Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Évek óta nagyon tetszik ez a név nekünk, de elég ritka... Merjük adni a babának? fórum

Évek óta nagyon tetszik ez a név nekünk, de elég ritka... Merjük adni a babának? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
83. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 18:06
Kötekedő típus vagyok az neveket illetően, viszont ezt a nevet hogy Dante, minél többször mondom ki, annál jobban tetszik. Dallama van, nyugalmat sugall. Egy kedves, nyugodt, intelligens embert tudok elképzelni ilyen névvel.
82. Ilián (válaszként erre: 77. - Guruljka)
2020. ápr. 14. 18:06

Van egy kollégám, aki Eugen és minden német kolléga Ojgen-nek ejti a nevét , nem Ojgén-nek.Én meg Jenőnek hívom,mert ugye az!:D

Aranyos volt először, nem tudta miért, de aztán nevetett !Hallgat mindkettőre!

81. levarosbukta (válaszként erre: 79. - Mirrmurr2)
2020. ápr. 14. 17:41
j990-ben, és igen abban a időben volt nagyon népszerű keresztnév. Van barátnője is aki szintén ekkor született és Eszter :)
80. Guruljka (válaszként erre: 18. - Bozsu55)
2020. ápr. 14. 16:33
Ma már nem 10 hónap a névváltoztatás, és nem is külön procedúra.
79. Mirrmurr2 (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2020. ápr. 14. 16:28

1998 táján volt emlékeim szerint óriási Eszter-dömping :-), az én első gyerekem is annak készült.


Akkortájt született a lányod esetleg?

78. NomNom (válaszként erre: 76. - VendrinerPiroska)
2020. ápr. 14. 15:45
Az én vezetéknevem is nagyon egyszerű, ráadásul külföldön is létezik. Mégis mikor pl. orvosnál voltam megkérdezték, hogy honnan jöttem és hogyan is kell kiejteni mert az ékezet miatt nem tudták.
77. Guruljka (válaszként erre: 74. - 621bb5db60)
2020. ápr. 14. 15:32
A német bankigazgató nevét, ha Eugen, valószínűleg egész életében Ojgén-nak ejtették. Az én fülemnek akkor már a Judzsin jobban tetszik.
76. VendrinerPiroska (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 15:19

Szép történet.Ja de szép a kiejtése, honnan is jött? típusú kérdéseket naponta 10* egy idő után már nehezen tolerálja az ember, és nem azért mert szégyelli a származását. Nem egyszerű egy magyar vezetéknévvel az élet, pláne ha hosszabb és összetett. Az én vezetéknevem még nem is olyan lehetetlen, de mikor a férjemét viseltem, akkor már a látványától is megizzadtak itt-ott, pláne ha megpróbálták kimondani. Ilyen szempontból kapóra jött a második keresztnevem is, azt kevésbé lehetett angolul kerékbe törni.


A kérdezőnek: Ha tetszik és nem mókás a vezetéknévvel kimondva, akkor miért ne? Mellesleg, ha egyszer világot lát, nem lesz gondja a nevével.

Biztosításképpen lehet mellé egy kicsit kommerszebb második nevet választani. Én biztos, hogy nem választanék az előző évi toplista első húsz helyezettjéből, de azokon kívül is, gondolom, akadna olyan név, ami második névként tetszene.

75. brandy85 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 14:49
Ezt te érzed! Én is ezt szerettem volna a fiamnak,vagy Bartolomeo,vagy,Áron, Holló meg a Jason. (Jason passzolt volna,mert pont péntek 13-án született😉) ,de Dzsézön ként lehetett volna az nem jó és persze a vezetéknevünk miatt felnőtt korba ciki lett volna most aranyos oviba csúfolták volna. Vilmos Patrik lett végül.
2020. ápr. 14. 14:48
Nekem is először a film és utána a színjáték jutott róla eszembe. Ha külföldi ember neveként hallanánk, hogy Dante, szerintem senkinek sem lenne furcsa. Én egy erős, jóképű pasit képzelek ehhez a névhez😋, de mondjuk kisgyerekhez nehezebb társítani. Valóban az sem mindegy, hogy milyen vezetéknév áll mellette. De ha már felmerült benned a kétség, hogy "jajj, lehet h. vki furcsának fogja találni", akkor lehet, h. azért más neveket is be kéne tartalékolni.😉 Mi is beszélgettünk már a férjemmel, hogy milyen nevet választanánk, ha majd gyerekünk lesz és hát nem egyszerű a dolog, mert ő horvát és sok név, amit a horvátok szépnek tartanak, nálunk sokszor inkább viccesnek hat. De ugyanez fordítva is igaz. Sajnos ezért kellett lemondanom a Kamilláról, pedig én szerettem ezt a nevet. A férjem viszont odavan az Eugénért, amire meg én mondtam azt, hogy kizárt dolog, szegény gyerekünknek nehéz gyerekkora lenne és nemcsak Mo.- on. Sokat vagyunk külföldön és hát angolosan a "Judzsin" (bocsi, h. fonetikusan írtam😄) más országokban is elavult már. Igaz, hogy mondjuk egy 50-60 éves német bankigazgató esetében még tiszteletet parancsoló is lehet az Eugen. Szóval nehéz ügy a névválasztás.
2020. ápr. 14. 14:42

Szia, mi is hasonlóan voltunk vele. :)

Középidőben már volt egy szép magyar név kiválasztva, de még hiányérzetünk volt.

Aztán az utolsó hetekben rátaláltam egy külföldi névre (nem volt cél azt adni, bár külföldön éltünk, úgyhogy az csak pluszt jelentett számunkra), és egyből tudtuk, hogy ez lesz az. :)

Rövid, de nagyon szép, különleges név. Magyarországon is jegyzett, bár még soha nem hallottam mástól. (ez sem volt egyébként cél, de így alakult).

Nem mellesleg, az adott országban, ahol éltünk, keltául is nagyon szép jelentése van, valamint latinul/spanyolul is.

Úgyhogy nálunk két utónév van, majd szabadon választhat, ha nem tetszik neki később.

De eddig nagyon szereti.

Mi nem találkoztunk döbbenettel, bár tény, hogy sokan visszakérdeznek. Hogy aztán a dicséret mennyire őszinte, azt nem tudom. :)

De sokan dicsérik, mi is szeretjük, és hát a gyereknek is tetszik. És ez a lényeg.

A családnévhez is passzol, főleg, hogy a második neve egy kimondottan magyar, ősi név.

72. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 14:24
Merjed, szerintem jó:)
71. trapiti (válaszként erre: 69. - NomNom)
2020. ápr. 14. 14:23
Tenyleg... en kerek elnezest :)
70. NomNom
2020. ápr. 14. 14:04
*a névről
69. NomNom (válaszként erre: 66. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 14:04

Szerintem itt kivételesen az azonos című filmre gondolt.:)

De úgy gondolom a legtöbb embernek az általad említett művek jutnak eszébe a filmről mintsem egy 90-es évekbeli film.

68. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 14:01

a nap otthona


Nagyon szép.

67. trapiti (válaszként erre: 64. - Auróra2010)
2020. ápr. 14. 13:45
Szobrasz :) de igen, megoszlanak a velemenyek lehet hogy Buzy volt eredetileg, mindenesetre gondolom egyik sem volt vallalhato...
66. trapiti (válaszként erre: 63. - Törpilla)
2020. ápr. 14. 13:43
Az Isteni szinjateknak harom konyve van, nem csak a Pokol... van Purgatorium meg Paradicsom is :)
65. trapiti (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 14. 13:41
Nem, csufolast nem tapasztaltunk ilyesmi miatt, nagyon figyelnek ra hogy ilyen ne legyen, ez alap. Viszont ettol fuggetlenul vannak helyzetek amikor kenyelmesebb/kedvezobb ha norveg hangzasu neve van valakinek. Az en lanyom komoly szinten zongorazik, versenyekre jar, sokszor a fellepesi lehetosegekert is palyazni kell, es mint minden szubjektiv elbiralas eseteben itt is elony ha nem a kulfoldit latjak benne. A nev ilyen teren szamit, pl. ha van ket egyforman jo, de az egyiknek kulfoldi neve van, a masiknak hazai akkor azert csak-csak a hazai fele billen a merleg. Ugyanez megfigyelheto a munkaeropiacon is. Emellett azt lattuk hogy a gyereknek aki mar elete felet itt elte le, beilleszkedett, se a beszederol, se a kinezeterol senki meg nem mondana hogy nem norveg, kenyelmetlen volt hogy allandoan magyaraznia kellett az idegen hangzasu, nehezen kimondhato nevet. Igy most o donti el kinek mennyit mesel :) En ugyanezt tapasztaltam, a kulfoldi nev lattan a betegek 80%-a rakerdezett honnet jottem, hol tanultam meg ilyen szepen norvegul stb. Nem rosszindulatbol, csak kivancsisagbol. Viszont en nem biztos hogy napi 8-10 beteggel szeretnem megosztani a fel elettortenetemet :) igy sokat egyszerusitett a norveg nev az eletemen, meg akkor is ha nyilvan engem az elso kimondott szo utan mar senki nem nez norvegnak, akarmennyire is jol beszelek :) Viszont a gyerek hibatlan kiejtessel helyi dialektusban beszel, teljesen megertem ha nem akar allandoan magyarazkosdni :) Raadasul nagyon szep vezeteknevet talalt, jelentese: "a nap otthona", igy most vegre az egesz csaladnak ugyanaz a vezetekneve (mivel en hamarabb voltam orvos mint hazas ez Mo-on nem volt megoldhato...)
64. Auróra2010 (válaszként erre: 61. - Bozsu55)
2020. ápr. 14. 13:26
a Búza Barna költő is B.zi Barna néven született./ ezt sem engedte beirni /
2020. ápr. 14. 13:25
Dante Pokla ez ugrik be egyből. Nekem nem tetszik sosem adnék ilyen nevet a gyerekemnek.
62. bozsu55 (válaszként erre: 60. - Bözsi néni)
2020. ápr. 14. 13:24
Nekem sem.
61. bozsu55 (válaszként erre: 59. - 5236d12e25)
2020. ápr. 14. 13:23

Én egy diplomásról tudok.Később Búzira változtatták.


Nem engedte a rendszer az eredetit beírni.

60. Bözsi néni (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2020. ápr. 14. 13:19
Akkor nem csak nekem tetszik:-)
59. 5236d12e25 (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 13:17
Nekem volt egy fiú osztálytársam, csórinak Budi (mint a wc) volt a vezetékneve.
58. 8d00a82c06 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 13:13

Érv?

Nincs érv, se mellette se ellene.

A kölyköknél gonoszabb nincs. Így is úgy is lesz olyan aki gúnyolni fogja. Ha nem a neve miatt majd talál más okot rá.

A te gyereked, a te döntésed.

57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 13:07
Ott Norvégiában, egyébként tapasztaltátok, hogy a gyerekeket a neve, a nemzetisége, színe, vallása miatt bántják, csúfolják? Mert olyan, mintha ez Magyarországon lenne jellemző inkább.
56. michelle.r (válaszként erre: 53. - Bözsi néni)
2020. ápr. 14. 13:06
Két ismerősöm is adta a gyerekének, az egyik 2 éves, a másik mindjárt 1.
55. Bözsi néni (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 13:05
:-) ezt akartam, de mellényúltam :-)
54. Bözsi néni (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 13:04
Valószínű:-(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook