
márc. 23. 16:07
Köszönöm! Ez megtörtént,persze pont hétvége van,tehát várom a válaszukat! Mindent leírtam és csatoltam hozzá,remélem békén hagynak most már!
21. Bichi (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 16:06
Szerintem kissé túlpörgöd az egészet. Nem fizeted be, írsz egy e-mailt, és ennyi....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook