Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


303. luice (válaszként erre: 302. - Cszsuka)
2008. júl. 2. 07:40
Igen de azt is kérdeztem hogy miért kivánok annyi vizet??
302. Cszsuka (válaszként erre: 301. - Luice)
2008. júl. 2. 07:23
Dehogynem, csak sorba mentem! Ja, és persze, hogy jót tesz a meló! Akkor nem érünk rá betegnek lenni...:)
301. luice
2008. júl. 2. 07:21

Cszsuka


Nekem már nem is válaszolsz?

300. Cszsuka (válaszként erre: 296. - Luice)
2008. júl. 2. 07:19
Az jó, ha rengeteg vizet kívánsz, amúgy is sokat kell inni, meggyorsítja, megkönnyíti a méregtelenítést. Valószínűleg, hogy nem eszed azt a sok "marhaságot" (bocs:), amit eddig, kezdenek előjönni a normális életreakciók és szomjas vagy...:)
299. Cszsuka (válaszként erre: 294. - Barackvirág72)
2008. júl. 2. 07:17

Ismerem a Vega tesztet, Dr. László Mária talán még mindig ezzel dolgozik. Mivel az ő módszerét fejlesztettük tovább, nálunk is először azzal kezdték. Luice járt nála is, de nem működött neki valamiért az előírt terápia. Úgy látszik, ő elfelejtett fejleszteni? (Ezt csak ő tudná megmondani). Szóval, a Vega módszert cserélte le a csapat a vérvizsgálatra. Eddig ez a legpontosabb módszer, de még ez sem 100%-os (mint a menoteszt:)

Én rendes allergia vizsgálaton voltam annakidején, vérbő torokkal és ödémásérzéssel, táskás szemekkel (tipikus allergiás tünetek) és negatív lett az eredmény. Ettől függetlenül kaptam allergia gyógyszert, ami természetesen nem használt. Ha candida áll a háttérben, sok fals eredmény születhet. Ha kikezelik, ezek a tünetek elmúlnak.

298. Cszsuka (válaszként erre: 291. - Marcsi1967)
2008. júl. 2. 07:12

Szia!

Sajna a tapasztalat beszél belőlem, amit továbbfejlesztettem mások megfigyeléséből. Hááát, nem szeretnék orvos lenni. A múltkor két orvosjelölt jól elrendezték a szénámat: bebizonyították - egy másik fórumon, de a Hoxán - hogy candidiasis, mint olyan nem létezik, s az, amiről én beszélek badarság. Hivatkozhattam én a tapasztalatra, ha egyszer az orvostudomány még nem bizonyította be, hogy igazam van!

Nálunk, Mo-n egy-két kórházban csinálnak candida tesztet vérből, de úgy hallottam, nem túl korszerű a vizsgálati anyag, vagy műszer (nem tudom). Szóval, nem szakorvos, hanem maszek orvos maszek laborral csináltatja meg a vérvizsgálatot. Hát, vagy próbáld meg kérni az orvostól, vagy látogassátok meg az orvosunkat, ha hazajöttök.

Egy 15 éves gyereknél, ha eleve gyenge imm. rendszert örökölt, hamar megtelnek a méregtelenítő szervek. így nem csoda, ha allergiás. Tudnám ajánlani az allergiás tünetekre addigis az olajfalevél kapszulát.

Ha érdekel az orvos elérhetősége, szólj, priviben megírom.

A másik fórumban írtad, hogy a körmöddel gondjaid vannak. Ha egy candidás van a családban, akkor akár mindenki az lehet. Lehetséges, hogy tőled ered a probléma, s ő már születésekor megfertőződött, ezért vannak ezek a tünetei.

Én is megvizsgáltattam a család összes tagját. Mindenki sokkal candidásabb volt, mint én. Végig csinálta utánam mindenki. Muszáj volt. A legkisebb akkor 7 éves volt. A nagyobbik most 14 és végre úgy tűnik, helyreáll benne a rend. Ők is tőlem kapták el, az biztos. Nálam nagy valószínűség szerint már gyermekkoromban fennállt ez a probléma.

297. Cszsuka (válaszként erre: 282. - 57075b2453)
2008. júl. 2. 07:01

Szia!

A gyógyulás lemondásokkal jár. Aki valóban meg akar gyógyulni, nem izgatja, hogy mikről mond le. Egyébként az alkohol és az élesztő a legjobb tápanyag a gombának. A sör pedig ebből van.

Ha komolyan érdekel a téma, olvasd végig a fórumot és olyan kérdéseket tegyél fel, légy szíves, amiből látszik, hogy valóban érdekel.

296. luice
2008. júl. 2. 06:45

Cszsuka


Szerinted miért van az hogy rengeteg vizet kivánok?

295. luice (válaszként erre: 293. - Kishegyes)
2008. júl. 2. 06:44
nem haragszom teljesen igazad van
2008. júl. 1. 21:12
Ismeri-e valaki a vega tesztet, és mi a véleményetek róla mennyire hitelesen tudja ez diagnosztizálni a különböző allergiákat, vagy akár a candidát. Olvastam utána az interneten értem a lényeget, csak nem tudom eldönteni, hogy mennyi a valóságalapja. A közeli városban csinálják, a kolléganőm is megcsináltatta, rengeteg mindent kimutatott neki, köztük a candidát is, én is folyamatosan szedem az allergiámra a gyógyszert, ha elhagyom még télen is tüsszögök, mikor elmentem megnézettetni meg nem mutatott semmit, állítólag nem volt elég idő, hogy kiürüljön a szervezetemből a gyógyszer. A candidára is gyanús vagyok magamnak, bár mióta diétázom nincsenek panaszaim, de már mikor kicsit bűnözök jön a hascsikarás, jó lenne végül is tudni,hogy mik azok amikre oda kell figyelni.Csak nem tudom megér e ez a vizsgálat 5000 ft-ot nekem. Ha valaki csináltatott ilyet, vagy van valami tapasztalat írja meg légyszives.
293. kishegyes (válaszként erre: 292. - Luice)
2008. júl. 1. 20:41
Biztos jót fog tenni, ha nem csak magadra, a problémáidra gondolsz. Nem is tudtam, hogy otthon vagy. Így már érthetőbb, hogy ennyi időd van magadra és különböző tüneteidre. Ezt ne vedd rossz néven, de ezek szerint tényleg le kéne kötnöd magadat valamivel. Jó melózást, kapcsolódj ki!!
292. luice (válaszként erre: 290. - Cszsuka)
2008. júl. 1. 20:12
Holnap végre kimozdulok itthonról mennem kell segiteni egy boltba,reméllem jó hatással lessz?
291. marcsi1967 (válaszként erre: 290. - Cszsuka)
2008. júl. 1. 17:58

Te már kész profi vagy, nem akarsz elmenni orvosnak? Szerintem már többet tudsz mint a dokik.

A kérdésem, hol lehet candida vizsgálatot csináltatni.(milyen orvosnál) Van egy 15 éves lányom, akinek allergiája van pollen, mi Németországban élünk, de csak ha haza megyünk akkor jön ki, viszont itt kb. 1 éve nem tud enni, semmi nyers zöldséget gyümölcsöt, mert a szája egyböl kezd bedagadni. A dokik széttárják a kezüket, nem tudnak vele mit kezdni. Járunk egy homeopátiás orvoshoz, bogyokat kell szedni, és 3 éven keresztül évi 3 alkalommal kell injekcióra vinnem. Allitólag ha ennek a kurának vége az allergiája is megszünik. Hát nem tudom, viszont azon gondolkozom hogy nem-e lehetne esetleg candidás egyébként 15 éves.

290. Cszsuka (válaszként erre: 289. - Luice)
2008. júl. 1. 15:48

Hát, igen, azt szoktuk mondani, a gyerek is addig kapja a pofonokat, míg meg nem tanulja... vagy meg nem szökik....

Az élettől kapott pofonok elől nincs hova szökni...

289. luice (válaszként erre: 288. - Cszsuka)
2008. júl. 1. 12:57
Igen rájöttem hogy végül is mindeggy hogy mit eszem és hányszor amig a fejembe nem teszek rendet mindig ezen a szinten leszek.Csak az a furcsa hogy amikor jól érzem magam ez sincs eszembe.
288. Cszsuka (válaszként erre: 286. - Luice)
2008. júl. 1. 12:32

A lényeg a megszorításokon alapul. Ne mindig azzal legyél elfoglalva, hogy mikor nem csinálod jól. Ezek csak irányelvek, s mindig igazodni kell az egyénhez, ez esetben hozzád. Nagyon sok mindent nem ehetsz amúgy sem.

Én pl. úgy álltam neki a candida kúrának, hogy nem voltam rá igazán felkészülve, s utólag tudtam meg, hogy miket nem lett volna szabad megennem. Mégis meggyógyultam, mert meg akartam gyógyulni.

Pl. rengeteg krumplit ettem az első két hétben, mert nem tudtam, hogy nem szabadna. Húst is ettem, mert akkor még nem jöttek rá, hogy az a legjobb, ha az első két hétben vega módra élünk.

Nem vettem figyelembe a vércsoportot sem, csak a kúra után tudtam meg, hogy van ilyen is, és én akkor álltam rá erre.

Tehát: fő cél: törekedni a tudásod és lehetőségeid szerinti legjobbra.

B vitamin: reggeli közben veszem be és a következő vizeletem olyan citromsárga, hogy nagyon meg kell nézni, honnan ürült ez a fura szín. Nem hüvelyből, nem végbélből, hanem a húgyvezetékből!

Ha túl laza a székleted és az aranyered is gázos, akkor nem csoda, ha végbélnél fura dolgok ürülnek..

287. luice
2008. júl. 1. 12:22

CSzsuka


Vissza térve a tegnapra vagy tegnapelőttre tudod a b vitaminos dolog.Szóval te hol is vetted észre?Tudom hogy nem illendő de na ha ezzel jár.A hátsó fertájnál vagy a hüv-nél?bocs de fontos.És még mindig van?

286. luice (válaszként erre: 285. - Kishegyes)
2008. júl. 1. 11:35
akkor én most nem is csinálom jól hogy eszek hozzá puffasztott rizst illetve barna rizst v hajdinát v kölest?Megvolt szabva mennyit ehettél?
285. kishegyes (válaszként erre: 278. - Luice)
2008. júl. 1. 11:29
2 hétig csak zöldség minden formában. Utána 2 hétig már hajdina, árpa, barna rizs is. Utána 2 hétig már grapefruit, narancs is jöhetett (innentől már a reggeli kv-mat is iszom). Eután már a csirkemell és a hal is, néha tojás is, néha feta, mozzarella, tofu, teljes kiörlésű kenyér is néha-néha. Most itt tartok. A napi menűm tegnap már leírtam.
284. 57075b2453 (válaszként erre: 283. - Luice)
2008. júl. 1. 10:40
...és tudsz wc-re menni???
283. luice (válaszként erre: 279. - Cszsuka)
2008. júl. 1. 10:36
Egyébként azt tartani kellene hogy mikor mit eszem?Mert hát én ugye szinte egész nap csak puff.rizs zöldséggel illetve napi egyszer barna rizzsel.De ez a reggeli tizórai uzsonna vacsora.
2008. júl. 1. 10:24

most, hogy beindult a szezon és futball eb miatt a csoportos meccsnézésre szavaztunk, így a melegben rengeteg sört fogyasztunk - megint előjöttek a tüneteim.

Sajnos!

Hogy lehet nyáron a sörről lemondani???????????

2008. júl. 1. 10:22

én azt hiszem önfelismerő üzemmódban vagyok, nálam csak nőgyógyászati tüneteket vettem észre magamon és megfigyeltem, hogy a joghurt jó nekem ilyenkor.

persze notórius fogyókúrázóként alig fogyasztok cukrot, meg kenyeret, talán ezért nincs más tünetem.

a puffadásaim akkor szűntek meg, amikor áttértem a szénsavmentes vízre.

2008. júl. 1. 10:20

sziasztok!


ez a horrorszkóposdi nagyon tetszik. én bika és rák vagyok. talán ezért rajongok a pezsegő fürdőkért, ahol csak arra kell ügyelni, nehogy megfulladjak??? :-)

meg a dunaparton fetrengésért! ahol párszor lemártózom, és néha úszom is egy picit

279. Cszsuka (válaszként erre: 277. - Luice)
2008. júl. 1. 10:04

Igen, de tartsd hűtőben!

Főzzél hozzá kölest, simán vízben 1:4, sóval és olyan lesz, mintha körettel ennéd. Kicsit laktatóbb! És a köles enyhén édeskés íze miatt pótolja az édességhiányodat! Azt is elviheted magaddal!

Az előbb nem akartam írni semmit, csak küldtem egy mosolyt, örülök, hogy egyre több pozitív irányú gondolatod van!

278. luice
2008. júl. 1. 09:34
Kishegyes te a legelején mit ettél és mennyi ideig?
277. luice
2008. júl. 1. 09:34
Arra lennék még kiváncsi hogy holnap el kell mennem és ma megcsinálhatom a zöldségeket ugy hogy esetleg holnaputánra is legyen???
276. luice (válaszként erre: 275. - Cszsuka)
2008. júl. 1. 07:37
akartál irni valamit????
275. Cszsuka (válaszként erre: 274. - Luice)
2008. júl. 1. 07:28
:))
274. luice (válaszként erre: 273. - Cszsuka)
2008. jún. 30. 21:21
Na már is jobban alszom.Ugyan is ha hiszed ha nem kétszer próbáltam leszokni a cigiről kb 4 évvel ezelőtt és most és mind a kétszer akkor kerültem ebbe az állapotba,csak akkor nem volt ennyire durva.Ezzel nem azt akarom mondani hogy ez jó hogy szivom de az biztos hogy monddddddtam is hogy soha többé nem próbálom meg.Tudom ez igy hihetetlen de amikor most elmente, az orvoshoz uh-ra és megint a régi tünetekkel ő is azt mondta hogy van akinek ez egyszerüen kell a szervezetnek.Tudom ez nem mentség és nem is magyarázat és mindenképpen csökkentem a lehető leg minimálisabbra de ez sajnos tényleg igy volt.Az is lehet hogy amugy is ideges voltam és ha szivtam pszichésen nyugtatott és amikor abba hagytam már csak olaj volt a tűzre,de igen abban igazad van hogy ez most még eggy nagy pofon lenne.Állati jófej vagy és tök reálisan gondolkodsz.Jó lenne ilyen szintre eljutni.DE ELFOGOK pláne a támogatásoddal!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook