Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Felejtsem el, még akkor is, ha nagyon szeretem? fórum

Felejtsem el, még akkor is, ha nagyon szeretem? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 29. 18:35

Lehet , hogy ... volt egy roma baratom, 2 hetig tartot ugyan csak , de nem mert roma volt.

Egyebkent az ocsem a romak kozt el , es nem is akarmilyen romak kozt... satorosok kozt es oszinten mondhatom soha nem lattam olyan boldognak , mint miotta koztuk van.Es ritkan lattam magyarok kozt azt a szeretet amit az ocsem kap tolluk.

27. Ami.
2012. márc. 29. 18:34

Mondjuk tényleg bunkóság volt h felrohantál...te is ismeretlenül minősítetted őt,ahogy most a szüleid.Hozott minta.Oké,hogy te beláttad h hibáztál..de a szüleid nem fogják,mivel az esélyét sem adják meg h megismerjék.Ha nem megy utánad a fiú,a mai napig nem tudnád h egy rendes ember,nem egy utolsó cigu.


Félelmetes hány lánynak mondták a szülei,hogy csomagolhat ha ilyen és ilyen pasit hoz haza...miért bőr,vagy nemzetiség alapján ítélnek az emberek?És ők adják a mintát..akkor mire számíthatunk?!

26. a31cf0fa6a (válaszként erre: 17. - 9e27e3d42f)
2012. márc. 29. 18:34
Ugyan miért törölnének egy ilyen jószándékú hozzászólást? :)
25. Fannusi (válaszként erre: 17. - 9e27e3d42f)
2012. márc. 29. 18:30

Elolvastam, úgyhogy örülhetsz. Az építő jellegű kritikákat szeretem, a tied viszont közelített a bunkó stílushoz, szóval kérlek, válogasd meg a szavaid, és NE SÉRTEGESD A SZÜLEIMET!

Azért rohantam fel a szállodába akkor, mert a barátnőmnek mondtam a játék elején, hogy semmilyen feladatban ne tegyenek össze vele, ő azt mondta, hogy oké, erre már az elsőnél őt mondta.

2012. márc. 29. 18:29
Sajnállak,nehéz lehet 2 tűz között lenni.Szerencsére én nem kerültem ilyen helyzetbe,soha nem voltam roma fiúba szerelmes,talán azért is,mert legbelül tudtam,hogy nem lenne jó vége,pont az ilyen eset miatt,ugyanis az én szüleim is közölték,hogy ha roma lesz a pasim,abban a pillanatban csomagolhatok.Nincs semmi esély,hogy változzon a véleményük?Vagy ha a sráccal lennél,szerinted utólag megenyhülnek,nehogy elveszítsék a gyereküket?
23. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - 97f33311ff)
2012. márc. 29. 18:29
Nem vicces.. ://
22. Ami.
2012. márc. 29. 18:28

nah elég értelmetlen lett az első mondat:)

Szóval el nem tudnám képzelni,h anyáék tiltsanak valakit,amíg nem ismerik.

2012. márc. 29. 18:28

Szia!

Az én volt férjem is AZ . Nem a származása miatt váltunk el. Másképp is ez lett volna. apu persze kiakadt,de beletörődött. Aztán most a lányom,18 éves egy r..a sráccal jár. Én nem azt nézem,milyen származású,hanem,hogy milyen ember.

De apu kitagadott engem és a lányomat. A másik 2 gyerekem mehet hozzájuk,de mi nem.

Én azt gondolom,apámnál és az ő szemléleténél a volt férjem és a lányom barátja is többet ér.

Apám miatt nem váltam volna el.

Találkozzatok titokban. ne tudja senki sem. És úgyis meglátjátok,mennyire szeretitek egymást. Csak a tiltás sokszor jobban össze tartja az embereket. Ha annak idején apám nem tiltja annyira,lehet nem ragaszkodtam volna annyira hozzá.

2012. márc. 29. 18:28
Én poénból benyögném a helyedben a szüleidnek, hogy túltetted magad a cigá..-on, de összejöttél egy zsidóval, és titokban randizgatsz egy húzott szeművel :D
19. EsztyMorgan (válaszként erre: 16. - Ami.)
2012. márc. 29. 18:27
Nekem mindig azt mondták a szüleim, hogy akár roma is lehet - idővel megemésztenék -, a lényeg, hogy úgy szeressen ahogy vagyok, szeressen, tiszteljen és ne akarjon megváltoztatni. Ez a lényeg.. ennek kéne, hogy az legyen.
18. Fannusi (válaszként erre: 14. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 18:27

Nem lehet meggyőzni, jól látod. :(

Mindig viccelődik (azt hiszi, hogy nekem ez vicces), mikor a tévében is lát valamit, hogy na, jó lenne, ha ilyen barátod lenne, meg ha összejöttem volna vele?! Azt hiszi apa, hogy mindegyikőjük egyforma!

17. 9e27e3d42f (válaszként erre: 1. - Fannusi)
2012. márc. 29. 18:26

Hát nem tudom, olyan egy h**e vagy.

Így megbántani valakit csakmert sötétebb a bőrszíne. Már az is sértő lett volna nekem, amikor te felrohantál csakmert egy puszit kellett volna adnod neki. A szüleid veled együtt az érzelmi intelligenciája egyenlő a nullával. Remélem a srác talál egy normális nőt, mert bár nem tudom te, h nézel ki, de még így is különb lehet férfiba. Rosszindulat és ostoba sötétség a köbön. Törölhetik, de remélem elolvasod a véleményem rólad!!!

16. Ami.
2012. márc. 29. 18:25

Hát érdekes a szüleid viselkedése,el nem tudnám tiltani h anyáék bárkit minősítenének anélkül h ne ismerjék meg.3an vagyunk lányok,16,18,és én 23 éves,de egyikünknek sem tiltottak senkit,bíztak bennünk h jól döntünk.Nyilván ha egy drogos alkoholista sráccal tértünk volna haza,elbeszélgettek volna velünk,de ok nélkül,csak azért mert kisebbségi?!Nekem tetszett egy ilyen srác,bár semmi nem lett belőle,múltkor találkoztam vele,és rendőr lett.Jártam afgán pasival is,nem mondom h a haverok nem viccelődtek a terrorizmussal,de ennél nagyobb gond sose volt belőle.Én mindig felvállaltam mindenkit,így el is fogadták.Elég korlátoltak a szüleid.Megpróbálnék beszélni velük higgadtan..

Te hány éves vagy?

15. Fannusi (válaszként erre: 12. - 97f33311ff)
2012. márc. 29. 18:24

Már csak a házibulikban találkozunk, ami nagyon ritka. :( Ott viszont mindig összemelegedünk. Bár az utolsó buliba került, ahogy csak tudott, de barátnőm tudja, hogy szeret.

Szex (még) nem volt.

14. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - 97f33311ff)
2012. márc. 29. 18:24
Én is így gondolom.. nem rasszizmusról van itt szó, hanem a sztereotípiákról, ami egy fokkal sem jobb.. :// de hogy ezen a negatív sztereotípiákon túl tudjon lépni valaki, ahhoz némi rálátás, és - elnézést -, de némi észnek is kell lennie. Nem minden fekete vagy fehér, és ez a hasonlat ide pont illik is. Viszont az az érzésem, hogy édesapád nem az a fajta ember, akit meg lehet győzni.
2012. márc. 29. 18:22

Felvállaltam őt a legjobb barátaim előtt, mivel a nyaraláson "együtt voltunk". A bolond is látta rajtunk akkor, hogy beleszerettem, hiába is tagadtam volna.

Mielőtt nem ismertem, tényleg voltak fenntartásaim, de meg is bántam, miután megismertem.

12. 97f33311ff (válaszként erre: 1. - Fannusi)
2012. márc. 29. 18:21
Ez nehéz eset. Nem a szüleidnek választasz párt, hanem magadnak. De valahol a szüleidet is meg lehet érteni. Annyi rosszat lehet hallani a cig...-ról, hogy nem csoda a negatív sztereotípia irántuk. Nem lehet könnyű feldolgozni azt, ha az ember lánya egy ilyen nemzetiséggel kavar. Meg kéne ismerniük egymást, beszélgetni, és a fiúnak is be kéne bizonyítani azt, hogy méltó hozzád, és nem tartozik a rossz oldalhoz. (nem minden kisebbség gonosz, lehet ő is csekély kivétel) Durva kicsit, hogy te is menj el, ha hazaviszed, de hidd el, ő lenne az első, aki visszahívna, ha szétmennétek. (vagy még előbb is). Nyár óta gyakran találkoztok amúgy?
11. Bcicus (válaszként erre: 6. - Pici Manócska)
2012. márc. 29. 18:21
HIhetetlen mennyi rasszista szülő van, ez annyira borzasztó. Annó én is voltam szerelmes roma fiúba, semmi de semmi gond nem volt ezzel, szóba sem került, szüleimet ez nem érdekelte az érdekelte, hogy rendes ember legyen és szeressen. Nem volt hosszú kapcsolat, de nem emiatt, hanem mert még gyerekek voltunk.
10. e16fe97baf (válaszként erre: 5. - Fannusi)
2012. márc. 29. 18:19
titokban? hogy senkinek ne fájjon?
2012. márc. 29. 18:19
Én ha ilyen rasszista apám lenne tuti eljönnék otthonról. Ő szégyeníti meg a rasszizmusával saját magát. Bár az a gyanúm nem működne ez a kapcsolat, mert ebből a rasszizmusból neked is jutott rendesen ez érzékelhető és elöbb utóbb ebből gond lenne, nem mernéd őt felvállalni a haverjaid elött stb.
8. EsztyMorgan (válaszként erre: 4. - Fannusi)
2012. márc. 29. 18:19
Akárhogy is.. a lányuk vagy, és egy pasi sem ér annyit, hogy kitagadjanak. Legalábbis nem kéne érnie.. amúgy meg mindent egy kalap alá venni.. kicsit csőnézésre utal. Egy esélyt megérdemelne a fiatalember.
7. e16fe97baf (válaszként erre: 4. - Fannusi)
2012. márc. 29. 18:19
anyát nem tudod picit megpuhítani hogy apán formáljon egy kicsit...még ha lassan, finoman de akkor is...az a gyanúm hogy apukádnak senki sem lesz elég jó a kicsi lánya mellé :( nem irigyellek, valahogy be kellene nevelned
2012. márc. 29. 18:19

hát igen mikor én jöttem össze egy R...ma sráccal anyámék feljelentették öt...

akkor még nem voltam 18...

folyton szidtak és sose bocsátanak meg nekem azért...

mert az volt, hogy ő nem hozzám való mert Ő más...

pedig nem olyan volt mint én...


a mostani párommal mikor összejöttem az volt az első kérdésük ugye nem R....

5. Fannusi (válaszként erre: 3. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 29. 18:17
18 éves vagyok, nem is biztos, hogy vele élném le az egész életem, csak legalább addig lehetnék vele, amíg szeretjük egymást.
4. Fannusi (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2012. márc. 29. 18:16

Köszönöm, hogy írtál.

Nekik a világ vége lenne. Apa még a mai napig nem akarja hallani a nevét. Azt mondta, ha ide beteszi a lábát, mehetek vele együtt, de többé ne akarjak visszajönni.

3. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Fannusi)
2012. márc. 29. 18:14
Sajnos édesapád téved, egyszerűsít, amikor bőrszín alapján ítél.
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Fannusi)
2012. márc. 29. 18:13
Hát ez nehéz kérdés, nagy dilemma. Ma már nem kéne számítania a származásnak, mégis számít, nagyon is. Az én szüleim se örülnének, viszont nem tagadnának ki, az biztos. Viszont választani a szüleid és egy pasi között - származástól függetlenül -, hálátlan feladat. Talán próbálj meg beszélni a szüleiddel, hogy ismerjék meg. Egy ebéd, vagy akár egy kávé, nem a világ vége.
2012. márc. 29. 18:10

Hol is kezdjem.

Egy éve kezdődött, pontosabban tavaly nyáron.

Siófokon nyaraltam a baráti társaságommal, illetve még egy-két személlyel, akiket ott volt szerencsém megismerni. Egyikőjük (aki miatt indítottam a fórumot) nagyon nem volt szimpatikus, mivelhogy roma, de ezt a szót többé nem írom le, mert törölni fogják.

Kerültem, ahogy csak tudtam, egy játékban azonban azt a feladatot kaptam, hogy meg kell csókolnom. Teljesen felháborodtam, felmentem a szállodába, és duzzogtam, mikor feljött Ő, és mondta, hogy megért, ő sem csókolózna olyan pasival, amilyen ő. :D Itt kezdődött minden.

Beszélgettünk, beszélgettünk és lassan, de belezúgtam. Nagyon megszerettük egymást.

Vége lett a nyaralásnak, hazaértünk, a szüleimnek nem mertem elmondani, mert tudtam, hogy kiakadnának.

Kiderült és nagy patáliát csaptak. Apa mindennek lehordott, hogy bemocskolom a nevét, költözzem el, hagyjam békén, ha én ebbe a kapcsolatba belemegyek. Felháborodott, hogy tönkreteszem az ő életüket, és azt merte mondani, hogy az én életemmel azt csinálok, amit akarok, de NE SZÉGYENÍTSEM MEG ŐVÉKÉT!

Fájt nagyon, de hallgattam édesapámra.

Hihetetlenül rossz volt elmondani ezt a "barátomnak", neki azt hazudtam, hogy nem szeretem.

Borzasztóan hiányzik, és tudom, hogy én is neki. A mai napig szeretjük egymást, de ő úgy tudja, hogy én már nem. Egész nap csak rá gondolok, nagyon-nagyon szeretem!

Ti mit tanácsolnátok? Jól tettem, hogy a szüleimre hallgattam?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook