Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fehér karácsony ami megmaradt bennetek? fórum

Fehér karácsony ami megmaradt bennetek? (beszélgetős fórum)


17. 388b941089 (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. dec. 19. 20:08
Nekunk is volt h elhagytuk a gyereket szankozas kozben 😁😁 leesett a szankorol egy bucka utan xd orditott h haho, itt vagyok, varjatok meg xd meg picike volt a lanyom, 4-5 eves lehetett, akkor meg volt immel-ammal feher karacsony, ö mèg szánkozhatott, a kicsi nem tudom fog e majd :((
16. timycat (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. dec. 12. 00:35
Ilyen sztorim nekem is van... csak én voltam a gyerek. Gyerek szemszögből az a 10-20 méter sokkal nagyobb távolságnak tűnik.
15. 123e772adb (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. dec. 11. 16:26
Ez annyira te vagy! :D
2015. dec. 11. 16:22

Még nagyon kicsi voltam, óvodás. Tatám elvitt sétálni, amíg a Jézuska hozza a karácsonyfát. Fehér volt a táj, tatám angyalokról mesélt, én meg meg mertem volna esküdni, hogy a fák ágai között színes angyalszárnyakat láttam megvillanni.

Nagy pelyhekben hullott a hó és ropogott a lábunk alatt. Érdekes, sokkal nagyobb a csend a hóban. Fázott a kezem, a lábam, de egyáltalán nem bántam. :)

Mikor hazaértünk, benyitottunk a sötét előszobába, aztán meghallottam a csengettyűt. :) A szobában plafonig érő fa állt, kis gyertyák égtek rajta és csillagszórók szikráztak.

Alatta a sok ajándék.

Az egész család ott volt, együtt elénekeltük a "Mennyből az angyal"-t, aztán kezdtem bontogatni az ajándékokat.


Nagyon szép karácsonyok voltak abban az időben, boldogok voltunk, sokat nevettünk.

Az idén igazi karácsonyunk sem lesz. :(

13. Cilumiluci (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. dec. 10. 18:54
:D
12. aac131dc75 (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. dec. 10. 18:43
:D
11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Aac131dc75)
2015. dec. 10. 18:24
Na, akkor "adok"egyet; gyereket szánkóztattuk, ketten húztuk, majd már csak egyikőnk, mert olyan könnyű volt. Rágyújtok, hátranézek: szánkó üres, gyerek 10-20 méterrel arrébb ül a hóban. D ? :(
10. aac131dc75 (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2015. dec. 10. 18:17
Hangolódok,nosztalgiázok... :D
9. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Aac131dc75)
2015. dec. 10. 18:13
Ezt még karácsony előtt piacra dobod? DDD
2015. dec. 10. 11:31

Szilveszter volt, nem karácsony, valamikor még a '60-as évek vége, '70-es évek eleje. Ment a szilveszteri házibuli, amikor észrevettem, hogy odakint öklömnyi méretű hópelyhek hullanak az égből. És amikor legközelebb kinéztem, már minden csupa fehér volt, a hó pedig csak hullott...

Ott hagytam a társaságot, kabátot fel, és kimentem havat söpörni udvarra, meg az utcai járdát is, aztán amikor végeztem vele, kezdtem újra, és újra, annyira élveztem ezt a csodálatos időt... lemaradtam az éjféli pezsgőről is! :)))

2015. dec. 10. 11:15
Köszönöm az eddigi történeteket akár jó akár rossz!
2015. dec. 10. 08:23
Ja,a sok latyakra emlekszem,nem szerettem sosem,most is csak azert varjak,mert mar regen volt,hal' Istennek,jo ez igy.
2015. dec. 10. 08:12
Egyébként mivel panel gyerek voltam és a nagyszülők nem tartották a karacsonyt igazán így nincsenek hóhoz köthető emlékeim. Persze jók vannak csak abban nem szerepel a hó
2015. dec. 10. 08:09

2010 karácsonya. Vagyis annak másnapja. Nagyimhoz mentünk szokásos módon. Csakhogy ő már nem várt minket...

Mikor vártunk az orvosra hogy megállapítsa nyilvánvalót, anyuval a lépcsőházban álltunk és akkora pelyhekben kezdett el esni a hó hogy azóta sem emlékszem olyanra. Csak álltunk egymásba kapaszkodva dermedten.


Bocs ez rossz emlék de ez belém égett..

2015. dec. 10. 07:16
Ja,a másik kellemes emlék...nagyiméknak volt lovuk,a szomszédnak szán is volt,este a hóesésben lovas szánnal jártuk be a falut...régi szép idők...akkor még a tél tél volt...
2015. dec. 10. 07:14

Gyerekkoromból sok emlékem van,barátnőmmel imádtunk este a városban csatangolni a hóesésben!

2-3 éve öcsém kedvese zörgetett az ajtón,kiadta parancsba,hogy öltözzek,megyünk szánkózni.Gondoltam magamban,meg van zavarodva ez a csaj,éjnek idején a hegyre menni?Aztán kint ért a meglepetés a kapu előtt...ott állt a szánkóba befogva az alaszkai malamut kutyájuk,mondanom sem kell,hogy élveztem!Kifárasztottuk a kutyust rendesen.☺

2015. dec. 10. 06:45

Még kislány voltam,azóta nem is emlékszek,hogy lett volna fehér karácsony.

Hivatalosak voltunk a mamámhoz vacsira.Az úton elszórakoztattam magam...Csupa jég volt a járda.Egyszerre akartam lépni anyukámmal,de mint később rájöttem nem kellett volna ugyanakkorákat lépnem!A vége hóban fetrengés és oltári nagy nevetés lett!

Valamiért mindig ez a történet jut eszembe ha valaki fehér karácsonyt emleget!

Nektek is van kellemes emléketek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook