Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
22683. angel992 (válaszként erre: 22682. - Loklo)
2012. dec. 17. 10:35

Szia!


Szerintem házi készítésű savanyú káposztát nyugodtan ehetsz. A boltival az a legfőbb gond, hogy ecetet is tartalmaz, ami nekünk nem jó.


A gersli tulajdonképpen hántolt árpa ( sokszor ez is rá van írva a csomagolásra), amit természetesen lehet enni, és saját véleményem szerint jó is ha eszel pl.: köretként, illetve a töltött káposztában, mert ezzel is színesíted a táplálkozásod.


Mindkét túró ehető, a Lactobacillus acidophilus kultúra pedig olyan baktérium kultúra, amelyet a joghurt is tartalmaz. A vitalland oldalán a következőt írják róla: "a Lactobacillus acidophilus, amely 10 napig vagy olykor tovább is képes életben maradni az emésztőrendszerben. Szervezetünkben is a legnagyobb mennyiségben megtalálható hasznos bélbaktérium. Jelen van a szájüregben, a hüvelyben és a vékonybélben is.

Gátolja a különféle gombák és kórokozók elszaporodását, segíti a tejfehérjék, a laktóz és a zsírok emésztését, valamint önmaga is termel egy colicin nevű antibiotikus hatású anyagot. A L. acidophillus felhasználja a bélbe került koleszterint, így az nem tud felszívódni."


Az utolsó kérdésedre én sajnos nem tudok hiteles választ adni, csak saját elgondolásból eredő véleményt: szerintem a hús alapvetően fontos táplálékunk, az első időszakban azért csak halat szabad enni, mert méregtelenítjük a szervezetünket. Viszont a mádosik időszaktól szerintem fontos lenne, hogy elég sovány húst egyél. :) Én kimondottan nem tudnék olyan idnokot mondani, hogy miért ne szabadna több húst enni.

22682. loklo
2012. dec. 17. 09:11

Sziasztok!

Tegnem eszemge jutott pár érdés mogy összegyűjtöm egybe nem legyen össze vissza.

Abban kérdém a segítségeteket hogy saját készítésű savanyú káposztát(hordós) lehet enni pl töltött káposztának vagy székelykáposztának, ez tengeri sóval savanyított!

A gerslit azt lehet enni?


Vettem túrót 2 félét

Bakony tehéntúró:Zsírszegény, összetevő: tehéntej, tejsavbaktérium-kúltúra.


Bakony Aktív túró Zyírszegény, Összeevők:tehéntj, tejsavbaktérium-kúltúra, Lactobacillus acidophilus kultúra.


Melyik ehető vagy melyik a jobb?


Arra lennék még kíváncsi hogy a szárnyas hús nyújt táplálékot a gombáknak?

Ezt azért kérdezem, hogy ha súst eszem miből érdemesebb többet enni húsból vagy a köretből?

22681. 79d4c88a49
2012. dec. 17. 09:11

Helyzetjelentés!

3 hete voltam nőgyógyásznál. Újra kitenyészett a candida. kaptam gombaölőt, canesten kúpot és krémet, ahogy ez szokott lenni. Emellett még mindig szedem az ezüskolloidot. Vettem egy olyan készítmény irrigálásra, ami szintén ezüstkolloid és van hozzá tejsav is, egymás után kell vele irrigálni. Már az első alkalom után jelentős változás állt be.

Nem szeretném elkiabálni, de sokkal jobban érzem magam.

Nekem rendszeresen fájdalmasak voltak az együttlétek a párommal, de ez az érzés elmúlni látszik!

Tényleg próbáljátok ki, ha nem vagytok fémallergiások. Csak ajánlani tudom! :)

22680. 79d4c88a49 (válaszként erre: 22459. - Kiscsijke)
2012. dec. 17. 09:05
Igyekszem ami tőlem telik, de nem olyan egyszerű. teljesen rendszertelen életet élek, amennyire tudok természetesen odafigyelek az étrendemre. :)
22679. s.gaby
2012. dec. 16. 21:45
Nehézfémek kivezetésére mi a jó?És melyik résznél jó használni?
22678. zizzencs90 (válaszként erre: 22674. - Vica93)
2012. dec. 16. 20:02
Abszolút lehetséges. Majdhogynem minden lehetséges. Amikor én elkezdtem a diétát az első 1 hónapban szerintem teljesen felborult a zsírháztartásom. A hajam még hagyján...de az arcbőröm....mintha húsevő baktériumok támadták volna meg, olyan ragyás voltam. Kise mertem menni az utcára. De aztán elmúlt a hajzsírosodás is és a pattanások is. Most csak egy héten egyszer kell hajat mosnom. Mellékesen megjegyzem, ilyen utoljára serdülő korom előtt volt. És tudnod kell, hogy nagyon hiú vagyok, sokat adok a megjelenésemre.
22677. Vica93 (válaszként erre: 22675. - Zizzencs90)
2012. dec. 16. 19:37
Köszi, hogy megírtad! Bíztató ilyet olvasni :)
22676. zizzencs90 (válaszként erre: 22655. - Warj)
2012. dec. 16. 19:27

Szia Warj!


A receptedben olvastam a sütőport. Én eddig abban a hitben éltem, hogy az tilos a benne lévő kukoricakeményítő miatt. Ezek szerint mégis szabad használni?

Én egy másik receptet használok, és az elején imádtam, nagyon ízlett...de most már ránézek és undor fog el tőle, de hát így van ezzel az ember. :)

Egyébként nagyon gusztán hangzik a recepted!

22675. zizzencs90
2012. dec. 16. 19:18

Sziasztok sorstársak!


Gondoltam helyzetjelentek egyet: tehát 4 hónapja diétázom, panaszaim nőgyógyászati jellegűek. Az elején nagyon sűrűn, 5-6 naponta jelentkezett a probléma,majd fokozatosan, egyre ritkábban. Most ott tartok, hogy már több mint egy hónapja nem volt baj. Irtó boldog vagyok. Végre van eredménye annak amit csinálok.

Most használok egy készítményt, ami a nehézfémek kivezetésére szolgál. Nem tudom ennek köszönhető-e a siker, vagy nem....de nem is érdekel. :)

Persze azért idő közben volt pár teafaolajas öblögetés, és minden héten egy joghurtos tampon,ami tapasztalataim szerint nagyon jó!

Mindenkinek sok kitartást és gyógyulást kívánok!

22674. Vica93
2012. dec. 16. 18:05
Gyorsabb hajzsírosodást tapasztalt valaki? Mert én igen amióta diétázom. 2 nap után olyan a hajam mint régebben 4 nap után. Érdekes...
22673. loklo
2012. dec. 16. 13:06

Sziasztok

Vettem túrót 2 félét

Bakony tehéntúró:Zsírszegény, összetevő: tehéntej, tejsavbaktérium-kúltúra.


Bakony Aktív túró Zyírszegény, Összeevők:tehéntj, tejsavbaktérium-kúltúra, Lactobacillus acidophilus kultúra.


Melyik ehető vagy melyik a jobb?

22672. Vica93 (válaszként erre: 22670. - Angel992)
2012. dec. 16. 11:36
Szia! Köszi a választ! De az oltóenzimet külön írja, utána még pluszban van felsorolva, hogy tejsav. Tehát ebből gondoltam, hogy valami felesleges hozzáadott anyag. De akkor megeszem :)
22671. angel992 (válaszként erre: 22630. - Warj)
2012. dec. 16. 11:16

Egy másik komment miatt újraolvastam a válaszod, és most vettem észre, hogy máshogy értelmeztem az egyik mondatot...


Az oltóanyag használatáról... én úgy tudom, hogy a tej alvadásához kell... mint pl. az otthon készíthető sajtokhoz lehet venni kimozint oltóanyagnak, amely amúgy az emlős újszülöttek gyomornedvében található enzim.

Természetesen nem minden sajt alvadásához, de pl: a gomolyához is azt használnak...

És persze az alvadás tejsvabaktériumok által is el lehet érni, ezek a tejsavas alvadású sajtok, mint pl a mascarpone.

22670. angel992 (válaszként erre: 22662. - Vica93)
2012. dec. 16. 10:57

Szia!


Nem kell kidobnod, nem minden oltóanyag rossz a számunkra, és ezenkívül a mozarellát nem érlelik (ahogy Warj is írta), a friss sajtokhoz tartozik. Viszont az oltóenzim fontos az alvadás miatt, ezért készítik ezzel. :)

22669. loklo
2012. dec. 16. 09:07

Tengeri sóval van, és ecet nincs benne.

Még annyit szeretnék hogy gerslit azt lehet enni?

22668. Vica93 (válaszként erre: 22666. - Loklo)
2012. dec. 15. 22:50
Nem, mert ecetes, az pedig tiltólistás.
22667. Greenish (válaszként erre: 22666. - Loklo)
2012. dec. 15. 21:59

Holnap tudok a receptet küldeni, mert anyu nincs itthon. :)


Én 1000ért vettem bioboltban az is tökéletesen jó volt, segített rengeteget, még mindig iszom is. Asszem márka nem volt rajta, de rá van írva a papírjára, h candidásoknak való. Nekem amúgy nagyon gyorsan fogyott. :((

22666. loklo
2012. dec. 15. 21:37

Rendeltem ökonetes grapefruit cseppet 100 ml 10400ft nem adják ingyen:S

Abban kérdém a segítségeteket hogy saját készítésű savanyú káposztát(hordós) lehet enni pl töltött káposztának vagy székelykáposztának?

22665. Greenish (válaszként erre: 22663. - Vica93)
2012. dec. 15. 21:26

Hát én már nem eszem hagymás dolgokat, a telj. kiörlésű kenyérben van egy pici, de sztem az nagyon picike. Nem tudom elképzelni h mitől lehet. :((

Más ötletek esetleg még?

22664. Vica93 (válaszként erre: 22653. - Warj)
2012. dec. 15. 20:49

A tejszín miért tiltólistás?


Amúgy ezt a zsírszegény megkötéses dolgot én sem értem. Miért lényeg ennyire a szírtartalom? Meg akkor ennyi erővel teavajat sem szabadna enni.

22663. Vica93 (válaszként erre: 22625. - Greenish)
2012. dec. 15. 20:44
Szia! Ilyet én is tapasztaltam! Mondjuk én főleg akkor amikor napi szinten ettem hagymás ételeket meg több gerezd fokhagymát. Nálad nem állhat ez a háttérben?
22662. Vica93
2012. dec. 15. 20:41
Vettem egy mozzarellát amiben van tejsav, de ezen kívül csak tej, só és oltóenzim. Ezt megehetem? Vagy most akkor dobhatom ki? (A csomagolásra nem volt ráírva, itthon kerestem a honlapjukon a gyártónak.)
22661. Greenish
2012. dec. 15. 20:33
Nem lehet, hogy nálad is először felerősíti a tüneteidet és ezért lesz nagyon olyan a nyelved?? Nekem, amikor átálltam a telj. kiörlésű dolgokra, úgy vettem észre, h nagyon utálja a gomba és olyan rossz tüneteim is voltak az elején, mint még soha. Aztán mikor átestem ezeken kezdtek megszünni és teljesen jól lettem, azóta is így vagyok :))
22660. s.gaby
2012. dec. 15. 13:04
Kiscsijke köszönöm a választ!
22659. angel992 (válaszként erre: 22653. - Warj)
2012. dec. 15. 12:13

És a házi tejszín is tiltólistás?


Ismételten köszönöm a válaszod! :)

22658. s.gaby
2012. dec. 15. 12:06
Kicseréltettem Lepicolra.
22657. loklo
2012. dec. 15. 11:57
Köszönöm!
22656. warj (válaszként erre: 22654. - Loklo)
2012. dec. 15. 11:53

Hát igazából heti 1-2 tojást javasolnak, de ezzel elég nehéz jóllakni. Én a fiamnak 2-3 -at sütöttem egy étkezésre, és azon a héten tojást már nem evett (max amit mártogatáshoz használtunk).

Esetleg a tojásos lecsónál meg tudod oldani az 1-2 tojást, mert ez laktatósabb.


Burgonya nem javasolt a diétában, majd csak a második időszaktól ott is a haladó candidások számára, mi pl 3 hónap diéta után havi egyszer ettünk burgonyát, majd később már pl havi két alkalommal.


Sárgarépa első időszaktól ehető. Sütőtök a másodiktól nyugodtan.


Mit főztél ma? Receptek candidásoknak


Ez is itt van olvasgasd. Van fent az elején egy sütőtökös keksz, isteni finom és karácsonyi az ízesítése maitt (én vanilia nélkül készítettem).

22655. warj
2012. dec. 15. 11:48

Ír szódás kenyér candidásoknak


Hozzávalók:

25 dkg tönköly teljes kiőrlésű liszt

(ez cserélhető a megengedett lisztekre, de én ezzel a kétfélével próbáltam)

15 dkg zabliszt

1 kiskanál nyírfacukor

1 kiskanál só

1, 5 kiskanál sütőpor

1 kiskanál szódabikarbóna

1 kis pohár joghurt

5 dkg liga margarin vagy teavaj

szódavíz (én szénsavas ásványvizet raktam)

Elkészítés: Minden hozzávalót összegyúrunk annyi szódavizet adva hozzá, hogy puha de nem folyós tésztát kapjunk. A tésztát lapított gömbbé formáljuk, lisztben kicsit meghempergetjük, a tetejét kereszt alakban bevágjuk és 200 C fokon kb 40 percig sütjük.


Én nem pihentettem a tésztát, egyből raktam a sütőbe.

Tanácsok: Szóda helyett szénsavas ásványvizet is lehet használni. A vajat én meg szoktam olvasztani, sokkal könnyebb belegyúrni a tésztába.

A szóda kb 1-1,5 dl.


A sütőbe érdemes egy kis edénybe 1,5-2 dl vizet tenni a sütés ideje alatt ebből a hő hatására párologni fog a víz, és a kenyér sokkal jobb állagú lesz.

Elkészítési idő: 50 perc

22654. loklo
2012. dec. 15. 11:46

Még lenne egy pár kérdésem a 2. szakaszt csinálom ott ugye már lehet eni tojást, reggelire ha hagymásan eszem 4 et megehetek?

Most azt nem tudom hogy sárgarépát, burgonyá, sütőtököt lehet e enni a 2. szakaszban mert olvastam ilyet is meg olyat is. :)

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook