Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Évek óta nagyon tetszik ez a név nekünk, de elég ritka... Merjük adni a babának? fórum

Évek óta nagyon tetszik ez a név nekünk, de elég ritka... Merjük adni a babának? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2020. ápr. 14. 11:35
En szemely szerint nem adnam, de vegulis nem rosszabb mint mas nevek. A jelentese es az eredete miatt egy vallasos csaladban vegulis lehet jo valasztas is. Szerintem fugg a vezeteknevtol is, en nagyon hagyomanyos magyar vezeteknev melle nem valasztanam (pl. Toth vagy Kovacs Dante nekem fura) de ha idegenebb hangzasu a vezeteknev akkor lehet jo is. Szerintem a gyerekkel sem szur ki kulonosebben ha ezt adja, es ugyis mindenki az alapjan ad nevet ami neki tetszik, ahogy o szeretne szolitani a gyereket. Aztan egyebkent a gyerek is valtoztathat ha valami miatt szeretne, az en lanyom is modositott a neven, nincs azzal sem semmi baj. A Dante olyan szempontbol is jo szerintem hogy gyereknek es felnottnek is jo, eleg komoly nev, ha jol hangzik a vezeteknevvel, es mindketten szeretnetek akkor jo dontes lehet :)
2020. ápr. 14. 11:34
Nem zavar az Isteni színjáték ? egyébként ha illik a vezetéknévhez, akkor miért is ne.
2020. ápr. 14. 11:31
Szerintem szép.
2020. ápr. 14. 11:30
A lányomnak esetében sokáig játszadoztunk a Chantal vagy a Sandrine nevekkel. Aztán tudja az ördög miért, de de Réka Isabelle lett, és ma már el sem tudnám képzelni, hogy másképp hívják. Talán a Szipirtyó lenne még jó 😎
2020. ápr. 14. 11:27

Mondom, nem baj, ha nektek totál nem tetszik, nyilván a Béla, Lajos, Gáspár, Rezső nekem se tetszik, pedig régi klasszikus nevek.


Pontosan ilyen véleményekre gondoltam, köszönöm. :) Engem az nem annyira hat meg, ha senkinek sem tetszik, az viszont számomra probléma, ha kirívó lesz, mert nem akarnék minden dimenzióban kicseszni vele. A ritka nevűeket alapvetően én mindig csodáltam, de persze ez meg az én saját véleményem. Meg persze nem is feltétlenül akarnék kicseszni vele, de azt sem akarom, hogy azért legyen Lajos, mert én nem merek ritka nevet adni neki.

2020. ápr. 14. 11:26

Anyakönyvezhető de én sem adnám ha ilyen helyzetben lennék. Én anno úgy döntöttem:egyszerű legyen:Attila)

Napokban hallottam Eliot. Brrr

Most ilyen világot élünk

Ha nem tetszik neki, van rá mód hogy megváltoztassa.

Én 1979be a vezetéknevem változtattam, 10 hónapos procedúra volt.

17. andi6020 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 11:23
Egyébként igen, amilyen nevek manapság vannak, nem különösebben kirívó. Vagy az, de pont az a divat, hogy egy név kirívó. Nem tudom, de ÉN nem adnám, az biztos.
2020. ápr. 14. 11:22
2000' évek óta anyakönyvezhető.
15. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 11:21
Szerintem kicseszés egy ilyen név, de ez így nem érv. :) Ez csak egy vélemény. És nem azért, mert nem tetszik, mert pl a Sándor, József, Lajos, Béla sem tetszik, tehát nem az a bajom vele, hogy nem szokványos.
14. Idhikai (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 11:09
... szerintem most se kirívó. :) Már mindenféle név van, simán elmegy köztük. 12 éve furcsa volt számomra a Bulcsú név (kolléganő kisfia), ma már többet is ismerek.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Varadero)
2020. ápr. 14. 11:04
Az adható nevek közt van, nem is ez a legfőbb kérdés. Olyan helyen dolgozom, ahol nagyon sok a 10-12 éves gyerek és baromi sok Vajk, Ametiszt, Napsugár, Keve, Kökény van, és azon morfondírozom, hogy hiába vannak hagyományos nevek az én korosztályomban, mire ez a baba oda kerül, már nem lesz kirívó, csak hát én nem jós vagyok...
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2020. ápr. 14. 11:02

Nem, félreértesz. Az olyan hozzászólás nem érdekel, hogy "ez szar, mert nekem nem tetszik". Az érv, hogy szerinted idegen hangzású, vagy nem lesznek furcsa nevek, mire iskolába megy és igenis ki fog lógni a sok Krisztián, Bence és Levente közül.


Nem azt akarom, hogy rábeszéljetek, de az érv legyen érv.

11. NomNom (válaszként erre: 7. - Idhikai)
2020. ápr. 14. 11:01
Aranyos sztori:) mi is név választásban vagyunk éppen és pont az jutott eszembe, hogy most mindegy mit választok, mikor meglátom lehet hogy valami teljesen más nevet kap majd.:)
10. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Idhikai)
2020. ápr. 14. 10:57
szerintem is.persze régen mit adhattak.a szülők,a nagyszülők nevét.az anyámat a pap nem akarta megkeresztelni,mert pogány neve van.
2020. ápr. 14. 10:55

Ez keresztnév? Nekem inkább vezetéknévnek tűnik.


Ha anyakönyvezhető, akkor nyugodtan. De arra készüljetek fel, hogy sokan megütköznek majd rajta.


A vezetéknevéhez remélhetőleg passzol. Mert pl. Kovács Dante meglehetősen röhejes lenne szerintem. Vagy Kis(s) Dante:-) Feltételezve, hogy keresztnév.


Összegezve: én keresnék másik nevet. Nem olyan nagy baj az, ha nem annyira ritka. Sokkal nagyobb baj, ha a neve miatt szekálják egész gyerekkorában.


Tudom, tudom, szekálni bármiért lehet, de ne kínálja már fel tálcán az ember...

2020. ápr. 14. 10:54
Az is igaz, hogy a szülő adja a nevet, de a gyermek fogja viselni minden következményével együtt. Ezt sem szabad elfelejteni.
7. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 10:52

Olvastam olyant, hogy a baba sugalmazza nekünk a nevét... megmosolyogtat, de én pl így jártam, immár 27 éve... kislányt vártam, Evelin Laurát. A családban mindenki készült Evelin Laurára. Megszületett, felmutatták... és a mi lesz a neve? kérdésre rávágtam, hogy Éva Bianka. Kinn a folyosón meg a rokonok várták Evelin Laurát, volt meglepi! :) ... és igen, ma már tisztán látszik, hogy Éva Bianka csakis Éva Bianka lehetett! :)

Nevezd a kisfiad, ahogy érzed! <3 Jó egészséget! :)

2020. ápr. 14. 10:51
Mondjuk a Dzsuliennél nagyságrendekkel jobb.
2020. ápr. 14. 10:50
Dante nem rossz. De vajon ott van az adható keresznevek között? Mert ha nem akkor nem anyakönyvezik.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 10:49

Előre is elnézésed kérem, de úgy veszem ki a szavaidból, hogy tulajdonképpen téged csak a "mellette" érv érdekel.

Ha a Dante testszik, legyen Dante. Ha a Vulkán, akkor legyen Vulkán. Mindenki úgy cseszik ki a gyerekével, ahogy akar, meg tud.

2020. ápr. 14. 10:43
en is pontosan igy gondolom,te gyereked es olyan nevet adsz neki ami nektek tetszik!
2020. ápr. 14. 10:36
Ha anyakonyvezheto, akkor en azt adnam, ami nekunk tetszik es senki velemenye nem erdekelne.
2020. ápr. 14. 10:28

Mindketten magyarok vagyunk, semmi cifra nincs az életünkben, szóval nem a felvágás kedvéért, de éppen egy nagyon ritka fiúnév tetszik nekünk, és én elég zavarban vagyok, mert szerintem nem fog kilógni a sok Zétény, Kökény, Ametiszt, Vajk, Kevin, Démien, Nátániel, Hunor és egyéb régi-új származású ritka név közt, de nem szeretnék kibabrálni a gyerekkel. Ez a Dante lenne. Szerintetek?


Nyilván, akinek nem teszik és aki szerint totál idióta vagyok, annak a véleményét ismerem, köszönöm. :) Én most egy kis bátorításra várok, vagy konkrét észérvekre a név ellen, vagy éppen mellette. Nekem hagyományos nevek is vannak a tarsolyomban (apával ellentétben), de nem szeretnék csak azért lemondani a Dantéról, mert van, aki szerint ritka, meg van akinek nem tetszik.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook