Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


273. Cszsuka (válaszként erre: 272. - Luice)
2008. jún. 30. 17:57

Esélyed akkor van, ha megfordítod a kereket a fejedben. Az előbb írtam, hogy minden nem lehet tökéletes. De ha már választani kellene, inkább a rizstej, mint a cigi. Viszont nem biztos, hogy lelkileg kibírnál ennyi megvonást, mert a cigi is egy függőség, s halmozódnának az elvonási tüneteid. Ugyanakkor ki lehet tűzni célként, hogy leszoksz. Ha vége a diéta durva szakaszának, neki is lehetne állni. Csak rajtad múlik minden.

Igen, arra gondoltam, hogy egy hétre osszad ela tejet. Teljesen mindegy, mire használod.

272. luice (válaszként erre: 271. - Cszsuka)
2008. jún. 30. 17:39
Ugye ugy gondoltad hogy az 1-l osszam el 1 hétre?Csinálhatok vele mondjuk főzeléket is?Belefér?Nekem oroszlán a jegyem.Arra tudsz valamit?Igen az oxigén hát ezért kellene a cigit abbahagynom.Tudom hogy csak akarat kérdése lenne,de nem megy.Teljesen nem.Szerinted igy nincs eséj a gyógyulásra?
271. Cszsuka (válaszként erre: 270. - Luice)
2008. jún. 30. 17:30

Teljesen tökéletesen semmit sem lehet megcsinálni. A te eseted a liszt miatt speciális. Éhen nem halhatsz. Ezért úgy gondolom, hogy edd meg ezt a rizstejet, mondjuk 1 hétre elosztva.

Kishegyesnek igaza van, folyamatosan újra előjönnek a tünetek, de mindig nagyobbak lesznek az időintervallumok és mindig gyengülnek.

Csak úgy nem lehet nem figyelni rájuk. Nekem van egy ötletem, amit már többen kipróbáltak. Jó, ha tudod, milyen jegyben születtél és mi az aszcendensed. Ez alapján lehet tudni, hogy mi az a tevékenység, ami segít a gyógyulásban.

Pl. én Bika és Ikrek vagyok. Az egyik föld jegy, a másik levegő jegy. Ezért nekem nagyon jót tesz lelkileg, ha kertészkedem. Eközben ugyanis a földdel foglalkozom és levegőn vagyok.

A kos pl. tűzjegy, neki nagyon fontos az intenzív sport, s ha túl heves típus, akkor lehetőleg olyasmi, ami vízzel kapcsolatos.

Vízjegyeknek valóban fontos a víz, a levegőjegyeknek pedig a sok mozgás.

Lényeg, hogy a szervezetedet a mozgás által minél több oxigénhez juttasd. Az egyik ok a gombásodásra a szervezet oxigénhiánya. Ezt izzasztó mozgással és sok vízivással valamint méregtelenítéssel lehet kompenzálni.

A múltkor kérdezted, hogy értem azt, hogy nem elég egészségesen táplálkozni, szedni a bogyókat és várni a csodát? Hát, így értettem!

Aztán még elfoglaltságként nagyon jó a színekkel bíbelődni. Nézz körül a környezetedben és a ruháid között, hogy milyen színek hiányoznak, vagy melyek vannak túlsúlyban. Ezek is befolyásolják a hangulatot, az érzéseket. Próbálj meg otthonodban, környezetedben harmóniát teremteni.

Dobáld ki az összes általad nem használt dolgot és találd meg mindennek a helyét, aminek eddig nem volt.

Ez egy lélekterápia. Közben nem azzal leszel elfoglalva, hogy miket érzel, s egyre jobban érzed magad a környezeted változtatásától. Múltkor írtad, hogy kényszeresen cselekszel, hogy múljon az idő. Hát, így is el lehet tölteni.

270. luice
2008. jún. 30. 16:35

Zsuka


Te mit szólsz hozzá ha mondjuk rizstejbe teszek amarantot vagy csinálok valamilyen főzeléket vele???Vagy most még 2-ik hét nemszabad??????

269. luice (válaszként erre: 268. - Kishegyes)
2008. jún. 30. 15:51
Félre értetted nem panaszként irtam csak megkérdeztem.Igen is kibirom csak a kávé hiányzik egy kicsit meg a cigit kellene letennem,de már csökkentettem és mivel az nem ennivaló talán belefér.
268. kishegyes (válaszként erre: 267. - Luice)
2008. jún. 30. 14:39
Igen, ihatod a rizstejet. Az előző hozzászólásod nagyon teccett:-))) Ez már nem annyira. Ha már teljesen tünetmentes vagy pár hónapja, és nem csak magaddal foglalkozol, valamint 90-95 körüli a vega-candida eredményed, megengedhetsz magadnak kilengéseket. De csak akkor. Addig csak rontasz az addig elért eredményeiden. Tejfölös rántott húst és egyéb húsokat 1-2 hónap után néha-néha ehetsz. Natúr húsokat úgyszintén (6 hét után már). Csak az eddig leírtakat be kell tartanod (no cukor, liszt, ecet, zsemlemorzsa, élesztő.....stb. Ha tragikusan fogod fel az egészet, ha áldozatként éled meg a diétát, nagyon-nagyon nehéz nem arra gondolni, hogy éhes vagy. Próbáld úgy felfogni, hogy évszázadok óta van pl. a húsvét előtti 40 napos böjt, amitől a keresztény emberek megtisztultak. Ők kibírták, Te nem???? Dehogynem! Ráadásul Te közben meg is gyógyulsz! Puszi
267. luice
2008. jún. 30. 14:19
Egyébként ez mostmár örök életre igy lessz???Se 1 szelet süti se egy pörkölt vagy tejfölös,rántott hus,vagy rendes kaja???Az baromi jó lessz mert igy én éhen halok mert nekem még kenyér sincs ugyan is amit ehetnék a lisztre nem ehetem a candi-ra.Igy Peresze hogy állandóan éhes vagyok.Egyébként vettem ma rizstejet mert abba legelább tudnék amarant belekeverni az is egy kaja lenne,de még nem mertem enni mert a tejet nemszabad de ezt a fajtát nemtudom lehet-e??????
266. luice (válaszként erre: 265. - Kishegyes)
2008. jún. 30. 13:37
igen köszi sokat segitettél mert megkell tanulnom nem a tüneteket figyelni és akkor ők is gyorsabban pusztulnak és én ugy is erősebb vagyok mint ők.De ez nem fog egynapról a kettőre menni de megcsinálom!!!!Én még nem merek hust enni csak a zöldségek barnarizzsel vagy hajdinával illetve puffasztott barnarizs.
265. kishegyes (válaszként erre: 264. - Luice)
2008. jún. 30. 13:00
Hát mégegyszer... tünetek az 56 v.59. hozzászólásom (most nincs időm utánanézni). Ezenkívűl: néha nagyon fáj a fejem, vagy szúrkál a hasam, vagy nagyon-nagyon ideges vagyok, vagy nem alszom, vagy nincs kedvem még az utcára sem kimenni, vagy nekem is van gombatelep a székletemben, néha elkeseredek, hogy a körömgombám nem gyógyul, néha nekem is kezelnem kell a hüvelygombát, néha, ha olyat eszem, felfúvódok én is. De!!!!! Egyre kevesebb ez a tünet, egyre jobban vagyok, és nem esek kétségbe a tüneteket észlelvén, sőt azt sem gondolom, hogy mindezek a candidától vannak!!!! Valószínű, hogy szerepet játszik bennük a gomba, de az is lehet, hogy másról van szó. Egy szóval: TÜRELEM. Ezek a kis gané gombák, ahhoz, hogy így elszaporodjanak sok időre volt szűkségük, hát kiírtani is sok idő kell. Próbáld meg, hogy nem gondolsz annyit a tünetekre, bajaidra, mert akkor nem is tudsz megszabadulni tőlük, hiszen minden percedet velük töltöd. Persze tudom, hogy nem egyszerű, ezt is tanulni kell, de kell, ahhoz, hogy jobban legyél. Menűm: Reggeli natúr joghurt, vagy gyümölcs (nem édes), vagy teljes kiőrlésű kenyér egy kis biovajjal megkenve. Tízórai sárgarépa, vagy karalábé, vagy saláta. Ebéd hajdina, árpa, vagy barnarizs lecsóval, vagy párolt zöldséggel, vagy egy kis csirkemellel, vagy hallal. Uzsi ld. tízórai. Vacsi csak zöldséglé, vagy leves. Remélem tudtam segíteni. Jobbulást
264. luice (válaszként erre: 262. - Kishegyes)
2008. jún. 30. 12:43
Köszi a választ igen én is ezen vagyok de azért szoktam kérdezni mert ha más is észleli az megnyugtat,mert akkor tudom hogy másnak is van és majd elmullik.Ezért irhattad volna meg hogy neked is vannak-e és mik?Meg a menüdet.
263. Cszsuka (válaszként erre: 262. - Kishegyes)
2008. jún. 30. 12:00

Hát, én erre most csak bólogatok... Látod?

:D

2008. jún. 30. 09:16
NNNNa, most végeztem a visszaolvasással. Sok mindenről szó volt, viszont Luice!!! egy dolog jött le nekem: Szerintem nagyon fontos, hogy NE figyeld magad ilyen mikroszkópikusan. Mindenkinek vannak különböző tünetei, nem mindennap érezzük magunkat jól, vagy rosszul, eléggé befolyásolja a fizikai állapotunkat a lelki hogylétünk. Ha ilyen görcsösen figyeled a tüneteidet, nem kötöd le a tudatodat mással, nagyon nehezen fogod magad jobban érezni. Mindig lesz valami új tünet, amivel még nem találkoztál és ettől parázol. Tervezz programokat, akár csak egy pihentető séta a friss levegőn, vagy egy színház, vagy egy jó könyv, ami lefoglal....stb. Ne tulajdoníts ekkora jelentőséget ezeknek az apró gombáknak:-)))!!!!! Előbb-utóbb visszaáll az egészséges állapotod, ha betartod a diétát és ölöd őket. Ebben KELL! hinned!!!!
261. kishegyes (válaszként erre: 182. - Luice)
2008. jún. 30. 08:26
Szia! Bocs, hogy most válaszolok, de a 7végén nem voltam netközelben. Nem kell szétrágni!!!! Az a lényeg, hogy a kicsi-apró szemecskék egy kicsit megduzzadnak, és a széklettel együtt távoznak, amikoris a bélfalat szinte leradírozzák. Biztos jót vettél, ha mustármagot vettél :-))) 1 zacsi kb. 29 Ft és napi adag. kb 2 hétig csináld.
260. Cszsuka (válaszként erre: 259. - Luice)
2008. jún. 30. 08:12

Erre sajna nem tudok válaszolni, mert nem pontosan azokat szeded, amit én ajánlanék. Talán a mustármag?

Vagy bármi hashajtó, amit szedsz. Lehet akár nőgyógyászati is. Talán nem ártana az orvossal megbeszélni!

259. luice (válaszként erre: 257. - Cszsuka)
2008. jún. 30. 07:43
Képzeld el hogy már tegnapis éreztem hogy amikor elkell mennem reggel wc-re görcsöl a hasam alul de ma már sokkal jobban.Nem tudom ez normális-e de nagyon megijedtem.Mi ez???Eddig ilyen nem volt.
258. Cszsuka (válaszként erre: 253. - Bernuska)
2008. jún. 29. 21:25

Köszönöm, hogy ezt írod, valóban minden erőmmel az a célom, hogy aki segítséget kér tőlem, annak maximálisan tudjam adni, amit tudok.

A gyógyulás benned - bennetek van, ezt ne feledjétek!!:))

257. Cszsuka (válaszként erre: 256. - Luice)
2008. jún. 29. 21:23

Én a mai napig úgy csinálom, hogy este 6 körül vacsorázom, aztán, ha sokáig nem fekszem le, akkor kapok be néhány falatot, de nem úgy, mint mikor rendesen leülök enni. Én is állandó evő vagyok. Ma már sikerül sokszor helyettesítenem az evést egy pohár vízzel. (Persze a tisztított víz más, mint a csapvíz, szívesebben issza az ember).

Egyébként ezzel a szorongással úgy voltam, hogy mindentől féltem, aminek nem tudtam az okát, s ettől azonnal fulladásos pánikrohamom lett. Minden áron tudni akartam, hogyan működik az ember, mert azt gondoltam, félelmeimnek csak úgy vethetek véget, ha utánajárok a dolgoknak. Ezért tanulok természetgyógyászatot, s valójában ez tesz stabillá. Nem akarom biokémiai szinten tudni, hogy mi hogy zajlik, de tudni akarom és akartam, hogy mitől fulladok folyamatosan.

Este attól lehetnek erősebbek az érzések, hogy mögötted az egész nap. Egy egészséges ember is reggel energikusabb, estére kifullad. Nálad meg előjönnek a "megszokott" tünetek.

Nekem még volt egy olyan is, hogy a torkomban mintha sündisznó, vagy tűpárna lett volna, mintha egy tűvel szurkálták volna. Nem elég az ödémás érzés, a mellkas nyomás, hogy úgy éreztem, hiába veszek levegőt, nem elég, még ez a torok ügy is.

Aztán egyszercsak azt vettem észre, hogy fel tudok kerékpározni a lillafüredi hegyen, ami gyalog sem semmi, szerintem - főleg egy beteg embernek...

256. luice
2008. jún. 29. 20:34
reméllem este is szabad még enni mert éhen már nem tudok lefeküdni?Zsuka te ettél este?
255. luice
2008. jún. 29. 17:44
Egyébként jól elkiabáltam mert most egy jó adag szorongásos tünet van bennem a tüdőnél főleg ezek mitől vannak.És miért szinte mindég estefelé és reggel tör rám jobban????
254. luice (válaszként erre: 253. - Bernuska)
2008. jún. 29. 17:40
Tüneteid mik?
253. Bernuska (válaszként erre: 232. - Luice)
2008. jún. 29. 17:03
Én a saját diagnózisommal megállapítottam, hogy ez a bajom, és már anyira hiszek benne, hogy meg fogom csinálni! Csak ez drága a pénztárcámnak, hogy hirtelen bio boltban vásároljak, plussz egy csomó vitamin, gyógyszer stb.-t beszerezzek, először gyűjtögetek és erősítem a tudatomat. :) Amúgy tuti, hogy nagyon nehéz erőpróba, már volt olyan, hogy a gondolatától fel akartam adni, de Zsuzsa nagyon jól tud támogatni....és meg kell csinálnom, mert változtatni akarok.
252. Bernuska (válaszként erre: 236. - Cszsuka)
2008. jún. 29. 16:54
Persze, én olvasom folyamatosan a párbeszédeteket... és jegyzetelem a fontos infókat...és gyűjtögetem a pénzt...
251. luice
2008. jún. 29. 16:45
hát nem akarom elkiabálni de ma egész jól érzem magam csak annyira innék egy jó kávét és ennék egy sütit.De az is igaz hogy óránként eszem valamit,mert nemtehetek rólla de az éhezéstől rosszul vagyok.Nem tudom igy merre haladok de egyszerüen muszály ennem.
250. luice (válaszként erre: 249. - Cszsuka)
2008. jún. 29. 15:38
Hát nekem előtte is volt de mondom inkább a......,tudod mire gondolok.
249. Cszsuka (válaszként erre: 247. - Luice)
2008. jún. 29. 15:25

Most jöttem rá, hogy az valószínűleg a B vitamintól van. Ma kezdtem el, s nekem is ez lett az eredmény. Csak ennyi.

Tésztát vegyél olyan üvegtésztát, azt szerintem ehetsz. Valamit kell enned! Bioboltban, de néha a TESCO-ban is van.

248. luice (válaszként erre: 246. - Cszsuka)
2008. jún. 29. 13:50
De tésztát mégmost nem is ehetek igaz?Pedig már kezdtem örülni
247. luice (válaszként erre: 246. - Cszsuka)
2008. jún. 29. 13:48
Hát ha a hátsófertájra gondolsz akkor Rögtön reggel a nagyvécével olyan fehér trutyi,napközben hát olyasmi talán.Mert az mi?
246. Cszsuka (válaszként erre: 244. - Luice)
2008. jún. 29. 13:31

Nekem csak gyomortükrözésem volt, az is épp elég volt. Lisztre nem voltam érzékeny szerencsére.

A kukoricás dolgokat csak akkor vesd be, ha tényleg nincs más. Inkább vegyél üvegtésztát, az rizsből van és nagyon finom.

Viszont volna egy kérdésem, nagyon fontos. Azt mondtad, ürül belőled valami, s úgy érzed, gusztustalan. Ez a valami nem citromsárga véletlenül?

245. luice
2008. jún. 29. 13:20
Na találtam a gluténmentes dolgaim között olyan tésztát aminek az összetevői:kukoricaliszt,kukorica keményitő,burgonyapehely,dextróz(szőlőcukor).Szerinted?????
244. luice (válaszként erre: 243. - Cszsuka)
2008. jún. 29. 12:45
Azért nem merem mert igy is kicsit gyulladtak a beleim és lehet hogy ez még rátenne.Arra gondoltam hogy gombailag?Szerinted?Neked is volt béltükrözésed vagy ilyen panaszaid nem voltak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook