Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fehérvári óvodák. Mik a tapasztalataitok? fórum

Fehérvári óvodák. Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
124. borbelya (válaszként erre: 123. - Drnéni)
2010. márc. 15. 07:29
Mikor lesz pontosan a nyílt nap? Lehet hogy én is elmennék, bár nagyon reménykedem...
123. drnéni (válaszként erre: 122. - Drnéni)
2010. márc. 14. 22:37
Jövő utáni héten megyünk nyílt napra, nem mintha nagyon relevánsnak tartanám az ott látootakat, de meg akarok kérdezni egy-két dolgot.
122. drnéni (válaszként erre: 120. - Borbelya)
2010. márc. 14. 22:35
Néhány ismerősöm gyereke idén kezdett ott, jókat mondanak. Persze minden óvónénifüggő, de elég hosszas beszoktatásokról, sok mozgásról, jó programokról mesélnek. Én is úgy látom a gyerekeken, hogy jól érzik magukat. Csak hát a kaja, az valami botrány. Egy dolog miatt aggódom egy kicsit: van egy olyan gyakorlat, hogy egy-egy gyereket, aki máshogy nem férne be, berakják középsőbe, és azt én nem szeretném.
121. annaluca (válaszként erre: 114. - Sicike)
2010. márc. 13. 16:02

Egyházi oviban bizony vllásgyakorlás van. Minden nap imádkoznak a maguk szintjén, és étkezések előtt után megköszönik, amit kaptak. Az istentisztelet nem kötelező, de vannak olyan ünnepek, amit a templomban tartanak: anyáknapja, évzáró.

Helyileg szuper a környék. Könnyen megközelíthető, mégis szinte autómentes, sok fával, új udvari játékokkal. Nekem pedagógusként is kicsitkötött, de van olyan gyerkőc, aki ezt a biztos, kiszámítható hátteret szereti. A nevelés tényleg jó volt, sok értéket kapott, és a csoportban is csak egy nehezen kezelhető gyerek volt.


Ha ismered az feletted lakó óvónénit, és a gyerekednek is szimpatikus, akkor szerintem vele legyen a gyerkőc, főleg ha bennetek semmilyen vallási lelkület nincsen.

2010. márc. 12. 19:47
drnéni! A palotavárosiról milyen híreket hallottál?
2010. márc. 12. 19:47

Lányok, én sem alszom sokat, de arra jöttem rá, hogy úgyis mindenki a legjobbat akarja a gyerklőcének. Ha tehetném magánoviba iratnám, de sajnos nem tehetem.

A nyílt napon pedig gondolom megpróbálják a jó arcukat mutatni, ne feltétlenül az alapján döntsetek.

A faliújság tényleg jó ötlet, én onnan néztem meg, hogy havonta mit kell a tisztasági csomagba venni/vinni, és mi a heti kajájuk.

118. borbelya (válaszként erre: 114. - Sicike)
2010. márc. 12. 19:44
Én is gondolkodtam vallási ovin, de tudod az tántorított el, amikor mentünk a keresztelőre, és a legnagyobb gondjuk az volt a papoknak, hogy mikor mennyi adót fizettem. Már nem erkölcsösebb egy egyházi ovi, mint a rendes, és nem szeretném olyan dologra ráerőltetni, amit én sem csinálok pl: misére járni. Marad a körzeti, bár ha egyáltalán felveszik oda.
117. borbelya (válaszként erre: 110. - Sicike)
2010. márc. 12. 19:41
Én a Hosszúsétatériről jókat hallottam. És jobb helyen van mint a Horváth I. ltp-i.
116. borbelya (válaszként erre: 107. - Drnéni)
2010. márc. 12. 19:33
Ne is mondd, totál kivagyok. Mi az Yblibe tartozunk, és nekünk is azt tanácsolták, hogy keressünk még a biztonság kedvéért másik helyet. Szóval?? A körzetibe se biztos hogy felveszik. Vicc nem? Most mi is keresünk segytséget. Szánalmas ez az egész úgy ahogy van!
115. drnéni (válaszként erre: 114. - Sicike)
2010. márc. 12. 15:22
Én katolikus létemre sem adnám katolikus oviba a gyereket, mert sok mindenben nem fogadom el a vallási tételeket. Szerintem nem jó, ha nincs összhangban az otthoni és az óvodai szellemi nevelés, hazudni, sunnyogni meg szintén nem jó. Akkor már inkább világnézetileg semleges ovi, már ha létezik olyan.
114. Sicike
2010. márc. 12. 09:27

Sziasztok!

Most már nem alszom éjjel,rágom magam.

A refiben sokak szerint a vallási szokások,az ottani nevelés,kicsit visszafogja a gyermeket a világ borzalmaitól.Ez nem hangzik rosszul,előny.

De hallottam,negyedévente mise van,én úgy vagyok vele,nem akarom erőltetni a vallást,majd ha el tudja dönteni akrja-e gyakorolni,akkor csinálja.3 éves gyerek amúgy sem értem hogy érti miről van szó.

A Hosszúsétatérivel kapcs. a lényeg: a felettünk lévő szomszéd hölgy ott dolgozik és a kislányom hozzá kerülhetne......ismerjük kb. 3 éve,csak jót tudok mondani róla,és mondom fölöttünk lakik.

Ha ő lenne az ovonénink,tudnám hova kerül a kiscsajom,kinek a kezébe.

Viszont anyósom szerint a refiben jobb,értékesebb nevelést kapna.......

Mit mondtok?Csak vélemény....?????

113. 0f8333367d (válaszként erre: 112. - Annaluca)
2010. márc. 11. 19:39

Ez a legjobb módszer!

Csak a másik szülő fogja őszintén megmondani milyen is az óvónő!

Érdemes a faliújságokon is körbe nézni,mit készítenek a gyerekek.

Abból nagyon sokat lehet leszűrni!

112. annaluca (válaszként erre: 110. - Sicike)
2010. márc. 11. 17:54

És még valami.

Tudd meg, melyik óvónénihez kerülne a gyerkőc, és érdeklődj utána a mostani szülőktől. Látogassatok be, figyeld meg, hogy fogaja a kicsi a felnőtteket.

111. annaluca (válaszként erre: 110. - Sicike)
2010. márc. 11. 17:51

A lányom a refibe járt, mi nagyon szerettük. Kedvesek az óvónénik, bár most elég sok az új. Csak tiszta csoportok vannak (kivéve a minit), és kötött a napirendjük.


A hosszusétatéribe még gyakorlatra jártam, bár az nem tegnap volt. Annyit tudok, hogy vannak vegyes csoportok is, és régen folyamatos napirend volt, gondolom azon nem változtattak.(Ne egyszerre reggeliznek, nem minden foglalkozás kötelező...)

110. Sicike
2010. márc. 11. 10:27

Nagyon közel a dátum a beiratkozáshoz.

És rettenetesen félek,hogy jól döntök-e.

Nekünk kettő jöhet számba.

Az Református a Horváth István ltp.-en vagy a Hosszúsétatéri.

Már 1 ideje nyomozgatok utánnuk,de ki vagyok bukva.Mindegyikre mondanak jót is rosszat is-azaz előnyt is és hátrányt is.......

De mi lesz,ha rosszul döntök?

A fiamnál ennyire nem kellett vacilálnom,ott kerek perec tudtam hova megy.

Ti mi szerint döntötök?

Őszíntén.

Aki akármit tud,várok hozzászólásokat......

109. annaluca (válaszként erre: 105. - Lilanő)
2010. márc. 3. 20:54
Arról csak jót hallottam, bár nagyon rossz helyen van, de aranyosak az óvónénik.
108. drnéni (válaszként erre: 94. - Borbelya)
2010. márc. 3. 20:25
A ligetsoriban elvárás a zéró beszoktatás. Hétfő reggel beadod, délután érte mész. Aki erőlteti, aannak megengedik, szájhúzogatva. Nálam ez szóba sem kerülhet.
107. drnéni (válaszként erre: 102. - Borbelya)
2010. márc. 3. 20:22

Nem, nem telik most rá, és helyileg sem jó így. Az Ybl-t felhívtam, el akartam menni nyílt napra, de nagyon elvették a kedvemet. A néni közölte, hogy felesleges, mert ők úgyis tele lesznek körzetesekkel. Tudtam volna protekciót szerezni, de nem tetszett a hozzáállás. Aztán meg Lizával olyan nehéz napjaink voltak, hogy úgy döntöttem, marad a Palotavárosi, ami 3 percre van (Lizával jó esetben fél óra), mivel a picivel gyalog kell érte járnom. Ha behisztizik az utcán, legalább nem másfél kilométerről kell vonszolnom.


Egyébként meg tök kivagyok, ha rágondolok, hogy már nem jesz velem egész nap, még ha fárasztó is kettejükkel. Éppen ezért ha nem szereti, nem fogom erőltetni, és eleinte csak félnapos lesz. Már csak az ótvar kaja miatt is.

106. drnéni (válaszként erre: 100. - Annaluca)
2010. márc. 3. 20:16
Mivel maradtam itthon a picivel, magánovira most nem futja. Viszont az lehet, hogy elhozom ebéd előtt.
105. lilanő
2010. febr. 22. 15:19
És valaki valamit a Brunswickról?
104. Sicike
2010. febr. 17. 14:55
A hosszúsétatériről tudtok valamit?
2010. febr. 6. 09:30
Sziasztok, ismét közeledik az oviválasztás, tudtok nekem segíteni hogy Ybl ovival kapcsolatosan? Van valakinek tapasztalata?
102. borbelya (válaszként erre: 98. - Drnéni)
2010. febr. 6. 09:30
Nem a hétpettyes választottátok végül?
101. borbelya (válaszként erre: 97. - Drnéni)
2010. febr. 6. 09:29

Kaptam tőlük hírlevelet, nagyon sajnálom.:(

Pont közbejött egy családi program, és nem tudtam elmenni, de nagyon kíváncsi lettem volna.

100. annaluca (válaszként erre: 99. - Drnéni)
2010. jan. 27. 21:51
Kérdezd meg a magánovikat. Az államiakban egyen kaja van, már kevés helyen főznek.
2010. jan. 27. 13:48
Hahóóóóóóóóóóóó! Segítsetek!
2010. jan. 26. 11:34
Tud valaki olyan ovit, ahol normális ételt kapnak a gyerekek? Úgy értem, nincs minden berántva, nincs heti 5x hús-krumpli, rizs vagy tészta.
97. drnéni (válaszként erre: 94. - Borbelya)
2010. jan. 26. 11:32
Most szűnt meg még az alapítvány is. Úgy néz ki, iskola sem lesz. Valami baráti kört fognak létrehozni.
96. borbelya (válaszként erre: 95. - Borbelya)
2009. máj. 19. 16:03
De ha te is waldorf párti vagy, akkor tudod miről beszélek. (bocs, hogy ennyi részletben írtam!)
95. borbelya (válaszként erre: 92. - Drnéni)
2009. máj. 19. 16:02
Én nem szeretném angolos csopotba iratni, egyáltalán nem, olyan oviba szeretném, ahol normálisak az ovónők, és hagyják játszani!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook