Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Félelmek legyőzése, pánikbetegség fórum

Félelmek legyőzése, pánikbetegség (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. 130454e42d (válaszként erre: 20. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 13:25
Látszik, sose volt közöd pl. a depresszióhoz. Az agy kémiájának a felborulása annyira befolyásolható akaraterővel, mint pl. a cukorbetegség.
23. 3ceaf21574 (válaszként erre: 22. - 130454e42d)
2014. máj. 17. 13:24
Freud szerint meg a kokain volt a megoldás,hát erről ennyit.
22. 130454e42d (válaszként erre: 4. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 13:23

Ez baromság. Pl. depresszió esetén a gyógyszer lökést adhat, hogy kimássz belőle, de ez nem jelenti azt, hogy életed végéig szedned kell.

Mielőtt megkérdeznéd: saját tapasztalat.

21. Lace_wing (válaszként erre: 20. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 13:23
Rendben, Te így látod. Megértem, hogy ez a véleményed. Valószínűleg, nem tapasztál még hasonlót. Én pedig nem így látom. Nem szeretnék tovább vitatkozni erről.
20. 3ceaf21574 (válaszként erre: 19. - Lace_wing)
2014. máj. 17. 13:19

A félelem leküzdése csak kizárólag akaraterő.

Persze sokkal könyebb vegyszerezni,mert akkor aztán cseppet sem kell megeröltetni magad,de gondolkodtál már azon hogy milyen árat fizetsz érte?

Pl szex 0 és az állandó kiszolgáltatottság a gyógyszereknek,meg a pszichiáterednek,mert mikor kifogy a tabi akkor aztán sürőssen mindent háttérbe szorítva rohansz a dokihoz.

Huuuuu na ezt soha de soha !!!!!!!

19. Lace_wing (válaszként erre: 18. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 13:13

Az összes magánorvos ingyenes kezelt, miután felmérték az anyagi helyzetemet. Mert ők is emberek, és képesek belátni, ha valaki ezt nem engedheti meg magának.

A félelem pedig nem egyenlő azzal, amikor nem tudsz felszállni egy tömegközlekedési eszközre pánikroham nélkül. Ezt nem lehet annyival elintézni, hogy "nem félek, mert ez csak egy busz". Sajnos, ez nem segít a dolgon, bármennyire triviálisnak tűnik.

18. 3ceaf21574 (válaszként erre: 16. - Lace_wing)
2014. máj. 17. 13:05

Az epilpszia nem egyenlő a pánikkal.

A pszichológus meg jó nagy divat lett,és irgalamatlanul sok pénz,ezértaztán elis küldik a szégny ördögöket a pszichiáterhez aki meg egyből teríti a jó benzókat antideprenszással kombinállva.


Kis odafigyeléssel mindez az egész pánik kezelhető,mert a félelem az emberi érzéstartomány,és nagyon sajnálom akik nemtudnak alpérzésekkel létezni.

17. Lace_wing (válaszként erre: 15. - Libcsi)
2014. máj. 17. 12:42
Örülök:) Bízom benne, hogy segíteni fog.
16. Lace_wing (válaszként erre: 14. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 12:41

Az, hogy leírtam Neki, hogy tud pszichológust találni, nem egyenlő azzal, hogy drogozásra biztatom. Megértem a bizalmatlanságodat az ilyen készítményekkel szemben.

De szörnyen sértő, hogy ilyesmit feltételez, és párhuzamot vonsz e között a két, teljesen eltérő dolog között. (A pszichológus mellesleg nem dolgozik gyógyszerekkel-csak a pszichiáter.)

Epilepsziás vagyok. Az általam szedett gyógyszerek az idegrendszerre hatnak. Nem vagyok sem őrült, sem drogfüggő. Csak szeretnék teljes életet élni, mint bárki más. E mellett kezelt pszichiáter, igen. Tapasztalatból írtam azt, hogy igenis lehetséges megbízható szakembert találni ezen a területen. Ebből nem következik egyenesen az, hogy gyógyszerek irányítják az életemet.

15. Libcsi
2014. máj. 17. 12:34

De jó,ennek most örülök,megprobalom akkor keruletkent kikeresni egy ilyen lelkisegelyt.

Elszant vagyok,kiderul,merre vezet az ut.

14. 3ceaf21574 (válaszként erre: 9. - Lace_wing)
2014. máj. 17. 12:33
Így is van hajszold már bele egy jókis szociális drogfüggésbe.
13. Lace_wing (válaszként erre: 11. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 12:33
Ja, néha szoktam gondolkodni is...asszem. De amióta gyógyszereket szedek, már semmiben nem vagyok biztos ;)))))
12. 27c72ee00a (válaszként erre: 8. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 12:31

Ennél már csak az a nagyobb gáz, mikor dohányzásról leszoktatásra írnak kp. idegrendszerre hatót, és kifizetnek érte százezreket ...

Nem témába vág konkrétan, de muszáj volt megjegyeznem.

11. 3ceaf21574 (válaszként erre: 10. - Lace_wing)
2014. máj. 17. 12:28

Nehogymár megmagyarázd hogy jó vegyszerezni a központi idegrendszert.

Egyszer az életben végiggondoltad már,hogy mekkora károkat okoz az agyban?Tudod az agyunk tesz emberré.

10. Lace_wing (válaszként erre: 8. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 12:20
Ez a Te véleményed. Megértettem elsőre is. Én csak megfogalmaztam, hogy egy lelkiismeretes pszichiáter mindezt figyelembe veszi, és a páciens érdekeit tartja szem előtt, nem azt, hogy minél hamarabb letudja a kezelést. Mérlegeli a kockázatot, és erről tájékoztat Téged is, mielőtt felírna valamit, ezt pedig csak a legvégső esetben teszi. (Pl. bipoláris zavarral együtt élni gyógyszer nélkül nem biztos, hogy a legjobb ötlet.)
9. Lace_wing (válaszként erre: 6. - Libcsi)
2014. máj. 17. 12:15

Keress rá, kerület szerint, hogy lelkisegély-gondozó.

Az ilyen emberekkel pedig ne foglalkozzz. Röhögtek már ki engem is emiatt sokszor. Aztán, mikor elkezdtem "kezelésre" járni, rájöttem, hogy aki tudatlan, azzal nem érdemes törődnöm.

8. 3ceaf21574 (válaszként erre: 5. - Lace_wing)
2014. máj. 17. 12:15
Embőr!!!!! minden idegrendszerre ható gyógyszer tök gáz,és nemhiszem hogy létezik köztük olyan amitől kicsit sem leszel függő.
7. bige (válaszként erre: 4. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 12:15

nem vagyok gyógyszerpárti egyáltalán! ...de amit írsz nem igaz. ember függő. ha valaki MEG AKAR GYÓGYULNI, akkor el tudja hagyni a gyógyszert. élő példa vagyok. pánikbetegségre szedtem 3 évig, kb. 6-7 éve egy szemet sem, és nagyon jól vagyok.

Természetesen meg kell próbálni nélküle, de van, hogy nincs más megoldás.

2014. máj. 17. 12:12

Gyógyszert emiatt/ez ellen sosem szedtem,de a problemammal kelek es fekszem.minden percemet ez félemliti meg.

Masoknak ez poen es nevetnek rajta,sajnos nekem ez megalapozott felelem es ennek tudataban elni es letezni nem lehet fiatalon mazt gondolom.

Tudom,mi a gond,tudom,hogy kezelni kell,de eddig elnyomtam magamban,viszont ahogy telik az ido,arra jovok ra,hogy hiba volt es lepnem kellett volna nagyon reg.

Maganuton pszichologust/pszichiatert felkeresni nem fogok,sajnos tudom,milyen arakkal dolgoznak.

Lelki segelyhivo szamokat Bp-en hol talalok? Hogyan keressek ra?

Koszonom

5. Lace_wing (válaszként erre: 4. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 12:10
Ha lelkiismeretes orvost sikerül találnia, ez nem fog bekövetkezni. A legtöbb pszichiáter aki ért is a szakmájához etikátlannak tartja, hogy olyan gyszerrel tömje a pácienseket, ami egyrészt függőséget okoz, másrészt zombiként élhetik a mindennapjaikat.
2014. máj. 17. 12:05

Vagy ráálítínak valami benzóra+antidepresszánsra és életed végéig a gyógyszerek fügvényében vegetálsz.

Ha ez még nemtörtént meg nehogy beszegy gyógyszetrt,mert abból aztán nincs kiút soha.

3. Lace_wing (válaszként erre: 1. - Libcsi)
2014. máj. 17. 12:01

Szia,


Igen pszichológus (adott esetben pzsichiáter-de ne ijedj meg!:) ) tud ezen segíteni.

Hasonló problémáim voltak nekem is hosszú ideje, mikor elhatároztam, hogy felkeres egy ilyen szakembert. Én spec. ismerősökön keresztül jutottam el hozzá, de akár interneten keresztül is találhatsz olyat, aki Számodra szimpatikus. Ez persze "orosz-rulett"-szerűen működik, de érdemes minél többet felkeresni, egészen addig, míg meg nem találod azt, aki Neked megfelel. Ha nem szeretnél magánrendelőt felkeresni, minden helyi sztk-ban van elméletileg lelkisegély-gondozó, ahol pszichológusok/pszichiáterek rendelnek. (Én magánúton intéztem ezt, szerintem jobban megéri, de sajnos nem olcsó.)

2014. máj. 17. 11:58
Háziorvos-elmondod a panaszaid. Ha rendes a háziorvosod,elküld néhány vizsgálatra,eldönti,hogy pszichiáterre van szükséged,vagy pszichológusra,elmondja neked mit gondol,mit javasol.Ha bukó,akkor felír valami hasznavehetetlen gyógyszert,és hazaküld. :) Két véglet,én is küszködök ezekkel a betegségekkel.Nem egyszerű.
2014. máj. 17. 11:48

Sziasztok!

Évek óta húzódó pszichológiai gondom van,szorongás,félelem egy bizonyos,számomra ismert dologtól.

Mi az,amivel,ahol ezt kezelni lehet?

Hogyan lehet pszichológushoz eljutni? Mi a módja ennek?

Van-e valami terápia,amivel kezelni lehet a félelmet?

Veletek fordult-e elő már ilyen?

A felelem az egesz napom beárnyekolja,a pozitiv gondolkodas nekem mar nem segit.Probaltam,kuzdottem.

Varom,hogy irjatok.

Koszonom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook