Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Farsangon a lányok fiúknak, a fiúk lányoknak kell hogy beöltözzenek.. Szerintetek ez normális kérés? fórum

Farsangon a lányok fiúknak, a fiúk lányoknak kell hogy beöltözzenek.. Szerintetek ez normális kérés? (beszélgetős fórum)


1 2
25. povery
2015. jan. 9. 15:59

Milyen hülyeség ez már,hogy még a beöltözést is előírják!!Ezt most hallom először,nekem nincs ilyen kis gyerekem.

Ez sok szülőnek még gondot is okozhat,hisz plussz költségbe kerül.

24. martin3 (válaszként erre: 20. - C3b5778d88)
2015. jan. 9. 15:59
igen, német suli, nem nehéz megvarrni a ruhát hozzá, csak maga az ötlet marhaság szerintem...
23. trapiti (válaszként erre: 1. - Martin3)
2015. jan. 9. 15:58

Szerintem nem kell ezt túllihegni, ettől még egyetlen gyereknek sem lesz nemi identitászavara. Choncita-t is kár szerintem iderángatni, mert egyrészt a kettőnek semmi köze egymáshoz, másrészt még attól se lenne semmi bajuk ha elénekelnék azt a számot (mellesleg a rádiók is játszák, mégse fertőzött meg senkit...)


Ha a gyerekeidnek nincs kedve, az más tészta, én nem kényszeríteném, maximum kihagynánk a farsangot. Ha nem akarja kihagyni akkor pedig nincs más mint elfogadni a játékszabályokat.

Esetleg lehet beszélni az osztályfőnökkel, bár szerintem emiatt nem biztos hogy megéri, kb. husazdrangú kérdés... én is voltam annó osztályszinten részegnek öltözve farsangon, mégsem lettem alkoholista ;)


Egyébiránt ha az iskola "liberális" elveivel ennyire nem értesz egyet, akkor akár az iskolaváltáson is el kellene gondolkozni.

2015. jan. 9. 15:58

Szerintem ez még nem okoz zavart a gyerek nemi identitásában, de a baj tényleg ott van, hogy kötelező. Miért kell bárminek is kötelezőnek lennie egy szórakozásban (az alap viselkedési dolgokat leszámítva)? Szerintem is arra való a farsang, hogy jól érezzék magukat. Más neműnek beöltözni kevesen képesek fesztelenül, tehát nem szabad erőltetni. Most a gyerekeknek kell jól érezni magukat, vagy az ötlet kitalálójának?


Ha a gyerekeknek ez nagyon rossz, én azt csinálnám, hogy nem mennének a farsangra, helyette otthon szerveznék nekik farsangot azokkal, akikkel ők szeretnék. Voltam már ilyen családi farsangon, és tetszett, mindenki jól érezte magát. Fesztelenebbül táncoltak, még színházi előadást is tartottak, csupa olyan volt ott, akik előtt nem érezték a szorongást. Szülők is voltak, akik megnézték az előadást, megtapsolták, aztán beszélgettek, a gyerekek meg elvoltak egymással.


Egyébként egyszer egy ismerős srác - igaz, ő már volt vagy 25 éves - beöltözött egy farsangra Hófehérkének. Nagyon jópofán csinálta, egyáltalán nem volt zavarban, viszont engem kicsit feszélyezett. Én is hülyén érzem magam ilyesmi helyzetben, szóval szerintem nem kell erőltetni.

2015. jan. 9. 15:58

most el kell mennem, de addig is írhattok

igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy csak nekem meredek ez az ötlet, vagy jogosan vannak félelmeim és igazat adtok, hogy nem a "legjobb" ötlet ezt megvalósítani...

most még le lehetne fújni...

20. c3b5778d88 (válaszként erre: 14. - Martin3)
2015. jan. 9. 15:56
Ja, azt hittem csak hétköznapi fiú-lány öltözék kell. De akkor valami sváb vonatkozása van az iskolának is, nem? Én nem tudnék ilyen felszerelést beszerezni.
19. martin3 (válaszként erre: 11. - Gkreka)
2015. jan. 9. 15:55
egyszerűen nem nekik való zenék, teljesen mindegy, hogy mi, nem az ő korosztályuknak volt való...
2015. jan. 9. 15:55
Egész biztos nem küldeném el szoknyában ha ő szégyellné...
17. andi6020 (válaszként erre: 12. - Martin3)
2015. jan. 9. 15:54
Ha emiatt éri trauma, akkor már mindegy.
2015. jan. 9. 15:54

A farsangnak nem éppen az lenne a lényege, hogy mindenki a saját fantáziájának, kedvének és ügyességének megfelelő jelmezt öltsön?


Amiben - uram bocsá' - még jól is érzi magát?


Már eleve a kötelezően előírt dolog sem tetszik.

2015. jan. 9. 15:54
Nálunk felsőben öltöznek be osztályszinten a gyerekek, alsóban egyéni jelmezek vannak. Szerintem farsangkor belefér ez az ötlet. Sőt, hidd el, nagyon praktikus. Könnyű és olcsó beszerezni. Sokkal jobb mint ha mindenkinek barna szoknyát vagy kék harisnyát kellene beszerezni valamilyen csoportos jelmez miatt. Vagy valami még ezeknél is bonyolultabb dolgot.
14. martin3 (válaszként erre: 9. - Gkreka)
2015. jan. 9. 15:54

a focista engem sem zavarna, de ez más...pl öreganyó is jó lenne,

de itt ki van adva, hogy a lányok sváb naci, ing, kalap(alatt kontyba a hajuk!) a fiúk pedig sváb ünnepi ruhában fonott hajjal(magyarul paróka, mert a 2cm-es hajukból nehéz lenne copfot készíteni), harisnya, kopogós cipő stb menjenek...

13. e74b8e1a7f (válaszként erre: 12. - Martin3)
2015. jan. 9. 15:53
Persze mert a csajok is szerethetik a fiús dolgokat, pl autóversenyzés focizás stb de a fiúk azért lássuk be ritkán babáznak, nekik rosszabb mondjuk Piroskának öltözni mint egy lánynak focistának...
12. martin3 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. jan. 9. 15:51

szerintem vicces a gimiben, amikor kialakult indentitástudata van egy gyereknek stb, és nem most, én arra lennék kiváncsi, hogy ez nem okozhat-e valami "bajt" később, nem érheti -e itt a gyerekeket olyan "trauma" ami esetleg bezavar majd a szexuális fejlődésükbe..

a fiúk egyébként ehhez szarabbul állnak hozzá, mint a lányok, csak nem mutatják...

11. gkreka (válaszként erre: 8. - Martin3)
2015. jan. 9. 15:50
Mondanál pár példát?
2015. jan. 9. 15:49
Ennél nagyobb baromásgot ritkán hallani... És ha fenntartják én biztos nem csinálnék bohócot a gyerekemből ha ez őt kellemetlenül érinti, inkább kihagynánk a farsangot...
9. gkreka (válaszként erre: 1. - Martin3)
2015. jan. 9. 15:49
Nem vagyok pszichológus, úgyhogy csak "érdemtelenül" tudok válaszolni. Szerintem teljesen normális ötlet. Nálunk tavaly azt szavazták meg osztály szinten, hogy mindenki focistának öltözik. Ami nem volt nehéz, mivel 16 fiú és 4 kislány jár az osztályba :) Persze a csajok nem voltak lelkesek, de végül jól sült el a buli.
2015. jan. 9. 15:49

ebben a suliban csak elsőben lehet beöltözni annak, aminek szeretnél, 2-4 között pedig osztály szinten kell valamit kitalálni (az eddigiek is nagyon liberális témák volta, azok sem 8-10 éveseknek valóak voltak, pedig nem tartom konzervatívnak magam, de nem ennek a korosztálynak valók és kész)

de az idei "ötleten" kiakadtam...

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2015. jan. 9. 15:49

Szerintem ez vicces :)

Amúgy nem kötelező a farsangon megjelenni.

2015. jan. 9. 15:48

1. igen

2. nem

3. mindegy

4. abnormális

5. nem érint


Magánvélemény: elküldeném a halálf*ra az ötletgazdát.


A gyerekemnek pedig elmagyaráznám, miért hülyeség.

2015. jan. 9. 15:48
Nem!Rohadtul nem normális! :(
2015. jan. 9. 15:47
bocs a hibákért:(((
3. unom (válaszként erre: 1. - Martin3)
2015. jan. 9. 15:46
Nekem már az sem tetszik ebben, hogy kiadják, minek kell beöltözni.
2015. jan. 9. 15:46

Semmi bajom senki nemi identitásával,de sosem szerettem,ha ellenkező neműnek öltözik valaki.Egysterűen rossz érzést vált ki belőle.

Nem csodálom,ha más is így érez.

2015. jan. 9. 15:43

sziasztok!

az egész alsó évfolyamnak úgy kötelező farsangon beöltözni, hogy a fiúknak lány ruhát kell felvenni, a lányoknak fiút...

a gyerekeim ki vannak akadva, én is(bár én még nem mondom előttük)

és majd Choncita Wurst dalára énekelnek???(ezt csak én teszem hozzá..)

Szerintem nem egészséges ebben a korban ilyet kérni, egy gimis már poénra veszi ezt, egy 7-10 évesnek ez nem biztos, hogy poénos...

nincs esetleg gyerekpszichológus köztetek, aki érdemben is tudna erre válaszolni?

a farsangnak szerintem az a lényege, hogy jól érezzék magukat és ne feszengjenek és cikinek és kellemetlenül érezzék magukat, nem??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook