Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2825. TSanya (válaszként erre: 2824. - Bluemoon55)
2023. okt. 29. 10:29
Előtte 5 percig nyugodtan ülni, hátat megtámasztani, közben nem beszélni!
2824. Bluemoon55 (válaszként erre: 2823. - TSanya)
2023. okt. 29. 09:33
Hat valamikor kettőt nem, de tudom kellene. Kevesebbet. Csak még nem szeretnék szedni gyogyszert mert néha 140.utana magától lemegy 130-120 ra.ez ilyen határ eset sajnos....
2823. TSanya (válaszként erre: 2822. - Bluemoon55)
2023. okt. 29. 08:57
Vársz 1-2 percet a két mérés között?
2023. okt. 28. 19:19

Valaki tudna segíteni abban hogy amikor vernyomast mér, miért van az hogy előtte vagyis sokszor a legelső mérés 140 aztan a következő rá egy percre már 120 vagy 130. Ez sem mindig de most újra próbálom írni majd. Mióta hazajottem nagyon nem vagyok jól a fejem, szedulok, faj, anno is volt igy, érdekes ausztriaban nincs ennyire ilyen változékony időjárás és nem fajt így a fejem, max ha nem aludtam jol.

Aki esetleg szed magas vernyomasra gyogyszert, írja le kérem neki hogy kezdődott stb, mennyi volt amiért kellett szednie vagy előtte próbálkozott e természetes gyogymodokkal.

2821. Bluemoon55 (válaszként erre: 2819. - Jhon)
2023. okt. 28. 14:48
Es mit mondtak? Pedig az ablacio elvileg megoldotta volna ha már többször volt
2023. okt. 28. 12:52

Sziasztok!


52 éves vagyok, férfi,rendszeresen sportolok, ritkán iszok, a vérnyomásom normális. Egy ideje már nekem is vannak extráim. Először 2014-ben voltam ezzel kardiológusnál, tehát jóval a COVID előtt. Akkor jelentkezett, amikor nagy időjárás-változás volt, azaz a hőmérséklet 10-12 fokot változik (bármelyik irányba) rövid idő (akár 1-2 nap) alatt. Amint a változás megszűnik és beáll a hőmérséklet, az extrák megszűnnek. A furcsa érzésen kívül, hogy a szívem rácsap még néhányat, nem okoz más problémát a plusz ütés, tehát nem szédülök stb. Kardiológushoz mentem, kivizsgáltak becsülettel, de nem találtak semmit. Azt javasolták, hogy szedjek az időjárás-változáskor magnéziumot. A magnézium néha segít, de nem mindig. Hozzá kell tenni, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, Letroxot szedek, de így a TSH és 3-as, 4-es értékek rendben vannak. Nincs refluxom és idegileg is jól kezelem a problémákat: nem szorongok, hanem nem hagyok olyan kérdést az életemben, hogy "mi lett volna, ha..."


2-3 éve tünt fel, hogy akkor is vannak extráim, amikor a szokásos edzéseimet befejezem. Amikor végzek az úszással, a terhelés megszűnésekor 1-2 percig vannak extrák, aztán csend. Hasonló a helyzet a szexuális élvezetnél is:-). Újra kardiológushoz mentem, minden normális, Holtert már nem kértem, nem tudnak mit csinálni.


Az utóbbi hetekben gondolom ti is észrevettétek, hogy az időjárás mennyire megőrült. Ilyenkor van extra, a magnézium azért segít valamennyire. De segít az is, ha a nagy változáskor tartok egy léböjtös napot: nyilván a folyadék - kizárólag víz - nem terheli a szívet, mint a szilárd táplálék és ilyenkor nincs extra akkor sem, ha nagy időjárás-változás van...de a sport - és a szex -befejezésekor jelentkező extrát nem tudom, mert léböjt alatt egyiket sem csinálom:-)


Szerintem a felboruló időjárás okozza sok embernél az extrákat, mert egyre sűrübbé válnak a nagy hőmérséklet-változások, melyek légköri nyomásváltozással is járnak. A légköri nyomás hatással van az ember vérnyomására és így a szivére is.

Nyilván nem segítenek az egyéb meglévő betegségek (reflux) és a stressz sem.

A COVID oltás lehet, hogy befolyásolta a dolgot, mert én voltam covidos és kaptam még 3 oltást is, de ezzel már nem lehet mit csinálni. Persze okolni lehet, de felesleges rágódni rajta, mert ez "a ha, meg a volna" kérdéskörbe tartozik.

Én elfogadtam a helyzetet, más választasom nincs. Persze, ha lenne bármilyen hatása a szervezetemre az extráknak akkor mennék újra kardiológushoz.

A fentiekben fenntartom a tévedés jogát, mert nem vagyok orvos csak a saját tapasztalatomat irtam le

2819. Jhon (válaszként erre: 2811. - Bluemoon55)
2023. okt. 28. 10:58
férfi vk 43 éves, 26 évesen kerültem előszőr ezzel korházba..
2818. Bluemoon55 (válaszként erre: 2817. - Éva 1981)
2023. okt. 27. 07:48
Nem mondom hogy kint nem fajt, de nem így. Most hogy hazajottem iszonyatos migrén stb szaggat már két három napja. Ott azert nincsenek frontok, tartósan lehul vagy hideg, ott nincs ilyen hogy hirtelen 20 fok. Ejjel ez miatt alig aludtam, gyogyszer sem használt a fejre...
2817. Éva 1981 (válaszként erre: 2816. - Bluemoon55)
2023. okt. 26. 13:38
Valószínű az időjárás nagymértékben befolyásolja ahogyan az idegrendszer is. Bár én ezt először nem akartam elhinni de akinek semmit nem találnak a szívével mire fogja mégis 🥴
2816. Bluemoon55 (válaszként erre: 2815. - TSanya)
2023. okt. 26. 13:27
En mióta hazajottem szar a fejem.. Szedulok stb. Front van? Telihold is lesz...
2815. TSanya (válaszként erre: 2814. - Bluemoon55)
2023. okt. 26. 11:31
Nekem borzalmas éjszakám volt, éjfélkor felriadtam, vérnyomásom 165, a szívem össze-vissza. Később sem lett jobb, pedig egy marék gyógyszert bevettem. Fontolgattam a kórházba menést. Aludtam vagy 3 órát, több részletben. Valami volt a levegőben. És ma este jön az újabb front.
2814. Bluemoon55 (válaszként erre: 2812. - St315458)
2023. okt. 26. 08:35

En meg arra Kelek pl ma is hogy hallom a szivdobogasom... Marha rossz. Másnak nemvolt még ilyen?

, haza jöttem egy hétre a kórház mellett lakunk, egész nap megy a mentő...

2813. Éva 1981 (válaszként erre: 2812. - St315458)
2023. okt. 25. 13:46
Pontosan ezt érzem én is ,jelenleg most is ez tart reggeltől
2812. St315458 (válaszként erre: 2810. - Éva 1981)
2023. okt. 25. 13:43
Nekem ugyanez van mostanság… hol jobb hol rosszabb. Raadasul atmegy panikrohamba. Zsibbadas, halalfelelem. Pedig mar azt hittem tul vagyok ezeken a pszichoterapia segitsegevel, de mindig elojon a semmibol. Valoszinu lelkileg meg nem vagyok jol….
2811. Bluemoon55 (válaszként erre: 2809. - Jhon)
2023. okt. 23. 13:07

Ja de ahogy olvastam neked már volt többször is. Ferfi vagy vagy nő? Korod ha megkerdezhetem?

Mit mondtak mitol lehetett ez? Vagy mitol lesz valakinek pf je? Lehet el kene menned ablaciora az végleg megoldja

2810. Éva 1981
2023. okt. 23. 12:42
Annyira elegem van már ,pár nap szünet majd.ujra és újra a semmiből pár sorozat ,majd csak egy kettő majd újra szünet ,és a legrosszabb nem talált semmit az orvos ...lehet ez tényleg az idegrendszertol és az idő jarastol?🥴
2809. Jhon (válaszként erre: 2808. - Bluemoon55)
2023. okt. 21. 20:39
köszi,Igen csak úgy a semmiből.. éjjel 2 kor arra ébredtem ,hogy össze vissza ver 150 a pulzusom és 200 a vérnyomásom.. nagyon rossz volt.. azért tartott ilyen sokáig mert 24 órán át kaptam infuziót amitől vissza kelett volna állni neki de nem sikerült.. És ki ütöttek 30 óra után,altatásban, utána egyből jó lett ,de félek megint csak ideig óráig.. most mennem kell kivizsgálásokra meg megemelték a Rytmonorm adagomat. Ez a pár nap életem egyik legroszabb élménye lett ..
2808. Bluemoon55 (válaszként erre: 2807. - Jhon)
2023. okt. 21. 17:39
Uh jobbulast.. Csak úgy a semmiből?? Mit vettél észre, enis ettől félek allandoan nehogy ez legyen... Nem kellett kiütni? Miért várták ilyen sokáig? Írd le részletesen légyszíves
2807. Jhon (válaszként erre: 2776. - Jhon)
2023. okt. 21. 17:08
Na srácok tényleg el kiabáltam ,hogy jól vagyok, tegnap este engedtek ki a korházból kedd éjjel rosszúl lettem mentő vitt be pitvarfibrilláció miatt,aztán semmivel nem sikerült vissza állítani normális kerékvéágásba a szívverést ezért kardióreviziót csináltak rajtam csütörtökön , altatásban. nagyon meg viselt 48 órát nem aludtam ,ebből 30 ora volt a pitvarfibrillációs állapot mert 150 volt a pulzusom amivel lehetetlen volt az alvás ,negyon nehéz volt mentálisan meg fizikailag is az egész..
2806. Jaguár25 (válaszként erre: 2805. - Hoffnung)
2023. okt. 20. 01:27
Valószínű pihenő helyzetben, vhogy nyomodik a szíved, nem viccelek, de figyeld meg milyen pozícióban vagy ha fekszel vagy pihensz.. előhozza a bal oldalt fekvés, a félig ülő helyzet, amikor a kezeid az alsó bordákon pihennek, ha kiflipózban fekszel, nekem pl kivétel nélkül bizonyos pozitúrákban jön elő és hirtelen mozdulatokra.
2805. Hoffnung (válaszként erre: 2804. - Bluemoon55)
2023. okt. 19. 16:24
Van igen kettö. Nekem a korábban leírtakon kívül más panaszom nincs. Alszom mint a tej és éjjel sincs problémám az extrákkal, a holter szerint rejtetten sem. Mint írtam simán birom a fizikai terhelést is. Sőt ha jönnek ezek a 2-3 órán át tartó extrasystole-nak diagnosztizált kellemetlen szívpanaszok, ha rádolgozom pl. Elkezdek mozogni, takaritani sétálni vagy akár a kertben fizikai munkát végezni, akkor elmúlik. Ha leülök és pihenő fázisban vagyok csak akkor jelentkezik. Egészen hihetetlen számomra. Ezért is akarok utána járni a dolognak.
2804. Bluemoon55 (válaszként erre: 2803. - Hoffnung)
2023. okt. 19. 13:48
Dehogy vagyok fiatal.. Neked van gyereked? Alvas zavar stb nem vetted észre hogy mar van neked? Vagy semmi ilyesmi?
2803. Hoffnung (válaszként erre: 2802. - Bluemoon55)
2023. okt. 18. 21:05

Igen persze. Sajnos nem olyan fiatal mint Te:) én e hónapban töltöttem be a 45-öt.

A következö hetekben megyek majd a két évenkénti nőorvosi ellenőrzésre, szándékomban áll elmondani mit tapasztaltam magamon. Kíváncsi vagyok itt mint mond majd az orvos, hogyan állnak a problémához. Már nem Magyarországon élek ezért is vagyok kiváncsi, azt a férjemtől tudom, hogy például a labor határértékek itt nem azonosak a magyar határértékekkel. Náluk minden második évben csináltat a munkáltató egy általános eü vizsgálatot.

2802. Bluemoon55 (válaszként erre: 2798. - Hoffnung)
2023. okt. 18. 19:45
Megkerdezhetem hány éves vagy?
2801. Bluemoon55 (válaszként erre: 2800. - Dream21)
2023. okt. 18. 19:43
Igen a pananginra értettem pedig anno nagyom régen enis szedtem akkor nem volt semmi. Viszont az egyik kardiológus akihez járok 100% ig biztos benne hogy ez jó extrákra és segít, apum szedi... Ő szerinte a q 10 nem sokat ér. Hát az elején nekem nagyon használt, sajnos már nem nagyon, ha stresszes stb feszült vagyok, semmi nem használ.. Melegfront, idovaltozas, de én szerintem nekem is covid ota van hogy újra elojottek a tünetek.. 2 éve sajnos
2800. Dream21 (válaszként erre: 2799. - Bluemoon55)
2023. okt. 18. 15:21
A kávétól megválok én is. Írtad a káliumot,gondolom a Pananginra gondoltál. Lehet,hogy azt én sem fogom szedni.
2799. Bluemoon55 (válaszként erre: 2798. - Hoffnung)
2023. okt. 18. 13:36

Enis most leszek 40 Es mar észrevettem hogy egy ideje rosszul alszom... Menstruáció előtt izzadok, ejjel, migrén minden sokkal erősebbek a tunetek

Nekem is megvan még minden hónapban, pontosan de a doki azt mondta 40evesen minden nonel már kezdődik ez a peri menopauza sajnos...

Barcsak még vagy 10evig menstrualnek es akkor védve is lennék a hormonok által. Amennyire utaltam regen most azt szeretném hogy sokáig tartson még.. Nálam is biztos ez van, pulzus stb... Kezdődik

2798. Hoffnung
2023. okt. 17. 19:53

Sziasztok,

Körülbelül két éve olvasom rendszeresen ezt a fórumot, nekem akkor kezdődött -lassan úgy tűnik örök életre szóló- kapcsolatom az extrákkal. Persze korábban is volt egyszer-egyszer de csak egy évben egyszer igy nem is tulajdonítottam jelentőséget neki. Majd miután felvettem az elsö covid ellenes oltást folyamatosan napi szinten jelentkezett. Jártam több kardiológusnál volt holter vizsgálatom, labor vizsgálatom stb stb. Szerencsére soha sehol a legkisebb eltérést sem találták. Ennek ellenére a kardiológus béta blokkolót írt fel. Szedtem is majd két évig becsülettel, de semmit sem használt. Majd a legutóbbi ellenőrző vizsgálaton megkérdezte az orvos mennyi covid oltást kaptam? Mondam, hogy hármat különben nem tudtam volna haza utazni, mire ő: hmm hát igen, nem kellett volna. Ez volt tavaly ősszel. Aztán tavaszra, mintha soha nem is lett volna eltűntek az extrák. Már meg is feledkeztem róla, mire most szeptember végén újra kezdte. Nem tudom rajtam kívül van-e még valaki akinek gyakorlatilag időponthoz kötötten jelentkeznek az extrák? Nekem most szeptember óta minden nap csak délután vagy este ha már nyugalmi helyzetben vagyok. Tart folyamatosan 2-3 órán keresztül, majd minden oké újra. Nekem nem gyorsul a szivverésem, hanem olyan érzés mintha kihagyna a szivem egy dobbanást. Nem vagyok rosszul, nem szédülök, nincs egyéb panaszom csak rendkívül kellemetlen. Ha azonban ilyenkor elkezdek fizikai tevékenységet végezni, akkor minden normális. Bevallom én igen erősen gyanakszom már az esetleges változó kori hormonváltozásra, de az orvosok mindig csak legyintenek, mondván ha a ciklussal nincs baj akkor nincs még változó kor. Nem tudom volt-van e más is hasonló helyzetben. Bocsánat ha túl hosszú lettem, de nagyon jól esett már kiírni magamból! Köszönöm:)

2797. Bluemoon55 (válaszként erre: 2794. - Dream21)
2023. okt. 17. 17:55
Nekem a kalium nem jo, lehet nem ettől de anno kétszer szedtem és utána volt nagyon durva ritmus zavarom.. Én azt nem szedek
2796. Bluemoon55 (válaszként erre: 2789. - Jaguár25)
2023. okt. 17. 17:54
Nekem pedig nem egy nem kettő orvos is mondta hogy 50 alá is mehet... Már anno 15 éve is volt alacsony pulzusom, egy régi papíromom megtaláltam, ilyen fajta vagyok ezek szerint
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook