Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Falfestés a gyerekszobában fórum

Falfestés a gyerekszobában (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. aug. 17. 21:01
Ha kifejezetten van mintátok, amit meg szeretnétek örökíteni és be tudjátok szerezni diafilmen, és egy diavetítőt is szerveztek hozzá, akkor könnyű az egész, mert ha besötétítitek a szobát, a festendő falfelületre fel tudjátok vetíteni a képet. Már csak egy ceruza kell, amivel körberajzoljátok a vonalakat és halványan bele tudjátok írni a színeket. Ha egy elemlámpát is használtok a vonalak ellenőrzésére, biztos nem marad ki semmi. Már csak ki kell "színezni" és kész is.
2007. máj. 13. 09:48
szerintem jo dolog ha jol tudsz rajzolni:) nem?
57. Doki1
2007. ápr. 4. 20:55
Az az igazság, hogy engem nagyon megtud nyugtatni a barkácsolás a kézimunka.Szeretek uj technikákat kipróbálni.Ha tudtok valamilyen ötletet szívesen kipróbálnám.Sajnálom, hogy csak későn csatlakoztam a Hoxások táborához és a karácsonyi dekorációimat már leszedtem és nem örökítettem meg.Majd az idén pótolom.Amúgy a lányom tette fel a képeket, ő viszont szeret fotózni.
56. win (válaszként erre: 52. - Rituska83)
2007. ápr. 4. 14:37
Jelöld ki a linkcímet, jobb gombbal kattints rá és utána ballal nyomj a "Másolás"ra, aztán fent a címeknél ismét jobb gomb és "Beillesztés". A "húsvéti dekoráció" szöveget hagyd le, úgy nem találja! Sok sikert!
55. Hobitka (válaszként erre: 46. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 4. 14:02
Hát úgy drága Klariten, hogy béna vagyok és "félrenyomtam" !!! :-DDDDD
54. Hobitka (válaszként erre: 51. - Doki1)
2007. ápr. 4. 14:00
Húúú, de ügyi vagy! Nektek biztos sokmindent visz ezért a nyuszi!! :-)))
53. kszilvi (válaszként erre: 51. - Doki1)
2007. ápr. 4. 10:58
szia! megnéztem!! hát nagyon ügyes,kreatív vagy! és kitartó, türelmes. gondolom ezek kellettek hozzá, hogy ilyen szép dolgokat készíts! Nekem nagyon tetszenek!
52. rituska83 (válaszként erre: 51. - Doki1)
2007. ápr. 4. 10:44

Szió!


Én kivi lettem volna rá, hogy megnézzem az oldaladat, de nekem nagyon magas.

Nem tudtam megtalálni :(

Mondjuk tegnap este kerestem és már elég fáradt voltam.


Puszika: Rita

51. Doki1
2007. márc. 25. 14:52
[link] Húsvéti dekorációk
50. Doki1
2007. márc. 25. 14:46
Köszönöm mindenkinek az elismerést! Szeretek barkácsolni, ha érdekel valakit,van a bemutatkozásomnál néhány kép a húsvéti dekorációimból.
49. rituska83 (válaszként erre: 45. - Doki1)
2007. márc. 24. 10:52

Szió!


A te képeid is nagyon jók lettek! Gratula!


Puszi: Rita

48. kszilvi (válaszként erre: 45. - Doki1)
2007. márc. 24. 09:17

Hú, de ügyes vagy!!! Nagyon szépek, biztos örültek neki a gyerekek is!

Gratula!!!

47. 9cea3ab90a (válaszként erre: 45. - Doki1)
2007. márc. 24. 08:07
Nagyon-nagyon szépek!!!!!
2007. márc. 24. 06:26

Nagyon ugyes vagy! Szepek lettek!

Valamit nem ertek. Hogy lesz a "falfestesbol a gyerekszobaban", "egyeb dietas" tema?

45. Doki1
2007. márc. 24. 06:24
Az első képek fenn vannak az adatlapomon, ha érdekel valakit
44. Doki1
2007. márc. 22. 13:04
Én is temperával feltettem és nem kente szét a gyerek!
2007. márc. 20. 11:56

Szió!


Én ugye temperával csináltam és nem keni szét a gyerek, mivel alig használtam hozzá vizet.

Tudom arra gondolsz, hogy lehet nedves a keze és attól esetleg szétkenné, de eddig még nem.

Igazából a legtöbb elég magason van amit nem ér el, csak ha felemelem.

Egyedül csak 1 van lent amit elér magától is.

Ez csak 1 próba volt.

Igy láttam jónak mivel ez sokkal olcsóbb volt mint a többi falfesték.

2007. márc. 13. 12:24

szió!


Mi is hamarosan költözünk hál istennek.

Hogy most oda a fiam szobájában festek-e azt még magam sem tudom.

De mindenesetre itt a mamánál megcsináltam (itt próbálkozztam) :D

De, ha esetleg festek majd neki akkor lehet azt nem temperával fogom festeni, mert azt állítólag nagyon nehéz átfesteni!

Még pár hónap van....addig gondolkozhatom :)


Rita

2007. márc. 12. 17:57

Köszi a bíztatást!

Hát, majd meglátjuk mi lesz. A színkeveréshez azért kell néhány szín... Majd kigondolom még, ha már meg lesz a házunk.(folyamatban van:-)

40. rituska83 (válaszként erre: 39. - Kszilvi)
2007. márc. 11. 20:17

Szió!


Én szerintem sokkal látványosabb, ha festesz neki a falra...

Hidd el nem olyan nehéz!!

Bár nekem sem lettek csodaszépek, de próba szerencse... :D

Sok sikert, ha mégis festenél!

Színt keverni meg szerintem nem nehéz.

Én egy papirra próbálgattam elöbb aztán vittem fel a falra.

Mondjuk én temperával dolgozztam.


Rita

2007. márc. 10. 09:22

Hát igen... Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy a többi anyuka hogy készítette.(színkeverés)Nagyon jól sikerültek! Persze, megnéztem a falfresko.hu oldalt -szerintem szuper jó!!!

Na majd meglátjuk. Ha végre meglesz a házikónk.:-) Lehet, hogy a végén csak nyomtatott képsorozatok lesznek a pici falán, különböző mesékből (nagyobb méretben)azt könnyű leszedni:-) ha már nem akarja.

2007. márc. 7. 09:11
Nem kell az ábrákhoz sok festék? Ezen gondolkodtam... olyan kicsik azok a színező tubusok! És hogy kevertek különböző színeket?
2007. márc. 6. 23:10
Nagyon szépek a képek!!! Tudtam, hogy érdemes elindítanom ezt a topikot! :-)) Nagyon szupi ötleteket találtam! A felhős Disney-képek nagyon jók!! És a zsiráfos magasságmérő! Az is naggggyon tuti!!!!! Nagyon köszönöm!!!
2007. márc. 6. 22:06

A képeket már megnéztem a falfreskón:)

Sajna diavetítőnk már nincs tönkretették:(

Kicsiben ment akkor talán nagyban is menni fog:DD

Persze először papíron:)

35. ZITA9770 (válaszként erre: 34. - Rituska83)
2007. márc. 6. 17:49
Papírra már sikerült lerajzolnom Micimackót,már csak a nagyítást kell megpróbálnom:)Ja meg a többieket,nyuszi,malacka,tigris.
2007. márc. 6. 17:11

Szió!


Tényleg nagyon szépek a férjed festményei.

Igazából a temperának sincsen szaga, én is ezért próbáltam ki ezzel.

Mivel ez egy hirtelen ötlet volt nálam, ezért nem szaladtam el a boltba venni falfestéket!

Igen tudom, lejjebb irtam is asszem, hoyg nem lesz könnyü átfesteni, majd valahogy megoldjuk.

Ez csak egy próba volt.

Nemsokára készen van a mi lakásunk, majd oda is szeretnék festeni, de lehet az már nem tempera lesz.

Puszi: Rita

2007. márc. 6. 14:19

Szerintem a vizes rongy bármilyen víz alapú festéket felhígít.

A Bookline Online Könyv Áruház mosz hirdet egy könyvecskét.

A címe: Rajzoljunk együtt - Disney

(Egmont kiadó, ára : 552.-)

A leírás szerint lépésről-lépésre megtanít rajzolni Disney figurákat.


Apropó! Van valami ötletetek a zsírkréta "rajz" eltüntetésére? A gyermek, édesanyját utánozva faliképet "festett" a piros és a zöld zsírkrétával. A radír nem hozza le. Lehet, hogy muszály ( j vagy ly ?) lesz átfesteni?

32. ZITA9770 (válaszként erre: 31. - Kszilvi)
2007. márc. 6. 12:06
De igen,ha jól tudom mészre lehet diszperzitet de fordítva nem.Már évek óta én festem ki a lakást,mert a szakember nagyon drága.,
2007. márc. 6. 12:02
Sima mésszel meszelt falra akkor nem is lehet festeni figurákat?
30. 92f7ae0197 (válaszként erre: 28. - ZITA9770)
2007. márc. 6. 07:01

Hát igen ! A pracli sokféle lehet, de egy biztos, hogy ha óvatosan csinálod a POPSITÖRLŐ lehozza !

És ezt próbálnád meg egy temperás falnál.. Még nagyobb pracli lenne, mivel a tempera újra feloldódik nedvesség hatására !Sajna ez tapasztalat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook