Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fehérvári óvodák. Mik a tapasztalataitok? fórum

Fehérvári óvodák. Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2009. febr. 23. 09:09

Az a hír tényleg igaz, hogy már van aki a gyerek megszületése előtt beiratja az oviba, mert az ovi csak 5 éves kortól kötelező?

Ez a rémhír terjes mostanság!

33. drnéni (válaszként erre: 32. - Ce91523917)
2009. febr. 22. 22:13
Engem meg a Hétpettyes érdekelne. de holnap fel is hívom őket.
2009. jan. 24. 17:49
a magánovik drágák, tudja vki mennyibe van pl a köfém szívárvány ovi?
2009. jan. 15. 10:43
köszi, így lesz
30. b59d693a46 (válaszként erre: 29. - Annaluca)
2009. jan. 14. 23:28
Szerintem is, ezt mindenhol figyelembe veszik. Nálunk pl. van a csoportban egy kislány, aki vegetariánus, abszolút figyelembe veszik az étkezésnél. De azért kérdezz rá mindenképp abban az oviban, ahová menni akartok.
2009. jan. 14. 22:47
Szerintem majdnem mindegyik óvoda foglalkozik az ételallergiásokkal, hiszen úgy rendelik az ételt, és így számukra külön kérnek. Kérdezd meg a kiszemelt oviban, hogy ott is így van-e.
2009. jan. 14. 13:36
Tud valaki fehérvári óvodát, ahol foglalkoznak ételallergiás gyerekekkel is?
27. annaluca (válaszként erre: 24. - Borbelya)
2008. nov. 10. 12:26
Régen a napsugár ovi a kígyós iskola mellett vegyes csoportos volt, nem tudom, hogy ma mi a helyzet. Majd kérdezősködöm egy kicsit.
2008. nov. 9. 20:17
A Ligetsoriról tudtok valamit?
2008. nov. 9. 19:15
Anyum a pozsonyi úti oviban dolgozik, szeretik. A gyerekek is... :) Bár otthon olyan hangosan beszél, mindig azt mondja, hogy szakmai ártalom.
24. borbelya (válaszként erre: 22. - Annaluca)
2008. nov. 9. 19:10
De kedves vagy, köszönöm a segítségedet! Majd utánanézek, hogy hol van ilyen ovi. Esetleg tudsz ilyenről?
23. annaluca (válaszként erre: 20. - Ce91523917)
2008. nov. 9. 12:55
A mesepárna más célt szolgál. Az segít egy "másik világba" repíteni a gyerekeket. A mese előtti előkészületek: mesepárna, gyertyagyújtás... mind a hangulat megteremtésében játszanak szerepet. (és nem utolsó sorban, a fegyelem is jobb, nem mászkálnak el a gyerkőcök)
22. annaluca (válaszként erre: 21. - Borbelya)
2008. nov. 9. 12:51

Igen, ez így van, hogy a 3. évét betöltött gyerek mehet csak az oviba. Ennek ellenére a májusban be kell iratni a gyerkőcöt.

Ez alól csak akkor van kivétel, ha van mini csoport az oviban, bár én ilyenről nem hallottam Fehérváron. Tv miatt nem vehetik fel a kisebbeket, mert arra nem jár a normatíva, csak büntetés.

Ja, és ha decemberi, akkor még évvesztes is, így valamelyik csoportot 2x fogja járni. Ajánlom a vegyes csoportot, ott végig maradhat ugyan abba a társaságba, óvónénikkel.

2008. nov. 9. 07:42

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy van az oviba iratással egy kis gondom, mégpedig: decemberben fogja tölteni a 3. szülinapját, és azt hallottam, hogy majd csk decemberben illetve januárban kezdheti az ovit. Ez tényleg így van? Mekkora hülyeség egy összeszokott csoportba szoktatni....

Kérlek benneteket ha valaki tud ebben segyíteni, az tegye meg. Köszi

2008. nov. 8. 13:23
Van sok gyerek, aki mindig hord magávalmég 4-5 évesen is cumit vagy egy textilpelenkát amit győröget, aqnélkül nem megy sehova. Ezt az ovónők nem szeretik, és le akarják szoktatni róla a gyerekeket. De most kitalálták, hogy az oviba meseolvasás közben egy párnára, mesepárnára kell ülni, amit csak meseolvasás közben használhatnak. Ez nem ugyanolyan, ragaszkodást szül majd, mi a cumi és a tpelus?
19. annaluca (válaszként erre: 18. - Ce91523917)
2008. nov. 8. 12:52
Konkrétan mire gondolsz?
2008. nov. 7. 08:39

Kérdés!

Ha a cumiről, textilpelusról, erről arról le kell szoktatni a ghyerekeket, akkor most mi ez az új dili a mesepárnával?!

17. annaluca (válaszként erre: 2. - Borbelya)
2008. nov. 7. 08:03

Ajánlom, hogy az ovinál nézd meg azt is, hogy vegyes vagy tiszta életkorú csoportok vannak-e. Hogy a fiadnak melyik lesz jobb, az majd később elválik: visszahúzódó v. társasági személyiség, milyen életkorú pajtásokkal játszik szívesen, mennyire bírja a szabályokat, kötöttségeket.


Számomra a lányomnak az álomovi egy folyamatos napirenddel működő vegyescsoport lett volna, helyette egy kötött, tiszta csoportosba jár. Bírja, de az túlzás, hogy szereti.

16. b59d693a46 (válaszként erre: 14. - Ce91523917)
2008. júl. 15. 12:16
Úgy tudom, elvileg van ilyen rendelet. Nálunk szülőin rákérdeztek erre és azt mondta a vezető óvónő, hogy ő nem várja el, hogy hazavigyék a gyereket, ha van kistesó, nyugodtan maradhat délutánig. Lehet, hogy ovitól is függ, nem tudom. Ha esetleg aktuális lesz az oviválasztás, érdemes erre is rákérdezni.
15. ce91523917 (válaszként erre: 13. - B59d693a46)
2008. júl. 15. 10:35
Köszi:)
14. ce91523917 (válaszként erre: 12. - Cafemano)
2008. júl. 15. 10:35
Akkor nem tudom, engem miért etettek ilyennel:)
13. b59d693a46 (válaszként erre: 11. - Ce91523917)
2008. júl. 12. 13:51
Úgy tudom, a Napsugárban is van.
2008. júl. 12. 00:14
A Rákóczi útiban volt, két fiam járt is. A negyedik fiam most volt nagycsoportos, én az ötödikkel vagyok otthon gyesen, és soha nem mondták,hgoy vigyem haza ebéd után.
2008. júl. 9. 15:17

Sziasztok! Olyan fehérvári ovit tudnátok nekem mondani, ahol van minicsoport? Abból mi igaz, hogyha egy kicsivel otthon vagy akkor a másikuk délután már nem lehet az oviban?

?

2008. jún. 24. 09:55
Sziasztok! Nekem 4 fiam járt a Rákóczi úti óvodába, de szerintem ez a lehető legjobb ami történhetett velünk. A legnagyobb fiamat először nem ide akartam iratni, de a másik óvoda megtellt és ez volt a körzetis ovink. Nagyon örülök, hogy így történk. A többi fiamat már automatikusan oda iratta, még akkor is amikor már elköltöztünk. 12 éven keresztül jártam oda - 1 év kihagyással - és soha semmi negatív élményem nem volt, sem nekem, sem a gyerekeimnek. Én csak ajánlani tudom minden leendő anyukának.
9. b59d693a46 (válaszként erre: 6. - Borbelya)
2008. jún. 20. 21:59

Az tényleg jó dolog. Én sem hallottam semmit róla.

Az az igazság, nekünk biztosra mondták, hogy felveszik a Tulipánosba, többen is próbáltak segíteni (pl. a védőnőnk). De egy kiscsoport indult 22 fővel és megtelt, nincs mit tenni. Mivel biztosnak tűnt, nem is nézelődtem máshol, a körzetesben is csak beiratkozáskor voltunk. Szerintem az is számít, milyen messze van a munkahelytől, útba esik-e, reggel, amikor sietni kell, ez nem utolsó szempont. Persze, ha kocsival jár vki, szinte mindegy. Nekem a munkahelyem sincs túl messze tőlünk és szerencsére az ovi is útba esik.

Szoktak bizonyos ovikban nyílt napok is lenni, ott is lehet infót gyűjteni. Vannak különbségek azért, pl. a mi ovinkban nincs beszoktatás, egy ismerős mondta, ők a Rákóczi útiba fognak járni, ott van.

8. borbelya (válaszként erre: 7. - Lufi)
2008. jún. 20. 19:55
Szerintem időben elkezdtem gyűjteni az infot, és szerintem mást is érdekelhet, hogy kinek mi a tapasztalata.
7. lufi
2008. jún. 20. 19:23
Mi most kezdjük a Tóvárosi oviban szeptemberben. Körzetileg nem ide tartozunk, de itt dolgozik a nagymama, ezért már jobban ismerjük az ovit. Érdemes időben körbe járnod az ovikat, amik szimpatikusak, mert ennyi ovi közül nehéz választani. Egy-két fehérvári ovinak van már honlapja, ott is találsz infót.
6. borbelya (válaszként erre: 5. - B59d693a46)
2008. jún. 20. 19:04
Mi a palotavárosiba fogunk járni körzetileg, és ennek az ovinak a tavakra néz az udvara, ez nagyon szimpatikus, nem egy elhanyagolható szempont....de semmi egyéb infom nincs az oviról.
2008. jún. 20. 15:30

Sziasztok!


Mi szeptemberben kezdünk a Brunszvikban. Ez a körzetes ovink. Igazából nem ezt szerettük volna, hanem a Tulipánost, de az körzetes gyerekekkel megtelt, így nem vették fel a kislányomat. Nekem szimpatikus volt a Brunszvik is, az nem tetszik csak benne, hogy a forgalmas Várkörút mellett van az udvara. :(

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook