Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Étvágycsökkentés! Mivel? fórum

Étvágycsökkentés! Mivel? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. doresz88 (válaszként erre: 24. - Mónika76)
2010. jún. 1. 22:14
Hmmm, ez nagyon jól hangzik! Holnap pont járok olyan helyen ahol be tudom szerezni a hozzávalókat! Ki is próbálom majd! :) Köszönöm, hogy leírtad!
2010. jún. 1. 22:10

én, amit ismerek, és jó is, az az almaecet, és a mate tea. Mindkettőt éhgyomorra szoktam meginni, és az almaecetet minden étkezés előtt lehet ismételni. Én, amikor ittam mindkettőt, éreztem is, h csökkentette az étvágyam. A mate tea amúgy pörgeti az anyagcserét is, és zsírégető hatású is az étvágycsökkentés mellett. Ja, és jó tisztító!

Az almaecet sintén segíti a fogyást az étvágycsökkentés mellett.

Én csak ajánlani tudom mindkettőt.

24. mónika76 (válaszként erre: 18. - Doresz88)
2010. jún. 1. 22:08

Hozzávalók: • 7,5 dkg zabpehely

• 7,5 dkg búzakorpa

• 0,5 dkg szódabikarbóna

• 3 evőkanál natúr kakaópor

• 10 dkg vaj

• 1 tojás

• folyékony édesítő ízlés szerint

Elkészítés: A zabpelyhet csak úgy szárazon megpirítod, majd néhány másodpercre bedobod a kávédarálóba. (Ha ilyesmi nincs otthon, bármilyen aprító megteszi.)

Ezután a tojást a vajjal meg az édesítőszerrel habosra vered, hozzáadod a búzakorpát, a pirított zabpelyhet és a szódabikarbónát, s az így kapott masszát alaposan összegyúrod.

Eközben már izzíthatod a sütőt, mert a masszából úgyis nemsokára diónyi nagyságú golyókat formálsz, amiket kissé ellapítva egy tepsin sütsz meg.

Nálunk egy adagba 6-7 keksz fér be anélkül, hogy a forróságban „összenőne".

Egy tepsi tartalma 180 fokon kb. 8 perc alatt készül el.

én a búzakorpa helyett is zabpelyhet teszek bele.

zabpelyhet én a lidlibe szoktam venni .fél kiló 159ft.de a raffaelló és a piskóta is nagyon finom amit szintén zabpehelyből szoktam .a raffaelló pedig túrós.én szoktam olyat hogy túró tejföl és édesítő meg vaníliaaroma ez olyan mint a krémtúró

2010. jún. 1. 22:08
"az ebédnél, vacsoránál elfogyasztott étel mennyiségét másfél-kétszer kevesebbre szabhatja[...] Vegyen 1 evőkanálnyi gyermekláncfű- és iglic gyökeret, 5 evőkanálnyi kutyabenge kérget és 2 evőkanálnyi édesköményt és petrezselymet. Ezt alaposan keverje össze. Így összesen 11 kanálnyi teakeveréke lesz. Épp 11 alkalomra elegendő."
22. Binky (válaszként erre: 18. - Doresz88)
2010. jún. 1. 22:01

hát linket nem írhatok, szóval NOSALTY

:D

felmész, rengeteg zabpelyhes keksz recept fenn van

és szerintem mostmár majdnem bárhol: dm-ben, nagyobb boltokban, bioboltokban stb.

Szerintem az a jobb, ami nem ilyen nagy szemes, mert abból pl. zabkását is főzhetsz.

2010. jún. 1. 22:00
Wáááhh. Már nem tudom mit találjak ki hogy ledobjam ezt a maradék 6 kilót...
20. andi6020 (válaszként erre: 11. - Doresz88)
2010. jún. 1. 21:57
Abba, ha jól tudom csak 30% a zab, viszont sok a cukor. Tuti 3-as kód (szerintem)
19. doresz88 (válaszként erre: 13. - Eszter_good)
2010. jún. 1. 21:52
Zöld teát szeretem, most hogy mondtad, be is vezetem, de a jóga, meg a meditáció messze áll tőlem. Én túl mozgékony vagyok hozzá. Inkább cardio meg társai jönnek be nekem...
18. doresz88 (válaszként erre: 12. - Mónika76)
2010. jún. 1. 21:51
Hogy kell a kekszet csinálni? Hol lehet zabpelyhet venni?
2010. jún. 1. 21:50
Igazából az a bajom, hogy annyira keveset kell ennem hogy fogyjak is, hogy szinte hihetetlen! Nem dolgozom, itthon vagyok a babámmal, tornázni szoktam, de még így is nagyon kevés energiára van szüksége a szervezetemnek. Viszont a gyomrom néha korog, meg néha rámjön az "úgy ennék valamit" pillanat. És erre kéne valami, hogy ne érezzem, és nem foglalkoztassa az agyam!
2010. jún. 1. 21:49
A legújabb most a CM3 Alginat, állítólag nagyon hatásos, csak természetes összetevők, a kapszula többszörösére duzzad a gyomorban, és folyamatosan stimulálja a gyomor éhségérzékelőit, vagy valami ilyesmi. Van itt róla fórum, keress rá, ha érdekel, nem túl olcsó, de nagyon hatásos, ismerőseim szedik és szépen fogynak.
15. Pné Veronika (válaszként erre: 13. - Eszter_good)
2010. jún. 1. 21:49

Nekem a meditációval egy bajom van...

Ha korog a gyomrom, nem tudok koncentrálni... :-)))

14. doresz88 (válaszként erre: 7. - 74740b7c7c)
2010. jún. 1. 21:46
Az mit tud? hol lehet kapni, és kb. mennyi?
2010. jún. 1. 21:45

Amondó vagyok, hogy a zöld tea reggeli fogyasztása rendszeresen 1-2 hónap után kezelhetőbbé teszi az étvágyat.

Valamint a böjtök (Bragg-féle, vagy Lützner-féle) és a jóga valamint a meditáció.

2010. jún. 1. 21:44
én a Norbi féle kókuszgolyót szoktam enni ha már nagyon éhes vagyok.vagy sütök zabpehelyből kekszet
2010. jún. 1. 21:44
Van abonettem ami zabos, de pl a győri zabfalatok is jók erre? Csak mert ez már keksz, meg édesebb stb. és még jobban lecsúszna mint az abonett, de nem akarom elrontani eddigi eredményeim...
10. Humor Helga (válaszként erre: 5. - Doresz88)
2010. jún. 1. 21:44
nekem megvan a nirmál ebéd időm,csak olyan olajos a kaja h ránézek és rosszul vagyok tőle...
9. doresz88 (válaszként erre: 8. - Binky)
2010. jún. 1. 21:43
Ezt jó tudni! Akkor nem kéne fokhagymás pirítóst reggelizni... :)
2010. jún. 1. 21:41

Étellel:D

Viccet félretéve tényleg. Pl. a zabszeletek nagyon jók, eltelítenek. Ha csinálsz egy rövid kúrát és azalatt összeszűkül a gyomrod, még jobb.

A fokhagyma étvágyfokozó, gondolom azt nem árt kerülni.

2010. jún. 1. 21:41
Vegyél rost-kapszullát!
6. doresz88 (válaszként erre: 4. - 2104cc91e8)
2010. jún. 1. 21:41
Hát hallottam már a citromos vizet, de nem tudom ez mennyire használ, és gondoltam inkább infót gyüjtök, majd aztán kísérletezem.
5. doresz88 (válaszként erre: 2. - Humor Helga)
2010. jún. 1. 21:40
:) nem rossz! Kár hogy nem mlózom! 18 óra alatt napi kétszer ettem, akkor is keveset, mert sietni kellett... az nekem is jó volt! :)
2010. jún. 1. 21:39
Nem is lenne rossz, valami természetes anyag erre a célra, de csak gyógyszerekről tudok, azok meg mérgek!!!
2010. jún. 1. 21:39
Sziasztok! Olyan természetes (nem bogyó, meg por meg társai) valamit keresek, amivel csökken az étvágy, vagy az éhségérzet! Tudnátok nekem ilyet? Ilyen bolti cucc akkor érdekel, ha túl mű. Szóval gyógyszert nem akarok szedni semmiképp, de ha gyógynövényes, vagy hasonló, akkor rendben van...
2. Humor Helga (válaszként erre: 1. - Doresz88)
2010. jún. 1. 21:38
nekem a melóhelyemen adott kaja, teljesen jól bevállt :D
2010. jún. 1. 21:37
Étvágycsökkentés! Mivel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook